Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : Rangers - 5. listopadu 2020   18:55

Benfica
Benfica
2' Goldson(vl.) (R. Silva) • 77' R. Silva (Núñez) • 90+1' Núñez (Waldschmidt)
3:3
(1:2)
Rangers
Rangers
24' D. Gonçalves (vl.) (Tavernier) • 25' Kamara   • 51' Morelos  (Tavernier)
Benfica
Vlachodimos – D. Gonçalves (46. Gilberto), Vertonghen, Otamendi, N. Tavares (46. Grimaldo) – Pizzi (C) (21. Jardel), Weigl, Taarabt – Everton (67. Waldschmidt), Seferović (60. Núñez), R. Silva.
Manzano (ESP) – Barbero (ESP), Prieto (ESP)
Estádio do Sport Lisboa e Benfica
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Goldson, Helander, Barišić – S. Davis, Jack, Aribo (69. Arfield) – Kamara, Morelos, Kent.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 3:10.
Je dobojováno. Utkání přineslo šest branek. Hosté se ve druhém poločase dostali do dvoubrankového náskoku a vedli 3:1. Ovšem domácí se povedlo dostat se na kontaktní branku a v nastavené první minutě pak dílo dokonali a vyrovnali na 3:3. Zajistili si tak ve ztraceném utkání a o jednoho hráče v poli méně cenný bod. Hosté naopak smutní, protože neudrželi dvoubrankový náskok.
90+3'
90+2'
Domácí se pokusili ještě o další pokus, ale ten skončil jen vedle branky soupeře. Zápas je u konce, domácí se nakonec dostali k bodovému zisku.
90+1'
Benfica právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! V první nastavené minutě se dostal do pokutového území DARWIN NÚÑEZ a poté svou střelou překvapil McGregora, jenž nestačil zareagovat – 3:3. Asistence: Gian-Luca Waldschmidt.
90'
Nastavují se dvě minuty navíc.
89'
Benfica se ne ane dostat na polovinu hostů, aby ohrozila jejich branku. Ti se tak nadále drží hodně daleko od McGregorovy branky.
88'
To se také stalo, ale Arfield jen nechal vyniknout obranu Benficy, která jeho nebezpečný pokus srazila mimo ohrožení Vlachodimosovy brány.
87'
Znovu drží míč ve své moci hráči Glasgow Rangers a snaží se s ním ještě projít do nějaké akce, která by mohla znamenat navýšení vedení.
86'
Morelos se dostal k míči, potáhl ho k velkému vápnu a vrátil ho spoluhráči. Nakonec se pak ke střele na pravé straně dostal sám Morelos, ale jeho pokus zastavil Odisseas Vlachodimos.
85'
Po nepřesné střele domácích dostal míč do své moci brankář Allan McGregor a poté ho poslal hodně daleko od své svatyně a posílá tak spoluhráče do další akce.
84'
Pozor si museli dávat hosté, domácí se dostali opět před jejich branku, ale pokus Jardela šel jen na nohu jednoho z hostujících hráčů.
83'
Hosté nadále drží míč co nejdále od své branky, jejich souhra nepřinesla ovoce a míč skončil na obraně soupeře. Glasgow však nadále pokračuje v akci.
82'
Gilberto si vyměnil míč s Jardalem, zapojil se i Vlachodimos a domácí celek jde do postupného útoku před branku Rangers.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Domácí se před malou chvílí dostali svému soupeři na dostřel jediného gólu a snaží se o vyrovnání.
79'
Hosté se nyní obávají o výsledek a zatáhli se do obrany, snaží se tak už pouze jednobrankový náskok hájit zuby nehty.
77'
Domácí hráči jsou zřejmě zpátky ve hře o body. Darwin Núñez u tyče soupeře protáhl balon za McGregorem přímo před branku, kde byl připraven RAFA SILVA a ten pak míč uklidil do sítě – 2:3. Asistence: Darwin Núñez.
76'
Morelos pálil z otočky, ale jeho pokus se mezi tři domácí tyče nevešel. Nicméně hosté stále operují na polovině Benficy Lisabon.
75'
Darwin Núñez si dobře míč nezpracoval a o další střele domácích nemohla být řeč. Místo toho znovu pozvolna jdou do akce hosté z Rangers.
74'
James Tavernier chtěl poslat míč na Morelose, ale do souhry vložil nohu domácí obránce Gilberto a rázem bylo po akci Rangers.
73'
Hosté se nikam neženou, nyní pomalu rozehráli balon na vlastní polovině a až o chvilku později šli na polovinu domácího celku.
72'
Gilberto rozehrál míč na Darwina Núñeze, druhý jmenovaný ale neprošel skrze pozornou obranu soupeře dále před McGregorovu branku.
70'
Ještě domácím zbývá něco málo přes dvacet minut ze zápasu, aby s utkáním něco udělali. Zatím to ale z jejich strany na nějaký obrat nevypadá.
69'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Joe Aribo, přichází Scott Arfield.
68'
Domácí hráči už v tomto duelu střídali pětkrát, hosté se ještě neuchýlili k tomu, aby poslali čerstvé síly na hrací plochu.
67'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Everton, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
65'
Domácí se dostali do akce před hostující brankou, ale tu zastavil ofsajd. Rázem tak mají hosté míč zase zpět.
63'
A mohlo být pro domácí ještě hůře. Krásný pas dostal do pokutového území Ryan Kent, který poté vystřelil a orazítkoval levou tyč Vlachodimosovy branky!
62'
Jan Vertonghen poslal dlouhý pas na nabíhajícího spoluhráče, ale ten se k němu nedostal. Povedlo se to až Evertonovi, jenž už nabírá rychlost a jde před branku McGregora.
60'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Darwin Núñez.
59'
Volný kop zahrál Barišić, jeho centr do šestnáctky ale získali domácí hráči a hned s míčem otočili hru a pádí před Allana McGregora.
58'
Hosté však znovu balon vybojovali a jali se k další akci před domácí brankou, tam byl ale připraven Jan Vertonghen, jenž celou akci Rangers zastavil.
57'
Morelos prošel jako nůž máslem obranou soupeře a znovu se v pokutovém území dostal k míči, ale nakonec mu střela nesedla a ten končí na kopačkách domácího celku.
55'
S domácími to moc dobře nevypadá, nedaří se jim souhra a akce. Navíc mají ztrátu dvou gólů. Uvidíme, zda se ještě dostanou zpět do zápasu kontaktní brankou.
53'
Rafa Silva dostal přihrávku před braku hostů, jeho pokus ale šel jen vedle ní.
51'
Rangers právě vstřelili branku!
No a hosté svému soupeři odskakují na rozdíl dvou branek. Na pravé straně se uvolnil Taverinier, jenž poté nacentroval balon přímo k tyči pro ALFREDOA MORELOSE, kterému stačilo nastavit nohu, aby dostal míč do odkryté sítě – 1:3. Asistence: James Tavernier.
50'
Gilberto zpracoval míč a poté se domácí celek dostával do akce na polovině Rangers, ale hosté pokryli celé pásmo před jeho brankou a nedovolil soupeři zakončit.
49'
Pokus o vysunutí Ryana Jacka Helanderovi nevyšel, domácí si tak převzali míč a okamžitě s ním spěchají na opačnou stranu hřiště.
48'
Na druhé straně odkopl balon do bezpečí jeden z obránců Lisabonu, který tak zneškodnil centr Barišiće z levé strany.
47'
Jardel nechal míč Rafu Silvovi, ten po pravé straně pláchl všem a z hranice vápna poslal míč do pokutového území, ale tam ho získala obrana soupeře.
46'
Ryan Kent nabral podél levé postranní čáry slušnou rychlost a poté se na levé straně chtěl dostat k centru do pokutového území, ale domácí byli proti.
46'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Nuno Tavares, přichází Alejandro Grimaldo.
46'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Diogo Gonçalves, přichází Gilberto.
46'
Střely na branku: 0 – 1
První poločas je za námi. Padly v něm tři branky. Nejprve se do vedení dostali domácí hráči, když si vlastní branku vstřelil hostující Goldson. K vidění byla i červená karta na domácí straně, kterou obdržel Otamendi a domácí tak dohrávají v deseti. Toho dokonale využili hráči Rangers, vyrovnání dosáhli taktéž vlastním gólem soupeře a hned na to pak strhnul vedení na stranu hostů Kamara. Ten pálil přesně k tyči a domácí mají co dohánět. Druhý poločas začne přibližně v 19:58.
45+2'
45+1'
Hosté si vypracovali další šanci před domácí svatyní a vybojovali další rohový kop, který zahráli rychle nakrátko, ale už se před Vlachodimosem neprosadili.
45'
Nastavovat se bude ještě jedna minuta navíc.
45'
Ještě tu byl roh hostů. Na míč si naskočil Filip Helander, ale ten hlavou mířil jen mimo tři domácí tyče.
43'
Nuno Tavares vyslal dalekonosnou přihrávku směrem k brance soupeře, ale nabíhající Jardel na něj špičkou kopačky nedosáhl.
42'
Další akce hostů, která se rodila hodně slibně, zastavil ofsajd. U míče tak nyní budou domácí hráči a ještě se pokusí o vyrovnání do přestávky.
41'
Borna Barišić pálil z hranice velkého vápna, jeho pokus ale mezi tři tyče nezaplul. Hned na to pak rychle odkopává balon od své brány Odisseas Vlachodimos.
40'
Rafa Silva si naběhl před branku hostů, ale jeho pokus ukryl v rukavicích Allan McGregor.
39'
Po neúspěšném tažení domácího celku skončil míč na kopačkách hráčů Rangers, ale ti o něj brzy přišli a vrací se zpět do obrany.
38'
Míč se snesl do pokutového území, ale tam nebyl nikdo, kdo by ho dokázal dostat za Vlachodimovse. Ten tak bude mít od své branky jen odkop.
37'
Nakonec je z toho rohový kop, který rozehrají hosté, konkrétně Borna Barišić.
36'
Aktivita hostů je nyní na jejich straně, opět si na polovině Benficy počínají nebezpečně a Lisabon se tak musí bránit a pomáhat Odisseasu Vlachodimosovi.
35'
Přes zhuštěnou obranu hostů se domácí celek nedostal blíže brance soupeře a nakonec se sami Lisabonští stáhli s míčem až téměř ke středovému kruhu.
34'
Ryan Jack číhal na přihrávku na pravé straně, ale Borna Barišić zvolil místo pasu střelu lobem, ale svatyni Vlachodimose jen přestřelil.
33'
Borna Barišić se napřáhl ke střele a pravačkou vyslal nebezpečný pokus, ale jím jenom branku domácích minul.
32'
Hosté jsou rozjetí a znovu se dostali ke střele před domácí brankou, ale tentokráte ale zakročila obrana Lisabonu a dostala balon do bezpečí.
30'
Třicet minut hry je za námi, viděli jsme tři góly. Domácí se dostali do vedení, hosté však dokázali dvěma slepenými góly otočit a drží tak těsný náskok.
29'
Tavares se dlouho rozmýšlel, komu přihrát balon před územím hostů, nakonec ho pokryla obrana Rangers a ta nepustila soupeře do ohrožení McGregora.
27'
Domácí jsou jako opaření, aby ne, během jedné minuty přišli o vedení a najednou jsou to oni, kdo musí dotahovat své manko. Mají to o to horší, že hrají v oslabení.
25'
No a záhy vedou hosté, kteří dokonale otáčí stav zápasu na svou stranu. GLEN KAMARA si zpracoval míč, seběhl si před velké vápno a poté přízemní střelou umístil balon k tyči domácí branky – 1:2.
24'
Tak se také děje. Z pravé strany centroval míč před branku Tavernier a do vlastní sítě si ho srazil DIOGO GONÇALVES – 1:1. Je tedy srovnáno jak na góly, tak i na vlastní střely. Asistence: James Tavernier.
23'
Lisabonští tak dohrávají zápas o deseti hráčích, hosté toho mohou využít a mají možnost v přesile srovnat.
21'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Jardel.
21'
Hosté pak zahrávali nebezpečný volný přímý kop, ovšem svatyni domácího celku neohrozili.
19'
A pozor. Protože šel Kent do samostatného úniku, zatáhl domácí Otamendi za záchrannou brzdu a kousek před velkým vápnem ho fauloval a od hlavního sudího hned dostává červenou kartu. Zápas pro něho tedy předčasně končí!
18'
Steven Davis obral soupeře o míč a hned ho dlouhým nákopem poslal na nabíhajícího Ryana Kenta.
17'
Hosté opět propadli na polovině hřiště a nedostali se tak před domácí branku. A hned po převzetí balonu střílel na pravé straně hostující brány Rafa Silva, záložník Lisabonu ale neměl přesná mířidla.
16'
Nuno Tavares zahrál autové vhazování domácích, ale Lisabon se nedostal do akce před McGregorem. Místo toho přišlo na řadu další vhazování.
15'
Diogo Gonçalves zpětnou přihrávkou poslal míč téměř k půlící čáře, poté rozhýbal Pizziho, jenž se chtěl opět protáhnout do blízkosti McGregora, ale proti byli beci skotského týmu.
14'
Everton táhl míč okolo obrany hostů, poté ho špičkou kopačky poslal na Jana Vertonghena, ale ten na něj nedosáhl. Následně pak po zisku míče jdou před branku Vlachodimose zase hosté.
12'
Další nebezpečná akce Benficy, která je od úvodních minut hodně aktivní. Ovšem tentokráte její střelecký pokus šel jen vedle pravé tyče z pohledu hostujícího brankáře.
11'
Filip Helander zabránil nebezpečné akci domácích, když srazil míč po pokusu Pizziho za zadní čáru a rohový kop si vyzkoušejí také domácí hráči.
10'
Nyní už si svou aktivitou hosté vybojovali první rohový kop. Touto standardní situací však soupeř Lisabonu neohrozil domácí branku. O chvilku později pak na opačném konci se natahoval po přízemní střele McGregor, ale míč šel jen vedle jeho tyče.
8'
Po pravé straně se snažil zatáhnout míč směrem dopředu Rafa Silva, ale nakonec nenašel spoluhráče na druhé straně a míč doskákal pouze k obránci Rangers.
7'
Hosté znovu lacino získali míč, ale nemohli se dlouho dostat za půlku hřiště. Až nyní se to povedlo, ale nic z toho nebylo, jen faul a balon tak mají znovu hráči Benficy.
6'
Domácí se dostali na polovinu svého soupeře, když předtím měli autové vhazování, ale ihned ztratili míč a museli čelit další útočné akce Rangers.
4'
Hosté tak velmi brzy musejí dohánět jednobrankovou ztrátu a hned se pouštějí do rychlé akce na druhé straně.
2'
Tak to je úvod pro domácí celek jako hrom. Už ve druhé minutě si Rafa Silva naběhl k zadní čáře a poslal ho před brankou soupeře, kde si ho do vlastní sítě odrazem srazil CONNOR GOLDSON – 1:0. Asistence: Rafa Silva.
1'
Hned ale o míč přišli a hosté otočili hru. Střela z levé strany však Vlachodimose neohrozila a ten tak balon v pohodě ukryl míč do rukavic.
1'
Domácí fotbalisté jsou jako první u míče a už zakládají svou první akci zápasu třetího kola Evropské ligy.
1'
Na řadě je ještě oficiální hymna Evropské ligy a za malý okamžik tak bude moci utkání mezi Benficou a Rangers začít.
Oba celky při vstupu na hrací plochu přivítal hustý déšť. V Lisabonu prakticky celý den prší.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – D. Gonçalves, Vertonghen, Otamendi, N. Tavares – Pizzi (C), Weigl, Taarabt – Everton, Seferović, R. Silva.
Náhradníci: Svilar, Leite – Gilberto, Grimaldo, Gabriel, Núñez, Waldschmidt, Cervi, Chiquinho, Jardel, Ramos, F. Ferreira.

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Helander, Barišić – S. Davis, Jack, Aribo – Kamara, Morelos, Kent.
Náhradníci: McLaughlin – Bassey, Hagi, Itten, Patterson, Barker, Stewart, Roofe, Balogun, Barjonas, Arfield, Dickson.

Rozhodčí: Manzano (ESP), Barbero (ESP), Prieto (ESP).
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu na evropské scéně ještě neutkaly a bude to pro ně premiéra. Uvidíme, kterému z nich se bude dařit lépe a vyhraje, nebo zda dojde na dělbu bodů.
Rangers FC

Také hráči skotského klubu Rangers FC si vedou nadmíru dobře ve stejné skupině. Okupují totiž druhé místo a taktéž ještě ani jednou neztratili žádný bod. O patro níže jsou jen díky horšímu skóre. Fotbalisté Rangers porazili 2:0 St. Liege na jeho hřišti a pak následovala výhra 1:0 nad Lechem. V dnešním přímém souboji o první příčku tabulky se tak s domácím týmem pokusí získat jakékoli body, nejlépe však všechny tři.

Ve skotské Premiership jsou po třinácti kolech na první příčce s pětatřiceti body a i tamní ligu mají rozjetou velmi dobře. V posledním ligovém kole porazili 1:0 Kilmarnock v jeho teritoriu a úspěch si chtějí přenést i do Evropské ligy.
Benfica Lisabon

Fotbalisté portugalského týmu Benfica Lisabon jsou na tom na evropské scéně velmi dobře. V tabulce se nacházejí na prvním místě se ziskem šesti bodů a zatím tedy neokusili hořkost porážky. Nejprve zvítězili 4:2 na půdě polského Lechu, následně pak si poradili s belgickým St. Liege, s nímž brali tři body za výhru 3:0, a sice ve svém teritoriu. Dnes by opět rádi plně bodovali, ale s Rangers je nečeká nic lehkého.

Co se týče domácí portugalské ligy, tam je Benfica taktéž vysoko postavena. Její fotbalisté jsou druzí se šestnácti body v těsném závěsu za Sportingem, na který ztrácejí jeden bod. Naposledy se jim však nedařilo, když prohráli na půdě Boavisty 0:3. Dnes si tak budou chtít spravit chuť.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Prestižní klubová soutěž zvaná Evropská liga pokračuje třetím kolem a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Benfica Lisabon a Rangers FC ve skupině D.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.