EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Švýcarsko - 28. března 2021   18:00

Chorvatsko
Chorvatsko
8' Ivanušec  • 61' Moro  • 63' Vizinger (Moro)
3:2
(1:0)
Švýcarsko
Švýcarsko
79' Imeri   • 89' Kulenović (vl.)
Chorvatsko
Kotarski – Šverko, Erlić (24. Vušković), D. Bradarić – Franjić (75. Krizmanić), Bistrović, Moro (C) (76. Žaper), Babec, Ivanušec – Vizinger (85. Kulenović), Špikić (75. Čolina).
Higler – van Zuilen, Balder (NED)
Stadion Bonifika, Koper
Švýcarsko
Racioppi – Lotomba (C), van der Werff, Zesinger, Sidler (59. Rüegg) – Pusic (59. Ndoye), Sohm (59. Imeri), Domgjoni (66. Jankewitz), Toma – Guillemenot, Zeqiri (66. Mambimbi).

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 4 – 3.
Už nyní je jisté, že se skupina D rozhodne až v posledním hracím dnu. Pokud Anglie za chvíli porazí Portugalce, tak budou všechny čtyři týmy na třech bodech.
Je dobojováno! Chorvatsko vytěžilo z první půle naprosté maximum, když Ivanušec z jediné střely potrestal zaváhání brankáře Racioppiho. Po změně stran ve velmi obdobné situaci selhal švýcarský Guillemenot a to se později ukázalo být jako zásadní. Moro za pár minut skóroval z penalty a Vizinger z další akce zvýšil už na 3:0. V tu chvíli se zdálo, že je o všem rozhodnuto. Vizinger však zahrál ve vápně rukou a daroval Imerimu proměněnou penaltu. Pak si navíc dal střídající Kulenović vlastní gól a šest nastavených minut tak bylo pro Chorvaty ještě pořádně nervózních. Při jediné šanci na vyrovnání je zachránil Kotarski, jenž vychytal Jankewitze.
90+6'
90+6'
Kotarski to u své pravé tyče neměl jednoduché při vyrážení van der Werffova centru. Poté fauloval Guillemenot a připravil Švýcary o poslední šanci.
90+5'
Obléhání pokutového území pokračovalo Rueggovým centrem, který byl odvrácen do bezpečí. Stejný hráč pak zajistil Švýcarům ještě jeden aut.
90+4'
Šance na vyrovnání! Těsně bráněný Mambimbi posunul původní Guillemenotovu přihrávku k Jankewitzovi, proti kterému se Kotarski vyznamenal nesmírně důležitým zákrokem! Zásadní bylo, že gólman Ajaxu proti střelci bleskově vystartoval.
90+3'
Lotomba se nalevo od pokutového území uvolnil od Šverka. Bylo to ale způsobeno jeho faulem, ruka byla očividně ve tváři chorvatského beka.
90+2'
Felix Mambimbi přihrávkou pod sebe nevrátil míč Ndoyemu. Krizmanić pomohl chorvatské obraně jen odkopem za postranní čáru.
90+1'
Sandro Kulenović si krátce po svém nástupu vstřelil vlastní gól. Nyní navíc přidal i žlutou kartu za faul na van der Werffa i následné protesty.
90'
Chorvaty ještě čeká hodně nervózních šest minut, které jsou přidány nad běžný rámec druhého poločasu!
89'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Ještě to bude zajímavé! Imeriho střelu ve zdi ztečoval Žaper na rohový kop. Ten byl rozehrán k bližší tyči, kde si nepovedeným odkopem poslal balon do vlastní sítě SANDRO KULENOVIĆ.
88'
Vuškovićovi byl na ose hřiště odpískán faul na Guillemenota. Pár minut před koncem se bude konat švýcarský přímý kop.
86'
Imeriho centr byl s přehledem odhlavičkován. Čerstvý Kulenović mohl vytáhnout míč nahoru, ale Jasper van der Werff ho kousek za půlkou odzbrojil.
85'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Dario Vizinger, přichází Sandro Kulenović.
84'
Krizmanićova malá domů dostala Kotarskiho pod tlak, ale jednadvacetiletý gólman si tentokrát odpustil podobnou chybu, jakou udělal zkraje druhé půle.
83'
Dominik Kotarski se zmocnil nepřesného nákopu a před provedením dlouhého výkopu směrem na Ivanušece pošetřil pár cenných vteřin.
81'
Dario Vizinger byl mimo hlavní pozornost trochu podkopnut švýcarským obráncem. Rozhodčí k jeho smůle žádný faul neviděli.
79'
Je tady jiskřička naděje pro zemi helvétského kříže! Doleva skákající Kotarski byl proti penaltě bez šance, protože KASTRIOT IMERI prudce napálil míč na opačnou stranu.
78'
Dario Vizinger nešikovně trefil míč rukou, když s ním mohl v klidu vyběhnout mimo velké vápno. Takhle je pískána penalta!
77'
Vedoucí tým v posledních minutách přepl do úspornějšího módu. Ani standardka rozehraná Ndoyem jim větší paseku v obraně ale nenadělala.
76'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Nikola Moro, přichází Mihael Žaper.
75'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Dario Špikić, přichází David Čolina.
75'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Bartol Franjić, přichází Krešimir Krizmanić.
75'
Druhý postižený je Marin Šverko, kterého zase zlobí kotník. Realizační tým Chorvatska teď asi bude mít hodně práce.
74'
Hlavní rozhodčí foukl do píšťalky kvůli dvěma ležícím fotbalistům. Jedním z ním je i Moro, který se drží za tříslo.
72'
Dario Vizinger poslal centr do špatného prostoru. Švýcaři pak ale chybovali v rozehrávce a stále se musí věnovat bránění.
71'
Hra se teď na chvilku uklidnila. Moro chtěl vybruslit ze spárů napadajících soupeřů a poradil si tak šikovně, že ho fauloval Jankewitz.
69'
Imeriho rozehrávka nic podstatného nezpůsobila. Další akci Švýcarů ukončil zvednutý praporek signalizující ofsajd Mambimbiho.
68'
Chorvaté dobře zahustili prostor v těsné blízkosti Kotarského brány. Do vápna načepoval míč až Jankewitz, ale stačilo to jen na zisk rohového kopu.
66'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Toni Domgjoni, přichází Alexandre Jankewitz.
66'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Andi Zeqiri, přichází Felix Mambimbi.
65'
Ndoye trefil ramenem do hlavy Bradariće, který si těsně předtím ukopl míč za postranní čáru. Bude to ale bez karetního ohodnocení.
63'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Tady už je asi hotovo! I pod třetí gól se výrazným způsobem podepsal Nikola Moro, který z půlící čáry narýsoval kolmici mezi dva rozestoupené obránce. DARIO VIZINGER vyhrál rychlostní souboj se Šverkem a střelou k vzdálenější tyči zvýšil už na 3:0.
63'
Obraz hry se ve srovnání s první půli úplně otočil. Jsou to Švýcaři, kteří teď mají v zadních řadách plno práce.
61'
Tuhle soupeřovu příležitost už švýcarský tým neustál! NIKOLA MORO kopl penaltu ze svého pohledu do levého dolního rohu, kdežto Racioppi skákal k opačné tyči.
60'
Žlutou kartu dostává Jordan Lotomba (Švýcarsko).
60'
Jordan Lotomba v pokutovém území podrazil rozběhnutého Bistroviće a je to jasná penalta, kterou mohou Chorvaté rozhodnout o svém vítězství!
59'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Silvan Sidler, přichází Kevin Rüegg.
59'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Simon Sohm, přichází Kastriot Imeri.
59'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Petar Pusic, přichází Dan Ndoye.
59'
Z tohoto mráčku ale nezapršelo. Levačka Domagoje Bradariće minula cíl o několik metrů. Bude se hromadně střídat.
58'
Hráči v bílém se ubránili jen za cenu dalšího faulu. Teprve devatenáctiletý Simon Sohm to neudělal vůbec dobře v souboji s Ivanušecem.
57'
Další šance na zvýšení náskoku! Špikić posunul přihrávku Mora před Bistroviće a ten jen těsně přestřelil soupeřovu bránu. Mohla za to i menší teč, kopat se bude roh.
56'
Bude to platit i v nejbližších vteřinách, protože všudypřítomný Jérémy Guillemenot ve skluzu podrazil Šverka.
55'
Chorvaté už nejsou po změně stran tak pasivní, jako tomu bylo většinu první půle. Nyní už se delší dobu hraje velmi daleko od jejich branky.
53'
Šverko předal míč Morovi, jehož projektil z třiadvaceti metrů Racioppi vyrazil, ale mnohem těžší to měl proti dorážce Ivanušece! Střelu z bezprostřední blízkosti famózně vyrazil pravou nohou.
52'
Petar Pusic neměl nárok zastavit nákop podél pravé lajny z nohy van der Werffa. Je z toho odkop od Kotarského brány.
50'
Sudí zastavili hru, protože se ze hřiště pomalu zvedá Toni Domgjoni.
49'
Sidlerův faul na Špikiće dal Chorvatsku výhodu standardní situace. Hlavička Vizingera po centru z pravého konce hřiště ale nenabrala směr brána.
48'
Jasper van der Werff dostal žlutou karty za protesty, kterými si chtěl vymodlit penaltu za údajný faul na Domgjoniho.
48'
Dominik Kotarski šílenou přihrávkou namazal Guillemenotovi, který zadarmo dostal do gólové šance, jenže ji promarnil přízemní střelou na střed branky, kde chorvatský gólman situaci sám za sebe vyžehlil.
47'
Špikić měl kolem sebe dostatek volného místa, kterého využil ke střele z jednadvaceti metrů. Ta proletěla kousek nad horní tyčkou.
46'
Žluté karty: 3 – 1.
První poločas se odehrával v režii Švýcarů, kteří ale doplatili na Racioppiho mizerný odkop z osmé minuty. Ivanušecovi nabídl jedinou chorvatskou šanci, kterou fotbalista Dinama Záhřeb rovnou z voleje proměnil. Pak už se hrálo jen na bránu Kotarskiho, Ten zapsal už čtyři zákroky a ve dvou případech měl i trochu štěstí, že se míč do jeho brány o decimetry nevešel.
45+3'
45+3'
Opět podobný zákrok ve středovém kruhu. Dario Vizinger si vyšlápl na van der Werffa a rovněž si bude muset na své další zákroky dávat mnohem větší pozor.
45+2'
Jérémy Guillemenot byl ve středovém kruhu podražen Bartolem Franjićem a pan Higler znovu neváhal s udělením žluté karty.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Silvan Sidler šel pozdě do skluzu na Špikiće. Sám si ublížil a navíc dostal od nizozemského arbitra žluté varování.
44'
Petar Pusic byl v pokutovém území učebnicově přikrytý Domagojem Bradarićem, kterého zvládl jenom faulovat. Chorvaté si zřejmě svůj náskok do pauzy uhlídají.
43'
Z jedné standardky vznikl pro změnu rohový kop, ale ani s jeho bráněním neměli Chorvaté sebemenší problémy. Míč je zpátky u Racioppiho.
42'
Nedovolených zákroků na chorvatské straně rychle přibývá. Posledním viníkem se stal Ivanušec, který u postranní čáry atakoval Lotombu.
41'
Marin Šverko raději stáhl k zemi Zeqiriho, aby zamezil vzniku hrozícího protiútoku. Hráči v bílém opět budou útočit do plných.
40'
Mario Vušković si zezadu naskočil na Guillemenota, jenž zrovna čekal na nákop z obranné poloviny. Získanou standardku však Švýcaři promarnili.
39'
Rychlým rozehráním překvapili Švýcaři jen sami sebe. Po chvilce sice vznikl centr, ale ten Zesinger ve hřišti nezastavil.
38'
Jordan Lotomba podpořil dobře hlídaného Zeqiriho a odrazem o Bradariće získal pro svůj tým rohový kop.
37'
Nákop do šestnáctky byl odmítnut a stejně tak nepovedený centr z levé strany. Krom vstřeleného gólu toho Chorvatsko v ofenzivě moc neukázali.
36'
Jasper van der Werff se opřel o záda Vizingera, který toho využil k ochotnému pádu. Je tady chorvatská standardní situace.
35'
Babec zablokoval Zeqiriho střelu z hranice šestnáctky do kraje, kde byl Domgjonimu odpískán velice přísný faul na Bradariće. Toho hvizd po ztrátě míče dost zachránil.
34'
Sidlerův centr neprošel a Švýcaři se museli vrátit i s balónem do oblasti u půlící čáry.
33'
Lotomba pokazil přihrávku do křídelního prostoru. Vizinger pak smolně zahrál rukou, do které odrazil míč skluzující Jasper van der Werff.
32'
Hodně ambiciózní pokus z více než třiceti metrů předvedl Simon Sohm. Střele však scházela razance i přesnost.
31'
Bistrovićovi se rozehrávka z pravé strany moc nepovedla. Ještě před první tyčkou jeden z obránců odkopl balon do bezpečí.
30'
Po dlouhé době o sobě dala vědět i chorvatská ofenziva. Morova rána po odvráceném centru byla ztečovaná na rohový kop.
29'
Sidler nahrál na Domgjoniho a ten zase do vápna k Guillemenotovi, který pravačkou vyprášil Kotarského rukavice. Stejně tak z dálky dorážející Sidler.
27'
Nově příchozí Vušković se stal obětí Guillemenotova nedovoleného zákroku, nicméně Chorvatsko s míčem na kopačkách dlouho nevydrželo.
26'
Guillemenot byl po nákopu Lotomby tvrdě zbourán Kotarskim. Rozhodčí nechává hru běžet, byť útočník St. Gallenů zůstává na zádech.
25'
Po akci Sidlera skončil míč v moci chorvatského gólmana, který tuhle sezónu tráví v rezervě nizozemského Ajaxu.
24'
Martin Erlić na tom není po kolizi s vlastním brankářem nejlépe. Už na konci čtyřiadvacáté minutě jej musí nahradit Mario Vušković.
24'
Špikić rychle prošel středem hřiště. Ivanušec po přenesení nalevo celou akci zpomalil a teď už se jedná o dobývání zataženého bloku.
23'
Vizinger šel po strčení zezadu od Zesigera k zemi. Následný nákop Chorvatů však propadl k Racioppimu.
22'
Zesinger doprovodil míč do autu a zařídil rozehrávku od Racioppiho. Podle Chorvatů to měl být spíše rohový kop.
21'
Ze švýcarské šance vyšel zraněn Martin Erlić, ale po ošetření by se měl znovu zapojit do boje.
20'
Kotarski špatnou rozehrávkou málem napodobil svůj protějšek na druhé straně. Toma hezky uvolnil Guillemenota, který volil před vybíhajícím gólmanem oblouček, ale ten proletěl těsně nad břevnem.
19'
Až na lacině inkasovaný gól mají Švýcaři hru pod kontrolou. Po necelých dvaceti minutách zůstává všechno naprosto otevřené.
17'
Jasper van der Werff poslal nákop mimo dosah původního adresáta. Na programu je odkop od branky Dominika Kotarského.
16'
Guillemenotovu přihrávku na střed vápna se jednomu z jeho spoluhráčů nepodařilo zpracovat. Chorvaté si pomohli vysvobozujícím odkopem.
15'
Lotomba přetáhl centr, který doskákal ke Špikićovi. Ten vytloukl bloky represujících hráčů a získal aut.
14'
Zeqiri nahrával po zemi do vápna, odkud se míč vrátil trochu dozadu a Kotarski měl co dělat, aby alespoň vyrazil Tomův pozdrav ze střední vzdálenosti.
12'
Toma na levém kraji neobešel Erliće, kterého navíc zfauloval. Opět se tak bude hrát z chorvatské poloviny.
11'
Zhruba za minutu stále platí to samé. Chorvaté nikam nespěchají a pomáhají si v přípravné fázi s Dominikem Kotarskim.
10'
Další nepřesvědčivá rozehrávka od švýcarské branky. Vedoucí tým uklidňuje hru kombinací na obranné polovině.
9'
Andi Zeqiri utrpěl v některém ze soubojů bolístku na zádech, ale rozhodčí v tomto případě nic nedovoleného neviděli.
8'
Zničehonic je tady první branka zápasu! Silvan Sidler posílal malou domů na Racioppiho, který svým krátkým odkopem nahrál LUKU IVANUŠECOVI a ten volejem z třiadvaceti metrů pohotově uklidil míč do protipohybu vracejícího se gólmana.
7'
Takřka okamžitě po rozehrávce museli Chorvaté míč vrátit. Andi Zeqiri byl pomezním rozhodčím přistihnut v ofsajdovém postavení.
6'
Hrvoje Babec šel z povedeného skluzu okamžitě do dalšího souboje s Domgjoniem, ve kterém si počínal v rozporu s pravidly. První žlutá karta je na světě.
4'
Dario Špikić chtěl pomoct Šverkovi, jenže si šlápl na míč a švýcarská obrana dostala čas na zformování.
3'
Jérémy Guillemenot neměl klid na zpracování nákopu. S míčem byl vytlačen až za koncovou čáru.
2'
Hned první akce Švýcarů vypadal velmi nadějně! Andi Zeqiri na levém křídle obešel Erliće a Pusic po jeho centru jen těsně minul ze svého pohledu pravou tyč.
1'
Zahajovací výkop zrealizovali Chorvaté, kteří nastupují v černých, kdežto Švýcaři v kompletně bílých dresech.
1'

Chorvatsko: Kotarski – Šverko, Erlić, D. Bradarić – Franjić, Bistrović, Moro (C), Babec, Ivanušec – Vizinger, Špikić.
Náhradníci: Nevistić, Šemper – Čolina, Divković, Krizmanić, Kulenović, Majer, Nejašmić, Musa, M. Vuk, Vušković, Žaper.

Švýcarsko: Racioppi – Lotomba (C), van der Werff, Zesinger, Sidler – Pusic, Sohm, Domgjoni, Toma – Guillemenot, Zeqiri.
Náhradníci: Fayulu, Köhn – Bamert, Imere, Jankewitz, Mambimbi, Muheim, Ndoye, Rieder, Rüegg, Stergiou, Stojilković.

Rozhodčí: Higler – van Zuilen, Balder.
Chorvatsko

Chorvatský reprezentační fotbal neprožívá v poslední době nejšťastnější období. Nedaří se seniorskému týmu a vstup do mistrovství Evropy nevyšel ani jejich mladším kolegům z jednadvacítky. Ta ve středu sice dlouho vzdorovala Portugalcům, ale kvůli Vierově gólu z 68. minuty si z prvního představení na šampionátu přesto neodnesla ani bod. Dnešek tak bude pro chorvatské postupové naděje naprosto zásadní.
Švýcarsko

Švýcaři se kvalifikovali na závěrečný turnaj poprvé od senzační finálové jízdy z Dánska 2011. A okamžitě se postarali o obrovskou senzaci, když porazili 1:0 favorizované Angličany. Rozhodla o tom situace z osmasedmdesáté minuty, kdy jedinou branku vstřelil Dan Ndoye z francouzského Nice. Pokud na tento úspěch navážou Švýcaři také dnes, tak si předem zajistí postup do vyřazovací fáze. Ta je na programu na přelomu května a června.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Chorvatskem a Švýcarskem!