Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Augsburg - 21. ledna 2024   17:30

Mönchengladbach
26' Siebatcheu
1:2
(1:0)
Augsburg
47' Tietz  (Mbabu) • 51' Engels  (Vargas)
Nicolas – Scally, Friedrich, Elvedi, Netz (71. Lainer) – Reitz (46. Kramer), Koné (71. Neuhaus) – Honorat (87. Ranos), Pléa (C), Hack (67. Ngoumou) – Siebatcheu.
Olschowsky – Chiarodia, Herrmann, Jantschke.
Petersen – Sather, Wessel
Borussia-Park, Mönchengladbach
44 867 diváků
Augsburg
Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Engels (73. M. Pedersen), Rexhbecaj – Jensen (60. Jakić), Demirović (C), Vargas (83. Maier) – Tietz (83. Beljo).
Koubek – Gumny, P. Pfeiffer, Breithaupt, Kömür.

To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek víkendu a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 14:8. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:20.
Utkání 18.kola Bundesligy mezi Mönchengladbachem a Augsurgem je u svého konce. Z tříbodového vítězství se raduje hostující mužstvo. To bylo od začátku duelu aktivnější, ale bude to Borussia, která udeřila ve 12.minutě zásluhou Siebatcheua. Do druhé půle bleskově vstoupil Augsburg, když ve 47.minutě vyrovnal Tietz. To nebylo vše, jelikož o čytři minuty později nádhernou souhru zakončil Engels. Zbytek duelu se nesl spíše ve velkém boji, a tak hosté ubránili výsledek 1:2.
90+6'
90+5'
Augsburg rychle zavezl míč do ofenzivní části. Dion Drena Beljo ho zatáhl do rohu hřiště a zdržuje hru.
90+4'
Aktivita hostů je stále na vysoké úrovni. Skvělá práce tělem Belja končí autovým vhazováním.
90+3'
Alassane Pléa měl velké štěstí, protože se k němu dvakrát odrazil balón. Střela je zakončena několik metrů vedle svatyně hostů.
90+2'
Ermedin Demirović moc dlouho přidržel kulatý nesmysl na své kopačce, proto mu je zaslouženě odebrán.
90+1'
Florian Neuhaus už napřahoval ke střele z velké dálky, jenže před ním stihl zasáhnou obránce. Proto Mbabu vyváží do bezpečí.
89'
Elvis Rexhbecaj poslal těžkou přihrávku do náběhu Beljovi, ten neměl nárok a k míči se dostanou domácí.
88'
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Dion Drena Beljo se propracoval z velké úhlu k brance domácích a pokoušel se pod sebou najít Demiroviče, ale byl neúspěšný.
87'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Grant-Leon Ranos.
86'
V hlavní roli byl opět Neuhaus, když poslal špatný centr přímo do rukavic brankáře.
85'
Rychlý Florian Neuhaus dokázal vybojovat na svou osobu nedovolený zákrok. Domácí rychle rozehrávají a míří do ofenzivy.
84'
Borussia nebude moc pokračovat k dalšímu zakončení, protože se v postavení mimo hru oskytl Lainer.
83'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Phillip Tietz, přichází Dion Drena Beljo,
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Arne Maier.
82'
Mönchengladbach začíná nabírat na obrátky. Nico Elvedi se pomalu a jistě dostával k zakončení z otočky, jenže nakonec je zblokován.
81'
Augsburg se dokázal osvobodit od nebezpečných centrů. Následně byl trefen sudí, proto po zemi bude rozehrávat Gouweleeuw.
80'
Tentokrát se žlutá karta bude uděloval. Za šlapák je potrestán hostující Kristijan Jakić.
79'
Kevin Mbabu nevybíravě dohrál Scallyho, který byl u míče jasně dřív. Píská se faul, ale sudí karty nevytahuje ze své kapsičky.
78'
Alassane Pléa bere teď otěže duelu až moc na sebe. Zbytečně uchvátaná střela končí vedle branky Dahmena.
77'
Rohový kop zahrávala Borussia. Ke střele se propracoval Alassane Pléa, ale pokus směřující do nebezpečného prostoru končí na zádech obránce.
76'
Na druhé straně visela branka ve vzduchu více! Iago natáhl k překvapivé střele z velké dálky, jenže Moritz Nicolas dával pozor a skvělým výskokem posouvá míč do zámezí.
75'
Tak přeci jen z této situace vzniklo zakončení. Hlavou se prezentoval Franck Honorat, ale trefil pouze střed branky.
74'
Borussia se po delší době dostává do nějakého souvislého útoku. K vážnější šanci se ovšem nedostává.
73'
ze hřiště odchází Arne Engels, přichází Mads Pedersen.
72'
K ostrému střetu došlo na polovině hřiště. Tvrdou ránu do hlavy inkasoval Florian Neuhaus, ale vypadá to, že bude v pořádku.
71'
ze hřiště odchází Manu Koné, přichází Florian Neuhaus,
ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Stefan Lainer.
70'
Phillip Tietz se po několika odrazech dostal ke střele ve velkém vápně. Ta letěla vysoko nad, ale i kdyby měla gólové parametry, tak je k ničemu kvůli ofsajdu.
69'
Další cenné vteřinky na svou stranu urval Augsburg. Gouweleeuw bude rozehrávat volný kop.
68'
Jeffrey Gouweleeuw prodlužoval centrovaný balón na zadní tyč, jeho snaha nebyla pochopena a letí do zámezí.
67'
Luca Netz nezvládl rychlostní souboj s Mbabuem, proto ho zastavuje za cenu žluté karty.
67'
ze hřiště odchází Robin Hack, přichází Nathan Ngoumou.
66'
A další střelecký pokus domácích borců. Jordan Siebatcheu uchvátanou střelou míří na tribuny stadionu.
65'
Zajímavým střeleckým pokusem se prezentoval Alassane Pléa. Skákává střela o pár centimetrů míjí branku Dahmena.
64'
Augsburg bude rozehrávat druhý roh v řadě. Arne Engels si s centrem neporadil a posílá ho na hlavu soupeře.
63'
Přetažený centr hostujícího mužstva skončil zakončením Jakiče. Zblokovaná rána letí na roh.
62'
Kevin Mbabu hraje dnes opravdu dobrý zápas, když opět svým důrazem vybojoval autové vhazování.
61'
Augsburg dokázal ubránit nebezpečný rohový kop. Teď začíná přízemní převahu v ofenzivě.
60'
ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Kristijan Jakić.
59'
Po nepřesnostech ve středu pole přišla střela domácích. Tu obstaral Luca Netz, jenž placírou míří doprostřed branky.
58'
Finn Dahmen určitě nebude chvátat s rozehrávkou od své svatyně, což potvrdil v tento moment.
57'
Ermedin Demirović je zastaven ve své útočné snaze a to kvůli použitím rukou, které nedokázal stáhnout dříve.
56'
Mönchengladbach se musel bránit dalšímu útoku soupeře. Nico Elvedi vše zvládl s přehledem.
55'
Kevin Mbabu si chytře předkopl balón do strany, proto musel Netz faulovat.
54'
Další nadějná šance Augsburgu. Ruben Vargas dostal nabito ve velkém vápně a hned pálil po zemi. Moritz Nicolas byl nachystán a jednoduše kryje do rukavic.
53'
Nico Elvedi dostal hodně prostoru v rozehrávce z obranných řad. Borussia bude kombinovat na útočné polovině.
52'
Tohle je obrovský šok pro domácí mužstvo, které bude muset vyrovnat co nejdříve, aby pomýšlelo na nějaké body.
51'
Augsburg právě vstřelil branku!
Během pěti minut je duel otočen! Rychle vhozený aut si našel Phillip Tietz, jenž ho prodlužoval za sebe. Nachystán k patičce byl Ruben Vargas, který našel v náběhu přesně svého spoluhráče. Tím byl ARNE ENGELS a ten osamocen okamžitě z první překonává marně natahujícího se Nicolase. – 1:2.
49'
Tak přeci jen domácí zakončili svůj menší tlak. Siebatcheu z první míjí prostor tří tyčí.
48'
Borussia se po inkasované brance tlačí za gólem. Zatím dlouhé balóny nevycházejí dle představ.
47'
Z kraje druhé půle máme vyrovnáno! Hosté se v obrovské rychlosti dostali do pokutového území, tak se k centru dostal Kevin Mbabu. Ten nádherným balónem našel PHILLIPA TIETZE, který nastavil hlavu a bezpečně posouvá míč do odkryté svatyně Nicolase. – 1:1.
46'
ze hřiště odchází Rocco Reitz, přichází Christoph Kramer.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:41.
Úvodní dějství duelu mezi Mönchengladbachem a Augsburgem je u svého konce. Do kabin jde za těsného vedení domácí Borussia. Ta do utkání nevstoupila ideálně a dokázala přežít několik šancí soupeře. Z ničeho nic šla ovšem do vedení, když si vrácený centr našel Siebatcheu, který ho dokázal nadvakrát dostat do sítě. Zbytek půle se nesl ve vyrovnaném duchu bez šancí, proto je prozatimní výsledek 1:0.
45+11'
45+10'
Standardní situaci si vzal na starost Franck Honorat. Na skvělý centr si nikdo nenaběhl, a tak končí v zámezí.
45+9'
Rocco Reitz podnikl několik rychlých kliček. Na ně mu skočil Engels, kterému nezbývalo nic jiného než faulovat.
45+8'
Fredrik Jensen se dostal do rychlé napadání, které na něj podnikli domácí. Proto hostující středopolař posílá kulatý nesmysl do zámezí.
45+7'
Robin Hack skvěle odhadl rozehrávku soupeře a mohl vyrazit do přečíslení tři na dva. Záložník Borussie si míč moc předkopl a přichází o něj.
45+6'
Augsburg se vůbec nebojí vyrážet do rychlých akcích po lajnách. K lepším výsledkům schází přesnost v centrech.
45+5'
Rohový kop zůstává bez zakončení, protože na malém vápně došlo k útočnému faulu.
45+4'
Kevin Mbabu neváhal s centrem na pravé straně, s čímž počítal domácí obránce, který vše blokuje na roh.
45+3'
Zajímavou narážečku dostal na kopačku Joe Scally. Ten nádherný moment nevyšperkoval přesným centrem.
45+2'
Alassane Pléa rychle unikal do brejku směrem k brance. Zasekávačkou na pravou nohu skončila střelou do bloku.
45+1'
Opět se ukázal nebezpečný Jordan Siebatcheu. Reagoval na rychlý signál, který nakonec končí jeho zakončením do rukavic Dahmena.
45'
Domácí mířili do rychlého útočné akce. Ta je zastavena nepřesnou přihrávkou Honorata, jenž trefuje svého spoluhráče do zad.
44'
Ruben Vargas se snažil co nejrychleji dostat k odraženému míči na penaltě. Obránce Elvedi byl rychlejší a ukončuje toto snažení.
43'
Ermedin Demirović tentokrát nestihl zachytit míč před autovou lajnou. Pomezní sudí byl přesný a signalizuje aut pro domácí mužstvo.
42'
Fredrik Jensen se tlačil k centru z nadějné pozice. Svůj úmysl si rozmyslel a vrací balón do přízemní převahy.
41'
Elvis Rexhbecaj musel zastavit rychlé přečíslení domácích nedovolený zákrok. Povalení protihráče je potrestáno žlutou kartou.
40'
Jordan Siebatcheu se snažil až moc velkým důrazem dostat ke hře ve středu hrací plochy. Sudí si toho všiml a píská faul.
39'
Nebezpečný centr z pravé strany vyslal Alassane Pléa. Míč zřejmě letěl mezi tři tyče, proto obránce soupeře raději doprovází tento pokus k rohovému praporku.
38'
Luca Netz měl na mále, když si předkopl balón moc před sebe, ale pro štěstí svého mužstva vybojoval aspoň aut.
37'
Moritz Nicolas si hlasitě zakřičel na slabý centr z pravé strany. Brankář domácích hned chtěl poslat dlouhým výkopem do brejku svého útočníka, ale jeho nabídka končí na kopačkách soupeře.
36'
Alassane Pléa se dostal ke střele z první za hranicí pokutového území. Nadějný pokus o pár decimetrů letí nad břevno.
35'
Augsburg chtěl zahrozit po rohu na přední tyč. Felix Uduokhai v rychlém náběhu míří nad.
34'
Robin Hack si všimnul vysoce postaveného Dahmena a z vlastní poloviny ho zkoušel přehodit. Jeho trefa nakonec o dost metrů míjí prostor tří tyčí.
33'
Tentokrát i Luca Netz byl neúspěšný v přihrávce na lajně. Dlouhý aut si vhodí Augsburg.
32'
Marvin Friedrich si moc pomáhal rukama v souboji ve středu pole. Jasné zatažení končí nedovolený zákrokem.
31'
Jordan Siebatcheu se tentokrát k balónu v pokutovém území neprotlačil, a tak se míče ujmou hosté.
30'
Neúspěšná kombinace na pravé straně končí přihrávkou do zámezí. Vhazovat bude domácí Luca Netz.
29'
Na míči je nadále aktivnější hostující mužstvo, jenže dlouhé balóny nenachází hráče v zeleném.
28'
Na druhé straně se Augsburg pokoušel hned o odpověď, jenomže ránu doprostřed dokázal pokrýt Nicolas.
27'
Celou situaci ještě zkoumal VAR! Žádný přestupek nenašel a branka je uznána.
26'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Z ničeho nic jde Borussia do vedení! Rohový kop přetažený na zadní tyč, proto si pro centr došel Dahmen, jenž ho vyrazil pouze k Pléaovi. Ten vracel z první míč do ohně, kde si ho ve skrumáži našel JORDAN SIEBATCHEU, který nadvakrát otevírá skóre tohoto střetnutí. – 1:0.
25'
Přerušení poznamenalo tempo tohoto utkání, protože vznikají nepřesnosti na obou stranách ve středu pole.
24'
Iago fantasticky odebral kulatý nesmysl v rychlém brejku domácích. Svou rychlosti využil na další průnik.
23'
Franck Honorat si nabíhal na přihrávku na pravé lajně. Spoluhráč ho nenašel přesně a balón končí v zámezí.
22'
Duel se opět rozjíždí. Rozehrávku od branky rozehraje hostující brankář Finn Dahmen.
21'
Stále uklízecí četa pracuje na uklizení mincí, které by už mělo být hotové.
19'
Tak opět je po krátké době přerušeno. Můžete hádat, co se stalo. Ano na hrací ploše jsou opět mince.
18'
Tak duel se opět rozehrál. Centrovaný balón letící na přední tyč končí osvobozením domácích hráčů, které zařídil Elvedi.
17'
Tohle opravdu není možné. Stále létají na trávník mince.
16'
Hrací plocha byla vyčištěna, jenže fanoušci se rozhodli házet znovu.
15'
Vše by mělo být uklizeno, proto budeme moc pokračovat v dnešním duelu. Roh bude zahrávat Augsburg.
14'
Mince jsou vhozeny kvůli protestu domácích fanoušků.
13'
Hra je momentálně na pár minut přerušena, protože na hrací plochu naházeli domácí fanoušci mince.
12'
Poprvé se musel výrazně vytáhnout domácí gólman. Ruben Vargas si naskočil na nádherný centr z levé strany. Útočník hostů vyskočil ze všech nejvýš a mířil do horní poloviny branky, jenže fantastický Nicolas vyráží na roh.
11'
Znovu se ozvali hosté. Špatná rozehrávka domácích skončila střelou Fredrika Jensena, jeho pokus byl tečován a pro štěstí domácích míjí svatyni.
10'
Tohle byla první obrovská šance duelu! Brankář Moritz Nicolas nejistým zákrokem namazal balón na malé vápno přímo na nohu hostujícího Demirović. Bosenský útočník míří do poloodkryté branky, ale nejhoršímu zabránil blokující obránce.
9'
Alassane Pléa obstaral první střelecký pokus domácích. Naběhl si na centr na zadní tyč, ale jeho rána z první letí o několik metrů mimo branku.
8'
Tak po delší době se bude moc dostat do souvislejší kombinace domácí Borussia. Ta bude rozehrávat přímý volný kop.
7'
Ve hře také přitvrdili domácí, konkrétně se jasným faulem provinil Siebatcheu. K nelibosti domácích fanoušků dává rozhodčí píšťalku do pusy.
6'
Elvis Rexhbecaj si našel po dlouhé kombinaci kulatý nesmysl za velkým vápnem. Okamžitá střela z první letí na tribuny stadionu.
5'
Hosté nezačili úplně špatně, když drží většinu času míč na svých kopačkách, ale do výraznější šance se zatím nedostávají.
4'
Iago si naběhl na přihrávku na levou stranu a okamžitě se pokoušel o ostrý centr, ten je zablokován na autové vhazování.
3'
Arne Engels se ve středu pole nedokázal uvolnit a následně fauluje velice ostře. Sudí píská jasný nedovolený zákrok.
2'
Augsburg kombinoval na svých kopačkách krátkou chvíli, jelikož dlouhý balón od Uduokhaia končí u nohou soupeře.
1'
O úvodní výkop dnešního střetnutí se postarali hráči hostujícího mužstva. Ti hned začínají kombinaci v defenzivních řadách.
1'
Oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu. Za pár chvilek jdeme do akce.
Všichni aktéři dnešního střetnutí právě nastupují na hrací plochu.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin, kde se naposledy připraví na start duelu.

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Scally, Friedrich, Elvedi, Netz – Reitz, Koné – Honorat, Pléa (C), Hack – Siebatcheu.
Náhradníci: Olschowsky – Chiarodia, Herrmann, Neuhaus, Lainer, Ngoumou, Kramer, Jantschke, Ranos.
Trenér: Gerardo Seoane

FC Augsburg: Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Engels, Rexhbecaj – Jensen, Demirović (C), Vargas – Tietz.
Náhradníci: Koubek – Gumny, M. Pedersen, P. Pfeiffer, Beljo, Maier, Jakić, Breithaupt, Kömür.
Trenér: Jess Thorup

Rozhodčí: Petersen – Sather, Wessel.

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Svěřenci trenéra Goerarda Seoaneho neprožívají v letošní sezóně úplně nejveselejší období. Po polovině soutěže se nachází na desátém místě s 20 body a záporným skóre 34:36. Borussia navíc nehraje evropské poháry, takže by se mohla soustředit jen na Bundesligu, ale zde se zatím nedaří. To potvrdily tři předvánoční duely, jelikož z nich tito borci získali pouze bod a celkem sedm jich ztratily. Jenže vstup do roku 2024 vyšel o něco lépe, když před týdnem Mönchengladbach hostil třetí Stuttgart. S VfB se povedlo vyhrát 3:1 a to zejména dvěma rychlým brankám Hacka. Celkově se tento tým může spoléhat na domácí prostředí, kde i s domácím pohárem prohrál naposledy ke konci září proti Lipsku.
Dokáže Borussia tuto domácí sérii udržet i proti Augsburgu?

FC AUGSBURG

Již dlouhá léta se toto mužstvo nachází ve spodních patrech nejvyšší německé soutěže. Letos to takový propadák není, jelikož Augsburgu patří 12.příčka s 18 body a záporným skóre 24:32. Jenže náskok na sestupové pozice není velký, protože to je jen pouze sedm bodíků. Podobně jako Borussii se svěřencům Jesse Thorupa nepovedlo předvánoční období. V něm získali pouze jen bod za remízu proti Dortmundu, jinak přišly dvě jasné prohry. Ani v novém roce se tito borci nenaladili vítěžně, když před týdnem prohráli těsně 0:1 na domácí trávníku proti lídrovi z Leverkusenu. Augsburg také nemá rád letos výjezdy na venkovní stadiony, protože získal z osmi případů pouhých pět bodů.
Dokáže Augsburg vylepšit venkovní bilanci proti Mönchengladbachu?
Koho sledovat?

ALASSANE PLÉA

Třicetiletý ofenzivní hráč již začíná v Borussii svou šestou sezónu. Francouzský rodák ji má zatím velice dobře rozběhlou, když je nejproduktivnějším borcem mužstva. Ze sedmnácti duelů dokázal nastřílet sedm branek a na tři asistoval. Bodovat se mu podařilo v poslední střetnutí proti Stuttgartu, kde na jeden gól nahrál a přispěl k výhře 3:1.

ERMEDIN DEMIROVIČ

Pětadvacetiletý záložník působí v Augsburgu již druhou sezónu a daří se mu v ní velice dobře. Rodák z Bosny a Hercegoviny zasáhl do všech letošních duelů v Bundeslize, tedy do sedmnácti. V nich dokázal nastřílet osm přesných tref a na pět přihrál. Jeho poslední úder se datuje na předvánoční utkání proti Dortmundu, když jeho branka pomohla k remíze 1:1.
Historické okénko

Obě mužstva se již dlouhá léta pravidelně potkávají v rámci nejvyšší německé soutěže. My se zaměříme na první duel v letošním ročníku, který se odehrál v rámci 1.kola na hřišti Augsburgu. Divoké střetnutí skončilo vysokou remízou 4:4, tu zachraňoval za Borussii v nastavení Tomáš Čvančara.
Augsburg nerad jezdí na stadion Mönchengladbachu, protože zde naposledy vyhrál v roce 2015 od té doby zde musel utrpět sedm porážek a dva nerozhodné zápasy.
Krásný nedělní podvečer z německého Mönchengladbachu! Od 17:30 se v Borussia-Parku odehraje poslední duel 18.kola Bundesligy dvou tabulkových sousedů. Borussia Mönchengladbach na svém trávníku přivítá FC Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.