Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sarpsborg : Besiktas Istanbul - 29. listopadu 2018   21:00

Sarpsborg
Sarpsborg
1' Muhammed (Heintz) • 6' Heintz (M. Nielsen)
2:3
(2:0)
Besiktas Istanbul
62' Lens  (Ljajić) • 66' Vágner Love  (Lens) • 90' Lens  (Özyakup)
Sarpsborg
Vasjutin – Tveita, Horn, Tamm (50. Jörgensen), Thomassen (C) – Halvorsen, M. Nielsen, Zachariassen, Heintz (68. Askar) – Muhammed (86. J. Larsen), Mortensen.
Falch – Jörgensen, Askar, Mohammed, Singh, Larsen, J. Larsen.
H. Lechner – A. Heidenreich, M. Kolbitsch
Sarpsborg Stadion (Sarpsborg).
Karius – Toköz, Uysal (C), D. Vida, Erkin – Adriano (78. Aksoy), Ljajić, Özyakup – Lens (90+2. Secgin), Larin (58. Vágner Love), Pektemek.
Yuvakuran – Aksoy, Vágner Love, Yilmaz, Kaya, Secgin, Akgün.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a na shledanou.
Pokud chce Sarpsborg ještě pomýšlet na postu do jarní fáze, musí v poslední klání skupiny porazit silný Genk, navíc na jeho hřišti. Besiktas musí bodovat s Malmö, hrát bude na své půdě.
Domácí mohou hodně litovat, po výborně odehrané první půli měli slušně našlápnuto k vítězství a důležitým třem bodům, ještě půl hodiny před koncem vedli 2:0, avšak po první inkasované brance začali hrát ustrašeně, čehož soupeř využil ke srovnání. Nerozhodný stav vydržel až do závěru základní hrací doby, kdy hosté rozhodli o své výhře. Utkání by nejspíš asi více slušela remíza, ovšem nestalo se.
90+5'
90+4'
Turecký tým drží míč na polovině soupeře a nepřipouští nějaké komplikace.
90+3'
Domácí se snaží odpovědět, ale ke střele se nemohou dostat, čas se jim navíc krátí.
90+2'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Jeremain Lens, přichází Erdem Secgin.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Dámy a pánové, obrat je v samém závěru dokonán. JEREMAIN LENS prokázal svoji sílu, prodral se na hranici pokutového území na pravé straně k balónu a přehodil Vasjutina, který vyběhl hodně daleko z brány a snažil se zmenšit protihráči střelecký úhel, leč marně.
89'
Zachariassen namířil svoji ránu hodně mimo, při zakončení byl ovšem nejspíš faulován, avšak je nařízen pouze odkop od brány.
88'
Dva hráči v modré dresu si nabíhali na letící míč, nezasáhl jej však ani jeden z nich.
87'
Po faulu však o balón přichází a domácí rozehrávku zdržují.
86'
Hosté jsou v tlaku a snaží se o třetí gól.
86'
Střídání v týmu Sarpsborg: ze hřiště odchází Rashad Muhammed, přichází Jörgen Larsen.
83'
Domácí si teď nerozuměli v útočné akci, M. Nielsen tak přihrával pouze do míst, kde nestál nikdo ze spoluhráčů. Pro domácí docela škoda, situaci vypadala hodně slibně.
81'
M. Nielsen pálil nebezpečně z pravé strany, bohužel pro domácí vysoko nad.
80'
Žlutou kartu dostává Oğuzhan Özyakup (Besiktas Istanbul).
79'
Žlutou kartu dostává Fatih Aksoy (Besiktas Istanbul).
79'
Vasjutin střídá výtečné zákroky s hodně dětinskými chybami, nyní podběhl letící míč, naštěstí pro něj to nemělo žádné fatální následky.
78'
Domácí posílají míč až ke svému brankáři, ten s rozehrávkou nespěchá.
78'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Adriano, přichází Fatih Aksoy.
76'
Domácí se radovali ze vstřelené branky, Mortensen měl hodně velkou radost, avšak předčasnou. Hráč stál v ofsajdu, aspoň dle mínění pomezního arbitra. Opakovaný záznam ukázal, že o ofsajd v žádném případě nešlo.
75'
Vida pokazil přihrávku směrem k bráně, soupeř však odvrací jen do autu.
72'
Karius tentokrát jistě sebral míč ze vzduchu do rukavic a rychle rozehrál. Jeho tým cítí šanci na tři body.
71'
Rashad se vydal do útoku a byl v pokutovém území atakován zákrokem na hranici pravidel, penalta to není.
70'
Vasjutin nemusel zasáhnout, střelu k bližší tyči zblokoval do zámezí jeho spoluhráč.
68'
Střídání v týmu Sarpsborg: ze hřiště odchází Tobias Heintz, přichází Amin Askar.
66'
Během čtyř minut domácí přichází o dvoubrankový náskok. VÁGNER LOVE si naběhl na přihrávku z prava, využil velkého zaváhání soupeře a balón poslal do protipohybu brankáře.
65'
Domácí se mohli dostat zpátky do dvoubrankového vedení, Karius však dobře vyběhl a ránu z blízka se štěstím vyrazil.
62'
Po dalším rohu hostů se k míči dostal Ljajić, nezazmatkoval a přihrál na pravou stranu spoluhráči, JEREMAIN LENS následně ukázal, jak je to snadné, míč neudeřil nějak prudce, zato zamířil přesně na vzdálenější tyč, kam se Vasjutin natahoval marně.
60'
Hosté rozehráli rohový kop, ten však domácí odvrací do bezpečí.
58'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Vágner Love.
57'
Centr hostů přiletěl před bránu norského celku, tam nebyl nikdo z v červeném dresu.
56'
Znovu Larin v šanci, tentokrát střílel hráč hostů nepříliš prudce po zemi přímo do náruče brankáře.
55'
Žlutou kartu dostává Adem Ljajić (Besiktas Istanbul).
54'
Larin těsně před brankářem tečoval skluzem přihrávku z pravé strany pouze do zámezí.
53'
Pektemek inkasoval úder do břicha, soupeř však kartou potrestán není, třebaže by si to hosté přáli.
52'
Vasjutin byl připraven a letící balón ukryl do rukavic.
50'
Střídání v týmu Sarpsborg: ze hřiště odchází Joonas Tamm, přichází Joackim Jörgensen.
49'
Zatím je hra ve druhé půli hodně opatrná, Larin se teď málem dostal do šance, ale neposedný míč mu utekl.
46'
Velice pohledný fotbal jsme sledovali v první půli, domácí jsou díky dvěma rychlým gólům výhře blíž, avšak hosté také několikrát zahrozili, zatím však neměli dostatek štěstí. Změní to druhá polovina?
45+2'
45+2'
V posledních vteřinách ještě prověřil Vasjutina střelou po zemi do protipohybu Larin, avšak brankář Sarpsborgu míč zastavil včas.
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
44'
Hosté se rychle přesunuli do protiútoku, avšak míč končí v rukách Vasjutina.
43'
Daleký centr do pokutového území tureckého celku pohotově odvrací hostující obrana.
41'
Adrianovi střela z voleje vůbec nesedla a míč letí do zámezí.
40'
Jeden z hráčů Sarpsborgu zůstává sedět na trávě a drží se za kotník, hra je přerušena.
39'
Mortensen v obrovské šanci selhal, když jeho ránu na bližší tyč vyrazil Karius do zámezí. Velká pochvala teď patří gólmanovi hostů.
38'
Rashad se v útočné fázi provinil faulem a míč musí odevzdat.
36'
Halvorsen z bezprostřední blízkosti hlavou minul bližší tyč, teď měli hosté velké štěstí.
33'
Pektemek mohl vstřelit kontaktní branku, avšak Vasjutin výtečně zasáhl a drží čistý štít.
32'
Tamm odhlavičkoval balón mimo tři tyče.
31'
Karius si nechal utéct lehký míč za postranní lajnu a následovat tak bude roh. Může být rád, že za ním nebyla brána.
29'
Heintz hodně ochotně padl k zemi po ataku protihráče, jeho tým bude rozehrávat z vlastní poloviny.
27'
Ránu Adriana z dálky Vasjutin bez větších potíží ukryl do náruče.
26'
Další hlavičkový pokus jednoho z domácích fotbalistů letí vysoko nad břevno.
24'
Karius nejprve vyboxoval balón, krátce na to se do velké šance dostal Mortensen, který zblízka hlavičkoval vedle bližší tyče.
22'
Uysal střílel z přímého kopu pouze nad bránu.
21'
Adriano tvrdou ranou k bližší tyči nechal vyniknout pouze Vasjutina, ten výborně balón vyrazil.
19'
Ani Vasjutin se nevyvaroval menšího zaváhání, kdy se mu nepovedlo příliš dobře balón vyboxovat, poblíž ale nestál nikdo z protihráčů.
18'
Heintz se dožadoval rohového kopu, ovšem míče se jako poslední dotkl on, rozhodčí situaci správně posoudil.
17'
Karius se pokusil pohlídat míč v cestě do zámezí, byl faulován a postará se o rozehrávku.
15'
Lens byl blízko snížení, avšak v pokutovém území pálil příliš vysoko nad domácí svatyni.
14'
Krátce na to pálil z dálky po zemi Halvrosen, Karius se včas položil a míč nadvakrát zkrotil v rukavicích.
12'
Heintz mohl vsítit svůj druhý gól, jeho hlavičkový pokus mířil pod břevno, Karius se nyní vytáhl a konečky prstů vytáhl míč nad.
12'
Vasjutin musel na druhé straně odkopnout volný míč do bezpečné vzdálenosti.
10'
Halvorsen načasoval přihrávku hodně špatně, míč poslal pouze k brankáři.
8'
Pro domácí mohlo být ještě veseleji, Rashad však tentokrát sám před brankářem selhal, když míč poslal pouze nad břevno.
6'
Sarpsborg právě vstřelil branku!
TOBIAS HEINTZ obdržel přihrávku u středového kruhu, popošel mírně k bráně, poté si všiml, že je Karius vyběhnutý, čehož využil a rychlou střelou z dálky překvapil hostujícího gólmana, který tak pokračuje v hodně kuriózně inkasovaných gólech.
5'
Vasjutin po malé domů špatně zasáhl míč, žádné nebezpečí z toho ale nevzešlo.
1'
Tak to byla hodně velká rychlost. RASHAD MUHAMMED se dostal za soupeřovu obranu, obešel brankáře a poté poslal míč do zcela prázdné brány.
1'

Sarpsborg: Vasjutin – Tveita, Horn, Tamm, Thomassen (C) – Halvorsen, M. Nielsen, Zachariassen, Heintz – Muhammed, Mortensen.
Náhradníci: Falch – Jörgensen, Askar, Mohammed, Singh, Larsen, J. Larsen.

Besiktas Istanbul: Karius – Toköz, Uysal (C), D. Vida, Erkin – Adriano, Ljajić, Özyakup – Lens, Larin, Pektemek.
Náhradníci: Yuvakuran – Aksoy, Vágner Love, Yilmaz, Kaya, Secgin, Akgün.

Rozhodčí: H. Lechner – A. Heidenreich, M. Kolbitsch.
Jediný vzájemný duel se odehrál v rámci této skupiny a, jak už bylo zmíněno, z výhry se radoval turecký celek, který na své horké půdě porazil Sarpsborg 3:1.
Besiktas Istanbul (Turecko)

Jak už bylo naznačeno, hosté jsou sice na poslední příčce se čtyřmi body, ale na vedoucí tým má ztrátu pouhých tří bodů. EL sice začala díky výhře nad Sarpsborgem výtečně, ovšem poté přišly porážky 0:2 s Malmö a 2:4 doma s Genkem. Na hřišti belgického celku poté vybojoval turecký tým cenný bod za remízu 1:1. Z šesti vstřelených gólů jich třetinu zařídil trošku paradoxně norský hráč Kristoffer Zachariassen.
Sarpsborg (Norsko)

Domácí drží druhé místo skupiny I díky pěti získaným bodům, na první Genk ztrácí dva body, ovšem třetí Malmö je pozadu jen vinou horšího skóre a dnešní soupeř Besiktas je jen o bod horší. Norský tým zatím prohrál v jednom případě, na hřišti svého skoka Istanbulu 1:3 v úvodním klání skupiny, poté vyhrál nad Genkem a dvakrát remizoval 1:1 s Malmö. Skóre má tak hezky vyrovnané, 6:6, nejlepším střelcem v EL je dánský fotbalista Patrick Mortensen.
Dobrý den, podobně jako v Lize mistrů, tak i v Evropské lize spěje základní část ke svému finiši. V některých případech jsou už známi i postupující, jinak je tomu ve skupině I, kde i v tuto chvíli první tým může nakonec ostrouhat a do jarní fáze nepostoupit. Napovědět může duel Sarpsborgu s Besiktasem, kterému bude věnován tento přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.