Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lugano : FC Kodaň - 28. listopadu 2019   21:00

Lugano
Lugano
0:1
(0:1)
FC Kodaň
FC Kodaň
27' Thomsen  (Bartolec)
Lugano
N. Baumann – Lavanchy, Kecskés, Daprelà, Obexer – Aratore (70. Sasere), Custodio, Lovric, Guidotti (76. Čovilo) – Bottani (C), Junior (62. Dalmonte).
D. Da Costa – Čovilo, Holender, Yao, Dalmonte, Sasere, Sulmoni.
Jeskov – Mosjakin, Dančenko (RUS)
Arena St. Gallen
FC Kodaň
Johnsson – Bjelland, Papagiannopoulos, Nelsson, Bengtsson – Bartolec, Zeca (C), Thomsen (79. Mudražija) – Biel (74. Falk), Santos (85. Varela), Sotiriou.
Grytebust – Varela, Oviedo, Fischer, Mudražija, Falk, Holse.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 18:13.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která zrovna příliš fotbalové krásy nenabídla. Sledovali jsme sotva průměrnou podívanou, kde jsme se pořádné šance dočkali až v závěru po hrubé chybě brankáře Baumanna, který nakonec ale situaci se štěstím zvládl vyřešit a vytáhl míč na břevno. Kodaň si hlídala výhru, pro kterou si do Lugana přijela. Pozorná obrana tedy slavila ve druhé půli úspěch. Lugano se sice snažilo o vyrovnání, ale chyběla mu větší fotbalová kvalita. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+5'
90+4'
Domácí ještě vybojovali možnost rozehrávky rohového kopu. Lovricův centr ale obrana Kodaně nakonec odvrací.
90+3'
Centr na hranici pokutového území Kodaně dokázali zpacifikovat zadáci dánského mužstva.
90+2'
Sasere dokázal udržet míč pro Čovila, ale ten už s míčem vycestoval mimo hrací plochu.
90+1'
Sandi Lovric si v pokutovém území soupeře zpracoval míč rukou, což se samozřejmě nesmí, takže se přerušuje hra.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Sotirios Papagiannopoulos neudržel nervy na uzdě a za nějaký proslov směrem k sudímu dostává žlutou kartu.
89'
S dlouhým míčem k pokutovému území si defenziva Kodaně dokázala poradit.
88'
Falk poslal přihrávku na Sotirioua, který si však také nepohlídal ofsajdovou linii, takže po zapojení do hry se píská.
86'
Další ofsajdové postavení přerušuje útočné snažení domácího celku v honbě za vyrovnáním.
85'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Michael Santos, přichází Guillermo Varela.
85'
Po obrovské hrubce v zadních řadách Lugana končí míč na břevně! Brankář Baumann váhal s odkopem, nakonec ho napálil do soupeře, od něhož se míč odrazil zpět do Baumanna a následně do břevna.
84'
Dalekonosný centr se stal lacinou kořistí pro brankáře Johnssona, který míč sebral ze vzduchu.
83'
Po faulu soupeře zůstal chvilku ležet Karlo Bartolec. Hosté se už nikam hnát rozhodně nebudou.
82'
Před Dalmontem dokázal odehrát jeden z hostujících zadáků do bezpečí.
81'
Žlutou kartu dostává Olivier Custodio (FC Lugano).
81'
Střídající Robert Mudražija se ocitl na trávníku po nedovoleném zákroku soupeře.
80'
Hosté i nadále předvádí dobrý defenzivní výkon, kterým si hlídají kýžený výsledek.
79'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Nicolaj Thomsen, přichází Robert Mudražija.
77'
Po odehrání míče byl soupeřem dohrán Andreas Bjelland. Útočného faulu se dopustil Sasere.
76'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Centr doletěl na hlavu nově příchozího hráče, který však netrefil prázdnou branku.
76'
Střídání v týmu FC Lugano: ze hřiště odchází Stefano Guidotti, přichází Miroslav Čovilo.
75'
Lovric se sice dostal s míčem do pokutového území, ale jeho centr nebyl úspěšný.
74'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Pep Biel, přichází Rasmus Falk.
74'
Další ofsajd domácích. Numa Lavanchy skutečně zůstal za posledním obráncem Kodaně, takže jeho rána do tyče se nemůže počítat.
73'
Karl-Johan Johnsson měl hodně problémů při cestě za centrem. Míč mu vypadl, měl však štěstí, že Guidotti se otáčel a nemohl zakončovat do volné branky.
72'
Numa Lavanchy centroval z pravé strany, ovšem spoluhráč mu do vápna nabíhal jediný, takže toho celkem snadno pokryla obrana.
71'
Dnes již poněkolikáté je máván ofsajd, ve kterém se znovu ocitl kapitán Mattia Bottani.
70'
Střídání v týmu FC Lugano: ze hřiště odchází Marco Aratore, přichází Franklin Olanitori Sasere.
69'
Centr z hloubi pole měl letět na Bottaniho, ovšem jako první se k míči ve vápně dostal Karl-Johan Johnsson.
68'
Marco Aratore předvedl na levé straně hrůzostrašné zpracování. Místo možného postupu vpřed si míč odkopl za postranní čáru.
67'
Michael Santos se ocitl v ofsajdovém postavení, takže se opět přerušuje hra.
66'
Maďar Kecskés objal Sotirioua, což sudí správně vyhodnotil jako nedovolený zákrok.
65'
Domácí se drželi na útočné polovině, ale o míč přišli, načež hosté v poklidu kombinují.
64'
I tentokrát se rohového kopu hostů ujal Biel. Jeho centrovaný míč našel jen hlavu protihráče.
63'
Bartolec si vyměnil míč se spoluhráčem, ale Obexer mu ve vápně ukopl míč na rohový kop.
62'
Střídání v týmu FC Lugano: ze hřiště odchází Junior, přichází Nicola Dalmonte.
62'
Rychlostně skvěle vybavený Lavanchy přešel přes soupeře, ale pak mu spoluhráč neadresoval dobrou přihrávku.
61'
Domácí měli problémy s rozehrávkou ve vlastním vápně, ale nakonec se jim vše povedlo vyřešit.
60'
Junior ve výskoku zasáhl do obličeje soupeře a ani tento hráč si nezahraje v posledním skupinovém utkání, protože vidí osudovou žlutou kartu.
59'
Ruský sudí ještě ve vápně před rozehrávkou uklidňoval vášně. Následně letěl centr do míst, kde Victor Nelsson snadno odvrací.
59'
Numa Lavanchy dobře zapracoval na pravé straně, odkud chtěl hledat centrem spoluhráče, ale trefil soupeře. Následovat bude roh.
58'
Pep Biel se opět ujal rozehrávky, míč poslal na Santose, jehož hlavička nemířila mezi tři tyče.
57'
Z levé strany měl letět centr do vápna Lugana, nicméně obránce srazil míč na rohový kop pro Kodaň.
56'
Mattia Bottani se opět ocitl v postavení, které je pro hraní fotbalu zapovězené. Mává a píská se ofsajd.
55'
Když už se Bottani dostal k míči ve středovém kruhu, tak se vrátil Zeca, o němž zřejmě soupeř nevěděl, takže hostující kapitán získal míč velmi snadno.
54'
Centr od rohového praporku letěl jen na hlavu prvního hráče na bližší tyči, který posílá míč do autu.
54'
Guidotti odvrátil míč jen k soupeři, ale následná rána byla zblokovaná na rohový kop.
53'
Linus Obexer nedokázal procpat míč přes soupeře na svého kolegu, takže útočná akce domácích je u konce.
52'
Lugano kombinuje s míčem u kopaček na útočné polovině, ale soupeřova obrana je zatím hodně pozorná.
51'
Sledujeme poměrně pozvolný vstup do druhého poločasu. Ani jeden z celků se zatím do šancí nedostává.
50'
Následně se španělský fotbalista dopustil útočného faulu, takže budou hrát domácí.
49'
Pep Biel si vzal na starost rozehrávku volného přímého kopu. Centr však letěl jen na hlavu jednoho ze soupeřů.
48'
Sotirios Papagiannopoulos unikal Guidottimu, který ho nedaleko vlastního vápna poslal k zemi. Sudí píská a uděluje žluté varování.
48'
Mattia Bottani si nepohlídal postavení vůči soupeřově obraně, takže je mu pískán těsný ofsajd.
47'
Ve středu hrací plochy se pod tlakem ocitl Stefano Guidotti, který se nenechal zaskočit a poslal míč na spoluhráče.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme dlouho nemohli sledovat žádnou zajímavější fotbalovou akci. To se změnilo až ve chvíli, kdy na pravé straně dostal dostatečný prostor Karlo Bartolec, který centrem našel Nicolaje Thomsena, jenž otevřel skóre. Kodaň se snaží udržet si vedení a nikam se nežene. To domácí se pokouší o srovnání skóre, ovšem zatím nedokáží vymyslet nic překvapivého, čím by soupeřovu obranu překonali. Když už se jim to povede, sráží je nepřesnost ve finální fázi. Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
45'
45'
Z větší dálky vypustil ránu Sandi Lovric. Ambiciózní pokus nenaplnil očekávání a letí na tribunu.
44'
V závěru poločasu ještě domácí chtějí něco udělat s nepříznivým vývojem a hledají skulinku v obranné postavení hráčů dánského celku.
43'
Kodaň měla k dispozici volný přímý kop. Do vápna sice míč doletěl, ale posléze ho domácí odkopli do bezpečí.
42'
Míč vystřídal majitele. Lugano se sice dostalo k soupeřovu vápnu, ale Lavanchy nezvládl zakončit po vynikajícím náběhu.
41'
Hosté si v poklidu hlídají nejtěsnější náskok, který by jim za současné konstelace, kdy v souběžně hraném utkání vede Dynamo Kyjev, zaručoval postup.
40'
Závěr poločasu se pomalu přibližuje a momentálně nesledujeme zrovna atraktivní fotbalovou podívanou.
39'
Nicolaj Thomsen vypustil střelecký pokus, který se však mezi tři tyče nevešel.
38'
Pep Biel se hnal na pravé straně za míčem, ale v cestě měl Daprelu, který ho k míči nepustil a ještě se nechal faulovat.
37'
Kodaň má míč na kopačkách, avšak fotbalisté dánského celku se vůbec nikam neženou.
36'
Hosté vytáhli presink, ale Zeca si počínal až příliš agresivně a za skluz na Custodia vidí žlutou kartu. Kapitán Kodaně vynechá kvůli kartám poslední zápas skupiny.
35'
Michael Santos nedokázal zpracovat vynikající průnikovou přihrávku. Kdyby se mu to povedlo, mohl postupovat sám na branku.
34'
Thomsen se nyní upřímně divil, že sudí mává aut pro domácí. Autor úvodní branky očekával opačný verdikt.
33'
Hosté kombinují s míčem u kopaček až na vlastní obranné polovině, odkud příliš soupeře neohrožují.
32'
Těžkou přihrávku Aratore nezvládl získat pro své barvy. Míč aspoň poslal na aut, aby mohli domácí zabojovat o jeho zisk na útočné polovině.
31'
Michael Santos se nedostal k míči, protože ho dobře pokryla domácí defenziva.
30'
Mattia Bottani nezvládl udržet na hřišti těžký míč, takže vhazují fotbalisté z hlavního města Dánska.
29'
Junior se snažil odcentrovat z pravé strany, ale jeho pokus se snad ani centrem nedá nazvat. Míč vyletěl mimo hrací plochu, aniž by ho kdokoliv mohl zasáhnout.
27'
Kodaň právě vstřelila branku!
Na pravé straně měl dostatek prostoru k odcentrování Karlo Bartolec, což se ukázalo jako zásadní. Jeho výborný centr do vápna si hlavou našel NICOLAJ THOMSEN a rybičkou nedal brankáři Baumannovi příliš šancí na vytažení míče mimo tři tyče.
25'
Do zajímavé příležitosti se dostal Junior, ale nedokázal procpat míč přes již ležícího brankáře.
24'
Na centr z volného přímého kopu si naběhl Pep Biel, ale slabou hlavičkou neměl nárok ohrozit branku Lugana.
23'
Po rohovém kopu však domácí nic zajímavého nepředvedli. Následně se ještě po dalším centr dral k míči Aratore, ale úspěch o kousek neslavil.
22'
Kupředu spěchal Bottani, jenž zakončoval už trochu z úhlu, ale trefil jen obránce, takže uvidíme roh.
21'
Pieros Sotiriou si nabíhal na centr z pravé strany, ale před ním dokázal ukopnout míč do bezpečí Ákos Kecskés.
20'
Sandi Lovric vypustil ránu ze střední vzdálenosti, kterou soupeř pouze zblokoval na rohový kop. Sám Rakušan se ujal centru, ale míč se odrazil jen od hostujícího hráče do bezpečí.
19'
Na levé straně se s míčem u nohy rozeběhl Marco Aratore, ale nepovedlo se mu vymyslet vůbec nic zajímavého.
17'
Rohový kop pro Kodaň. Centru od praporku se ujal Pep Biel, poslal ho do chumlu, odkud ho ale vydolovali domácí, kteří směřovali do rychlého brejku. Přihrávka Juniora ale byla zblokovaná.
16'
Na zeleném pažitu se ocitl Pieros Sotiriou, ale pokračuje se ve hře. U míče zůstávají hosté.
15'
Nepřesný centr z levé strany se stal velmi jednoduchou kořistí gólmana Johnssona.
14'
Junior pěkně obešel soupeře, ale pak se pokusil o podobnou kličku i na dalšího hráče, který již jeho úmysl přečetl.
13'
Sandi Lovric vymyslel hodně nepřesnou přihrávku, kterou zachytili hosté. Následně letěl centr na Sotiria, který vyhrál souboj s obráncem a napálil míč směrem na branku, leč netrefil.
12'
Střelecký pokus si připsal Junior, jehož rána mířila směrem na branku, nicméně Johnsson si celkem jednoduše poradil.
12'
Numa Lavanchy dostal přespříliš dlouhou přihrávku na pravé křídlo. Míč už nedokázal zachytit na hrací ploše.
11'
Na levé straně se rozhodl odcentrovat jeden z domácích, jenže záměr se mu rozhodně nepovedlo realizovat dobře, protože míč doletěl jen k soupeři.
10'
Z pravé strany letěl míč do pokutového území Lugana, kde ve skluzu odvrací Ákos Kecskés.
9'
Junior se na útočné polovině nechal připravit o míč až příliš snadno, takže se hosté ubránili.
8'
Dobře si nabíhal domácí kapitán Mattia Bottani, leč přihrávku nedostal, protože míč zachytil dobře postavený soupeř.
7'
Přihrávka mířila pouze na paty Michaela Santose, který tedy nemůže pokračovat směrem vpřed.
6'
Junior se dral k míči, ale nedokázal ho získat. Následně ukazuje sudímu bolístku v obličejové části hlavy, ale rozhodčí faul nepískal.
5'
Ofsajdovou linii si velice těsně nepohlídal domácí Mattia Bottani, takže se hra přerušuje.
5'
Pierre Bengtsson měl na levé straně problémy, ale povedlo se mu udržet míč ve hře.
4'
Z dálky natáhl ke střele hostující kapitán Zeca, nicméně ani jemu se rána zrovna nepovedla.
4'
Do problémů se dostal Rakušan Lovric, kterého dobrým napadáním soupeři připravili o míč.
3'
Hosté mají míč na kopačkách a pozvolna směřují kupředu. Nedaleko soupeřova vápna však o míč přichází.
2'
Na druhé straně zakončoval zpoza vápna Stefano Guidotti, leč střela mu příliš nesedla a vyletěla hodně vysoko nad branku.
2'
Zajímavý centr do pokutového území, na který o kousek nabíhající hostující fotbalista nezasáhl.
1'
K dlouhé přihrávce si na hranici vápna vyběhl Karl-Johan Johnsson a sebral míč ze země.
1'
FC Kodaň

Dánové také nepředvádí úplně oslnivé výkony, ale přesto skupinu B průběžně vedou se ziskem šesti bodů za jednu výhru a tři remízy. Jediná výhra přišla hned na úvod s Luganem. Následovala trojice remíz 1:1 – v Malmö i v dvojutkání s Dynamem Kyjev. O branky Kodaně se podělila rovným dílem trojice hráčů a gól ve Švédsku si vstřelil soupeř sám. Dánská Superliga má za sebou sedmnáct kol a celek z hlavního města najdeme na průběžném druhém místě se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Midtjylland a šestibodovým náskokem na třetí Bröndby. V lize jsou nejlepšími střelci sedmigóloví N'Doye a Sotiriou.
FC Lugano

Švýcarům se doposud podařilo ve čtyřech zápasech získat pouhé dva body za dvě domácí remízy. V prvním kole na půdě Kodaně Lugano podlehlo 0:1, následovala bezbranková remíza s Dynamem Kyjev, prohra 1:2 v Malmö a opět bezbranková remíza, tentokrát se švédským soupeřem. Můžeme tedy jen doufat, že neuvidíme do třetice bezbrankový výsledek v domácím utkání švýcarského klubu hrajícího zápas evropského poháru ve městě St. Gallen. Jediný gól v Evropské lize zaznamenal Gerndt. Ve švýcarské Super League se Luganu také příliš nedaří a v desetičlenné tabulce se nachází na sedmé příčce se ziskem šestnácti bodů z patnácti zápasů. V kádru Lugana najdeme i českého hráče Romana Macka, který však do letošního ročníku v dresu klubu ještě nezasáhl a není zapsán ani na soupisku Evropské ligy.
Skupina B Evropské ligy má před sebou předposlední kolo, které hodně napoví, které týmy postoupí do další fáze. Naději na postup mají zatím všechny čtyři celky. Los svedl dohromady FC Lugano a FC Kodaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.