Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Bayern - 20. dubna 2024   18:30

Union Berlin
90' Vertessen (Gosens)
1:5
(0:2)
Bayern
29' Goretzka  (Tel) • 45+1' Kane   • 53' Th. Müller  (Choupo-Moting) • 61' Tel  (Kane) • 66' Th. Müller  (Goretzka)
Rønnow – Doekhi, Vogt, Leite (59. Juranović) – Trimmel (C) (59. Kaufmann), Schäfer (59. Laídúní), Tousart, B. Aaronson, Gosens – Volland (72. Knoche), Hollerbach (59. Vertessen).
Schwolow – Khedira, Haberer, Král.
S. Jablonski – S. Thielert, E. Beitinger
An der Alten Försterei, Berlín
22 012 diváků
Bayern
Neuer (C) – Kimmich (71. Mazráwí), Kim Min-čä (59. Upamecano), Dier, Davies – Pavlović, Goretzka (71. Laimer) – Th. Müller (84. Zvonarek), Choupo-Moting (71. Zaragoza), Tel – Kane.
Ulreich – de Ligt, Guerreiro, Aznou.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 11:9. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 5:4.
Ve druhém dějství padl dvojnásobný počet gólů než v tom prvním. Spokojenější mohou být hosté, kteří byli lepším týmem a šli do pětigólového vedení a ač se domácím povedlo v úplném závěru snížit, na zasloužené výhře Bayernu to už nic nezměnilo.
90+3'
90+2'
Málem se hosté dočkali šestého gólu, jeden z hráčů před odkrytou bránou těsně nedosáhl na letící míč.
90'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jen dočkali čestného úspěchu. YORBE VERTESSEN prudkou ranou pravačkou poslal míč po trávníku přes bránícího protihráče za záda Manuela Neuera, jenž si tak dnes čisté konto nepřipíše.
89'
Manuel Neuer vyběhl z brány a pravačkou se snažil vyboxovat míč do bezpečí. To se mu sice úplně nepovedlo, ale nebezpečí pro jeho bránu přesto pominulo.
88'
Brenden Aaronson chtěl skluzem tečovat přihrávku z levé strany, na míč ale o kousek nedosáhl.
86'
Do šance se dostal Mikkel Kaufmann, který si zpracoval míč v pokutovém území a střílel z levé strany, ovšem příliš slabě a Manuel Neuer tak zasáhl.
85'
Rychlou kombinaci zakončil střelou bez přípravy Bryan Zaragoza, mířil ale mimo tři tyče.
84'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Lovro Zvonarek.
82'
Tečovaný balón končí mimo hrací plochu, hlavní arbitr jej přisuzuje domácímu celku, jehož gólman tak bude rozehrávat od své brány.
79'
Přihrávka z levé strany projela kolem odkryté brány Mnichova, žádnému z domácích hráčů se ale nepovedlo dostat se k němu včas.
78'
Střelu k pravé tyči dokázal Frederik Rønnow bez větších potíží schovat do náruče. S rozehrávkou nepospíchá.
77'
Bayern se hnal za dalším zásahem, tentokrát si ale obrana Unionu dokázala poradit.
75'
Z otočky střílel v pokutovém území jeden z hráčů mužstva z hlavního města, ovšem tečovaný míč se vznesl do vzduchu a doputoval do rukou Neuera, který musí v bráně ve druhém dějství doslova mrznout.
72'
Hosté rozehráli rohový kop, větší možnost si však tentokrát nevypracovali.
72'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Robin Knoche.
71'
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Bryan Zaragoza.
71'
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Konrad Laimer.
71'
ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Nusajr Mazráwí.
69'
Mohl tu být šestý zásah, Eric Choupo-Moting však zblízka nemířil přesně a míč adresoval pouze vysoko nad bránu.
66'
Bayern právě vstřelil branku!
Tohle už je pořádný debakl pro domácí celek. Goretzka odcentroval na střed velkého vápna, kde nikým neatakovaný THOMAS MÜLLER tečoval hlavou míč ke vzdálenější tyči. Frederik Rønnow se hodně zlobí na své spoluhráče a není se moc čemu divit.
65'
Letící míč málem tečoval těsně před Neuerem jeden z hráčů Unionu, na balón ale o kousek nedosáhl.
61'
Bavorský tým vede krátce po hodině hry už o čtyři góly. Domácí chybovali v rozehrávce, Kane křižnou přihrávkou vyzval ke střele MATHYSE TELA, jenž pálil bez přípravy do vzdálenějšího dolního rohu brány.
59'
ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Mikkel Kaufmann.
59'
ze hřiště odchází Diogo Leite, přichází Josip Juranović.
59'
ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Ajsa Laídúní.
59'
ze hřiště odchází Benedict Hollerbach, přichází Yorbe Vertessen.
59'
ze hřiště odchází Kim Min-čä, přichází Dayot Upamecano.
58'
Už se zdálo, že by se do šance mohl dostat i domácí tým, jenže přihrávku před bránu zastavil jeden z obránců Bayernu a z potenciální příležitosti tak rázem nebylo nic.
56'
Vypadalo to na ofsajd hostů, ovšem jejich akce pokračovala, následoval centr, který si pohlídal Frederik Rønnow.
53'
V úvodu druhé půle zvyšují hosté svůj náskok. THOMAS MÜLLER zůstal nepokrytý na pravé straně, před hranicí malého vápna, odkud poslal svou střelu z voleje do horní části brány.
51'
Bayern špatně zakombinoval před velkým vápnem, pročež přichází o balón.
48'
Fans za bránou Unionu vypustili světlici, přes jejíž dým toho není mnoho vidět. Hlavní arbitr tak přerušuje hru.
48'
Domácí vyrazili do rychlého brejku, šance z toho však nebyla.
46'
Zatím se potvrzují papírové předpoklady, dlouhé minuty bez gólu utnuli hosté krátce před půl hodinou, kdy se ujali vedení a to poté v nastaveném čase navýšili. Domácí si pár šanci sice vypracovali, avšak Neuera překonat nedokázali.
45+3'
45+1'
Těsně před koncem první půle jdou hosté do dvougólového trháku. HARRY KANE propálil zeď a míč adresoval k bližší tyči, kde Frederik Rønnow nebyl včas. Vyčítavě se pak gólman podíval na své spoluhráče.
45'
Hosté si šli pro faul a dočkali se, rozehrávat budou přímý kop.
43'
Robin Gosens nyní ohrozil Neuera, jeho střelu levačkou tečoval ještě jeden z hostujících fotbalistů, ovšem gólman Bayernu míč vyrazil.
42'
Po jeho rozehrávce sice vzešla přec bránou Bayernu skrumáž, ze které však žádné nebezpečí nevzešlo.
42'
Rohový kop si vypracoval domácí mančaft.
40'
Znovu se hraje nijak pohledný fotbal, u míče převážně bavorský tým, který hájí těsný náskok.
38'
Bayern si v útoku hrál s míčem tak dlouho, až pokazil kombinaci a musí se hodně rychle vracet zpátky.
35'
Situace se otočila a Christopher Trimmel měl co dělat, aby míč odehrál aspoň do zámezí, což bylo v tu chvíli asi nejlepší řešení.
34'
Rohový kop bude rozehrávat Union.
32'
Manuel Neuer pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, po malé domů míč odkopává do bezpečí. Zatím neměl prakticky žádnou práci.
29'
Hosté jdou krátce před odehranou půl hodinou do vedení. Telovu přihrávku si v pokutovém území zpracoval LEON GORETZKA, jenž z úrovně penalty poslal míč pod břevno. Frederik Rønnow neměl moc velkou šanci zasáhnout.
28'
Thomas Müller si po pěkné kombinaci svého mužstva vyskočil na centr, hlavou však odehrál míč pouze nad.
26'
Nepříjemný centr před bránu na druhé straně, ale ani v tomto případě se diváci žádné šance nedočkali.
24'
Robin Gosens se sice dostal k hlavičce, tu ale adresoval mimo bránu.
23'
Domácí se málem dostali do šance, hostující obrana se ale stihla zformovat a nebezpečí zabránit.
20'
Po delším čase jsme viděli střelecký pokus, kdy střílel hráč Bayernu, ovšem hodně nepřesně vysoko nad bránu. Takto to určitě nepůjde.
17'
Bayern dlouho kombinuje na útočné polovině, ke střele se však žádný z hráčů nemá.
14'
Eric Choupo-Moting se snažil udržet míč v útoku, to se mu nepovedlo, po jeho teči bude odkopávat od brány Frederik Rønnow.
12'
Střela jednoho z domácích hráčů byla zblokována do boční sítě, následuje rohový kop Unionu.
10'
Nebezpečnou přihrávku do vápna dokázala hostující obrana zastavit a míč odehrát do bezpečí.
8'
Další střelecký pokus hostů, tentokrát to zkusil Eric Choupo-Moting pravačkou na bližší tyč, tu ovšem minul.
6'
Harry Kane útočil na svou třiatřicátý gól sezóny, jeho prudkou ránu však Frederik Rønnow dokázal vyrazit, ač tedy i s menšími potížemi.
4'
Robin Gosens při své útočné snaze fauloval protihráče, vinou čehož přichází jeho tým o míč.
1'
Domácí se hned dostali do šance, do prázdné brány málem zakončoval András Schäfer, chybělo mu však pár kroků.
1'

1. FC Union Berlín: Rønnow – Doekhi, Vogt, Leite – Trimmel (C), Schäfer, Tousart, B. Aaronson, Gosens – Volland, Hollerbach.
Náhradníci: Schwolow – Juranović, Knoche, Khedira, Haberer, Laídúní, Král, Kaufmann, Vertessen.
Trenér: N. Bjelica.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Kim Min-čä, Dier, Davies – Pavlović, Goretzka – Th. Müller, Choupo-Moting, Tel – Kane.
Náhradníci: Ulreich – Upamecano, de Ligt, Guerreiro, Aznou, Zaragoza, Laimer, Zvonarek.
Trenér: T. Tuchel.

Rozhodčí: S. Jablonski – S. Thielert, E. Beitinger.
Vzájemné zápasy

Na hřišti Unionu se v Bundeslize dnešní soupeři utkali čtyřikrát, dvakrát si výhru odvezl bavorský tým a dvakrát skončil duel nerozhodně. Union tak před svými fanoušky Bayern ještě neporazil.
Bayern Mnichov

Hosté pobývají na druhém místě, ovšem obhájit titul se jim už nepodaří, na vedoucí Leverkusen ztrácí nedostižných šestnáct bodů. Mimo svůj stadion odehráli čtrnáct duelů a přivezli si šestadvacet bodů díky osmi vítězstvím a dvěma remízám, skórovali v třiatřiceti případech a o osm gólů méně inkasovali. V posledním venkovním mači prohráli 2:3 na trávníku Heidenheimu, kde ještě o poločase vedli 2:0.
Dílčí úspěch zaznamená Angličan Harry Kane, jemuž trofej pro nejlepšího střelce ligy už nikdo nevezme, zmíněný fotbalista suverénně vévodí tabulce střelců s dvaatřiceti zásahy.
Union Berlín

Domácí tým je ohrožen sestupem, před Mohučí, která drží první sestupovou příčku, má jen tříbodový náskok. Na svém hřišti odehrál Union čtrnáct zápasů s bilancí šesti výher, dvou remíz a šesti porážek, vstřelil šestnáct gólů a o čtyři více inkasoval. Dva z posledních tří domácích utkání prohrál.
V čele tabulky střelců mužstva je pětigólový Němec Robin Gosens.
Příjemný den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Pěti duely pokračuje 30. kolo nejvyšší německé fotbalové soutěže, jako poslední přijde na řadu souboj celků ze spodní a vrchní části tabulky. Jsou to Union Berlín a Bayern Mnichov. Favoritem je druhý jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.