Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Young Boys - 12. prosince 2019   21:00

Rangers
Rangers
30' Morelos
1:1
(1:0)
Young Boys
Young Boys
89' Barišić (vl.)
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Katić, Goldson, Barišić – Kamara, Jack, Arfield – Aribo, Morelos, Kent (78. Ojo).
Foderingham – Barker, Defoe, J. Flanagan, Halliday, Ojo, Stewart.
Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo)
Ibrox Stadium (Glasgow)
Young Boys
Von Ballmoos (C) – Janko, Bürgy, F. Sörensen, U. García – Fassnacht, Aebischer, Martins Pereira (74. Mambimbi) – Ngamaleu (61. Spielmann), Assalé, Nsamé (61. Hoarau).
Wölfli – Hoarau, Mambimbi, Lotomba, Petignat, Spielmann, Zesiger.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1, což Rangers stačilo k postupu. Druhý poločas nám nabídl hodně vyrovnanou podívanou, ve které měli lehce navrch hostující hráči. Ti neustále naráželi na pozornou obranu soupeře, nicméně krátce před nastaveným časem se povedlo srovnat krok, avšak kýžená vedoucí branka už nepřišla.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:8.
90+4'
90+3'
Tak pozor! Jack opět fauloval, za což si vysloužil druhou žlutou kartu, dnešní utkání tak pro něj končí.
90+3'
Napadající Morelos málem dokázal vydolovat míč, avšak nakonec se mu to nepovedlo. Poté zakončoval Ojo, avšak pouze do náruče hostujícího brankáře.
90+2'
Švýcarský celek stále má o co hrát. V případě druhé branky Young Boys by se z postupu radoval právě hostující celek, ale na další branku už není moc času.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Young Boys právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jenom dočkali vyrovnávací branky! Do pokutového území totiž dokázal proniknout hostující Mambimbi, který vyslal do malého vápna prudkou nahrávku, do které vložil kopačku domácí obránce BORNA BARIŠIĆ, jenž si tak vstřelil vlastní branku.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Young Boys se pořádně krátí čas. Ještě budeme sledovat nastavený čas.
87'
Jenomže do kombinace hráčů švýcarského celku se dostala celkem zbytečná nepřesnost, při které Sörensen věnoval Garcíovi příliš nepřesnou nahrávku.
86'
Žlutou kartu dostává Roger Assalé (BSC Young Boys).
85'
Hodně překvapivým způsobem to provedl Assalé, který si potáhl míč na levou stranu, avšak poté vůbec netrefil branku. McGregor tak nemusel zasahovat.
84'
U středového kruhu se povedlo zasáhnout hostujícímu Aebischerovi, který poté poslal do pokutového území vysoký centr, jenž se stal snadnou kořistí Katiće.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, o vítězi stále není rozhodnuto. Young Boys začínají svírat svého soupeře, který se zatáhl k šestnáctce.
80'
Za prudkou nahrávkou se hnal domácí Morelos, avšak jako první se k míči dostal pozorný Sörensen, kterému se povedlo udržet balón na hrací ploše.
79'
Von Ballmoos následně rozehrál výhozem do strany, nicméně obránce Janko se přesto daleko s míčem nedostal. Pochvalu si zaslouží domácí Barišić.
78'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ryan Kent, přichází Sheyi Ojo.
77'
V krátkém časovém sledu přišel na řadu další odkop od domácí branky. McGregor si tentokráte vybral aktivně hrající Morelose, který poté prověřil brankáře.
76'
McGregor si přichystal další odkop od své branky, se kterým ani tentokráte příliš nepospíchal. Naopak zvolil hodně vysoký nákop, který směřoval na Ariba.
75'
Na hranici vlastního pokutového území akrobaticky zasahoval Kamara, který odehrál míč za sebe, kde se naštěstí pro domácí nacházel brankář McGregor.
74'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Christopher Martins Pereira, přichází Felix Mambimbi.
73'
Jackovi uskočil míč daleko od kopačky, ten tak skončil pouze za postranní lajnou. To přineslo autové vhazování, po kterém se daleko nedostal Tavernier.
72'
Po delší době se k míči dostal také Von Ballmoos, který pouze vyhazoval do strany na Fassnachta. Po jeho nabídce se v pokutovém území poroučel k zemi Janko.
71'
Rozehrávku si nakonec vzal na starost brankář McGregor, který odkopával daleko na opačnou polovinu hřiště, kde ve vzdušném prostoru kraloval obránce Bürgy.
70'
Slušná pasáž hráčů Young Boys je minulostí. Navíc si jeden z hostujících hráčů pomohl nedovoleným zákrokem, na řadu tak přijde volný kop pro soupeře.
65'
Co chybělo! Fassnacht se totiž natlačil před protihráče, což vedlo k hlavičkovému pokusu pod břevno, se kterým si McGregor poradil.
64'
Hosté rozehráli volný kop z útočné poloviny, nicméně Janko vyprodukoval zpětnou nahrávku na kopačku Bürgyho, který ještě pro změnu přenášel hru.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí stále vedou o jednu branku. Ve druhém dějství zatím sledujeme celkem dost nedovolených zákroků.
62'
Žlutou kartu dostává Ryan Jack (Rangers FC).
61'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Jean-Pierre Nsamé, přichází Guillaume Hoarau.
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Nicolas Moumi Ngamaleu, přichází Marvin Spielmann.
60'
Odpovědnost na sebe vzal levý obránce Barišić, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Nakonec jeho střelecký pokus skončil pouze na zdi soupeře.
59'
Kent se rychlostně dostal kolem Aebischera, který fauloval pár metrů od pokutového území. Žlutá karta z toho nebude, následovat ale bude standardní situace.
58'
Už se opět pokračuje ve hře. Oba hráči už jsou zpět na hrací ploše, mezitím hosté kombinovali na vlastní polovině, kde s rozehrávkou vypomohl také brankář.
57'
Momentálně se nehraje, došlo totiž k hodně tvrdé srážce dvojice protihráčů. O něco hůře je na tom domácí obránce Katić, který stále leží na zeleném pažitu.
56'
Aribo si hledal prostor k zakončení, který přeci jenom našel. Jeho rána by směřovala po zemi, nicméně do dráhy letu míče se na poslední chvíli postavil Bürgy.
55'
To vše znamenalo zisk rohového kopu. Krátce po něm jsme mohli sledovat bleskový protiútok Young Boys, avšak finální nahrávku dokázal zachytit Kamara.
54'
Tavernier velice nebezpečně nabízel míč zpět do pokutového území, kde se o zakončení pokoušel Arfield. Zakončení druhého jmenovaného ještě tečoval García.
53'
I další útočná akce Rangers byla vedena po levém křídle, kde se neprosadil aktivně hrající Kent. Toho totiž velice zodpovědným zákrokem zastavil Sörensen.
52'
Kent se snažil propasírovat nahrávku podél autové lajny, avšak míč přeci jenom skončil celým objemem za lajnou. To znamená autové vhazování pro hosty.
51'
O rozehrávku rohového kopu se postaral Tavernier, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho nabídka přinesla velký závar, ze kterého vyšli úspěšněji hráči BSC.
50'
Na opačné straně se zničehonic natlačil do malého vápna Morelos, který prověřil připravenost Von Ballmoose. Hostující brankář vyrazil míč na rohový kop.
49'
Kousek od středového kruhu to měl na dlouhou nohu hostující Aebischer, kterému se alespoň povedlo dostat míč do bezpečí, kde se ale nacházel Tavernier.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali dalekonosný nákop z kopačky Sörensena, který se pokoušel najít Assalého, avšak bez kýženého úspěchu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám v počátku nabídl hodně vyrovnanou podívanou. Až postupem času začalo mít Rangers územní převahu, přičemž se skotský celek nakonec dočkal vedení. Před touto brankou totiž chybovala hostující obrana, která zmatkovala při rozehrávce. Young Boys to budou mít ve druhém dějství hodně složité.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Morelos si příliš nevěřil na průnik mezi hostující obránce. Doposud jediný střelec tohoto zápasu se s míčem vrátil, načež se mu povedlo najít volného Barišiće.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Sledovali jsme pokus o centr do pokutového území, o což se postaral domácí Tavernier. Jeho nabídka našla pouze Sörensena, který bezpečně zakročil.
40'
Domácí tentokráte kombinovali na pravém křídle, kde se povedlo zakročit Garcíovi. Právě od jeho kopačky se balón opět dostal pouze za postranní lajnu.
36'
Hosté jsou směrem dopředu naprosto bezradní, což se potvrdilo také při tomto ataku. Jankovi se totiž zamotal míč mezi nohama, čehož využil protihráč.
35'
Tavernier to zkoušel hodně překvapivým zakončením, se kterým počítal také hostující brankář. Mezitím domácí Barišić nepochopitelně hecuje hostující tábor.
34'
Tentokráte si pořádně s rozehrávkou zahrával Pereira, který se nakonec dokázal otočit kolem protihráče, načež se mu povedlo přenést hru na Nsamého.
33'
Až příliš agresivně vletěl do souboje o míč domácí Kamara, který si přitom přivodil menší zdravotní problémy. Nakonec to nevypadá na nic vážnějšího.
32'
Švýcarský celek to bude mít v tuto chvíli hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Situace není nikterak fatální, do konce zápasu totiž zbývá hodně času.
30'
Rangers právě vstřelili branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme čekali přesně třicet minut! Vše začalo špatnou rozehrávkou Bürgyho, který našel pouze kopačku protihráče. Kentovi se navíc se štěstím povedlo oslovit ALFREDA MORELOSE, který brankáře von Ballmoose propálil prudkou ránou.
30'
Jeho vysoký centr se snášel daleko na zadní tyč, kde naskakoval obránce Katić. Ten ještě vracel vedle sebe, avšak tam číhala početná přesila protihráčů.
29'
Proti fotbalovým pravidlům si počínal vracející se Ngamaleu, který zavadil o nohu protihráče. Pro Barišiće to znamená, že bude zahrávat standardní situaci.
28'
Kent se ještě pokoušel doběhnout zdánlivě ztracený míč, což se mu nakonec nepovedlo. Bürgy pohlídal odskok balónu, po kterém bude Von Ballmoos odkopávat.
27'
Janko se postaral o další autové vhazování, po kterém se do pokutového území snažil prodrat Fassnacht, avšak bleskově se z branky vydal brankář McGregor.
26'
Hosté si nakonec vybojovali ještě jeden roh, který přinesl menší závar. V něm se dokázal nejlépe zorientoval Katić, který okamžitě odpálil míč za postranní lajnu.
25'
Na opačné straně jsme sledovali rozehrávku rohového kopu. Aebischer totiž nebezpečně centroval k hranici malého vápna, kde zasahoval pozorný Goldson.
24'
Hezká kombinace domácích přinesla tvrdý střet Jacka s Garcíou. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře, což se pochopitelně nelíbí domácímu mužstvu.
21'
První šance zápasu! Aribovovi se povedlo načasovat nahrávku na Morelose, proti kterému bleskovým způsobem vyběhl z branky Von Ballmoos.
19'
Hosté se usadili na polovině soupeře, kde se na dlouhou nohu povedlo zakročit Kamarovi. Young Boys přesto ukořistili míč, načež rozjeli další kombinaci.
18'
Před Kentem se utvořilo celkem dost prostoru, nicméně Aribo to neudělal zrovna nejlépe. Druhý jmenovaný se totiž zastavil, mezitím se vrátila smečka protihráčů.
17'
Morelosovi se absolutně nepovedlo vedení míče, hned druhý kontakt přinesl nepřesnost. Janko se staví k autovému vhazování z vlastní obranné poloviny.
16'
Prudký odkop směřoval na hlavu Sörensena, který ještě zkoušel najít Garcíu. Druhý jmenovaný to měl na dlouhou nohu, což hrálo do karet Tavernierovi.
15'
V posledních minutách sledujeme celou řadu autových vhazování. Po jednom z nich včas zakročil Goldson, který Nsamému nedaroval vůbec žádný prostor.
14'
Nsamé vycítil šanci na zisk balónu, jenomže si to posléze rozmyslel. Hrací předmět totiž doskákal za brankovou čáru, domácí brankář bude moci vykopávat.
13'
Obránci Sörensenovi se absolutně nepovedlo přenést hru na levou stranu, Pereira tak na jeho nabídku neměl šanci dosáhnout. Taverneir si tak přichystá autové vhazování.
12'
Domácí fanoušci se dožadovali faulu, avšak sudí tuto prosbu nevyslyšel. Rangers se tak dostali zpět k vlastnímu pokutovému území, soupeř aktivně napadá.
11'
Naopak si nedovoleným zákrokem pomohl Kamara, který zcela evidentně přidržel za dres hostujícího Aebischera. Young Boys raději rozehráli na vlastní polovinu.
10'
Do zakončení se dostal Arfield, který zkoušel vypálit ke vzdálenější konstrukci. Jednalo se o velice nepřesný pokus, Von Ballmoos tak nemusel zasahovat.
9'
O provedení autového vhazování se postaral Janko, který si ke spolupráci vybral vedle postaveného Fassnachta, jenž pro změnu vracel zpět za postranní lajnu.
8'
Dle pomezního se v ofsajdovém postavení nacházel zakončující Morelos, nicméně opakovaný záběr ukázal, že se jednalo o velice těsnou záležitost – odkop.
7'
Na druhé straně si obrannou povinnost splnil Arfield, který se skluzem vrhl pod nohy Assalému. Byl z toho čistý zákrok, skotský celek ihned otočil hru.
6'
Na pravém křídle se dokázal uvolnit k centru Tavernier, který velice pohotově centroval do pokutového území, kde se málem k zakončení dostal Kent.
5'
Do kombinace byl zapojen také domácí brankář McGregor, který pouze přeposlal na vedle stojícího Katiće, jenž raději vracel zpět na kopačku brankáře.
4'
Švýcarský celek se dokázal nastěhovat na polovinu soupeře, avšak Pereirovi se nepovedlo přesně přenést hru. Jeho nahrávku totiž vystihl pozorný Morelos.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu byl v ofsajdovém postavení přistižen hostující Ngamaleu. Rangers tak rozehrávalo z vlastní poloviny, postaral se o to Goldson.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Katić, Goldson, Barišić – Kamara, Jack, Arfield – Aribo, Morelos, Kent.
Náhradníci: Foderingham – Barker, Defoe, J. Flanagan, Halliday, Ojo, Stewart.

BSC Young Boys: Von Ballmoos (C) – Janko, Bürgy, F. Sörensen, U. García – Fassnacht, Aebischer, Martins Pereira – Ngamaleu, Assalé, Nsamé.
Náhradníci: Wölfli – Hoarau, Mambimbi, Lotomba, Petignat, Spielmann, Zesiger.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo).
BSC Young Boys

Na opačné straně stojí švýcarské Young Boys, které v tuto chvíli okupuje třetí pozici, což by neznamenalo postup. Hostující tým tohoto zápasu musí za každou cenu bodovat, v případě nerozhodného výsledku by musel spoléhat na prohru druhého Porta, které hraje domácí utkání proti poslednímu Feyenoordu. Young Boys mají na svém kontě sedm bodů, navíc se prezentují podobným skóre. I švýcarskému celku se k dnešnímu dni povedlo nasázet sedm branek, na druhou stranu inkasovali v šesti případech. Dnešní duel tak slibuje hodně zajímavou podívanou.
Rangers FC

Fotbalisté Rangers se před posledním skupinovým zápasem nacházejí na první pozici, avšak jistotu postupu do vyřazovacích bojů stále nemají. Skotský celek sice má nejlepší pozici k postupu, nicméně na třetí příčku má náskok jediného bodu. Rangers totiž mají na svém kontě osm bodů, přičemž se jim povedlo dvakrát vyhrát a dvakrát remizovat. Právě poslední duel mohl rozhodnout o prvním postupujícím, nicméně vyrovnaný duel proti Feyenoordu nakonec nabídl remízu 2:2. Rangers z pěti odehraných zápasů nasázelo sedm branek, na druhou stranu si drží průměr jedné obdržené branky na zápas.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy skupinových bojů, my budeme společně sledovat souboj mezi Rangers FC a BSC Young Boys.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.