Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Olympiacos - 27. února 2020   21:00

Arsenal
Arsenal
113' Aubameyang (Martinelli)
1:2
(0:0)
Olympiacos
Olympiacos
53' Cissé  (Valbuena) • 119' El Arabi  (Masouras)
Arsenal
Leno – Bellerín (84. Willock), Mustafi (103. Papastathopoulos), David Luiz, Saka – D. Ceballos (72. Torreira), Xhaka – Pépé, Özil, Aubameyang – A. Lacazette (106. Martinelli).
Massa – Meli, Tegoni
Emirates Stadium, Londýn
Olympiacos
J. Sá – Elabdellaoui, Ba, Cissé, Tsimikas – Bouchalakis, M. Camara, Guilherme (117. Papadopoulos) – Ranđelović (78. Masouras), El Arabi, Valbuena (86. Gaspar).
Karargyris – Gaspar, Lovera, Masouras, Papadopoulos, Torosidis, Bullari.

Ode mě je to pro tento zápas už všechno. Přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.

Fauly: 0:2
Neskutečné drama je u konce. Arsenal doma prohrává s Olympiakosem 1:2 a to znamená, že z postupu do osmifinále Evropské ligy se raduje řecký celek. Zápas se rozjížděl docela pomalu, moc šancí na obou stranách nebylo. Skóre otevřel až v 53. minutě hlavou z rohového kopu Pape Abou Cissé. Arsenal ani přes svou převahu neskóroval a Olympiakos další gól také nepřidal, takže se šlo do prodloužení. V něm měl Arsenal místy až drtivou převahu, šance si moc nevytvářel. Až ve 113. mnutě se ve vápně odrazil míč k Pierru-Emerickovi Aubameyangov, a ten nádherným akrobatickým kopem vyrovnal na 1:1. V tu chvíli Arsenal postupoval. Jenže nakonec bylo všechno jinak, protože ve 119. minutě rozpoutal euforii řeckých fanoušků po skvělém Masourasově centru gólem na 2:1 Youssef El Arabi. V samotném závěru prodloužení ještě mohl všechno zvrátit Aubameyang, který se ocitl sám před brankou v obrovské šanci, tu však trestuhodně minul.
120+4'
120+3'
Pierre-Emerick Aubameyang měl tisíciprocentní šanci na to, aby poslal Arsenal do osmifinále. Byl zcela sám před brankou, ale netrefil branku. Tak to zamrzí.
120+3'
Tak ne, je tu ještě jedna šance na poslední akci Arsenalu.
120+2'
Luizův míč do vápna byl špatný, sebral ho Sá a to bude nejspíš to posledním co se dnes událo.
120+2'
Je střele se dostal Willock, ale jeho rána byla zablokovaná a pak míč odkopl Cissé.
120+1'
Arsenal potřebuje k postupu vyrovnat.
120+1'
Nastavují se dvě minuty!
119'
Olympiakos právě vstřelil branku!
Olympiakos jde znovu do vedení a už je velice blízko postupu! Neuvěřitelný závěr zápasu. YOUSSEF EL ARABI si skvěle pohlídal ofsajdové postavení, a z první poslal nádherný centr Masourase do brány. Asistence: Georgios Masouras.
119'
Arsenal daroval docela zbytečně soupeři rohový kop. Obrovská šance pro Olympiakos a do vápna přišel i brankář Sá.
118'
Píská a mává se ofsajd Olympiakosu, což pochopitelně hráčům Arsenalu maximálně vyhovuje.
117'
Dopředu se znovu řítil čerstvý Martinelli. Ke střele se sice tentokrát nedostal, ale obranu Olympiakosu zaměstnal.
117'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Guilherme, přichází Avraam Papadopoulos.
116'
Martinelliho střela z levé strany byla zablokovaná a míč pak v pohodě sebral Sá.
115'
Hraje ale Arsenal a řecký tým se nemůže dostat k míči.
114'
Stále ale ještě není hotovo, Olympiakosu pořád chybí jeden gól, aby postoupil.
113'
Arsenal právě vstřelil branku!
Hrdina Arsenalu se jmenuje PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG! Gabonský útočník právě posouvá Arsenal jednou nohou do osmifinále Evropské ligy. A zcela výjimečným způsobem. Z pravé strany centroval Özil, Martinelli nedokázal míč hlavou nasměrovat na branku, ale balón se odrazil k Aubameyangovi, který ho nádherně akrobatickým volejem poslal do sítě. Sá byl naprosto bez šance.
112'
Martineliho centr směřoval na zadní tyč, tam ale nikdo z hráčů Arsenalu nenabíhal.
112'
Nakonec to byl dokonce ofsajd, rozhodčí zvedl praporek pozdě.
112'
Olympiakosu se povedlo zmocnit míče a hned si to namířil dopředu. Masourasův centr dokázali domácí nakonec odvrátit, ale měli problémy.
111'
Obehrávání pokutového území Olympiakosu v podání londýnského klubu pokračuje. Zbývá posledních deset minut do pokutových kopů.
110'
Tentokrát už létaly míče do vápna Olympiakosu, hlavně ten Sakův byl hodně zajímavý. Ale Aubameyang ani Pépé zakončit nedokázali.
109'
Na tahu je opět Arsenal se svým tradičním postupným útokem.
108'
José Sá nakopl míč dopředu a byla z toho obrovská šance! Z levé strany vypálil technicky Georgios Masouras a trefil břevno!
107'
Sakův centr sice našel Willocka, ale na zakončení to nachystané nebylo. Řecký klub se ubránil.
107'
Nakonec to byl David Luiz, který se odhodlal poslat míč do vápna, ale našel jen hlavu připraveného stopera Cissého.
106'
Arsenal je i s míčem na útočné polovině, ale znovu je to velice statické.
106'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Gabriel Martinelli.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Pokud vstřelí branku Arsenal, Olympiakosu bude stačit vyrovnat a postoupí. Pokud vstřelí branku Olympiakos, bude potřebovat Arsenal na postup dva góly.
První prodloužení skončilo a nic velkého se v něm nestalo, ke gólu ani moc blízko nebylo. Arsenal většinu času ovládal míč, ale jeho akcím chyběla větší rychlost. Největší šancí byla zblokovaná střela Aubameyanga. Na druhé straně pálil zevnitř vápna Gaspar, ale minul. Arsenal Olympiakos stále 0:1.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+2'
Willock byl z levé posraní čáry přimáčknut ke zdi, nemohl projít dopředu a hosté budou vhazovat.
105+1'
Torreira nedokázal prostrčit míč na Aubameyanga, takže poslední slovo v prvním poločase prodloužení bude mít zřejmě Olympiakos.
105+1'
Nastavují se dvě minuty.
105'
Arsenal trpělivě kombinuje na polovině Olympiakosu, zatím ale hodně daleko od řecké branky.
104'
Bruno Gaspar dostal dobrý míč a rozhodně měl ohrozit Lenovu branku. Jenže jeho rána z pravé strany byla hodně nepřesná.
103'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Shkodran Mustafi, přichází Sokratis Papastathopoulos.
102'
Na zemi zůstává sedět stoper Arsenalu Shkodran Mustafi a asi nebude moci pokračovat. Na lavičce Arsenalu se už chystá Sokratis Papastathopoulos.
102'
Rohový kop směřoval na přední tyč, obrana Arsenalu si dokázala z prudkým centrem poradit.
101'
Georgios Masouras vybojoval proti Pépému rohový kop a tohle je pro Olympiakos první šance v prodloužení na ohrožení branky.
101'
Po krátkém výpadu Olympiakosu zase míč dopředu vyvezl Arsenal, ale i on o míč docela rychle přišel.
100'
Rozhodčí rychle zkonzultoval s VAR zmiňovanou ruku ve vápně, ale ta byla u těla, takže žádná penalta.
100'
Arsenal se dostal do dvou nadějných pozic. Nejprve trefil Pierre-Emerick Aubameyang ruku hráče Olympiakosu ve vápně. Pak střílel z otočky Alexandre Lacazette, ale rána mu nevyšla.
99'
Nestalo se tak. Hosté zvolili raději rozehrávku dozadu a pak pod tlakem odkop do autu.
98'
Alexandre Lacazette předvedl nedovolený zákrok a Olympiakos se může snad poprvé v prodloužení podívat s míčem na polovinu Arsenalu.
98'
Míč poslal centrem do vápna Mesut Özil. Směřoval ho na přední tyč, kde byl Luiz, ale k hlavičce se nedostal.
97'
Sakův centr z levé strany přináší Arsenalu rohový kop.
97'
Pépé se snažil na hranici pokutového území proháčkovat ke střele, ale skončil na trávníku. O faul podle sudího nešlo.
96'
Pépé poslal další míč do vápna, ale pro Aubymeyanga to bylo na paty a do zakončení se nedostal ani Lacazette.
95'
Ani Özilův rohový kop se neujal, ale Arsenal zůstává na míči usazený před vápnem řeckého týmu.
94'
Pépého zajímavý centr z pravé strany směřující na Aubameyanga odvrátil na rohový kop Cissé.
94'
Už se zase hraje, Kostas Tsimikas pokračuje také.
93'
Ve vápně Olympiakosu zůstává ležet Kostas Tsimikas poté, co mu spoluhráč přišlápl kotník.
92'
Zatím je to ale hodně trpělivá kombinace a čeká se na to, kdo přijde s něčím překvapivým.
91'
Arsenal se hned po startu prodloužení natlačil před pokutové území Olympiakosu a hráči si předávají míč na malém prostoru.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Druhý poločas skončil a o postupujícím do osmifinále Evropské ligy ještě stále není rozhodnuto. Arsenal vyhrál v prvním utkání v Aténách 1:0, ale doma v Londýně stejným rozdílem prohrál, takže na řadu přijde prodloužení hrané na dvakrát patnáct minut. Zatím jedinou branku tohoto napínavého duelu vstřelil v 53. minutě hlavou z rohového kopu Pape Abou Cissé. Vyrovnat mohl v 77. minutě Pépé, ale Sá jeho křižnou střelu skvěle vytěsnil a Lacazette pak hlavou dorážel vedle.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Arsenal rohový kop odvrátil, už se hraje přes čas.
90+2'
Do zakončení se po centru zprava dostal Bruno Gaspar, ale skvělým skluzem ho zablokoval Mustafi. Německý obránce pokulhává, ale pokračuje. Olympiakos má poslední rohový kop základní hrací doby.
90+2'
Do konce poločasu zbývá půlminuta a hosté vhazují u vápna Arsenalu.
90+2'
Olympiakos Arsenal v závěru druhého poločasu hodně trápí a znovu se usadil na útočné polovině.
90+1'
K hlavičce se po Masourasově centru sice dostal Ousseynou Ba, ale netrefil branku, takže Leno mohl zůstat v klidu.
90+1'
Nastavují se pouze dvě minuty!
90'
Olympiakos si vybojoval rohový kop. Z jednoho se už prosadil a další gól by ho pravděpodobně poslal do osmifinále.
89'
Leno dostal hodě těžkou malou domů od Saky, takže raději nekonstruktivně zakopl míč co nejdál a do autu.
88'
A klidně se to mohlo domácím povést! K hlavičce se na zadní tyči dostal David Luiz, ale Brazilec netrefil míč čistě a nezasáhl ani branku.
88'
Ke konci základní hrací doby už opravdu pořádně přituhuje. Takže se rohový kop Arsenalu jeví jako velká šance rozhodnout.
88'
Vepředu už zase hraje Arsenal. Jenže to trochu překombinoval a hosté se zase stihli v plném počtu vrátit za balón.
87'
Olympiakos po ztrátě Arsenalu vycítil šanci zaútočit. Nakonec z pravé strany centroval Gaspar a zakončoval Kostas Tsimikas. Jeho ránu ale domácí zablokovali.
86'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Bruno Gaspar.
86'
Pierre-Emerick Aubameyang to při napadání přehnal s agresivitou a dopustil se na útočné polovině faulu.
85'
Po rohovém kopu se z odraženého míče dostal do zakončení nůžkami Granit Xhaka, ale byl to z velké dálky a navíc bez razance, takže žádný problém pro Sá.
84'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Joe Willock.
83'
Pierre-Emerick Aubameyang už mohl možná i střílet, ale ještě vylepšil pozici pro Pépého. Tomu však nevyšel první dotyk a dostal se ze střelecké pozice.
83'
Tak se to rozhodl Lucas Torreira vyzkoušet z dálky. Ani tato rána se neujala, ale Uruguayec alespoň trefil branku.
82'
Arsenal pokračuje v dobývání obranné hradby Olympiakosu. Zatím nenachází cestu do pokutového území.
81'
Trochu se štěstím se k míči po Özilově propuštění dostal Lacazette. Opřel se do míče velkou silou, ale ani on nebyl v koncovce přesný.
80'
Fanoušci Arsenalu pobídli Granita Xhaku ke střele z velké dálky, ale Švýcar výrazně minul branku.
79'
Olympiakos je znovu poctivě kompletně celý zatažený na vlastní polovině a čeká, s čím přijde Arsenal.
78'
Na zemi skončil Pierre-Emerick Aubameyang a Arsenal se může znovu zformovat a rozehrát z vlastní poloviny hřiště.
78'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Lazar Ranđelović, přichází Georgios Masouras.
77'
Tentokrát už Pépé natáhl ke střele a velmi protáhl brankáře Sá. Pak ještě hlavičkoval nebezpečně Lacazette, ale branku netrefil.
76'
Özilův centr hledal Aubamyeanga, ale pro gabonského útočníka byl příliš vysoký.
75'
Pépé se hezky uvolnil do šestnáctky a pak si asi čtyřikrát v řadě zasekl dva hráče Olympiakosu. Jenže zakončit se nerozhodl a je z toho tak jen rohový kop.
75'
Saka už několikrát ve své zatím krátké kariéře ukázal, že dokáže kvalitně odcentrovat, tentokrát se mu to ale nepovedlo.
74'
Hodně alarmující statistika pro domácí je, že stále ani jednou nevystřelili na branku. Olympiakos má střely tři.
73'
Dvacet minut před koncem druhého poločasu je zcela jasné, o co ve zbývajícím čase Olympiakosu půjde. Hlavně se ubránit a udeřit případně z bleskového brejku.
72'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Lucas Torreira.
72'
Pépého rohový kop nenašel nikoho v dresu Arsenalu, jen hlavu vysokého obránce Olympiakosu Cissého, střelce první branky zápasu. Jak jinak, než hlavou.
71'
Bellerín poslal z pravé strany střílený centr před branku, který dokázal Pape Abou Cissé odvrátit na rohový kop.
70'
Hosté šli do brejku a Kostas Tsimikas posílal zajímavý centr z levé strany před branku. Jen těsně na něj nedosáhl Youssef El Arabi.
70'
Xhakův centr z levé strany neměl žádnou kvalitu, ale míč se znovu rychle dostal pod kontrolu domácího týmu.
69'
Olympiakos hraje v posledních minutách docela zataženě, ale je vzadu hodně organizovaný, což Arsenalu rozhodně neusnadňuje situaci.
68'
Youssef El Arabi byl zastižen v ofsajdovém postavení, takže hrát bude moci opět Arsenal.
67'
Ceballos poslal dobrý míč do vápna po rozehrávce na krátko, ale hlavou ho dokázal odvrátit Omar Elabdellaoui.
67'
Po sraženém míči Davida Luize je tu další rohový kop pro anglický klub.
67'
Nebezpečí zvládl odvrátit brankář José Sá, který míč vyboxoval.
66'
Saka sice neměl na levé straně prostor na centr, ale alespoň vybojoval pro Arsenal rohový kop.
65'
Míč zasáhl rozhodčího, takže hra musí být při nadějné akci Arsenalu přerušena.
64'
Aubameyang z levé strany nepředvedl jeden ze svých lepších centrů, před brankou nikoho neoslovil.
63'
Mustafi je dnes ve vzduchu docela jistý a znovu vyhrál hlavičkový souboj po nákopu hostů.
62'
Pépé tentokrát nehledal žádného spoluhráče a z pravé strany se rozhodl vypálit. Branku ale o pořádný kus netrefil.
61'
Z levé strany centroval Pierre-Emerick Aubameyang, ale míč doručil pouze přímo do rukou brankáře Josého Sá.
60'
Lacazetteho hodně tvrdě dohrál Bá, který už má jednu žlutou kartu. Trefil ale míč, a proto se faul nepískal.
59'
Granit Xhaka nasadil ke své obávané střele levou nohou z velké dálky. Tentokrát však nebyl přesný, Sá si to navíc hlídal.
59'
Mohamed Mady Camara předvedl taktický faul na Saku, kterým zastavil potenciální brejk Arsenalu a dostává žlutou kartu.
58'
Tentokrát si Arsenal rohový kop Olympiakosu pohlídal a zablokoval i následnou střelu Camary z dálky.
57'
Kostas Tsimikas se uvolnil přes Bellerína a pak zpoza vápna krásně vypálil pravačkou. Lenu musel předvést náročný zápas pravou rukou, aby míč zvedl nad břevno!
56'
Do další šance se řítil Youssef El Arabi, ale u míče byl jako první brankář Arsenalu Bernd Leno.
55'
Arsenal se okamžitě usadil na útočné polovině hřiště, ale Olympiakos se celkem bez problému ubránil
54'
Celkové skóre zápasu je tak srovnáno na 1:1 a ve hře je i prodloužení. Do něj je to ale stále ještě hodně daleko.
53'
Hosté se prosazují z rohového kopu a jdou do vedení 1:0! Ve vápně zůstal zcela volný PAPE ABOU CISSÉ, který si mohl hlavičku v klidu připravit a nedal Lenovi šanci. Asistence: Mathieu Valbuena.
53'
Kostas Tsimikas centroval z levé strany a po zásahu Mustafiho vybojoval rohový kop přímo před zraky fanoušků Olympiakosu.
52'
Zdálo se, že byl Pépé zastaven nedovoleně, ale faul se nepíská. Rozhodčí je dnes na obě strany docela benevolentní.
51'
Saka našel ve vápně Aubameyanga, ale ten si míč nezpracoval nejlépe a hned o něj přišel.
50'
Na hřišti zůstává ležet po souboji s Cissém Lacazette. Jejich střed byl však nejspíš nezaviněný a Lacazette je v pořádku.
49'
Pépé se uvolnil na pravé straně a posílal do vápna přihrávku pod sebe. Özila ale nenašel.
48'
Mustafi ve středu pole vyhrál hlavičkový souboj, ale pouze pro hráče Olympiakosu.
47'
Tsimikas byl přistižen v ofsajdu, takže hrát budou domácí.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
První poločas je za námi a Arsenal zatím hraje na domácím hřišti s Olympiakosem nerozhodně 0:0. V prvním poločase se žádná opravdu velká šance ani na jedné straně neurodila. Tu největší měl Arsenal, když zahrával ve 22. minutě přímý kop, ale Pépé netrefil z výhodné pozice branku. U Olympiakosu stojí za řeč snad jen nepřesná střela Camary z 36. minuty. V závěru sice dopravil míč do sítě po Sakově centru Alexandre Lacazette, ale gól neplatil pro ofsajd.
45+1'
45'
Je tady závěr poločasu a Arsenal si hodně trpělivě chytá možná poslední akci první půle.
44'
Camara získal míč čistě a když se ho pokusil zpátky pro Arsenal vybojovat Shkodran Mustafi, fauloval.
43'
A když se o ni pokusil Özil, do míče se opřel Pape Abou Cissé a odkopl ho do bezpečí.
42'
Arsenal zatlačil Olympiakos, ale Pépé, Bellerín ani Ceballos nedokázali vymyslet přesnou finální přihrávku.
42'
Z dálky se rozhodl vystřelit Bouchalakis, ale jeho pomalý pokus po zemi Leno bez problému pokryl.
41'
Střelu z první zpoza vápna zvolil Youssef El Arabi, ale jeho rána pravačkou nebyla přesná.
40'
Ozývají se fanoušci Olympiakosu a chtějí od svých hráčů, aby v závěru poločasu Arsenalu ještě zatopili.
39'
Už to vypadalo, že Arsenal se po krásné kombinaci až do kuchyně dostal do vedení, ale Saka byl v ofsajdu, takže gól neplatí.
38'
Youssef El Arabi si stěžoval, že byl v hlavičkovém souboji faulován Davidem Luizem, ale nepíská se.
37'
Mesut Özil si ve středu pole dobře pokryl míč a zkušeně se nechal faulovat.
36'
Mohamed Mady Camara se dostal do nadějné příležitosti. Našel ho křížný míč za obranu, zakončoval ale už poměrně z úhlu a branku netrefil.
35'
Už to vypadalo, že Arsenal založí brejk, ale Pépé nakonec celou situaci zpomalil, nedostal možnost na průnik.
34'
Mustafi vyhrál důležitý hlavičkový souboj, ale míče se poté znovu zmocnili hosté a mohou pokračovat v kombinaci.
33'
Po nepřesné přihrávce hostů skončil míč v autu a Arsenal může v klidu rozehrávat.
32'
Teď se do ní mohl dostat Andreas Bouchalakis, ale nejprve jeho ránu zablokoval Mustafi a pak byl u míče dříve než on brankář Leno.
31'
Po půlhodině utkání stále musíme konstatovat, že ani jedno z mužstev si nevytvořilo žádnou gólovou šanci.
30'
Arsenal chvíli reklamoval po centru Bellerína ruku Bouchalaksise, ale penalta se nepíská.
29'
Saka si na centr z levé strany ještě netroufl a raději se rozhodl poslat míč zpět na hráče pod sebou.
28'
Arsenal už se znovu zmocnil míče a další svou akci začíná rozehrávkou z vlastní poloviny.
27'
Míč už se zakutálel do autu a přesně u půlící čáry ho pošlou zpět do hry hosté.
26'
Pépého centr před branku Olympiakosu nebyl přesný, Aubameyanga na zadní tyči nenašel.
25'
Camara prodloužil míč na Omara Elabdellaouiho. Ten ale už nedokázal z pravé strany nacentrovat míč do vápna.
24'
Olympiakos se po delší odmlce zase posunul na útočnou polovinu a pokusí se něco vymyslet.
23'
Pépé znovu pronikal dopředu. Tentokrát nahrával na Lacazetteho, který sklepl míč na Özila. Ten se ale do zakončení nedostal.
22'
Nakonec to byl podle očekávání Pépé, který už se v letošní Evropské lize dvakrát z přímého kopu krásně trefil. Tentokrát však ani netrefil branku.
22'
Za míčem stojí Nicolas Pépé, Alexandre Lacazette a Pierre-Emerick Aubameyang, takže hlavní útočné trio Arsenalu. Tak kdo se toho nakonec ujme?
21'
Bude z toho nebezpečná standardní situace pro Arsenal. Hosté si už staví velice početnou zeď.
20'
Alexandre Lacazette našel krásnou přihrávku mezi dva obránce Olympiakosu Pépého. Už se zdálo, že ten poběží sám na branku, ale byl těsně před vápnem faulován. Je to za žlutou kartu pro Ousseynou Ba.
19'
Rohový kop nerozehrál nikdo jiný než francouzský šikula Mathieu Valbuena, ale tentokrát z toho žádné nebezpečí nebylo.
19'
Hosté se pokusili Arsenal překvapit z brejku a málem se jim to i povedlo. Skvělý obranný skluz ale předvedl Mustafi a srazil míč na rohový kop.
18'
Z pravé strany posílal míč před branku Guilherme, ale míč už nezastihl na hrací ploše.
17'
Pépé se na pravém křídle individuálně přes obránce neprosadil, takže se Arsenal bude muset bránit.
17'
Tentokrát se ve středu pole dopustil faulu hostující obránce Mohamed Mady Camara a hrát tak může Arsenal.
16'
Valbuenovi moc rozehrávka standardní situace nevyšla a míč ve své šestnáctce sebral v poklidu Bernd Leno.
15'
Znovu byl švýcarský středopolař Arsenalu Granit Xhaka, tentokrát fauloval El Arabiho a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
15'
Xhaka předvedl hodně nepřesné přenesení hry a daroval soupeři autové vhazování.
14'
Leno už se nemohl dívat na rozvláčnou rozehrávku, tak se rozhodl nakopnout míč dopředu. Ale Arsenal se daleko neposunul, znovu rozehrává na vlastní polovině.
13'
Pierre-Emerick Aubameyang rozehrál standardní situaci rychle, ale obranu Olympiakosu nepřekvapil, ta si poradila.
12'
Pierre-Emerick Aubameyang dobře přečetl rozehrávku řeckého mužstva a následně ho fauloval Youssef El Arabi. Zajímavá standardka pro Arsenal, situace na centr.
12'
Zpoza vápna střílel Granit Xhaka, ale jeho rána byla zablokovaná. Pak ještě pálil z pravé strany zevnitř vápna Pépé, ale i jeho ránu obránci hostů zablokovali.
11'
Arsenalu se rýsovala šance na rychlý brejk, ale Özilovi se nepovedl pokus o finální přihrávku.
10'
Prvních deset minut utkání bylo spíše oťukávacích, ani jeden z týmů vepředu nic zajímavého nevymyslel.
9'
Arsenal navíc už nenapadá tak vysoko, jako na začátku zápasu, což Olympiakosu značně usnadňuje život.
8'
Olympiakos přežil úvodní tlak Arsenalu a nyní už je na míči mnohem sebevědomější. Tentokrát mu však akce podél levé lajny nevyšla.
7'
Ale řecký tým zatím nebyl schopen se přiblížit brance Arsenalu. Přitom ví, že bez vstřelené branky do osmifinále nepostoupí.
6'
Arsenal se ocitl také při rozehrávce pod tlakem a Olympiakos z toho nakonec vytěžil autové vhazování.
5'
Mustafi se vysunul hodně dopředu, ale míč nevybojoval. Následně fauloval francouzský útočník Arsenalu Alexandre Lacazette.
4'
Olympiakos se ocitá v úvodu utkání pod tlakem, ani rozehrávku mu Arsenal vůbec neusnadňuje.
3'
Bellerín z pravé strany odcentrovat nedokázal, takže míč do vápna poslal až Mesut Özil. Žádného ze spoluhráčů ale nenašel.
2'
Olympiakos se na polovině hřiště zmocnil míče a do rozehrávky nyní zapojuje i brankáře Sá.
1'
Ten Londýňané rozehráli na krátko a branku soupeře neohrozili.
1'
Arsenal začíná utkání aktivně a hned si vybojoval rohový kop.
1'
Domácí Arsenal nastupuje ve svých tradičních červenobílých dresech, Olympiakos se představí v modré variantě.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu Emirates Stadium a utkání již za pár momentů začne.

Arsenal FC: Leno – Bellerín, Mustafi, David Luiz, Saka – D. Ceballos, Xhaka – Pépé, Özil, Aubameyang – A. Lacazette.
Náhradníci: E. Martínez – Guendouzi, Maitland-Niles, Martinelli, Papastathopoulos, Torreira, Willock.

Olympiakos FC: J. Sá – Elabdellaoui, Ba, Cissé, Tsimikas – Bouchalakis, M. Camara, Guilherme – Ranđelović, El Arabi, Valbuena.
Náhradníci: Karargyris – Gaspar, Lovera, Masouras, Papadopoulos, Torosidis, Bullari.

Rozhodčí: Massa – Meli, Tegoni.
První utkání:

Olympiakos FC – Arsenal FC 0:1 (0:0)

Úvodní střetnutí nabídlo vyrovnanou partii, ovšem přesto se prokázala větší kvalita na straně anglického mužstva. Pokud by Olympiakos pokračoval ve stejném výkonu jako prvně, může přes Arsenal postoupit, ale musel by zlepšit koncovku.

Branky: 81. A. Lacazette (Saka).

Držení míče: 49 % : 51 %. Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:13.

Sestava Olympiakos FC: J. Sá – Elabdellaoui (C), R. Semedo, Ba, Tsimikas – Bouchalakis (64. Fortunis), M. Camara, Guilherme – Masouras (75. Lovera), Valbuena – El Arabi.

Sestava Arsenal FC: Leno – Mustafi, David Luiz, Papastathopoulos (90+1. Maitland-Niles), Saka – Guendouzi, Xhaka – Martinelli (58. D. Ceballos), Aubameyang (C), Willock (75. Pépé) – A. Lacazette.
Vítám vás u odvetného střetnutí Evropské ligy, v němž se znovu představí Arsenal Londýn FC a Olympiakos Pireus FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.