Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Feyenoord - 26. listopadu 2020   18:55

CSKA Moskva
Akinfejev (C) – Zajnutdinov, Divejev, Magnússon, Ščennikov (63. I. Achmetov) – Maradišvili, Obljakov (71. Bistrović) – Vlašić – Sigurdsson (63. Škurin), Čalov (81. Tiknizjan), Ejuke (81. Gaich).
Torop – I. Achmetov, Gaich, Bistrović, Tiknizjan, Škurin, Kotin.
Tohver – Kojv, Klaasen (EST)
VEB Arena, Moskva
Feyenoord
Marsman – Geertruida, Spajić, Senesi, Nieuwkoop – Diemers, Toornstra (72. Wehrmann), Kökçü – S. Berghuis (82. Botteghin), Linssen, N. Jörgensen.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 11:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:11.
Utkání mezi CSKA Moskva a Feyenoordem končí bezgólovou remízou. Ta nakonec více vyhovuje hostujícímu týmu, který hrál po vyloučení Jörgensena v podstatě celý druhý poločas o deseti. Domácí si v přesilovce vytvořili tlak, ale gól vstřelit nedokázali. Střídající Škurin skóroval z ofsajdové pozice a střele Ejukeho scházely centimetry. V první půli, kdy hrál nizozemský celek v plném počtu, měly své příležitosti oba týmy.

Feyenoord se po remíze posunul v tabulce skupiny na postupové druhé místo. CSKA zůstává se třemi body poslední.
90+4'
90+4'
Bistrović na pravém křídle obešel protihráče. Jeho centr už tak dobrý nebyl a Feyenoord se ubránil.
90+3'
Zajnutdinova přihrávka nebyla přesná. Míče se ujal Marsman, který nemá důvod pospíchat s rozehrávkou.
90+2'
Domácí to zkoušejí, posílají míče do šestnáctky ze všech pozic. Defenziva soupeře však stále odolává.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
90'
Hostující Bart Nieuwkoop nepospíchal s vhozením autu a rozhodčímu došla trpělivost. Hostujícímu hráči udělil žlutou kartu za zdržování.
90'
Běží už poslední minuta řádné hrací doby. O deseti hrající Feyenoord stále drží bezgólový stav.
89'
Nepovedený centr Zajnutdinova z pravé strany. Hosté po ně budou kopat od své brány.
87'
Obléhaní hostující šestnáctky ukončil útočným faulem Gaich.
85'
Teď málem zahrozili hosté! Nákop Nieuwkoopa podskočil bránící Magnússon, který měl štěstí, že za něj nabíhající Linssen na balón těsně nedosáhl.
84'
Domácí by proti o deseti hrajícímu soupeři samozřejmě rádi strhli výhru na svou stranu. V boji o postup ze skupiny by se tři body hodně hodily. Feyenoord by za této situace jistě bral bod všemi deseti.
83'
Držení míče – 61 % : 39 %
82'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Eric Botteghin.
81'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Fjodor Čalov, přichází Najair Tiknizjan.
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Chidera Ejuke, přichází Adolfo Gaich.
81'
Tentokrát rohový kop domácích. Míč si našel Hördur Magnússon, který hlavičkoval nad.
79'
Achmetov se pokusil vysunout spoluhráče kolmou přihrávkou. Tu jeden z bránících hráčů zablokoval, balón ale srazil jen k Fjodorovi Čalovovi, který měl na kopačce velice slušnou šanci. Vystřelil však přímo do středu brány, kde byl připravený Marsman.
79'
Domácí dostali míč k šestnáctce soupeře a momentálně tento prostor obehrávají.
77'
Na vlastní polovině byl faulován Vlašić. Balón pro CSKA.
75'
Odražený míč po rohovém kopu se dostal právě k Achmetovi. Ten nezamířil přesně a Marsman bude rozehrávat od své brány.
74'
Ilzat Achmetov prověřil Marsmana skákavou střelou z 18 metrů. Hostující brankář předvedl jistý zákrok a ztlumil míč v rukavicích.
72'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Jens Toornstra, přichází Jordy Wehrmann.
71'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Ivan Obljakov, přichází Kristijan Bistrović.
71'
Domácí Ilzat Achmetov přistrčil v hlavičkovém souboji Kökçüa a dostal za to žlutou kartu.
69'
Hra je přerušena. Ošetřován je totiž hostující Jens Toornstra.
67'
Chidera Ejuke si z levého křídla navedl míč na pravačku a dostal se ke střele, která těsně minula vzdálenější tyč Marsmanovy svatyně!
66'
U míče byl opět Škurin a Marcos Senesi ho byl nucen faulovat za žlutou kartu.
65'
Střídající Ilja Škurin se málem hned prosadil! Naběhl si za obranu na centr z hloubi pole a dokázal míč před Marsmanem nepříjemně tečovat. Hostující brankář ho tak jen vyrazil před sebe a z dorážky ho už Škurin překonal. Máván byl ale ofsajd domácího útočníka!
63'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Georgij Ščennikov, přichází Ilzat Achmetov.
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Arnór Sigurdsson, přichází Ilja Škurin.
62'
Chidera Ejuke výborně prošel do šestnáctky podél brankové čáry. Následně posílal míč před bránu, kde byl Čalov, jenž byl však pokryt obráncem.
61'
Domácí zahrávali rohový kop nakrátko. K centru se dostal Vlašić, který míč namířil na zadní tyč. Tam se dostal Hördur Magnússon k takovému podivnému – kurióznímu – zakončení zády, od kterých se hrací předmět odrazil do náruče Nicka Marsmana.
59'
Nikola Vlašić prošel středem hřiště až k pokutovému území a dostal se ke střele. Tu mu zablokoval stoper Feyenoordu Spajić.
57'
Bryan Linssen odvedl na pravém křídle dobrou práci a získal pro hosty autové vhazování.
56'
Hosté se skutečně zatáhli a na hrotu zůstává jen Berghuis, který si po zisku balónu okamžitě zabíhá za obranu. Ani teď k němu balón neprošel.
54'
Ejuke vymotal Geertruidu a z pravé strany dokázal odcentrovat. Čalov se ale k hlavičce nedostal.
53'
Jens Toornstra naskočil ve středu hřiště do Obljakova. I tady se mohlo žlutit, tentokrát se ale sudí spokojil s odpískáním faulu.
51'
Nieuwkoop posílal míč za domácí obranu, kam si nabíhal Steven Berghuis. Až ke kapitánovi Feyenoordu balón nepropadl.
50'
Uvidíme, co vyloučení na hostující straně udělá s obrazem hry. Dá se asi očekávat zvýšená aktivita CSKA. Hosté se zřejmě budou spoléhat hlavně na obranu a brejky.
48'
Velký problém pro hosty! Nicolai Jörgensen při výskoku na hlavičku zasáhl loktem do hlavy Magnússona a rozhodčí Tohver mu okamžitě udělil žlutou kartu. Jelikož Jörgensen jednu viděl už na konci prvního poločasu, znamená to jediné – Feyenoord bude dohrávat utkání jen v deseti hráčích!
47'
Senesi posílal dopředu kolmou přihrávku, na kterou ale nikdo z hostujících hráčů nezareagoval. Snadná práce pro obranu CSKA.
46'
Ani jeden z týmů o přestávce nevystřídal. Šanci dostaly i nadále zahajovací sestavy.
46'
První poločas gól nepřinesl. Fotbalisté CSKA začali aktivněji a ze svého úvodního tlaku vytěžili nebezpečné střely Vlašiće a Obljakova. Nizozemský celek ale postupně hru vyrovnal a v závěru poločasu byl dokonce lepší. V největší příležitosti nedosáhl Jörgensen ve skluzu na míč před prázdnou bránou a za zmínku stojí i hlavička Nieuwkoopa, kterou pokryl Akinfejev.
45+1'
45+1'
Ještě příležitost levého beka Feyenoordu Barta Nieuwkoopa. Ten si v pokutovém území naskočil na centr Kökçüa a domácí výrazně podržel brankář Akinfejev!
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
43'
Hostující Nicolai Jörgensen vyfasoval žlutou kartu na Divejeva.
40'
Příležitost domácích! Dobré práce Sigurdssona využil Fjodor Čalov, který nepříjemnou střelou prověřil Marsmana. Tne míč vyrazil.
38'
Diemers vedl útok hostí po pravé straně. Nakonec odcentroval jen do rukavic Akinfejeva.
37'
Rotterdamský celek je stále nebezpečnější. Armějci se v posledních minutách především brání.
35'
Také po rohovém kopu hosté zůstali v útoku. Bart Nieuwkoop se dostal ke střele z levé strany šestnáctky, kterou vyboxoval Akinfejev. Vzápětí přišla přihrávka před bránu z pravé strany, na kterou nedosáhl před prázdnou bránou ve skluzu Nicolai Jörgensen!
34'
Rozehrával ji Berghuis. Domácí jeho centr odvrátili, ale nizozemský tým u míče zůstal. Nejprve z toho byla střela Barta Nieuwkoopa, kterou obrana CSKA zablokovala a poté přišel centr Kökçüa. Ten jeden z obránců odhlavičkoval na roh.
33'
Linssen si obhazoval Zajnutdinova, který si pomohl rukama. Feyenoord bude zahrávat standardní situaci z levé strany.
31'
Domácí už nejsou směrem dopředu moc nebezpeční. Feyenoord naopak začíná vystrkovat růžky.
30'
Bryan Linssen dostal příliš prudkou přihrávku do běhu. Míč tak dostihl až za brankovou čarou a jeho centr už byl zbytečný.
29'
Střely na bránu – 0:1
Střely mimo – 3:1
28'
Ivan Obljakov zajel ve středu hřiště do Marka Diemerse a za to obdržel žluté varování.
26'
Domácí hráči vysunuli presink. Jejich snaha získat míč ale skončila faulem Maradišviliho.
26'
Hosté se ujímají míče na vlastní polovině a rozjíždějí postupnou kombinaci. To je u nizozemských týmů poměrně častý jev.
25'
Domácí se po rohu soupeře snadno ubránili.
24'
Hostující kapitán Steven Berghuis nabral rychlost na pravé straně a střelou k bližší tyči prověřil Igora Akinfejeva. Ten míč vyboxoval na rohový kop.
23'
Hosté se postupně vymanili z úvodního náporu CSKA. Zdá se, že se hra vyrovnává.
22'
Utkání má na na poměry v době koronavirové slušnou atmosféru. Diváci v Moskvě na sportovní zápasy alespoň v omezené míře mohou. Tribuny tak jsou docela hezky zaplněné.
20'
Sigurdsson se pokusil prostrčit míč za obranu hostí, kam si nabíhal Ejuke. Přihrávka však přes stopery Feyenoordu neprošla.
19'
Bryan Linssen lehce vystrašil brankáře CSKA Akinfejeva. Balón si dovedl zhruba 20 metrů od brány a pak vypálil tak metr vedle tyče.
17'
Domácí pokračují v aktivní hře. Nyní ale jejich snahu zmařil útočný faul Georgije Ščennikova.
16'
Nikola Vlašić má velký přehled ve hře. Teď se zdálo, že si na levé straně šestnáctky bude hledat prostor ke střele. Místo toho si však všiml z druhé vlny nabíhajícího Ivana Obljakova, na kterého posunul míč. Rána ruského reprezentanta skončila vedle levé tyče z pohledu brankáře Marsmana.
14'
Chidera Ejuke byl při svém průniku faulován Geertruidou. U míče tak zůstane moskevský celek.
13'
Bryan Linssen dostal přihrávku za domácí obranu a už se hnal na Akinfejeva. Byl ale v evidentním ofsajdu a svůj únik tak nemohl zakončit.
10'
Hosté přestáli rohový kop, který zahrával Nikola Vlašić.
9'
Domácí se nadechují k náporu. Sigurdssonův centr z pravé strany našel právě Vlašiće, který zakončoval z těžké pozice nepřesně.
8'
První velká šance CSKA! Nikola Vlašić se dostal k přízemní střele z hranice šestnáctky, která jen těsně minula vzdálenější tyč Marsmanovy brány.
6'
Rohový kop měli k dispozici domácí. Do zakončení se dostával Konstantin Maradišvili, míč ale neprošel až na bránu.
4'
Fjodor Čalov z dobré pozice netrefil bránu. Rozčilovat se ale nemusí, byl mu totiž máván ofsajd.
3'
Ten rozehrával sám Kökçü. Armějci se ubránili.
2'
Po zablokované střele Orkuna Kökçüa budou hosté zahrávat rohový kop.
1'
Všem dnešním zápasům Evropské ligy předchází minuta ticha za včera zesnulou legendu Diega Maradonu.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Zajnutdinov, Divejev, Magnússon, Ščennikov – Maradišvili, Obljakov – Vlašić – Sigurdsson, Čalov, Ejuke.
Náhradníci: Torop – I. Achmetov, Gaich, Bistrović, Tiknizjan, Škurin, Kotin.

Feyenoord Rotterdam: Marsman – Geertruida, Spajić, Senesi, Nieuwkoop – Diemers, Toornstra, Kökçü – S. Berghuis, Linssen, N. Jörgensen.
Náhradníci: Ten Hove, Jansen – L. Narsingh, Johnston, J. C. Teixeira, Botteghin, Bannis, Vente, Wehrmann.

Rozhodčí: Tohver – Kojv, Klaasen (EST).
První zápas v Rotterdamu lépe zvládl nizozemský celek. Ten zvítězil 3:1, přičemž všechny góly padly až po změně stran. Po hodině hry otevřel skóre Haps a po dalších zásazích Kökçüa a Geertruidy vedli domácí už 3:0. K čestnému úspěchu CSKA pomohl vlastním gólem deset minut před koncem Senesi.
CSKA Moskva:
Ruský celek vstupuje do duelu s Feyenoordem na posledním místě tabulky s pouhými dvěma body. K oživení postupových šancí tak potřebuje ideálně zvítězit. Remízy CSKA uhrálo na půdě Wolfsbergeru a doma se Záhřebem. Na hřišti nizozemského celku pak padlo 1:3. V ruské lize si Armějci vedou velice slušně. V polovině soutěže vedou tabulku o bod před Petrohradem. O víkendu ale na domácím hřišti jen remizovali 1:1 se Soči.

Feyenoord Rotterdam:
Nizozemský celek cestuje do Moskvy jako třetí tým tabulky skupiny K. Na kontě má čtyři body, tedy stejně jako druhý Wolfsberger a o bod méně než vedoucí Dinamo Záhřeb. Feyenoord se momentálně nachází v dobrém rozpoložení. Zvítězil už ve čtyřech utkáních v řadě včetně prvního duelu s CSKA. Naposledy si v domácí Eredivisie poradil s Fortunou Sittard na jejím hřišti 3:1.

Posledních 5 zápasů Feyenoordu:
Feyenoord – Wolfsberger 1:4 (EL)
Emmen – Feyenoord 2:3
Feyenoord – CSKA Moskva 3:1 (EL)
Feyenoord – Groningen 2:0
Sittard – Feyenoord 1:3
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve 4. kole skupinové fáze Evropské ligy se utkají také CSKA Moskva a Feyenoord Rotterdam. Oba celky trochu překvapivě uzavírají vyrovnanou tabulku skupiny K. O něco lépe je na tom nizozemský celek, který by případná výhra výrazně přiblížila k postupu. CSKA naopak potřebuje k udržení postupových šancí bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.