Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hapoel Be'er Sheva  : Leverkusen - 5. listopadu 2020   18:55

Hapoel Be'er Sheva
11' Acolatse (Agudelo) • 25' Acolatse (Dadia)
2:4
(2:2)
Leverkusen
Leverkusen
5' Bailey  (Wirtz) • 39' Dadia (vl.)  • 75' Bailey  (Demirbay) • 88' Wirtz  (Diaby)
Levita – Taha (89. Meli), Kabha (84. Varenne), Vítor (C) – Bareiro – Dadia, Josué, Goldberg (84. Safouri) – Agudelo (64. Shviro), Acolatse, Sallalich (64. Yosefi).
Petrescu – Ghinguleac, Grigoriu (ROU)
Ha Moshava - Petah Tikva
Leverkusen
Hrádecký – Jedvaj (62. L. Bender), Tah (C), Dragović, Wendell – Palacios – Wirtz, Demirbay, Amiri – Bailey, Alario (46. Diaby).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:13.
Fotbalisté Leverkusenu nakonec zvládli utkání na půdě izraelské Beer Ševy a do tabulky si připsali cenné tři body za vítězství 4:2. Domácí přitom dokázali zareagovat na rychlý úvodní zásah Leona Baileyho a dvěma trefami Eltona Acolatseho otočit skóre na 2:1. Ještě do přestávky však Bayer vyrovnal s pomocí obránce soupeře Ora Dadii, který si vstřelil nešťastný vlastní gól. Po změně stran už hráli především hosté, kteří se ale dlouho nemohli prosadit proti zatažené obraně soupeře. Až v 75. minutě to změnil Leon Bailey, jenž přehlavičkoval vybíhajícího brankáře Levitu a v 88. minutě definitivně rozhodl Florian Wirtz. Krátce Wirtzovým gólem přitom hlavičkoval do břevna domácí Shviro.
90+4'
90+4'
Ještě jedno zakončení po standardce. Několikrát tečovaný balón se však nevešel mezi hostující tyče.
90+2'
Domácí zahrozili po standardní situaci Josuého. Po jeho centru hlavičkoval těsně vedle Mariano Bareiro! Hrádecký se jen díval.
90+1'
Tak ještě čtyři minuty!
90'
O osudu zápasu je asi rozhodnuto. Uvidíme, kolik času sudí ještě nastaví...
89'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Loai Taha, přichází Marcelo Meli.
88'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Dragović je v pořádku a hra tak mohla být zase zahájena. Hned po rozehrávce po ošetření svého hráče Bayer udeřil! Moussa Diaby zatáhl z pravého křídla míč až k blízkosti brankové čáry, odkud našel zpětnou přihrávkou FLORIANA WIRTZE a ten se z první trefil k pravé tyči z pohledu marně se natahujícího Levity – 2:4..
86'
Před Hrádeckého bránou zůstal ležet hostující zadák Aleksandar Dragović. Tne musí být ošetřen.
86'
Po rohovém kopu mohlo být srovnáno! K hlavičce se totiž dostal Itamar Shviro a Lukáše Hrádeckého zastavila tyč!
86'
Další centr Yosefiho už prošel. Před nabíhajícím Acolatsem uklízel na zadní tyči na roh obránce.
85'
Centr domácího Tomera Yosefiho z levé strany byl zablokován.
84'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Marwan Kabha, přichází Gaëtan Varenne.
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Sean Goldberg, přichází Ramzi Safouri.
84'
Nadiem Amiri se pokusil o dalekonosnou střelu, trefil však jen záda protihráče.
82'
Lars Bender zatáhl balón až do pokutového území soupeře. Tam už však neměl prostor na zakončení ani přihrávku.
81'
Hráči Leverkusenu zatím soupeře do tlaku nepouštějí. Naopak, nadále hrají s míčem na útočné polovině.
79'
Domácí potřebují najít síly na ofenzivnější pojetí hry. Pokud chtějí bodovat, nemohou jen bránit.
76'
Bailey musel být poté, co ho domácí brankář převálcoval, ošetřován. Bude ale v pořádku.
75'
Hosté přeci jen strhávají vedení na svou stranu! Kerem Demirbay odcentroval z hloubi pole. LEON BAILEY byl u míče dříve než vybíhající Levita a hlavou ho poslal přes gólmana Hapoelu do sítě. Levita následně Baileyho ztrestal bolestí, jelikož ho sroloval. To už ale na změně skóre nemohlo nic změnit.
74'
Rychlý protiútok domácích. Míč dostal na pravé křídlo Acolatse. Místo zakončení ještě zkusil zpětnou přihrávku, která však nenašla adresáta.
73'
Nakonec to vyzkoušel z dálky Exequiel Palacios a nemířil zle! Jeho rána se vykroutila těsně vedle šibenice.
72'
Hosté jsou nastěhováni před pokutovým územím soupeře. Hledají prostor na centr nebo zakončení.
70'
Střely na bránu – 2:7 (2. poločas 0:4)
68'
Zajímavá příležitost Bayeru! Diabyho centr z pravé strany přizvedl před vybíhajícím Levitou Leon Bailey a k balónu se dostal Nadiem Amiri. Jeho střela z dobré pozice však končí nad břevnem!
67'
Na centr Amiriho nedosáhli Tah s Benderem. Bude se jen kopat od brány Beer Ševy.
66'
Miguel Vítor v souboji odstrčil Baileyho, což rozhodčí posoudil jako nedovolené počínání. Standardní situace pro německý celek...
65'
Vypadá to, že domácí se vymaňují z náporu soupeře a jsou schopni trochu volněji dýchat.
64'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Jonathan Agudelo, přichází Itamar Shviro.
64'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Sintayehu Sallalich, přichází Tomer Yosefi.
63'
Po delší době zaútočili domácí. Acolatse rozehrál doleva na Goldberga, na jehož centr si nabíhal Sintayehu Sallalich. K hlavičce se nakonec neprosadil.
62'
Lars Bender se hned zapojil do akce. Jeho centr ale odkopl jeden z domácích zadáků.
62'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Tin Jedvaj, přichází Lars Bender.
60'
A teď už šance přišla! Wendell centroval zleva a balón propadl na malé vápno, kde se ho ve skluzu pokoušel uklidit za brankovou čáru Leon Bailey. Levita včas zareagoval a hrací předmět zalehl.
60'
Centr Tina Jedvaje jen prolétl pokutovým územím. Hosté ale balón opět získávají a pokračují v tlaku.
59'
Nápor Leverkusenu sílí. Hosté se nechtějí spokojit s nerozhodným stavem.
57'
Žlutou kartu dostává Kerem Demirbay (Bayer Leverkusen).
57'
Další zakončení hostí. Z pravého rohu šestnáctky to zkoušel křížnou přízemní střelou Moussa Diaby. Jeho pokus ale neměl dostatečnou razanci na to, aby Levitu zaskočil.
56'
Tohle nebylo špatné. Hráči Bayeru tentokrát předvedli rychlý přechod do útoku. Demirbay poslal za obranu balón, který doběhl mladíček Florian Wirtz, jenž našel centrem od brankové čáry Exequiela Palaciose. Ten však hlavičkoval přímo do středu brány, kde se samozřejmě nacházel brankář Levita.
55'
Hosté už byli u pokutového území soupeře, ale ne úplně přesnými přihrávkami se zahnali na půlku.
54'
Josué neobešel Taha u postranní čáry. Domácí ale budou vhazovat.
52'
Na Amiriho přihrávku za obranu spoluhráč Bailey nedosáhl. Bude se kopat od brány, kterou hájí Ohad Levita.
50'
V souběžně hraném zápase této skupiny vede Slavia nad Nice 2:1. Zatím rozdílový gól dával Abdallah Sima.
49'
Sledujeme zatím poklidný úvod druhého poločasu. Ten se odehrává hlavně ve středu hřiště.
47'
Elton Acolatse byl v ofsajdové pozici, kterou přeměnil v odpískaný ofsajd tím, že se dotkl míče.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Moussa Diaby.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 37 % : 63 %
Střely na bránu – 2:3
Střely mimo – 0:2
Rohové kopy – 2:2
První poločas nabídl hned čtyři góly. Do kabin se jde za stavu 2:2. Hosté začali lépe a už v 5. minutě prostřelil domácího brankáře Leon Bailey. Hapoel však má šikovného útočníka Eltona Acolatseho. Ten v 11. minutě využil přihrávky Agudela a střelou z levé strany šestnáctky na zadní tyč vyrovnal a ve 25. minutě předvedl ještě větší parádu. Po převzetí balónu totiž obehrál z prvního doteku Dragoviće, následně se zbavil Taha i brankáře Hrádeckého a po famózní individuální akci zakončoval do prázdné brány. Leverkusenu pak pomohl obránce Beer Ševy Or Dadia, jenž si srazil balón do vlastní brány po dobrém zákroku brankáře Levity, který vyrážel hlavičku Jedvaje.
45'
45'
Hráči Leverkusenu v závěru prvního dějství okupují prostor poblíž šestnáctky soupeře a snaží se něco nebezpečného vymyslet.
42'
První půle je tedy velmi zajímavá. Nabídla už čtyři góly. Aktivnější hosté mají velké problémy s útočníkem soupeře Acolatsem.
39'
Hosté vyrovnávají! Po rohovém kopu Amiriho se dostal k hlavičce Tin Jedvaj. Levita předvedl reflexivní zákrok, ovšem balón vyrazil přímo do spoluhráče ORA DADII, od něhož se míč odrazil do brány Beer Ševy – 2:2.
36'
Z následného rohu už domácí nic nevytěžili.
35'
Opět Elton Acolatse! Po vysunutí od Josuého mohl zkompletovat hattrick. Jeho zakončení však srazil na roh vracející se Wendell.
33'
Hosté se usadili s míčem na útočné polovině. Většina hráčů Hapoelu se zatáhla až k pokutovému území.
32'
Domácí nabrali sebevědomí a v ofenzivě si stále více troufají. Agudelo bojoval u postranní čáry proti přesile a získal autové vhazování.
30'
28'
Leverkusen potřebuje přidat. Případná porážka z tohoto zápasu by svěřencům kouče Bosze zkomplikovala postupové plány.
27'
Celek Beer Ševy opět ukazuje, že je v ofenzivě neskutečně efektivní. Stačí málo a dokáže udeřit.
25'
Hapoel Sheva právě vstřelil branku!
ELTON ACOLATSE ukazuje, že výkonnostně patří asi do lepší soutěže, než je ta Izraelská! Or Dadia k němu u postranní čáry sklepl hlavou míč, Acolatse se pak nádherným prvním dotykem zbavil Dragoviće, v šestnáctce obehrál zasekávačkou Taha, následně obešel i brankáře Hrádeckého a zakončoval do prázdné brány. Neskutečná akce 25letého nizozemského útočníka.
24'
Rohový kop Josuého hostující obrana odvrací.
23'
Elton Acolatse vběhl do pokutového území z levé strany a pokusil se vystřelit. Hostující obránce balón srazil na roh.
21'
Hostující Lucas Alario si chtěl vynutit penaltu pádem v pokutovém území. Ten byl příliš teatrální a sudí Petrescu mu za to udělil žlutou kartu.
21'
Ve druhém utkání skupiny C vede oslabená Slavia nad francouzským Nice 1:0 po gólu Jana Kuchty.
20'
Krásný míč za obranu soupeře tentokrát poslal jeden z hráčů Leverkusenu. Nadiem Amiri tak postupoval sám na brankáře Levitu, kterému chtěl udělat kličku, ale strážce domácí svatyně jeho úmysl přečetl a balón mu čistě vypíchl!
19'
Opět dlouhá přihrávka za hostující obranu. Elton Acolatse to měl k balónu ale daleko.
18'
Zajímavá akce domácích, která byla tažena na pravé straně. Na zpětný centr Dadii si naběhl Josué, jehož střelu zpoza šestnáctky zablokoval Demirbay.
17'
A měli jsme tu náznak zmíněného kontru domácích. Kolmá přihrávka však nenašla adresáta a míč sebral brankář Hrádecký.
16'
Nyní asi zase můžeme očekávat nápor Bayeru. Hapoel i ve vítězném utkání se Slavií spoléhal především na rychlé protiútoky.
13'
Sintayehu Sallalich zajel do Exequiela Palaciose a dostal za to žlutou kartu.
11'
Domácí z ničeho nic vyrovnávají! Leverkusen přišla draho ztráta ve středu hřiště. Míč se dostal k Jonathanovi Agudelovi, který nahrál na levé křídlo ELTONOVI ACOLATSEMU. Toho nedokázal zastavit Tah a vzápětí ani vracející se Jedvaj a Acolatse vše vyřešil přízemní střelou ke vzdálenější tyči – 1:1.
10'
Lucas Alario si navedl míč na střelu levačkou zpoza šestnáctky. Tu ztlumil bránící hráč a brankář Levita měl tentokrát snadnou práci.
8'
Hosté nadále útočí. Rohový kop zahrával Kerem Demirbay. Izraelský celek se ubránil.
7'
Leverkusen odstartoval dobře. Rychlý gól se favoritovi v takových zápasech hodí. Beer Ševa teď nebude moci jen bránit.
5'
Německý celek jde do rychlého vedení! Florian Wirtz vysunul pěkným pasem LEONA BAILEYHO, který z pravé strany šestnáctky prostřelil brankáře Ohada Levitu. Ten balón levou nohou vyrazil nad sebe tak, že se hrací předmět snesl do sítě.
4'
Lucas Alario to zkusil ze střední vzdálenosti. Domácí bránu netrefil.
2'
Hosté v úvodu na míči. Josué fauloval ve středu hřiště Palaciose, takže to tak bude i pokračovat.
1'

Hapoel Be'er Sheva FC: Levita – Taha, Kabha, Vítor (C) – Bareiro – Dadia, Josué, Goldberg – Agudelo, Acolatse, Sallalich.
Náhradníci: Rahamim – Keltjens, Tzedek, Shviro, Safouri, Twito, Yosefi, Madmon, Gamon, Varenne, Meli, Hatuel.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Jedvaj, Tah (C), Dragović, Wendell – Palacios – Wirtz, Demirbay, Amiri – Bailey, Alario.
Náhradníci: Grill, Lomb – L. Bender, S. Bender, Tapsoba, Baumgartlinger, Diaby, Sinkgraven, Gedikli.

Rozhodčí: Petrescu – Ghinguleac, Grigoriu (ROU).
Hapoel Be'er Sheva FC:
V Izraeli byl kvůli snaze zastavit šíření pandemie Covidu-19 vyhlášen lockdown a na základě toho byla na více než měsíc přerušena také místní fotbalová liga. Po jejím obnovení stačili hráči Beer Ševy sehrát dva zápasy, celkově mají na kontě čtyři. Z nich vytěžili pět bodů a v tabulce soutěže jim patří osmá příčka. Naposledy doma remizovali 2:2 s týmem Bnei Sachnin. V Evropské lize se Beer Ševě daří proti českým týmům. V jejím play off totiž přešli přes Plzeň, kterou doma zdolali 1:0 a v úvodním duelu skupinové fáze přehráli 3:1 Slavii. Na půdě francouzského Nice už prohráli 0:1.

Bayer Leverkusen:
Leverkusen zažívá slušný vstup do bundesligové sezóny. Po šesti kolech zůstává neporažen s bilancí tří výher a tří remíz. V tabulce soutěže to stačí na čtvrté místo. Naposledy hráči Bayeru zvítězili 4:2 na hřišti Freiburgu. Celek, který je podporován známou farmaceutickou společností, navíc vstoupil do Evropské ligy vysokou domácí výhrou 6:2 nad francouzským Nice. Minulý čtvrtek však fotbalistům Leverkusenu nevyšel duel v pražském Edenu. Hostujícímu celku zkomplikoval situaci brzkým vyloučením Bellarabi a v 80. minutě nakonec rozhodl o vítězství Slavie střídající Olayinka. V Izraeli tak Bayer potřebuje bodovat.

Posledních 5 zápasů Leverkusenu:
Mainz – Leverkusen 0:1
Leverkusen – Nice 6:2 (EL)
Leverkusen – Augsburg 3:1
Slavia – Leverkusen 1:0 (EL)
Freiburg – Leverkusen 2:4
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Ve čtvrtek pokračuje zápasy 3. kola skupinové fáze Evropská liga. V rámci „slávistické“ skupiny C se utkají také izraelský Hapoel Be'er Sheva a německý Bayer Leverkusen. Všechny celky mají po dvou utkáních na kontě tři body. V tomto utkání by však měla být kvalita přeci jen na straně Bayeru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.