Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Darmstadt : Bayern - 16. března 2024   15:30

Darmstadt
28' Skarke (Honsak) • 90+5' Vilhelmsson (Polter)
2:5
(1:2)
Bayern
36' Musiala  (Kane) • 45+1' Kane  (Kimmich) • 64' Musiala   • 74' Gnabry  (Musiala) • 90+3' Tel  (Choupo-Moting)
Darmstadt
Schuhen – Klarer (50. Zimmermann), J. Müller, Isherwood – Skarke (79. Polter), Kempe, Holland (C) (71. Karić), Franjić (79. Gjasula) – Justvan, Honsak (71. Seydel) – Vilhelmsson.
Brunst – Torsiello, Holtmann, A. Müller.
Reichel – Koslowski, Bandurski
Jonathan-Heimes-Stadion am Böllenfalltor
Bayern
Neuer – Kimmich (C), de Ligt, Dier, Guerreiro (70. Davies) – Pavlović (58. Laimer), Goretzka – Sané (70. Tel), Th. Müller (70. Gnabry), Musiala – Kane (81. Choupo-Moting).
Ulreich – Boey, Kim Min-čä, Upamecano.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:20. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:6.
Fotbalisté Bayernu dnes překvapení na svůj účet nedopustili. V Darmstadtu si s chutí zastříleli a po výhře 5:2 si upevňují druhé místo v bundesligové tabulce.

Domácí dnes sice vstřelili první gól zápasu, když se ve 28. minutě prosadil Tim Skarke, ale Bayern ještě do přestávky skóre otočil zásahy Jamala Musialy a Harryho Kanea. Poté, co Jamal Musiala zvýšil v 64. minutě na 3:1 už v podstatě nebylo o výhře favorita pochyb. Ve zbytku duelu skórovali také střídající Serge Gnabry a Mathys Tel. Úplně poslední slovo si vzali v samotném závěru domácí fotbalisté. Sympaticky povzbuzující fanoušky potěšil Oscar Vilhelmsson.
90+8'
90+8'
Dostáváme se už do poslední nastavené minuty. Překvapení se dnes neudálo, ovšem střelecky byl zápas bohatý a určitě bavil.
90+5'
Darmstadt právě vstřelil branku!
Do střelecky bohatého zápasu se zapojili také domácí! Ti snižují na 2:5. Sebastian Polter si vyměnil míč se Seydelem a z levé strany poslal před bránu přízemní centr. Ten si našel na bližší tyči OSCAR VILHELMSSON, který balón usměrnil do sítě za Neuera.
90+3'
Bayern právě vstřelil branku!
Ještě jeden gól Bavorů! Míč si před bránou zpracovával na prsa Eric Choupo-Moting. Nedal si ho tak, aby mohl sám zakončovat, nicméně ho sklepl příhodně pro MATHYSE TELA, který ho zblízka neměl problém napálit do sítě – 1:5.
90'
Po přihrávce Musialy se dostal na pravé straně k míči Joshua Kimmich. Jeho sražený centr skončil v rukavicích Schuhena.
88'
Spolupráce střídajících hráčů mohla domácím přinést snížení! Aaron Seydel vybídl svou přihrávkou k zakončení Sebastiana Poltera, který nastřelil bližší tyč za Neuerem!
87'
Rána Konrada Laimera se nevešla mezi domácí tyče. Snaha Bayernu nepolevuje. Hosté si zřejmě chtějí spravit chuť po některých nepřesvědčivých výsledcích a výkonech.
85'
Nyní spolupráce Musialy s Ericem Choupem-Motingem. Druhý jmenovaný dostával finální přihrávku před bránu na paty.
84'
Po rozehrávce nakrátko si myslel na hattrick Jamal Musiala. Střela z levé strany šestnáctky se mu ale nepovedla, když skončila vysoko nad.
83'
Hosté získali svou aktivitou na levé straně hřiště devátý rohový kop v zápase.
81'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Eric Choupo-Moting.
81'
Rozhodčí ještě museli provizorně opravit proděravěnou síť. Kane odchází v doprovodu zdravotníků a v zápase již pokračovat nebude.
79'
Střídání v týmu SV Darmstadt 98:
ze hřiště odchází Bartol Franjić, přichází Klaus Gjasula,
ze hřiště odchází Tim Skarke, přichází Sebastian Polter.
78'
Z levé strany šestnáctky zakončoval Jamal Musiala, který nastřelil břevno! Balón se pak snažil dorazit do brány Harry Kane, ale nedosáhl na něj a místo toho nepříjemně zajel nohama do tyče! Levačkou dokonce protrhl síť, kde uvízl jako ryba. To zavánělo i nějakým nepříjemným zraněním. Anglický útočník je v péči lékařů.
76'
Poslední tým tabulky dnes na body rozhodně nedosáhne. Nějaký lepší výsledek může zkusit urvat za týden v Bochumi.
74'
A je to o tři góly pro Bayern! Jamal Musiala nahrál doprava střídajícímu SERGEOVI GNABRYMU. Ten si to v šestnáctce srovnal na levačku a střelou ke vzdálenější tyči skóroval.
71'
ze hřiště odchází Mathias Honsak, přichází Aaron Seydel,
ze hřiště odchází Fabian Holland, přichází Emir Karić.
70'
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Mathys Tel,
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Serge Gnabry,
ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Alphonso Davies.
70'
Oscar Vilhelmsson se ve středu hřiště dobře uvolnil a vystrašil hosty dobrou přízemní střelou! Ta o decimetry minula vzdálenější tyč Neuerovy brány.
69'
Skarkeho dohrál při odkopu Raphaël Guerreiro. Rozehrávají domácí.
67'
Žlutou kartu vyfasoval Bartol Franjić.
67'
Hosté už teď mohou hrát v daleko větším klidu. Nadále neslevují z ofenzivní snahy. Nyní zahrávali rohový kop.
64'
Hosté odskakují na rozdíl dvou gólů! Základem byl rychle vhozený aut na JAMALA MUSIALU. Ten si pak v pokutovém území počínal fantasticky. Z pravé strany se přes několik protihráčů dostal až na penaltu a levačkou prostřelil brankáře Schuhena mezi nohama – 1:3.
63'
Mezi stopery soupeře si nabíhal Thomas Müller. Toho však nepustil k balónu kapitán Darmstadtu Holland.
62'
Hosté ubránili akci soupeře a zkusili rychlý kontr. Na pravém křídle se ocitl v běžeckém souboji s Dierem Oscar Vilhelmsson. Ten zkusil odcentrovat, což v situaci, kdy v pokutovém území nikoho neměl, nebylo ideální řešení. Míč sebral Neuer.
60'
Bartol Franjić šel ostře do souboje s Joshuou Kimmichem. Obešlo se to bez karty.
59'
Hosté kombinují rozvážně. Nepospíchají. Spíše chtějí obranu Darmstadtu uchlácholit.
58'
Hosté nakonec nebudou nic riskovat. Aleksandara Pavloviće nahrazuje Kondar Laimer.
57'
Nyní se tedy hraje a míč mají na kopačkách fotbalisté Bayernu.
55'
Tak Pavlović snad také bude ještě pokračovat. Začátek druhé půle je docela kouskován.
53'
Další nepříjemný moment pro hráče Bayernu. Aleksandar Pavlović se v hlavičkovém souboji srazil s hlavou Oscara Vilhelmssona. Hostující záložník je už v péči lékařů.
52'
Dier ale bude pokračovat v utkání. Už se vrací do hry.
51'
Mathias Honsak chtěl trefit míč, ale ten minul a trefil někam do stehna Erica Diera. Ten zůstává ležet na hrací ploše. Nebyl to úmyslný zákrok, ale rozhodně velmi bolestivý pros stopera Bayernu.
50'
Domácí Christoph Klarer, který už byl v prvním poločase ošetřován, má zřejmě přetrvávající zdravotní problémy. Pokračovat už nebude a nahrazuje ho Christoph Zimmermann.
48'
Z ofsajdové pozice se vracel Harry Kane. Poté, co se dotkl míče, bylo pískáno.
47'
Ani jeden z týmů nesáhl o přestávce ke střídání.
46'
Po prvním poločase prohrává Darmstadt s Bayernem 1:2. Hosté byli po celou dobu aktivnější. Domácí sázeli především na pevnou obranu. Přesto ale dokázali být i nebezpeční. První varování přišlo, když Kimmichem tečovanou střelu Honsaka vyrážel reflexivním zákrokem brankář Neuer. ve 28. minutě se už Lilie ujaly vedení. Vilhelmsson vyhrál po výkopu brankáře hlavu, Honsak se dostal s míčem do šestnáctky a Tim Skarke zakončoval přesně. Bavorský klub však zabral a do přestávky skóre otočil. Ve 36. minutě zužitkoval dravý Pavlovićův průnik Jamal Musiala a již v nastavení se po centru Kimmicha prosadil hlavou Harry Kane. Domácí ještě mohli srovnat stav, Vilhelmsson však napálil břevno.
45+3'
45+2'
Domácí mohli ještě vyrovnat! Oscar Vilhelmsson se objevil ve velké příležitosti, orazítkoval však břevno!
45+1'
Hosté v nastavení první půle otočili skóre! Na pravé straně zabojoval Joshua Kimmich, který stihl míč v pádu nacentrovat před bránu ještě v momentě, kdy hrací předmět nebyl celým objemem za brankovou čarou. Našel hlavu HARRYHO KANEA a ten přidává svůj 31. gól v Bundeslize – 1:2.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Jamal Musiala se objevil v dobré pozici v pokutovém území. Jeho střela by asi byla nebezpečná, ovšem trefil jen protihráče.
44'
Z hrací plochy se na středovém kruhu těžce zvedal Aleksandar Pavlović. Hraje se ale dál.
43'
Musiala zapojil Leona Goretzku, který odcentroval. Míč dokázal lapit před Kaneem brankář Schuhen.
41'
Střely na bránu – 2:2, celkem 2:13
40'
Střela Raphaëla Guerreira byla spíše propagační. Rozehrávat bude brankář Schuhen.
39'
Pro Bayern je to už přeci jen veselejší. Favorit zápasu se nyní bude jistě snažit strhnout ještě do přestávky vedení na svou stranu.
36'
Hosté vyrovnávají! Odvážným průnikem se prezentoval mladý záložník Aleksandar Pavlović, který se s míčem dostal až na levou stranu pokutového území. Následně našel Harryho Kanea, jenž balón ještě posunul pro JAMALA MUSIALU a ten přízemní střelou podél levé Schuhenovy nohy vyrovnal – 1:1.
35'
Po centru Kimmicha z pravé strany se snažil hlavičkovat Jamal Musiala. Ten reklamuje, že míč skončil v zámezí od protihráče, ale sudí nařizuje odkop od brány.
34'
Hosté s míčem na kopačkách a snaží se za nepříznivého stavu něco vymyslet.
32'
Jamal Musiala na pravé straně dobře kličkoval. Nakonec poslal míč před bránu, kde se k němu spoluhráči nedostali. Sebral ho až brankář Schuhen.
30'
Máme tu tedy hodně zajímavou zápletku. Bayern bude muset přidat, aby prolomil defenzivu soupeře.
28'
Domácí jdou do překvapivého vedení! Po dlouhém výkopu brankáře Schuhena vyhrál hlavičkový souboj Oscar Vilhelmsson. Míč se dostal k Mathiasovi Honsakovi, který s ním proběhl do šestnáctky, kde ho posunul doleva na TIMA SKARKEHO a ten zakončil do protipohybu Neuera na vzdálenější tyč.
28'
Klarer odchází za postranní čáru a ve vymezeném prostoru se rozcvičují také možní náhradníci. Zdá se ale, že na střídání zatím nedojde.
26'
Domácí zatím velmi poctivě brání. Schuhen teď sebral míč před Kaneem a rozehrávat se hned nebude. O ošetření se totiž hlásí obránce Lilií Christoph Klarer.
24'
Držení míče – 27 % : 73 %
23'
Domácí zahrávali rohový kop. Po rozehrávce nakrátko přišel centr. Pak se míč ještě nějakou dobu pohyboval v šestnáctce Bayernu, asistent sudího ale nakonec mávl ofsajd.
21'
Nyní to zajímavě zkoušel Leon Goretzka. Jeho pokus zpoza šestnáctky skončil vedle vzdálenější tyče.
20'
Další roh zahrával Raphaël Guerreiro. K míči se dostal právě Joshua Kimmich, který ale neprostřelil obranný val před sebou.
18'
Domácí přestáli dva rohy Joshuy Kimmicha.
17'
Protiútok na druhé straně. Jamal Musiala vysouval Harryho Kanea. Domu na poslední chvíli vlétl do zakončení jeden z obránců, který míč srazil na roh.
16'
Domácí mohli z ničeho nic udeřit! Julian Justvan našel zpětnou přihrávkou Mathiase Honsaka, jehož střelu ještě jemně tečoval bránící Kimmich. Manuel Neuer ukázal fantastický reflex a v hokejovém rozkleku vytěsnil míč levou rukou mimo bránu!
16'
Eric Dier zkusil dlouhý nákop na Harryho Kanea. U míče byl první brankář Schuhen.
15'
Leroy Sané se rozběhl na levém křídle. Míč před ním upálil do autu Klarer.
13'
Nyní pro změnu trošku zmatky v tom, zda by měl Bayern zahrávat roh, nebo by se mělo kopat od brány. O tom se chvíli dohadovali hlavní sudí Reichel s asistentem Bandurskim. Nakonec se bude kopat od brány.
11'
Thomas Müller šel do vzdušného souboje s brankářem Schuhenem. Ten míč neudržel, ale pokračující akci Bayernu zastavil rozhodčí, který píská útočný faul. Müller vehementně reklamuje, že to bylo naopak, že ho Schuhen zasáhl kolenem do hlavy. Následně se pohádal také s kapitánem Darmstadtu Fabianem Hollandem. Bude se ale kopat od brány domácích.
8'
Hosté zahrávali první rohový kop. Po něm byl pískán útočný faul Matthijsovi de Ligtovi.
7'
Jamal Musiala si v pokutovém území snažil najít prostor pro střelu pravačkou. Byl ale až ztrojen a tak to nakonec vyřešil posunutím doprava na Joshuu Kimmicha. Jeho prudkou ránu vyrazil Schuhen, který zůstal dobře stát a vykryl správný prostor.
6'
Hosté z Mnichova podle očekávaní kontrolují míč na kopačkách a diktují tempo hry.
5'
Zpoza šestnáctky to zkusil Leroy Sané. Brankář Marcel Schuhen skokem kontroloval míč, který směřoval vedle jeho pravé tyče.
4'
Joshua Kimmich se snažil otočit hru doleva na Raphaëla Guerreira, který však balón nezpracoval. Domácí budou vhazovat.
3'
Raphaël Guerreiro posílal do pokutového území první zajímavý míč, ke kterému se nedostal Harry Kane.
1'
Utkání rozehráli fotbalisté Bayernu. Od nich se dá čekat jistě větší útočná aktivita.
1'

SV Darmstadt 98: Schuhen – Klarer, J. Müller, Isherwood – Skarke, Kempe, Holland (C), Franjić – Justvan, Honsak – Vilhelmsson.
Náhradníci: Brunst – Zimmermann, Seydel, Polter, Karić, Gjasula, Torsiello, Holtmann, A. Müller.
Trenér: Torsten Lieberknecht

Bayern Mnichov: Neuer – Kimmich (C), de Ligt, Dier, Guerreiro – Pavlović, Goretzka – Sané, Th. Müller, Musiala – Kane.
Náhradníci: Ulreich – Laimer, Choupo-Moting, Boey, Kim Min-čä, Davies, Upamecano, Tel, Gnabry.
Trenér: Thomas Tuchel

Rozhodčí: Reichel – Koslowski, Bandurski.
První zápas v letošní sezóně přinesl hodně jednoznačný výsledek. Bayern v Allianz Areně zvítězil 8:0. Hattrickem se na tom tehdy podepsal Harry Kane, dvakrát se trefili Leroy Sané s Jamalem Musialou a jednou Thomas Müller. Zápas měl ale zajímavý průběh. V prvním poločase totiž padaly jen červené karty. Hned ve 4. minutě byl vyloučen domácí Kimmich, jehož později doplnili hostující Gjasula s Maglica. Netradiční přesilovku 10 na 9 pak mnichovský celek dokonale využil po změně stran, kdy soupeře osmi zásahy doslova rozebral.
SV Darmstadt 98 (18. místo, 2 – 7 – 16, skóre 24:60, 13 bodů)
Bundesligový nováček má našlápnuto k rychlému návratu do druhé ligy. Darmstadt je totiž poslední a na šestnáctou pozici, která by stačila alespoň na baráž, ztrácí pět bodů. Patnáctá příčka, která znamená jistou záchranu, je pak již zcela mimo dosah. Poslední dva duely Lilií navíc byly velmi nepovedené. Po domácím debaklu 0:6 s Augsburgem se do hráčů pustili i vlastní fanoušci, kteří je po skončení duelu podrobili hlasité kritice. Následně pak přišla porážka 0:2 v Lipsku. Ani tyto výsledky zatím neukončily angažmá kouče Torstena Lieberknechta, jenž v klubu působí od roku 2021.

Posledních 5 zápasu Darmstadtu:
Gladbach – Darmstadt 0:0
Darmstadt – Stuttgart 1:2
Brémy – Darmstadt 1:1
Darmstadt – Augsburg 0:6
Lipsko – Darmstadt 2:0
Bayern Mnichov (2. místo, 18 – 3 – 4, skóre 73:29, 57 bodů)
Bayern neprožívá dobrou sezónu. V Bundeslize ztrácí deset bodů na vedoucí Leverkusen a vážně mu hrozí, že poprvé po jedenácti letech nezíská mistrovský titul. Bavorský gigant navíc na podzim ostudně vypadl z Pokalu, když nestačil na třetiligový Saarbrücken. Stále ve hře jsou Die Roten alespoň v Lize mistrů, kde přes římské Lazio postoupili do čtvrtfinále. Dvojzápas přitom museli po prohře 0:1 v Římě otáčet, ovšem v Allianz Areně nedali Italům šanci a výhrou 3:0 si alespoň trochu usmířili své fanoušky. A zřejmě si i pořádně zvedli sebevědomí, protože následně si z Mnichova odvezla debakl 1:8 Mohuč. Pod ten se podepsal už čtvrtým hattrickem v sezóně Harry Kane.

Posledních 5 zápasů Bayernu:
Bochum – Bayern 3:2
Bayern – Lipsko 2:1
Freiburg – Bayern 2:2
Bayern – Lazio 3:0
Bayern – Mohuč 8:1
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V sobotu odpoledne se odehraje také utkání 25. kola německé Bundesligy mezi Darmstadtem a Bayernem Mnichov. Jedná se o souboj posledního týmu tabulky s druhým. Domácí by potřebovali bodovat, aby si ještě udržovali naději alespoň na baráž o udržení. Mnichovský gigant zase musí už jen vítězit, pokud ještě chce zkusit potrápit dosud naprosto suverénní Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.