Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dundalk FC : Rapid Vídeň - 26. listopadu 2020   21:00

Dundalk FC
Dundalk FC
63' Shields
1:3
(0:2)
Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
11' Knasmüllner  (Grahovać) • 37' Kara  (Schick) • 58' Kara  (Schick)
Dundalk FC
Rogers – Hoare (46. Kelly), Boyle, Cleary – Gannon, Shields, Sloggett (72. S. Murray), Dummigan (81. Leahy) – Čolović (46. McEleney), McMillan (46. Oduwa), Duffy (C).
Bognar – Buzás, Szert (HUN)
Dublin Arena - Dublin
Rapid Vídeň
Gartler – Stojković, M. Hofmann (C), Barać, Ullmann – Knasmüllner (81. Demir), Grahovać – Schick, Fountas (66. Schuster), Ibrahimoglu (55. Arase) – Kara (66. Kitagawa).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:16.
Fotbalisté Dundalku prohráli i svůj čtvrtý zápas ve skupinové části Evropské ligy. Rapidu Vídeň podlehli 1:3. Hosté jasně ovládli první půli, v níž si vytvořili dvougólový náskok. V 11. minutě otevřel skóre výstavní střelou z dálky Christoph Knasmüllner a ve 37. minutě zamířil hlavou přesně Ercan Kara. Domácí se nechtěli vzdát a do druhé půle doslova vlétli. Střídající Oduwa však odmítl z penalty snížit a v 58. minutě tak opět udeřilo na druhé straně. Z hranice šestnáctky vymetl šibenici Ercan Kara. Irský celek se pak dočkal alespoň korekce. Druhý domácí pokutový kop v zápase už Chris Shields využil. To už však bylo ze strany Dundalku vše.

Rapid se v tabulce skupiny bodově srovnal s druhým Molde a ještě má šanci na postup. Irové už naději ztratili.
90+4'
90+3'
Ani tohle Oduwa nedal! Po zpětné přihrávce Duffyho střílel z nějakých 8 – 9 metrů těsně nad! To byla obrovská šance.
90+2'
Ještě příležitost pro Nathana Oduwu. Domácí útočník si naběhl na přihrávku za obranu a na pravé straně šestnáctky zakončoval z první. Mířil vedle bližší tyče.
90+1'
Utkání bude nastaveno o tři minuty!
90'
Brankář Dundalku Rogers se ocitl pod tlakem napadajícího protihráče a musel míč odkopnout do autu.
89'
Po rohovém kopu se dostal na přední tyči k hlavičce Nathan Oduwa. Míč poslal nad břevno hostující svatyně.
88'
Arase se dostal s balónem už do zámezí. Domácí vhazují.
87'
Domácí jsou na míči, zatím ale daleko od brány vídeňského celku...
85'
A mohlo to být tady! Nakopnutý míč propadl k Danielovi Kellymu, který zakončoval z pravé strany šestnáctky k bližší tyči. Brankář Gartler musel vytáhnout poměrně těžký zákrok, aby pro Rapid udržel dvougólový náskok.
83'
Hosté kontrolují hru. Dundalku by ještě možná pomohl nějaký náhodný gól.
82'
Žlutou kartu obdržel domácí Daniel Cleary. V hlavičkovém souboji fauloval Stojkoviće.
81'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Christoph Knasmüllner, přichází Yusuf Demir.
81'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Cameron Dummigan, přichází Darragh Leahy.
81'
Patrick McEleney to zkusil z poměrně velké dálky. Zamířil vysoko nad.
79'
A Rogers musel zasahovat. Christoph Knasmüllner však mířil do středu brány a gólman Dundalku byl připraven.
78'
Domácí brankář zase musí vyhlásit stupeň nejvyšší pohotovosti. Po faulu Clearyho na Araseho totiž budou hosté zahrávat přímý kop ze zajímavé distance. A že to z dálky umějí, už dnes hráči Rapidu předvedli...
77'
Rychlý protiútok Rapidu mohl skončit čtvrtým gólem. Přihrávku do dobré pozice dostal Thorsten Schick, jemuž obětavě padl do střely Gannon. Tečovanou dorážku Koji Kitagawy pak reflexivním zákrokem pravou rukou zneškodnil Rogers!
76'
Hosté zvolili jistotu a drží míč.
75'
Knasmüllner byl faulován a hosté mají k dispozici standardní situaci...
75'
Arase je v pořádku a tak se může zase hrát. Hráči Rapidu vrátili soupeři míč.
74'
Kelvin Arase zůstal po ostrém, ale čistém, zákroku Gannona ležet na trávníku. Domácí pak sportovně zakopli balón do zámezí.
72'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Greg Sloggett, přichází Sean Murray.
72'
Zajímavostí je, že Dundalk zahrával v obou zápasech proti Rapidu už čtyři penalty!
71'
Do konce utkání schází něco přes dvacet minut. Dundalk prohrává o dva góly.
69'
Ullmann bojoval o míč u postranní čáry. Nakonec získal aut pro Rapid.
67'
Vypadá to, že domácím gól pomohl a znovu se pouštějí do ofenzivy.
66'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Ercan Kara, přichází Koja Kitagawa.
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Taxiarchis Fountas, přichází Lion Schuster.
63'
Dundalk právě vstřelil branku!
Tuhle penaltu už domácí proměnili! Exekutorem byl tentokrát CHRIS SHIELDS, jenž poslal brankáře Gartlera na druhou stranu, než kam zamířil – 1:3.
62'
Druhá penalta pro Dundalk! Srdjan Grahovać ve skluzu zastavil míč, ale následně vleže podrazil Oduwu, který chtěl volný balón získat. Sudí ukazuje na desítku!
61'
Tohle nebylo od domácích špatné. Michael Duffy dovezl z pravé strany míč k šestnáctce. Následně přihrál Sloggettovi, jenž balón sklepl Danielovi Kellymu a ten zamířil nad.
60'
Rapid tedy přežil těžký úvod druhé půle, kdy se domácí snažili o snížení a zřejmě rozhodl o osudu tohoto utkání.
58'
Rapid právě vstřelil branku!
Hosté dnes střílejí hezké góly! Rychlý protiútok vyřešil Thorsten Schick přihrávkou na ERCANA KARU. Ten si vzal míč na hranici šestnáctky, navedl si ho kolem Gannona na pravačku a jeho technická střela zapadla do levé šibenice domácí svatyně – 0:3.
57'
Hosté reklamovali příliš měkký míč. Rozhodčí tak přerušil hru, situaci zkontroloval a poprosil pořadatele o jinou merunu do hry.
55'
Domácí brankář Rogers vyrazil z brány pro centrovaný míč. Zřejmě si ale nezakřičel a nebo ho Boyle neslyšel, protože stoper Dundalku odhlavičkoval balón těsně před svým gólmanem. Pro irský celek vše dobře dopadlo.
55'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Melih Ibrahimoglu, přichází Kelvin Arase.
53'
Domácí pokračují v náporu. Daniel Kelly zaměstnal obranu Rapidu centrem z pravé strany.
51'
Pro Dundalk velká škoda, že Oduwa pokutový kop neproměnil. Domácí mohli dostat pořádný impuls do dalšího průběhu utkání.
50'
K exekuci pokutového kopu se postavil střídající Nathan Oduwa, který odmítl snížení! Míč poslal do protipohybu brankáře Gartlera, ale také vedle tyče!
49'
Penalta pro domácí! Mateo Barać podcenil napadajícího Daniela Kellyho, kterým se nechal obrat o míč. Následně protihráče fauloval a tohle rozhodnutí sudího bylo jasné!
48'
A hned první pozitivní náznak z domácí strany. Na centr McEleneyho si naskočil Nathan Oduwa, který hlavičkoval nad.
46'
Domácí kouč Keegan byl s výkonem svého týmu v první půli hodně nespokojen a tak udělal hned tři změny v sestavě!

Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Stefan Čolović, přichází Patrick McEleney.
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Seán Hoare, přichází Daniel Kelly.
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází David McMillan, přichází Nathan Oduwa.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 45 % : 55 %
Střely na bránu – 1:4
Střely mimo – 1:4
Rohové kopy – 0:2
První poločas vyšel velmi dobře hostujícímu Rapidu, který vede 2:0 a směřuje za druhým vítězstvím nad irským soupeřem. Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě, kdy se parádní bombou z dálky zapsal mezi střelce Christoph Knasmüllner. O druhý zásah hostí se pak postaral Ercan Kara, který hlavou zužitkoval centr Schicka. Dundalk si žádnou větší příležitost nevytvořil.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Cameron Dummigan (Dundalk FC).
45'
Nakopnutý míč si vzápětí našel Maximilian Ullmann, který chtěl překvapit domácího brankáře z pozice, která byla spíše na centr. Nezamířil ale přesně a Rogers zasahovat nemusel.
45'
Hosté se rozhodli rozehrát nakrátko a podržet míč.
44'
Greg Sloggett zastavil průnik Ibrahimogla faulem. Standardní situace pro Vídeňany.
43'
Hosty uklidnil brankář Gartler, který lapil míč po McMillanem prodlouženém dlouhém nákopu. Teď už zase rozehrává Rapid.
42'
Domácí se dostali až k šestnáctce soupeře. Nakonec přišel centr Gannona, na který nedoskočil Duffy.
40'
Dopředu se opět hnal Thorsten Schick. Tentokrát to skončilo útočným faulem na Clearyho.
39'
Rakouský celek má hru zatím jasně pod kontrolou. Domácí se musejí zlepšit.
37'
Hosté odskakují na rozdíl dvou gólů! Dlouhou pasáž, kdy Rapid držel míč na svých kopačkách, zakončil průnikem po pravém křídle Thorsten Schick. Ten utekl bránícímu hráči a na jeho přesný centr si naskočil ERCAN KARA, který míč hlavou umístil do šibenice Rogersovy brány.
36'
Střely na bránu – 1:3
Střely mimo – 0:1
35'
Hosté se nyní rozhodli podržet míč a v klidu kombinují na své polovině.
34'
Domácí se přes všechnu snahu zatím do gólových příležitostí nedostávají. Rapid přeci jen působí herně vyspělejším dojmem.
32'
Hráči Rapidu zatím hrozí především střelami ze střední vzdálenosti. Jedna se již ujala, další dvě likvidoval brankář Rogers.
30'
Z rohového kopu už hostující tým nic nevytěžil.
29'
Hosté měli k dispozici přímý kop. Střelu Ercana Kary ještě hlavou tečoval ve zdi nadskakující Gannon, ovšem Rogers stačil zareagovat a balón vytěsnil na roh!
27'
Schickův roh nepřinesl nic, co by se zapsalo do dějin zápasu.
26'
Krajní obránce Rapidu Filip Stojković si zaběhl na pozici křídla a do jeho centru obětavě skočil bránící hráč. Roh pro hosty.
24'
Snahu domácích zastavil zdvižený praporek pomezního. Chris Shields byl v ofsajdu.
22'
Seán Gannon byl poblíž půlící čáry nedovoleně zastaven Ibrahimogluem.
21'
Domácí se nevzdávají a naznačují soupeři, že budou bojovat. V ofenzivě ale zatím schází trocha více klidu a přesnosti.
19'
Na druhé straně to zkoušel zpoza šestnáctky Michael Duffy. I Gartler byl na místě.
18'
Hosté zase zahrozili střelou z větší vzdálenosti! Vyslal ji Taxiarchis Fountas, ale tentokrát velmi dobře zasáhl Gary Rogers, který míč vyrazil zpět do pole.
17'
Centr z levé strany si snadno stáhl ze vzduchu hostující gólman Paul Gartler. Toho nikdo z hráčů Dundalku neatakoval.
15'
Další nedovolený zákrok hostí. Melih Ibrahimoglu zajel do Hoareho.
15'
Po faulu na Davida McMillana na polovině hřiště budou domácí rozehrávat.
13'
Takhle nějak si hráči Rapidu určitě představovali úvod zápasu. Po poměrně rychlém prvním gólu mohou hrát s větším klidem.
11'
Hosté dávají nádherný gól a ujímají se vedení! Postaral se o to CHRISTOPH KNASMÜLLNER, který přebral míč na půlce, popoběhl dopředu a dělovkou z nějakých 28 metrů vymetl pravou šibenici z pohledu marně se natahujícího Rogerse.
8'
Hostující Srdjan Grahovać byl potrestán žlutou kartou za faul na Shieldse.
7'
Hosté hezky zakombinovali ve středu hřiště a balón postupně doputoval k Taxiarchisovi Fountasovi. Ten z 20 metrů zamířil vedle pravé tyče z pohledu brankáře Rogerse.
6'
Schick nahrával míč doprava na Filipa Stojkoviće. Ten posílal do domácí šestnáctky přízemní centr, se kterým si obrana Dundalku poradila.
4'
Domácí vyrazili do útoku, ale nepřesná přihrávka Dummigana jejich snahu zhatila.
2'
Domácí do zápasu nastoupili v bílých dresech a černých trenkách. Rapid zvolil červenou.
1'

Dundalk FC: Rogers – Hoare, Boyle, Cleary – Gannon, Shields, Sloggett, Dummigan – Čolović, McMillan, Duffy (C).
Náhradníci: Corcoran, McCarey – Gartland, Flores, Mountney, McEleney, Leahy, S. Murray, Oduwa, Wynne, Kelly.

SK Rapid Vídeň: Gartler – Stojković, M. Hofmann (C), Barać, Ullmann – Knasmüllner, Grahovać – Schick, Fountas, Ibrahimoglu – Kara.
Náhradníci: Strebinger, Unger – Sonnleitner, Alar, Greiml, Kitagawa, Arase, Sulzbacher, Demir, Schuster.

Rozhodčí: Bognar – Buzás, Szert (HUN).
První zápas:
První vzájemný zápas nabídl především infarktový závěr. Po prvním poločase se odcházelo do kabin za stavu 1:1. Dundalk poslal už v 7. minutě do vedení Hoban, domácí však srovnali Ljubičićem. Nerozhodné skóre vydrželo až do 79. minuty, kdy se prosadil ofenzivní fotbalista Rapidu Arase, ovšem jen o dvě minuty později srovnal z penalty McMillan. V samotném závěru základní hrací doby zajistili Vídeňanům dvougólový náskok Hofmann s Demirem. Za hosty pak ještě v 6. minutě nastavení korigoval dalším proměněný pokutovým kopem opět McMillan. Rapid tak přestřílel Dundalk 4:3.
Dundalk FC:
Irský celek dosud v Evropské lize nebodoval. Úspěchem pro Dundalk je už ale postup do skupinové fáze. Velkým zážitkem jsou pro hráče klubu zápasy s londýnským Arsenalem. První duel na půdě anglického giganta prohráli 0:3 a ještě mají před sebou domácí odvetu. Naposledy padli 3:4 na stadionu svého čtvrtečního soupeře. Letošní ročník irské ligy už má Dundalk za sebou. Soutěž se totiž hraje formátem jaro – podzim. Lilywhites obsadili třetí místo. Navíc stále figurují v národním poháru. V pátek přehráli 4:1 dublinské Bohemians a postoupili do semifinále.

SK Rapid Vídeň:
Rapidu patří po osmi kolech domácí Bundesligy v tabulce třetí místo. Na vedoucí Salzburg ztrácí jen tři body. Naposledy prohrál 3:4 na hřišti Riedu, před tím doma remizoval 1:1 právě s lídrem soutěže. V Evropské lize Rapid podlehl na domácí půdě Arsenalu 1:2 a porážku 0:1 si přivezl ze hřiště norského Molde. V utkání o postupovou naději pak zdolal po dramatické bitvě 4:3 Dundalk.

Posledních 5 zápasů Rapidu:
Molde – Rapid 1:0 (EL)
Rapid – Altach 3:1
Rapid – Salzburg 1:1
Ried – Salzburg 4:3
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! Ve 4. kole skupinové fáze Evropské ligy se utkají také irský Dundalk a rakouský Rapid Vídeň. Domácí dosud nebodovali a tabulku skupiny B tak logicky uzavírají. Rapid získal jediné tři body právě proti Dundalku, který na svém hřišti přestřílel 4:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.