Swansea sice nezvítězila ve čtvrtém utkání Evropské ligy po sobě, ale poprvé v historii postoupila do jarních bojů v evropských pohárech! V základní skupině A obsadili Velšané druhé místo za Valencií. V dnešním utkání však zaslouženě zvítězil švýcarský celek Sankt Gallen, který si ve druhém poločase připsal několik gólových šancí, z nichž proměnil tu v 80. minutě. To je ode mne vše, hezký zbytek čtvrtečního večera.
90+4
Standardku de Guzmána usměrnil na bránu Hernández, ale jeho pokus nemohl mít šanci na úspěch.
90+3
Shelveyho pohotovou střelu zastavila obrana St. Gallenu.
90+2
Centr Wüthricha odhlavičkoval Lamah.
90+1
Williams se dopustil faulu na Keitovi, domácí ještě vyzkouší pozornost obrany Swansea.
90
Hlavní sudí bude nastavovat 3 minuty.
90
Za přílišný důraz vidí žlutou hostující Caňas.
90
Utkání se dohrává na polovině Sankt Gallenu.
88
Odchází střelec jediné branky Mathys, na jeho místo se postaví Franin.
87
Taylor vybojoval pro Swansea roh, který zahrával Pozuelo, ale Williams uklidil jeho centr jen nad bránu St. Gallenu.
86
Pozuelo lobem za domácí obranu oslovil Hernándeze, jehož křižná rána jenom o kousek minula pravou tyč!
86
Krasnodar ve Valencii srovnal na 1:1, ale i za tohoto výsledku Swansea stále postupuje.
85
Po inkasované brance se hostující fotbalisté trochu probudili. Uvidíme, jestli se jim podaří vyrovnat.
82
O odpověď se pokusil Shelvey, ale jeho přízemní pokus Herzog bez větších potíží chytil.
81
Žlutou kartu uviděl domácí obránce Lenjani.
80
St. Gallen právě vstřelil branku! A tentokrát už mohou domácí slavit! Hráči švýcarského celku rychle rozehráli, Wüthrich ideálním centrem našel své tři neobsazené spoluhráče, ze kterých se prosadil MARCO MATHYS a ve skluzu dopravil míč do odkryté brány – 1:0!
79
Sankt Gallen je s přibývajícím časem lepším mužstvem, tentokrát proti střele z velkého úhlu musel opět skvěle zasáhnout Tremmel!
78
Janjatovicův centr od pravé lajny ukradl ze vzduchu Tremmel.
77
Dohrál Bony, místo něho přichází Hernández.
76
Dnešní utkání sleduje 15298 diváků.
74
Hosté připravují poslední střídání, do hry se chystá Hernández.
73
Wüthrich nacentroval přesně na hlavu Mathyse, jehož hlavičku vykopl z brankové čáry dobře postavený Caňas!
72
Keita získal na Tiendallim rohový kop pro svýj tým.
70
Fotbalisté Sankt Gallenu propukli v obrovskou radost, když se centr z levé strany snesl k Wüthrichovi a Taylorovi a od hostujícího kapitána se míč odrazil do sítě. Ale hlavní sudí Liany viděl faul domácího hráče, proto gól nakonec neuznal!
69
Valencie se v souběžně hraném zápase ujala vedení nad Krasnodarem a to znamená, že Swansea má postup ze základní skupiny téměř jistý. Ale stále ještě chybí odehrát dvacet minut.
68
Mathysův pozdrav Tremmelovi se zařadil do kategorie neškodných.
66
Nadějný útok Swansea táhl Bony, poté posunul Pozuelovi, jenže jemu nevyšlo přenesení hry na levou stranu.
65
Další střídání Swansea. Dohrál Routledge, nastupuje stoper Williams.
64
Máme za sebou více než dvě třetiny zápasy a v posledních minutách sledujeme hodně otevřenou partii, ve které si více šancí připisují domácí fotbalisté.
63
Mutschův střílený centr z pravé strany nadělal obraně Swansea nečekané potíže, ale míč se nakonec poodrážel až k Tremmelovi.
62
Wüthrich krásnou střelou přes zeď opřel míč o levou tyč hostující brány!
62
Flores nemůže pokračovat, střídá jej Caňas.
61
Flores odkulhal do zámezí, ale veškerá pozornost je upřena na domácí, kteří mají k dispozici přímý kop.
60
V pokutovém území zůstal po rohovém kopu domácích ležet v bolestech Flores a vůbec to s ním nevypadá dobře.
59
Neúspěšný Rodriguez jde ze hry, nastupuje Nuši.
58
Obraně Swansea opět utekl Rodriguez, ale znovu si vylámal zuby na vynikajícím brankáři Tremmelovi!
57
Routledge dobrým napadáním donutil Herzoga ke špatnému odkopu, míč skončil u Bonyho, ale ten domácího gólmana nepřeloboval. Herzog dokázal balón reflexivně chytit!
57
Domácí chystají v pořadí druhé střídání.
56
Podobná situace se opakovala o minutu později, ale skončila stejným výsledkem.
55
Routhledgeův centr nepřidělal obraně St. Gallenu žádné potíže.
54
Janjatovic vyslal na bránu Swansea další pokus, ale jeho střela se mezi tři tyče o několik metrů nevešla.
52
Bony se řítil do pokutového území St. Gallenu, ale na jeho hranici mu vystavil stopku kapitán domácích Besle. Ostře, ale čistě.
51
Swansea se pokusila o odpověď v podobě rohového kopu, jenže de Guzmán nasměroval míč pouze do zámezí.
50
Mathys vysunul do gólového sóla Rodrigueze, ale toho fantasticky vychytal Tremmel!
50
Bony trefil rukou do obličeje Russa, vše se nakonec vyřešilo omluvou.
48
De Guzmán posadil míč na hlavu Bonyho, jehož "kladivo" udeřilo těsně vedle!
48
Routledge do šestnáctky nepronikl, získal alespoň rohový kop pro Swansea.
47
Příjemnou novinkou je lepší viditelnost, mlha během poločasové přestávky ustoupila.
47
Oba týmy hrají ve stejných sestavách, v jakých zakončily první půli.
46
Aktéři dnešního zápasu se vrací na zelený pažit.
Do kabin jdou oba týmy za nerozhodného stavu 0:0, který hostující Swansea může vyhovovat. Za takového výsledku by svěřenci Michaela Laudrupa postoupili ze základní skupiny do další fáze. V první půli bylo k vidění pár zajímavých šancí na každé straně, ale povětšinou hrály prim obrany obou mužstev a řada nepřesností v kombinací jak švýcarského týmu, tak toho velšského. Snad se oba týmy ve druhém poločase zlepší a dočkáme se konečně gólů.
45
Hlavní sudí Liany nastaví první poločas o 1 minutu.
45
Mathys se pokusil vysunout Rodrigueze, ale přihrávku sebral Tiendalli.
43
Keita nabil Janjatovicovi, jenže tomu opět střela vůbec nesedla.
42
Izraelští sudí nyní upřeli domácím příležitost ke skórování, když usoudili, že se Keita nachází v ofsajdu. Opakované záběry však dokázaly pravý opak.
41
Jenže přímý kop v podání Janjatovice nemohl Tremmela ohrozit, slabý pokus gólman Swansea v pohodě lapil.
40
Amat si v souboji s Wüthrichem pomohl rukama, a tak sudí Liany píská faul. Standardní situace pro Sankt Gallen.
39
Tiendalliho centr jen prosvištěl pokutovým územím, žádný z hráčů ve fialovém na něj nedosáhl.
38
V posledních minutách se hraje převážně ve středu hřiště, ani jedno z mužstev nedokáže vymyslet úspěšnou útočnou akci.
36
Hosté se s míčem vrátili až ke gólmanovi Tremmelovi, od kterého zkusí další postupný útok.
34
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale oba týmy zatím poměrně slušně brání.
32
Šance také na opačné straně. Lamah dostal na hranici šestnáctky příliš času i prostoru, ale jeho následná střela po zemi minula levou tyč!
31
Lenjani vypustil ze své levačky podařenou pumelici, která nakonec dolétla jen do boční sítě!
30
Routledge vybojoval na druhé straně roh pro Swansea, který ale opět skončil jen na hlavách domácích.
29
Hráči Sankt Gallenu nevymysleli nic nebezpečného, míč skončil v náruči brankáře Tremmela.
29
Taylor skluzem fauloval protihráče a tím nabídl domácím standardku z pravé strany.
27
De Guzmán postupoval s míčem vstříc bráně St. Gallenu, ale když se chystal vymyslet finální přihrávku, celou akci pokazil.
26
Lenjaniho centr před bránu Swansea odhlavičkoval Amat.
25
Velšané drží míč, ale domácí mužstvo je blíže ke své bráně nepouští.
24
Janjatovic načechral míč za hostující obranu na nabíhajícího Mathyse, ale ten na něj jen o kousek nedosáhl. V opačném případě to mohlo být velice zajímavá příležitost pro švýcarský celek.
22
Ale ani tentokrát nebyl centr Shelveyho nebezpečný.
21
Lamahův průnik ukončil Russo, ale Swansea ještě bude kopat roh.
20
Rodriguez rozehrál první roh Sankt Gallenu, ale míč poslal pouze do Tremmelových rukavic.
20
Lanjani si střihl sprint s míčem takřka přes celé hřiště, zastavil jej až Flores. Domácí ještě zůstávají u balónu.
18
Hráči v bílém útočili středem, ale tudy cesta nevedla. Na opačné straně musel zastavit Bony, neboť byl nachytán v ofsajdu.
16
Swansea zahrávala první roh v utkání. Na Shelveyho centr si naskakoval Bony, ale zakončit se mu nepovedlo.
15
Po akci Lamaha se míč ještě dostal k Shelveymu, který z otočky prověřil Herzoga, ten si ale se střelou věděl rady.
14
Lenjaniho přetažený centr přeletěl všechny hráče přítomné v pokutovém území.
13
Na řadu přichází avizované střídání. Karanović odešel do kabin, v útoku ho nahradí Keita.
13
Rodriguez obdržel kvalitní kolmici za hostující obranu, ale Flores se dobře vrátil a domácího hráče zastavil.
11
Na lavici náhradníků panuje čilý ruch, chystá se vynucené střídání.
10
Karanović mohl s míčem postupovat do otevřené obrany Swansea, ale po pár krocích upadl a drží se za levé stehno. S domácím útočníkem to nevypadá dobře.
8
Po Routledgeově průniku se do opuštěného míče opřel Lamah a jeho zakroucený pokus jen těsně minul pravou šibenici!
7
Fotbalisté švýcarského celku zatlačili svého soupeře před jeho šestnáctku, ale gólman Swansea Tremmel může zůstat v klidu, útočná snaha domácích je zatím bezzubá.
6
De Guzmán nacentroval na vzdálenější tyč, ale tam žádný z jeho spoluhráčů nebyl. Hosté přesto ještě vybojovali míč zpět, ale ani napodruhé se jim nepodařilo zahrozit.
5
Kapitán Gallenu Besle stáhl k zemi Routledgea, a tak si přímý kop vykouší také Swansea.
3
Rodriguezův centr však hostující obrana uklidila do bezpečí.
2
Pozuelo se dopustil nedovolené hry rukou a domácí tedy dostanou výhodu standardní situace z levé strany.
1
Výkop utkání si na starost vzali hostující fotbalisté. Na stadion v Sankt Gallenu dopadla mlha, která mírně snižuje viditelnost a přehlednost na hřišti.
1
-5
Oba týmy už připravené v tunelu v útrobách stadionu. Domácí celek nastoupí komplet v bílém, hosté tak museli zvolit náhradní sadu, která je provedená ve fialovožlutých barvách.
-8
Ve Švýcarsku nepanuje zrovna ideální počasí. Včera týmy trénovaly na sněhu, dnes se teplota pohybuje lehce nad nulou. Uvidíme, komu tyto podmínky budou vyhovovat lépe.
První duel ve skupině se odehrál 3. října na Liberty Stadium, kde nakonec zvítězila domácí Swansea. O jedinou trefu zápasu se v 52. minutě zasadil Wayne Routledge. Ten se dnes objevuje v základní sestavě velšského týmu. Nastoupí tak po boku uzdraveného Bonyho, pouze na lavičce začně Michu.
-40

FC St. Gallen: Herzog – Mutsch, Besle (C), Russo, Lenjani – Wüthrich, Janjatovic, Demiri, Rodriguez – Mathys, Karanović.
Náhradníci: Lopar – Schönenberger, Martić, Franin, Nuši, Nater, Keita.

Swansea City: Tremmel – Tiendalli, Flores, Amat, Taylor (C) – Routledge, Shelvey, Pozuelo, de Guzmán, Lamah – Wilfried.
Náhradníci: Davies – Davies, Williams, Michu, Hernández, Cañas, Dyer.

Rozhodčí: L. Liany – S. Nahmias, D. Biton – O. Borneshtain – A. Yefet, D. Natan (vš. Izrael).
Absence
Hosté odcestovali do Švýcarska bez zraněného brankáře Vorma, obránce Rangela a útočníka Vázqueze. Pozitivem je naopak návrat oporu Michua, který již odehrál ligové utkání s Hullem. Nad jeho startem, stejně jako v případě dalšího útočníka Bonyho Wilfrieda, visí otazník a manažer Swansea se rozhodne těsně před utkáním. Domácímu týmu by měla chybět trojice Sikorski, Čavušević a Mutsch.
Postavení ve skupině A
Domácí tým vedený lucemburským koučem Saibenem, mimochodem první trenérem z této země, který vede nějaký klub v hlavní fázi evropských pohárů, nemá již šanci promluvit do bojů o postup. Švýcaři jsou na posledním místě, když zvítězili pouze v 1. kole. Doma tehdy porazili 2:0 ruský Krasnodar. Od té doby nasbírali čtyři porážky v řadě.

Hostující fotbalisté ze Swansea měli postup ze skupiny na dosah, ale v posledních kolech si jej zkomplikovali. Nadvakrát nedokázali vyzrát na Kubaň Krasnodar a v minulém kole doma prohráli s jistým vítězem skupiny Valencií. Svěřenci manažera Laudrupa mají na kontě osm bodů a na třetí Krasnodar mají náskok tří bodů. Pokud se nechtějí ohlížet na souběžně hraný duel, musí ve Švýcarsku uhrát alespoň nerozhodný výsledek.
Poslední kolo základních skupin Evropské ligy v několika případech rozhodne, které celky se podívají do další fáze této evropské soutěže. Týkat se to bude i základní skupiny A, ve které se o druhé postupové místo utkají Swansea a Krasnodar. V tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi švýcarským Sankt Gallenem a právě velšským celkem Swansea. K jistotě postupu stačí týmu z Britských ostrovů jeden bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.