Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Feyenoord - 12. prosince 2019   21:00

FC Porto
FC Porto
14' Díaz (Telles) • 16' Malacia(vl.)  • 34' Tiquinho Soares
3:2
(3:2)
Feyenoord
Feyenoord
19' Botteghin  (Kökçü) • 22' Sam Larsson  (Malacia)
FC Porto
Marchesín – J. M. Corona, Pepe, Marcano, Telles – Otávio, Uribe, Danilo (C), Díaz (74. S. Oliveira) – Marega (84. Mbemba), Tiquinho Soares (74. Luís).
D. Costa – Aboubakar, Nakadžima, Manafá, Luís, S. Oliveira, Mbemba.
D. Aytekin – E. Beitinger, R. Foltyn
Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků)
Feyenoord
Marsman – Geertruida, Botteghin, Senesi, Malacia – Toornstra (72. Ayoub), Fer, Kökçü (75. Tapia) – S. Berghuis (C), Sam Larsson, Sinisterra (72. L. Narsingh).
Bijlow – van der Heijden, L. Narsingh, Ayoub, Tapia, Johnston, Burger.

Ode mě je to vše, loučím se, děkuji za pozornost a přeji krásnou dobrou noc.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:16.
Kdo čekal i ve druhé půli gólové hody, musel být dozajista zklamán. Viděli jsem jedinou střelu na bránu, kdy se dvacet minut před koncem dostal do velké šance Narsingh, ale nechal vyniknout jen brankáře. Předtím se zase ve výborné příležitosti ocitl jeho spoluhráč, jenž trefil pro změnu tyč. Hostům tak přála velká smůla a pohárovou Evropou se pro letošek loučí, naopak Porto díky remíze Rangers s Young Boys přeskočilo o jeden bod skotský tým v tabulce a celou skupinu vyhrálo.
90+6'
90+6'
Hosté si přihrávají u středové lajny, je to jasné.
90+5'
Střela z dálky jednoho z fotbalistů Feyenoordu byla zblokována a Marchesín tak nemusel vůbec zasahovat.
90+3'
Domácí jsou nahuštěni před svým pokutovým územím, hostům dělá velký problém dostat se do zakončení.
90+2'
Rychlý brejk domácích byl sice zastaven včas, přesto budou hráči Porta vhazovat aut a mohou tak v klidu šetřit vteřinky.
90+1'
Nastavovat se bude ještě šest minut.
90+1'
Žlutou kartu dostává Eric Botteghin (Feyenoord Rotterdam).
89'
Pepe zamířil hlavou po rohovém kopu mimo tři tyče. Nick Marsman rozehrává hodně rychle, ale jeho celek už mnoho času nemá.
88'
V pokutovém území upadl jeden z hráčů Porta, ale hlavní arbitr stál poblíž a ihned ukázal, že se bude hrát dál.
86'
Hosté rozehráli roh, Steven Berghuis zkusil pálit odražený míč z pořádné dálky, ale mířil pořádně vysoko.
85'
Luciano Narsingh se málem dostal do stejné střelecké pozice jako před zhruba deseti minutami, ale tentokrát mu míč utekl.
84'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Moussa Marega, přichází Chancel Mbemba.
83'
Tyrell Malacia si nezpracoval prudkou přihrávku a míč mu utekl za postranní lajnu.
83'
Žlutou kartu dostává Jesús Manuel Corona (FC Porto).
81'
Domácí v klidu šetří čas, který hraje v jejich prospěch. Nizozemskému celku se naproti tomu čas neúprosně krátí, v tuto chvíli musí vstřelit dva góly, pokud chtějí pomýšlet na postup.
80'
Žlutou kartu dostává Agustín Marchesín (FC Porto) a to za zdržování.
79'
Agustín Marchesín teď míč jen vyboxoval před sebe, ale měl štěstí, neboť žádný z protihráčů nebyl poblíž.
77'
Hosté teď hodně zbytečně faulovali a jejich útočná snaha tím končí. Aspoň prozatím.
75'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Renato Tapia.
74'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Sérgio Oliveira.
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Tiquinho Soares, přichází Zé Luís.
73'
Obrovská šance hostů zůstává nevyužita. Luciano Narsingh si na pravé straně zpracoval přihrávku a zůstal zcela sám před brankářem, ten však rychle vyběhl a střelu soupeře stihl zkrotit. Už to mělo být 3:3.
72'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Luciano Narsingh.
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Jens Toornstra, přichází Yassin Ayoub.
70'
A to se povedlo, přihrávka z pravé strany projela pokutovým územím a jeden z hráčů Rotterdamu se dostal do zakončení, bohužel pro hosty trefil jen levou tyč, od které se míč odrazil mezi nohy brankáře. Ten měl velké štěstí, že si jej nesrazil do brány, naopak jej dokázal udržet před čárou.
69'
Hosté si dlouho přihrávají mezi sebou a hledají skulinu, kudy by mohli proniknout do zakončení.
66'
Agustín Marchesín vyběhl ven z pokutového území a balón odkopl do bezpečí.
65'
Málem se domácí dostali do dobré příležitosti, avšak po pokažené přihrávce o míč přichází.
63'
Domácí tým rozehraje roh.
62'
Svého spoluhráče napodobil Steven Berghuis, jenž levačkou rovněž pálil mimo bránu.
61'
Orkun Kökçü to zkusil z asi pětadvaceti metrů, mezi tři tyče nezamířil.
59'
Moussa Marega se hodně rozčiluje, že po faulu na něj nebyla soupeři udělena žlutá karta. Jeho tým však může rozehrávat poblíž brány Feyenoordu.
58'
Hra trochu ztratila svůj předchozí náboj, u míče jsou domácí, avšak ti se nikam neženou, neboť především brání svůj náskok.
55'
Domácí rozehráli roh, avšak letící balón skončil jen u připraveného Marsmana.
54'
Tyrell Malacia na letící míč o kousek nedosáhl a domácího brankáře tak neohrozil.
52'
Marchesín musel vyběhnout až k hranici svého území, aby míč včas schoval do náruče.
51'
Luis Díaz o chvíli později zakončoval, mířil hezky na vzdálenější tyč, kde bylo dost prostoru, avšak balón se ve finále stočil vedle ní a skončil v zámezí.
50'
Pepe fauloval v pokutovém území hostů a se spoluhráči se musí stáhnout.
50'
Jesús Manuel Corona si vynutil faul, Porto rozehraje kousek za středovým kruhem.
49'
Hosté předvedli sérii pěkných přihrávek, ale přeci jen se do šance nedostali a o míč přišli.
47'
Alex Telles svůj centr příliš přetáhl, nikdo ze spoluhráčů balón nedostihl.
46'
Viděli jsme parádní první poločas, který skončil hokejovým výsledkem. Domácí se ujali díky dvěma slepeným gólům dvougólového vedení, ovšem o to stejně rychle přišli a Feyenoord byl zpátky v zápase. Do kabin však nakonec přeci jen odchází hráči Porta spokojenější, neboť se jim povedlo podruhé strhnout vedení na svoji stranu. Před sebou však máme celý druhý poločas a bude to ještě hodně zajímavé, vzhledem k tomu, že Rangers vedou nad Young Boys, může Feyenoord v případě výhry postoupit, ale nepředbíhejme.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Steven Berghuis (Feyenoord Rotterdam).
45+2'
Teď byl hlavní arbitr k hostům hodně přísný, když Steven Berghuis zasáhl prvně míč a poté až soupeře, přesto se píská faul a navíc je udělena žlutá karta.
45+1'
Domácí gólman měl práci, když centrovaný balón ukryl do rukou. Poté však špatně odkopl a zamířil jen do autu.
45+1'
Nastavují se ještě dvě minuty.
45'
Lutsharel Geertruida si zpracoval odražený balón, jeho následná rána ale nebyla příliš dobrá, zblokovaný míč končí v zámezí a bude to další rohový kop.
45'
Hosté by rádi vyrovnali podruhé, vynutili si rohový kop.
42'
Nyní to jsou hráči Rotterdamu, kdo volí přihrávky u své brány. Hra se trochu zklidnila, ale i tak sledujeme kvalitní podívanou.
40'
Hodně nepřesný pas v podání jednoho z domácích borců, míč skončil u Marsmana, který rychle rozehrává.
38'
Portugalský tým kombinuje u svého pokutového území, volí docela riskantní rozehrávku, ale zatím mu to vychází.
36'
Stejný hráč o chvíli později hlavičkoval nebezpečně v pokutovém území, ale míč poslal příliš vysoko nad bránu.
34'
Porto právě vstřelilo branku!
Gólové hody v první půli nekončí. Otávio nebezpečnou střelou nechal nejprve vyniknout pouze Marsmana, který levou rukou míč vytěsnil, ten se kutálel mimo bránu, ovšem TIQUINHO SOARES jej dostihl a se štěstím dorazil do brány.
33'
Následuje druhý rohový kop nizozemského týmu.
31'
Fotbalisté Feyenoordu trochu zklidnili hru a postupně se vydali směrem dopředu. Za středovou lajnou si vynutili faul a mohou v klidu rozehrát.
29'
Hosté se musí mít opět na pozoru, soupeř rozehraje z podobného místa, ze kterého zahrozil před malou chvílí.
27'
Teď už brankáře nizozemského klubu drží balón v rukách a uklidňuje hru. Ta má v posledních minutách hodně rychlý spád a divákům se musí líbit.
24'
Alex Telles rozehrál standardku a míč doputoval až k hostujícímu brankáři, který musel zasáhnout a balón vyrazit. Následně před jeho svatyní vzešla velká skrumáž, kdy Pepe mohl zakončovat do odkryté části, ovšem trefil jen bránícího soupeře. Domácí se ještě dožadovali penalty po údajné hře rukou, ale hra pokračuje.
22'
Feyenoord právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, je srovnáno. Autor vlastního gólu Malacia napravil své předchozí zaváhání a načasoval parádní přihrávku před bránu, kde míč tečoval ke vzdálenější tyči SAM LARSSON. Agustín Marchesín se jen ohlédl.
22'
Hosté nebyli daleko od vyrovnání, když se k volnému míči před bránou Porta dostával jeden z nich, ovšem balón mu nakonec utekl.
19'
No je to tak. Po rozehrávce zůstal na pravé straně úplně volný ERIC BOTTEGHIN a hlavičkou z bezprostřední blízkosti zamířil mezi nohy brankáře. Ten toho moc dělat nemohl, tady hodně zaspali jeho spoluhráči.
19'
Hosté vybojovali rohový kop, podaří se jim snížit?
16'
Porto vede už o dva góly a znovu mělo štěstí, když Tiquinho Soares hledal přihrávkou na pravou stranu někoho ze spoluhráčů a TYRELL MALACIA míč nešťastně tečoval do své brány.
14'
Domácí jdou do vedení. Marega patičkou poslal do úniku Tellese, ten si všiml spoluhráče a adresoval mu přihrávku na střed, LUIS DÍAZj nestřílel nijak prudce, přesto se mu povedlo se štěstím dostat míč do sítě, když Nick Marsman balón hodně ztlumil, ten se tak tak dokutálel za čáru.
13'
Hra se uklidnila, míč končí u domácího brankáře, který v klidu rozehrává.
10'
Agustín Marchesín vyrazil Berghuisovu tvrdou střelu a podržel teď své barvy.
9'
Žlutou kartu dostává Otávio (FC Porto).
9'
Hosté rozehrají po faulu přímý kop z hodně dobré vzdálenosti, domácí brankář si staví zeď.
8'
Hosté si nerozuměli v rozehrávce, balón poslali pouze brankáři.
6'
Avšak tohle byla dobrá možnost, Luis Díaz vystřelil na bližší tyč a pořádně protáhl Marsmana, který míč vyrazil do zámezí.
6'
Zatím sledujeme hodně opatrný fotbal, míč končí u domácího gólmana, který s rozehrávkou nespěchá.
3'
Domácím hráčům nevyšla akce na jeden dotek a o míč přichází.
2'
U míče jsou hostující hráči, do hry zapojují i brankáře.
1'
Začátek zápasu je odložen, neboť rozhodčí odešel do zámezí nechat si upravit svůj trikot. Tohle se může stát opravdu jen v zápase, který komentuji já.

FC Porto: Marchesín – J. M. Corona, Pepe, Marcano, Telles – Otávio, Uribe, Danilo (C), Díaz – Marega, Tiquinho Soares.
Náhradníci: D. Costa – Aboubakar, Nakadžima, Manafá, Luís, S. Oliveira, Mbemba.

Feyenoord Rotterdam: Marsman – Geertruida, Botteghin, Senesi, Malacia – Toornstra, Fer, Kökçü – S. Berghuis (C), Sam Larsson, Sinisterra.
Náhradníci: Bijlow – van der Heijden, L. Narsingh, Ayoub, Tapia, Johnston, Burger.

Rozhodčí: D. Aytekin – E. Beitinger, R. Foltyn.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkaly zatím třikrát, poprvé už v roce 1993 v rámci Ligy mistrů, Porto nejprve zvítězilo těsně 1:0 a poté uhrálo na hřišti protivníka bezbrankovou remízu. Další souboj se konal až tento rok v této skupině a holandský tým na svém hřišti vyhrál 2:0.
Feyenoord Rotterdam (Nizozemsko)

To hosté před sebou mají těžký úkol, k jistotě postupu jim musí přát i trochu štěstí. Nejen, že dnes musí bezpodmínečně zvítězit, navíc musí ještě na dálku držet palce Rangers, u kterých potřebují, aby porazili Young Boys. Nizozemský tým tak hraje o postup do samého závěru, třebaže se mu v základní skupině moc nedařilo, z pěti klání zaznamenal jedinou výhru, poté přidal dvě remízy a stejný počet proher, radoval se z pěti zásahů a o jeden gól více inkasoval.
FC Porto (Portugalsko)

Portugalský tým má vše ve svých rukách, na kontě má sice sedm bodů, což je stejný počet, jako třetí Young Boys, ale vzhledem k lepším vzájemným zápasům, Porto svého švýcarského soupeře porazilo dvakrát poměrem 2:1, mu stačí k postupu jakékoliv vítězství. Při případné ztrátě musí doufat, že Young Boys neuhraje více bodů. Domácí tým má z pěti zápasů na kontě celkem dvě výhry, jednu remízu a dvě porážky, právě s Feyenoordem na jeho trávníku a pak ještě s Rangers, rovněž na hřišti soupeře. Celkem jeho hráči skórovali pětkrát a sedm branek inkasovali.
Dobrý den, nejen Liga mistrů, ale i základní část Evropské ligy je dnes u konce čekají nás poslední zápasy ve všech skupinách. Snad nejvyrovnanější skupinou je skupina G, kde jistotu postupu nemá ani vedoucí Rangers a kde postoupit může ještě i poslední Feyenoord. Nečeká jej však nic jednoduchého, neboť zajíždí na hřiště silného Porta, které bude chtít jistě před svými fanoušky postup oslavit a do duelu jde jako favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.