Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Darmstadt - 20. dubna 2024   15:30

0:2
(0:0)
Darmstadt
57' Klarer   • 90+1' Vilhelmsson
Köln
Schwäbe – Thielmann, Hübers, Chabot, Finkgräfe – Alidou (48. Maina), Martel (67. Tigges), Christensen (80. Uth), Kainz (C) (67. Huseinbašić) – Adamjan, Waldschmidt (67. Schmitz).
Pentke – Carstensen, Downs, Heintz.
Jollenbeck – Wickerman, Kamper
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
50000 diváků
Darmstadt
Schuhen – Riedel, Klarer, Maglica – Bader, Kempe (C) (82. Karić), Gjasula (43. J. Müller), Nürnberger (82. Zimmermann) – Skarke (66. Holtmann), Seydel (48. Honsak), Vilhelmsson.
M. Behrens – A. Müller, L. Pfeiffer, Torsiello.

SV Darmstadt 98 vyloupil svatostánek jeho dnešního soupeře a odváží si výhru 2:0, která jim ještě dává šanci na záchranu v první lize. Utkání otevřel v 57. minutě Christoph Klarer, který skóroval po rohovém kopu. Na konečných 2:0 upravil v nastaveném čase švédský útočník Oscar Vilhelmsson.

Ode mě je to už pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
90+5'
90+3'
Domácí to stále ještě zkoušejí, z jejich pohybu je však zjevné, že už nemají šanci. Utkání ale chtějí dohrát alespoň s míčem na kopačkách.
90+1'
Darmstadt právě vstřelil branku!
Po chybě domácí obrany se ke střele z dobré pozice dostal Gerrit Holtmann. Jeho ránu ještě Marcel Schuhen vyrazit dokázal, dorážku OSCARA VILHELMSSONA už ale ne. Švédský útočník tak definitivně posouvá svůj celek k výhře.
89'
Chabot faulován na polovině hřiště, hraje se ale rychle dál.
88'
Žlutá karta pro tým SV Darmstadt 98 (Gerrit Holtmann).
87'
Julian Chabot se dostal až k hlavičkovému zakončení, hostujíc brankář však s jeh pokus neměl nejmenší problém.
Dnešní utkání sleduje 50000 diváků.
85'
Matej Maglica odráží útok domácích po pravé straně na rohový kop.
84'
Domácí ztrácejí míč v útočné fázi, od branky bude vykopávat brankář Schuhen.
82'
Střídání v týmu SV Darmstadt 98:
ze hřiště odchází Tobias Kempe, přichází Emir Karić,
ze hřiště odchází Fabian Nürnberger, přichází Christoph Zimmermann.
80'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Jacob Steen Christensen, přichází Mark Uth.
78'
Z pravé strany vyslal do vápna centr hostující křídelník, centrovaný balon chytá do svých rukavic Marvin Schwäbe.
75'
Hra je opět přerušena, na vině je ošetřování hostujícího hráče. Stěžuje si na bolest kotníku.
72'
Max Finkgräfe a Matthias Bader se srazili při hlavičkovém souboji a oba končí na zemi. Nic vážného by však ani jednomu z nich být nemělo.
70'
Po nepovedené akci z levé strany bude od své branky odkapávat hostující gólman Marcel Schuhen.
67'
ze hřiště odchází Eric Martel, přichází Steffen Tigges,
ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Benno Schmitz,
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Denis Huseinbašić.
66'
ze hřiště odchází Tim Skarke, přichází Gerrit Holtmann.
64'
Po rychlém přečíslení hostů hlavičkoval nikým neatakovaný Mathias Honsak. Svůj pokus však poslal příliš do prava, tudíž ani branku neohrozil.
60'
Domácí hráč házel aut až do malého vápna, odkud ho však odhlavičkoval stoper Darmstadtu.
57'
Po rohovém kopu se na hraně malého vápna nejrychleji zorientoval CHRISTOPH KLARER, který následné propálil vše, co mu stálo před sebou.
56'
Hosté budou zahrávat druhý rohový kop během chvíle.
53'
Domácí budou po chybě soupeře vhazovat kousek od velkého vápna.
51'
Pokus Jana Thielmanna zhruba asi o metr minula levou tyč.
48'
ze hřiště odchází Faride Alidou, přichází Linton Maina.

ze hřiště odchází Aaron Seydel, přichází Mathias Honsak.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
Po první polovině utkání je stav nerozhodný 0:0, což i odpovídá průběhu hry. Největší šanci jsme mohli sledovat při střele domácího Faride Alidoua, který jen o pár centimetrů minul levou tyč.
45+4'
45+3'
Po špatném centru domácích se do protiútoku dostávají hosté. Ti se dostávají až k vápnu soupeře.
44'
Sargis Adamjan po centru z pravé strany zakončit přesně nedokázal, jeho hlavička končí vedle levé tyče.
43'
ze hřiště odchází Klaus Gjasula, přichází Jannik Müller.
42'
Chvilku se teď nehrálo, na vině bylo ošetřování jednoho z hostů. Hra ale už pokračuje výkopem brankáře Darmstadtu.
38'
Na druhé straně si jednoduchý zákrok připisuje i Marcel Schuhen.
36'
Skákavou střelu Tima Skarkeho schovává domácí brankář ve své náruči.
33'
Po průnikové přihrávce se ke střele dostal Sargis Adamjan, jeho pokus letěl kousek od levé tyče.
30'
Hosté pěkně zavařili obraně soupeře ve vápně, kde si vyměnili několik přihrávek. K žádné střele se však nedostali.
26'
Matthias Bader fauluje na vlastní polovině. Domácímu celku se tak naskýtá šance ohrozit branku soupeře po standardní situaci.
22'
Dle rozhodčího nebyl hostující hráč poslán k zemi nedovoleně, následuje tak pouze odkop od branky.
18'
K odraženému míči se na hranici vápna dostal Faride Alidou, který mířil k levé tyči. K jeho smůle však tyč o malý kousek minul.
17'
Jan Thielmann svůj průnik po pravé straně sice centrem nezakončil, pro svůj celek však vybojoval rohový kop.
14'
Do malého vápna hostů přilétl prudký centr, který jen tak tak vyrazil brankář Schuhen rukou do bezpečí.
12'
Faride Alidou nakonec vybojoval faul na svou osobu. Kolín tak bude zahrávat standardku z zajímavé pozice.
9'
Rychlá akce domácích končí jasným offsidem jejich útočníka.
8'
Střea Gian-Lucy Waldschmidta zpoza vápna pouze přelétla branku soupeře.
6'
Ze závaru před pokutovým územím nakonec Darmstadt nic nevytěžil. Domácí obrana totiž všechny pokusy o zakončení zneškodnila.
5'
Po faulu Juliana Chabota budou hosté zahrávat standardní situaci v hloubi soupeřovi poloviny.
3'
Faride Alidou zůstává po jednom ze soubojů ležet na hrací ploše. Na hřiště jsou povoláni zdravotníci.
2'
Je tu první přerušení hry, ke kterému došlo po útočném faulu domácího celku. Hosté v modrých dresech rychle rozehráli.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Thielmann, Hübers, Chabot, Finkgräfe – Alidou, Martel, Christensen, Kainz (C) – Adamjan, Waldschmidt.
Náhradníci: Pentke – Carstensen, Downs, Heintz, Huseinbašić, Maina, Schmitz, Uth, Tigges.

SV Darmstadt 98: Schuhen – Riedel, Klarer, Maglica – Bader, Kempe (C), Gjasula, Nürnberger – Skarke, Seydel, Vilhelmsson.
Náhradníci: M. Behrens – Honsak, Holtmann, Karić, A. Müller, J. Müller, L. Pfeiffer, Torsiello, Zimmermann.
Dobrý den všem příznivcům německé Bundesligy. O šampionu letošního ročníku je již rozhodnuto, důležité souboje však z ligy nemizí. Dnes nás totiž čeká napínavý záchranářský duel předposledního týmu s posledním, proti sobě se postaví 1. FC Kolín nad Rýnem a SV Darmstadt 98.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.