Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Leverkusen - 21. dubna 2024   17:30

Dortmund
81' Füllkrug (Sabitzer)
1:1
(0:0)
Leverkusen
90+8' Stanišić  (Wirtz)
Dortmund
Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen (46. M. Wolf) – Sancho (70. Reus), Sabitzer, Can (70. F. Nmecha), Brandt (83. Özcan), Bynoe-Gittens (83. Duranville) – Füllkrug.
Meyer – Moukoko, Wätjen, Süle.
Leverkusen
Hrádecký – Tapsoba, Tah, Hincapié (84. Boniface) – Stanišić, Xhaka, Andrich, Grimaldo – Frimpong, J. Hofmann (83. Schick) – Tella (70. Wirtz).
Kovář – Arthur, Kossounou, Mbamba, Palacios, Puerta.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:8. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:11.
Je konec! Bayer Leverkusen poněkolikáté v sezóně v závěru utkání uhájil svou neporazitelnost ve všech soutěžích! V úvodu utkání byl mnohem aktivnější hostující Leverkusen. Náznaky ale obrana Dortmundu v čele s Kobelem zastavila. Největší šanci si tak v závěru poločasu vytvořil Sabitzer, jenže Leverkusen podržel skvělým zákrokem Lukáš Hrádecký. Po změně stran byl Dortmund o něco aktivnější. Deset minut před koncem se domácí dočkali odměny, když se prosadil Niclas Füllkrug. Hosté ale poslali na trávník své ofenzivní hvězdy a v nastavení udeřili z posledního rohu, po němž vyrovnal Josip Stanišič.
90+9'
90+8'
Leverkusen právě vstřelil branku! Neskutečné! Leverkusen zůstane v této sezóně neporažený i po dnešním duelu! Hostující celek zahrával rohový kop. Jeho exekuce se ujal Florian Wirtz, který centr našel JOSIPA STANIŠIČE, který tvrdou hlavičkou nedal Kobelovi šanci!
90+7'
Exekuce se nakonec ujal Grimaldo, který povedenou střelou ohrozil branku Dortmundu, ale Kobel drží domácí celek ve vedení!
90+6'
Julien Duranville zahrál rukou v blízkosti velkého vápna a nabídl Leverkusenu přímý kop. U míče jsou Grimaldo a Florian Wirtz.
90+5'
Marcel Sabitzer hlavou prodloužil míč na polovinu soupeře, kde nebyl nikdo ve žlutém. Leverkusen už musí vrhnout všechny síly do ofenzivy.
90+4'
Julien Duranville udržel míč na pravé straně, prosmýkl se do vápna, ale nakonec nedokázal procedit zpětnou přihrávku na spoluhráče.
90+2'
Po dlouhém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Uvidíme, jak dlouhou dobu rozhodčí nastaví.
90'
Tak pozor! Sudí se jde ještě podívat na video!
88'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Nico Schlotterbeck).

Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Jeremie Frimpong).
88'
Na trávníku se nyní před lavičkami strhla potyčka, do které se zapojil Schlotterbeck, Boniface i Frimpong. Uvidíme, jak bude sudí trestat.
87'
Duranville posunul míč za obranu soupeře, kam spěchal Sabitzer, ale k zakončení se už nedostal.
86'
Další souboj na polovině hřiště vyhráli domácí. Wolf nyní s uvedením míče do hry prostřednictvím autového vhazování nespěchal.
85'
Jeremie Frimpong si na pravé straně poradil s napadajícím soupeřem a udržel míč pro Leverkusen. Xabi Alonso jednoznačně posílil ofenzivu ve snaze udržet letošní neporazitelnost.
84'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Victor Boniface.
83'
ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Patrik Schick.
83'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Salih Özcan,
ze hřiště odchází Jamie Bynoe-Gittens, přichází Julien Duranville.
81'
Dortmund právě vstřelil branku! Neporazitelnost Leverkusenu se otřásá v základech! Domácí celek se deset minut před koncem ujímá vedení! Po autu z pravé strany se k míči ve vápně dostal Sabitzer, který míč poslal k zadní tyči a NICLAS FÜLLKRUG propálil Hrádeckého, který si na míč ještě sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil!
80'
Grimaldo si skvěle zpracoval odražený míč, ale domácí Julian Ryerson dnes hraje skvělé utkání. Krajní zadák Dortmundu míč dokázal vybojovat pro svůj celek.
79'
Hofmann zahrával další rohový kop Bayeru Leverkusen. Centr hostujícího záložníka přiletěl na malé vápno, kde kraloval Julian Brandt.
78'
Za míčem se do pokutového území tlačil Marco Reus, kterého odstavil Jonathan Tah, jenž následně odvrátil i centr z pravé strany.
77'
Frimpong si na polovině hřiště výborně pokryl míč tělem a Schlotterbeck si tak v souboji musel pomoci nedovoleným zákrokem.
76'
Leverkusen po předchozím souboji zahrával přímý kop z levé strany hřiště. Centr do pokutového území poslal Jonas Hofmann, který našel jen Reusovu hlavu.
75'
Florian Wirtz zůstává po souboji s Wolfem ležet na trávníku a drží se za stehenní sval.
74'
Jonathan Tah dohrál soupeře na polovině hrací plochy a může být rád, že za svůj zápasnický chvat nevyfasoval žlutou kartu.
73'
Další zajímavou přihrávku do pokutového území poslal Wirtz, jenže Frimpong jeho úmysl nepochopil a vůbec se nerozběhl.
72'
Josip Stanišić získal míč na pravé straně, prošel do blízkosti velkého vápna, jenže už následně nedokázal přesně odcentrovat.
71'
Schlotterbeck si nechtěl před napadajícím soupeřem komplikovat život a raději si pomohl malou domů. Kobel poté přenesl hru na levou stranu.
70'
ze hřiště odchází Nathan Tella, přichází Florian Wirtz.
70'
ze hřiště odchází Emre Can, přichází Felix Nmecha,
ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Marco Reus.
69'
Obrovská šance Leverkusenu! Hofmann si naběhl na pas do vápna, z těžké pozice jej předložil před branku, ale Tella gólmana Kobela nepřekonal!
68'
Stopeři Leverkusenu drží míč na vlastní polovině a nikam se neženou. Také dosud aktivní Frimpong se v posledních minutách lehce vytratil.
67'
Tella si chtěl připravit míč ke střele, jenže se k němu stáhli hned dva hráči Dortmundu, kteří mu v zakončení zabránili.
65'
Stanišič skvěle vyvezl míč na pravé straně. Niclas Füllkrug se chorvatského hráče sice vydal napadat, ale dopustil se faulu.
64'
Po jednom z protiútoků sebou o zem v pokutovém území praštil Frimpong, ale sudí zůstává naprosto klidný. Penalta se pískat nebude.
63'
Dortmund se usadil na polovině Leverkusenu, jenže hráči ve žlutém se ne a ne dostat do zakončení. Leverkusen teď spíše spoléhá na brejky.
62'
Julian Brandt operoval na pravé straně, kde si míč skvěle přehodil na levačku, ale už neměl prostor k odcentrování. Výborná defenziva Leverkusenu.
61'
Borussia zkusila překonat defenzivu Leverkusenu překvapivě dlouhým nákopem, ale nikdo z hráčů ve žlutém míč nedostihl ve hře.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního střetnutí dvou těžkých vah. Po změně stran převzala iniciativu domácí Borussia.
59'
Tapsoba narýsoval přihrávku mezi stopery domácího celku, ale výborné čtení hry prokázal Mats Hummels, který pobídku zastavil.
58'
Ani po následném rohovém kopu se Leverkusen nedočkal otevření skóre. Grimaldův centr směřoval na Taha, který z těžké pozice nezakončil.
57'
Také hostující Leverkusen nyní zahrával přímý kop na polovině soupeře. Jeho exekuce se ujal Alejandro Grimaldo, nicméně Kobel jeho překvapivé zakončení vyškrábl nad břevno.
55'
Dortmund je v úvodu druhého poločasu o něco aktivnějším týmem. Hráči ve žlutém se drží kolem velkého vápna, ale zatím tomu chybí zakončení.
53'
Niclas Füllkrug zatím v doprovodu zdravotníků míří za postranní čáru. Uvidím, zda bude schopen pokračovat ve hře.
52'
Hra je přerušena! Domácí útočník Niclas Füllkrug zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
51'
Frimpong sprintoval za nákopem na polovinu soupeře, jenže Nico Schlotterbeck rychlostní souboj zvládl na výbornou a pomohl si malou domů.
50'
Nico Schlotterbeck poslal nákop na polovinu soupeře. Niclas Füllkrug se dral do vápna, jenže přihrál jen do míst, kde číhala defenziva.
49'
Nico Schlotterbeck vyvezl míč na polovinu hřiště, jenže před napadajícím Grimaldem se raději otočil a pomohl si malou domů.
48'
Jadon Sancho se na levé straně zbavil obránce, přehodil si míč na pravou nohou, jenže trefil prvního rivala. Hosté následný protiútok sehráli opravdu mizerně.
47'
Wolf se ujal rozehrávky rohového kopu Dortmundu. Jeho centr přiletěl na malé vápno, kde zasáhl dobře postavený Josip Stanišič.
46'
ze hřiště odchází Ian Maatsen, přichází Marius Wolf.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí bezbrankový stav. V úvodu utkání byl mnohem aktivnější hostující Leverkusen. Náznaky ale obrana Dortmundu v čele s Kobelem zastavila. Největší šanci si tak v závěru poločasu vytvořil Sabitzer, jenže Leverkusen podržel skvělým zákrokem Lukáš Hrádecký.
45+4'
45+3'
Rozhodčí v závěru prvního poločasu rozjel mariáš. Potrestán za úder loktem byl Niclas Füllkrug.
45+3'
V závěru nastavení ještě viděl žlutou kartu Emre Can, který si stejně jako Maatsen nezahraje proti Lipsku.
45+2'
V závěru nastavení prvního poločasu se Dortmund usadil na polovině Leverkusenu, jenže po chybě se hosté mohli vydat do brejku. Hofmann ani Frimpong však nezakončili.
45'
Frimpong upadl ve vápně po souboji se Schlotterbeckem. Hostující hráči se nyní pořádně rozčiloval. Sudí by si měl situaci na hřišti uklidnit.
44'
Právě Tella si v pokutovém území našel Grimaldovu přihrávku z levé strany, ale levou nohou míč netrefil ideálně. Závěr první půle přináší zajímavé momenty.
43'
Mats Hummels přitvrdil v souboji s rozběhnutým Tellou. Domácí stoper hrál míč a poté poslal k zemi také rychlonohého hráče Leverkusenu.
42'
Dortmund měl největší šanci prvního poločasu! Po průniku Ryersona se k dorážce ve vápně dostal Sabitzer, ale Hrádecký svůj tým podržel!
41'
Piero Hincapié poslal z levé strany aut na Tellu, u nějž hlídkoval Julian Ryerson. Podle rozhodčího navíc fauloval právě Tella.
40'
Domácí Hummels byl pod tlakem napadajícího Telly a znovu zapojil do rozehrávky Kobela, který si v první půli rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce.
38'
Exekuce přímého kopu z nadějné pozice se ujal Grimaldo, který sice poslal míč nad zdí, jenže jeho pokus skončil rovněž nad brankou.
37'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Ian Maatsen).
36'
Zajímavý moment přinesl pokus z kopačky Grimalda, který však prosvištěl těsně nad břevnem!
35'
Ryerson chtěl posunout míč na polovinu Leverkusenu, jenže tam neměl volné spoluhráče ve žlutém. Pokračuje boj o každý metr hřiště.
34'
V dalším souboji na polovině Dortmundu odmával asistent rozhodčího útočný faul Frimponga. Dortmund s rozehrávkou nespěchá.
33'
Jamie Bynoe-Gittens si skvěle posunul míč na levé straně, jenže následně upadl. Sudí ukazuje pouze odkop od branky Leverkusenu.
32'
Nakonec z toho nebude penalta ani přímý kop. Hosté se na rozhodčího zlobí, zatímco domácí se diví, co se vůbec řešilo.
31'
Po zajímavém střetu na hranici velkého vápna se Frimpong dožadoval odpískání pokutového kopu. Sudí ještě něco řeší ve sluchátku.
30'
Hofmann sice z pravé strany velkého vápna vymyslel prudký centr na malé vápno, kde však kraloval dobře postavený Nico Schlotterbeck.
29'
Na stadionu panuje vynikající atmosféra. Dortmund je sice mnohem pasivnější, ale vedoucí tým tabulky zatím nepouští do šancí.
28'
Ryerson byl faulován Tellou, který za svůj zákrok viděl žlutou kartu.
27'
Andrich se pustil do menší rozmíšky s jedním ze soupeřů. Sudí mu dal jasně najevo, že podobné výlevy na hřišti tolerovat nebude.
26'
Alejandro Grimaldo podržel míč na levé straně a počkal na podporu svých spoluhráčů. Leverkusen proti pevnému defenzivnímu bloku Dortmundu hraje trpělivě.
25'
Zadáci Leverkusenu pokračují v kombinaci na vlastní polovině. Hostující celek má v tomto ohledu v průběhu prvního poločasu ohromnou převahu.
24'
Nico Schlotterbeck vyvezl míč na polovinu Leverkusenu, kde jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi Hofmann. Dortmund může pokračovat v kombinaci.
23'
Také defenziva Leverkusenu nyní ukázala vysoké sebevědomí. Pravá straně hostující defenzivy si poradila s trojicí napadajících hráčů Dortmundu.
22'
Domácí se po delší době ohřáli u míče. Stopeři Borussie si vyměňují přihrávky na vlastní polovině. Leverkusen nyní moc neatakuje.
21'
Leverkusen zahrával rohový kop. Jonas Hofmann odcentroval na malé vápno, odkud míč s přehledem vyboxoval Kobel.
20'
Niclas Füllkrug už se nemohl dívat na převahu hostujícího celku a vydal se spoluhráčům pomoci hluboko na vlastní polovinu.
19'
Domácí znovu předvedli riskantní rozehrávku. Brankář Kobel si navíc pohrál s napadajícím soupeřem, kolem kterého si míč famózně zasekl.
18'
Frimpong se na vlastní polovině šikovně zbavil napadajícího soupeře a rozehrál na pravou stranu. Leverkusen se snaží držet míč.
17'
Po svižném přechodu Dortmundu vpřed se do zakončení dostal Ryerson, který však v klíčovou chvíli podklouzl, čímž svou ránu poslal vysoko nad branku.
16'
Po delší době se Borussia podívala na polovinu Leverkusenu, jenže hosté rychle získali míč a Piero Hincapié si pomohl malou domů.
15'
Frimpong výborně získal míč na polovině soupeře, kde se i dostal k odcentrování, ale trefil bránícího soupeře ve žlutém dresu.
14'
Jonathan Tah rozehrál na levou stranu, ale tam neměl nikoho v bílém dresu. Nathan Tella se v klíčovou chvíli rozběhl na opačnou stranu.
13'
Hincapie je zatím hodně aktivní během rozehrávky Leverkusenu. Dortmund se od úvodu koncentruje spíše na defenzivu a zahušťuje prostor na vlastní polovině.
12'
Schlotterbeck nakopl míč za obranu Leverkusenu, kam sprintoval Niclas Füllkrug, ale Hrádecký si bez problémů došel pro míč.
10'
Jamie Bynoe-Gittens se snažil kouzlit na levé straně hrací plochy, jenže dvojici hráčů v bílých dresech nedokázal obejít.
9'
Po další akci už se Leverkusen poprvé v utkání dostal do zakončení. Na centr z levé strany si naskočil Frimpong, který poslal míč vysoko nad břevno.
8'
Dortmund se prakticky nedostává na polovinu hostujícího celku. Na levé straně opět operoval Alejandro Grimaldo, který si netroufl na centr.
7'
Gregor Kobel se musel znovu zapojit do rozehrávky Dortmundu. Domácí brankář ani tentokrát nezvolil nákop vpřed. Dortmund si na již jasného mistra věří kombinačně.
6'
Hofmann se dostal do vápna, kde k němu výborně přistoupil domácí stoper Schlotterbeck, který soupeři míč vypíchl čistým způsobem špičkou kopačky.
5'
Nathan Tella kouzlil s míčem na levé straně, jenže místo centru nakonec zvolil přihrávku na Hofmanna. Defenziva Borussie poté s přehledem zasáhla.
4'
Domácí se vydali napadat rozehrávku Leverkusenu na jeho polovině, ale Robert Andrich zachoval klid a bez problémů rozehrál na pravou stranu.
3'
Leverkusen se s míčem na kopačkách usadil na polovině Dortmundu, jenže kombinace hostujícího celku se zatím odehrává daleko od vápna.
2'
Do rozehrávky Dortmundu se musel zapojit domácí brankář Kobel. Místo nákopu vpřed zvolil rozehrávku na krajního obránce.
1'
Hostující Bayer Leverkusen obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté si budou chtít podržet neporazitelnost v rámci letošního ročníku.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen – Sancho, Sabitzer, Can, Brandt, Bynoe-Gittens – Füllkrug.
Náhradníci: Meyer – Duranville, Moukoko, F. Nmecha, Özcan, Reus, Wätjen, M. Wolf, Süle.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tapsoba, Tah, Hincapié – Stanišić, Xhaka, Andrich, Grimaldo – Frimpong, J. Hofmann – Tella.
Náhradníci: Kovář – Arthur, Kossounou, Boniface, Mbamba, Palacios, Puerta, Schick, Wirtz.
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu utkali na začátku prosince. Leverkusen doma uhrál s Dortmundem remízu 1:1.
Borussia Dortmund

Domácí Borussia Dortmund na tom není tak dobře. V lize má po dvaceti devíti odehraných kolech na kontě padesát šest bodů a zatím bojuje s Lipskem o čtvrté místo zaručující postup do Ligy mistrů. Z posledních pěti duelů Dortmund hned čtyřikrát vyhrál. Jedinou porážku si připsal doma se Stuttgartem. V úterý navíc v Lize mistrů přehrál na domácí půdě Atlético Madrid 4:2 a zajistil si postup do semifinále, kde narazí na PSG.
Bayer Leverkusen

Hostující Bayer Leverkusen prožívá sezónu snů! V německém poháru dokráčel do finále, kde jej čeká Kaisarslautern. V Evropské lize ve čtvrtek potvrdil postup do semifinále a před týdnem si zajistil triumf v nejvyšší německé soutěži. V celé sezóně navíc Leverkusen dosud ani jednou nepoznal hořkost porážky. V lize ztratil body jen za čtyři remízy. V posledních dvou ligových kolech Leverkusen ani neremizoval. Ve čtvrtek pak remizoval v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy 1:1 na hřišt West Hamu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům Bundesligy! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání 30. kola mezi Borussií Dortmund a Bayerem Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.