Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lech Poznań : Lutych - 5. listopadu 2020   18:55

Lech Poznań
Lech Poznań
14' Skóraś (Tiba) • 22' Ishak (Puchacz) • 48' Ishak (Puchacz)
3:1
(2:1)
Lutych
Lutych
29' Lestienne
Lech Poznań
Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne (C), Puchacz – Skóraś (62. Sýkora), Tiba (81. Muhar), Moder, Marchwiński (62. Kamiński) – Ramirez (81. Awwad) – Ishak (85. Kačarava).
Manuel Schuettengruber – Roland Brandner, Robert Steinacher (všichni Rakousko)
INEA Stadion, Poznań
Lutych
Bodart – Jans, Bokadi, Dussenne, Gavory (46. Siquet) – Raskin (73. M. Carcela-González), Bastien (C), Cimirot (88. J. Carcela-González) – Balikwisha, Amallah (60. Boljević), Lestienne (73. Oularé).

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:7. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:19.
Je konec a z výhry se mohou radovat fotbalisté Poznaně. Jejich výkon byl dnes opravdu výborný a tři body berou zcela zaslouženě. Domácí hned na začátku druhého poločasu šli zásluhou Ishaka do dvoubrankového vedení, které si ve zbytku zápasu zkušeně pohlídali a svému soupeři téměř nic nedovolili. Naopak sami měli ještě pár zajímavých šancí, nicméně žádná z nich už gólem neskončila.
90+4'
90+3'
Zřejmě poslední akcí se prezentoval Sýkora, který se ale na pravé straně neprosadil přes Siqueta.
90+2'
Po dalším brejku už pálil Muhar, avšak jeho pumelice zamířila vysoko nad Bodartovu svatyni.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Hosté už mají otevřená zadní vrátka a nyní se domácí dostali do slibně vypadajícího přečíslení. Kačarava však nezvolil ideální řešení a modří nakonec ani nezakončili.
89'
Do šestnáctky Poznaně doputoval velmi nebezpečný centr a Rogne měl co dělat, aby balon odhlavičkoval před dobíhajícím Oularém.
88'
Žlutou kartu dostává Karlo Muhar (KKS Lech Poznań).
88'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Gojko Cimirot, přichází Joachim Carcela-González.
87'
Z dobré pozice zakončoval také Kačarava, kterému ale jeho kop vůbec nevyšel a míč vylétl vysoko nad bránu.
86'
Boljević se uvolnil ve středu hřiště a poté zkusil své štěstí z dálky. Jeho střela nepříjemně zaplavala a Bednarek balon zneškodnil až napodruhé.
85'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Mikael Ishak, přichází Nika Kačarava.
84'
Z podobné pozice to zkoušel na druhé straně také Awwad, ale ani jeho rána nezamířila mezi tři tyče.
83'
Oularé si navedl míč do středu a vypálil ze střední vzdálenosti, avšak jeho pokus nepustil na bránu jeden z bránících fotbalistů.
82'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a Poznań i nadále pokračuje ve velmi koncentrovaném výkonu. Dotáhnou dnešní mač do zdárného konce?
81'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Dani Ramirez, přichází Mohammad Awwad.
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Pedro Tiba, přichází Karlo Muhar.
80'
Už mohlo být hotovo! Po krásné kombinační akci uvolnil Sýkora elegantní patičkou Kamińského, který byl sám před bránou. Tentokráte ale vynikl brankář Bodart, jenž jeho následnou střelu vykopl nohou.
79'
Již žlutou kartou potrestaný Bastien se dopustil dalšího faulu a hlavní sudí mu naznačil, že příště může za podobný zákrok přijít vyloučení.
78'
Tiba chtěl Bodarta překvapit přímou střelou na bránu, ovšem jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
77'
Dussenne před vápnem zbytečně fauloval Ishaka a nabídl Lechu výhodu standardní situace.
76'
Puchacz se odvážně vrhl mezi dva protihráče, ale ukázalo se, že si ukousl až příliš velké sousto, a Bokadi mu míč odebral.
75'
Ishak si seběhl pro míč a poté byl faulován Bastienem. Poznań tak bude moct v klidu rozehrávat.
74'
Střídající Carcela-González se hned chtěl prezentovat individuální akcí, nicméně Puchacz ho celkem bez problémů ubránil.
73'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Maxime Lestienne, přichází Obbi Oularé.
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Nicolas Raskin, přichází Mahdí Carcela-González.
72'
Ve vápně se po souboji s Šatkou poroučel k zemi Boljević, avšak dle názoru rakouského arbitra to na penaltu nestačilo.
71'
Zatím to tak nevypadá, jelikož domácí forvard se po krátkém ošetření za postranní čárou vrátil do hry.
70'
Na hrací ploše zůstává ležet Ishak, který se drží za stehenní sval. Uvidíme, zda se bude muset střídat.
69'
Ishak se vydal napadat a brankář Bodart měl co dělat, aby před ním stačil odehrát míč na Bokadiho.
68'
Domácí nyní naprosto v pohodě kombinují na vlastní polovině. Je jasné, že ve zbytku zápasu už nikam spěchat nebudou.
67'
Dobrou práci odvedl Sýkora, který se stihl vrátit s Lestiennem a poté ho i čistým způsobem odzbrojil.
66'
O chvilku později Ramirez pálil zpoza vápna, avšak jeho rána na bránu neprošla.
65'
Ramirez poslal do vápna velmi dobrý centr a nebýt zásahu Janse, Moder by zakončoval sám z malého vápna.
64'
Žlutou kartu dostává Noë Dussenne (Standard Lutych).
63'
Domácí se po třetím gólu malinko zatáhli a nyní spíše vyčkávají, zda hosté nevyrobí nějakou chybu v rozehrávce.
62'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Filip Marchwiński, přichází Jakub Kamiński.
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Michał Skóraś, přichází Jan Sýkora.
61'
Cimirot se nacházel ve velmi nadějné palebné pozici, jenže místo střely ještě přihrával a jeho pas vystihl Rogne.
60'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Selim Amallah, přichází Aleksandar Boljević.
59'
Siquet se odvážně vrhl dopředu a jeho akci přerušil až Czerwiński. I tak ale zůstanou hosté u balonu a budou vhazovat.
58'
Amallah se snažil napadat rozehrávku Poznaně, avšak jeho zákrok na Šatku byl posouzen jako nedovolený.
57'
Sám faulovaný Ramirez se ujal rozehrávky, ale jeho nepovedený centr zamířil přímo do Bodartových rukavic.
56'
U postranní čáry byl faulován Ramirez a Lech bude mít k dispozici volný přímý kop.
55'
Hosté šli do zajímavé situace tří proti třem, jenže Amallah zvolil to nejhorší možné řešení a doslova odevzdal balon Šatkovi.
54'
Czerwiński se zbavil svého strážce a poté nabízel míč do vápna, ale na jeho centr nikdo v modrém nedosáhl.
53'
Žlutou kartu dostává Samuel Bastien (Standard Lutych).
52'
Standard tak mohl udeřit ze standardní situace, nicméně nabídku Cimirota odvrátil na přední tyči stojící Marchwiński.
51'
Lestiennův průnik nedokázal zastavit Czerwiński a následný pas křídelníka Lutychu odehrál Šatka do autu na roh.
50'
Lech udělal velký krok k vítězství a hosté to budou mít ve zbytku zápasu už velmi těžké, neboť dnes zkrátka nepůsobí tím nejlepším dojmem.
48'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
Poznań na začátku druhého dějství přidává třetí gól a znovu to bylo po akce na levé straně. Ofenzivně laděný bek Puchacz se znovu vydal dopředu a přesným centrem vybídl ke skórování MIKAELA ISHAKA, jenž přesný zakončením k tyči nedal Bodartovi šanci.
47'
Tiba obral o balon Raskina a hned chtěl vyslat do útoku Ishaka, ovšem jeho pas doputoval až k brankáři Bodartovi.
46'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Nicolas Gavory, přichází Hugo Siquet.
46'
V prvním poločase nebyla nastavena ani minuta a hráči odcházejí do kabin za stavu 2:1 pro domácí. Lech vstoupil do utkání výborně a hned ve čtrnácté minutě šel do vedení, když se hlavou trefil Skóraś. Aktivita domácích neupadala a o chvilku později navýšil jejich vedení Ishak. Lutych se do boje o body vrátil po necelé půl hodině hry, neboť s velkou dávkou štěstí snížil náskok Poznaně Lestienne.
45'
45'
Nyní už byla spolupráce domácích středopolářů o něco lepší a po jejich akci centroval Ishak, jehož nabídku ale odkopl Jans.
44'
Tiba si teď moc neporozuměl s Moderem a po jejich neshodě uvedou hosté míč do hry autovým vhazováním.
43'
Po nějaké době si na balon sáhl také Bednarek, jenž pro sebe uzmul přízemní nabídku Lestienna.
42'
Bodart si šel pro balon a ve vápně ho lehce atakoval Ishak. Vše se ale obešlo bez přerušení hry, jelikož hostující brankář udržel míč v náruči a pak rychle rozehrál na Bastiena.
41'
Ten se neujal a naopak domácí šli rychle do brejku. Po přiťuknutí Ishaka ho zakončil Ramirez, který však vysoko přestřelil.
40'
Bastien dostal čas ve středu hřiště a odhodlal se k dalekonosné střele. Tu zblokoval jeden z obránců Poznaně mimo bránu a bude z toho roh.
39'
Gavory by si měl začít dávat velký pozor. Nyní opět fauloval a v jeho podání se jednalo o několikátý nedovolený zákrok v dnešním utkání.
38'
Czerwiński otálel s rozehrávkou a nakonec se k němu stáhl Raskin. Ten si ovšem v souboji pomohl faulem a doslova tedy osvobodil pravého obránce Lechu.
37'
Moder potáhl míč středem hřiště a pak vypálil zpoza šestnáctky. Bodart ale mohl zůstat v klidu, neboť tento pokus mezi tři tyče nezamířil.
36'
Výborně to udělal Ramirez, který se šikovně vymotal ze sevření dvou protihráčů a poté přenesl hru na volného Puchacze.
35'
Gavory se znovu provinil proti pravidlům a musí být rád, že po tomto zákroku nenásledovala druhá žlutá karta.
34'
Modří se snaží hru malinko uklidnit a momentálně si pouze přihrávají balon na vlastní polovině.
33'
Balikwisha zkusil své štěstí z poměrně velké dálky, ale míč vyletěl vysoko nad bránu.
32'
Šťastný gól hosty nabudil a nyní hýří aktivitou. Dočkáme se ještě před odchodem do kabin srovnání?
31'
Domácí hned po rozehrávce vyrobili velkou chybu a Lestienne mohl srovnat, avšak hlavní sudí byl toho názoru, že celé situaci předcházel útočný faul Gavoryho.
29'
Standard právě vstřelil branku!
Domácí nyní měli obrovský kopec smůly a Lutych se díky tomu dostává na dostřel. Raskin vypálil zpoza šestnáctky a trefil pouze tyč, jenže balon poté po odrazu od zad gólmana Bednarka zůstal na brankové čáře, a dobíhající MAXIME LESTIENNE měl tak hodně snadnou práci.
28'
Žlutou kartu dostává Nicolas Gavory (Standard Lutych).
27'
Cimirot posílal míč na přední tyč, ovšem tam byl nejdůraznější Šatka a díky jeho zásahu se Lech ubránil.
26'
Nyní už byl ale Maxime Lestienne o něco úspěšnější a dokázal získat standardní situaci.
25'
Lestienne to znovu zkoušel sám po křídle, avšak po pár metrech mu stopku vystavil Marchwiński.
24'
Standard je zatím absolutně mimo hru a pouze čeká, co vymyslí jeho soupeř.
22'
A už je to o dvě branky! Rohový kop ještě žádné nebezpečí nepřinesl, nicméně Poznań zůstala nastěhovaná u vápna Lutychu a postupnou kombinací byl uvolněn na levé straně Puchacz. Ten zvedl hledal a přesným pasem našel sbíhajícího MIAKELA ISHAKA a ten už jen poslal balon do poloprázdné brány.
21'
Czerwiński se vydal dopředu a nakonec získal pro svůj tým rohový kop.
20'
Po nějaké době se hosté dostali k pokutovému území svého soupeře, ale po špatné přihrávce Raskina mohou opět hrát hráči polského celku.
19'
Modří jsou nyní hodně aktivní a do vápna léta jeden centr za druhým, jenže zatím se žádný pořádně neujal.
18'
Ofenzivní hráči Poznaně si tentokráte role vyměnili, avšak ani Ishak se kvůli zásahu jednoho z obránců ke střele nedostal.
17'
Ishak se prodral až do šestnáctky a tam nahrával Ramirezovi, kterému ovšem balon ukopl Dussenne.
16'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Lestienne, nicméně jeho akce po křídle se s úspěchem nepotkala.
14'
Lech se po čtrnácti minutách dostává do vedení! Tiba dostal na levé straně spoustu prostoru k centru a po zaváhání jednoho z obránců propadl míč k MICHALU SKÓRAŚOVI, jenž se do něj opřel hlavou a překonal Bodarta.
13'
Cimirot hledal ve vápně číhajícího Balikwishe a tomu chyběl jen kousek k tomu, aby na balon doskočil.
12'
Ramirez potáhl balon středem hřiště a poté roztáhl hru na Skóraśe. Ten však prováhal ideální moment k přihrávce a následně ho čistě odzbrojil Bokadi.
11'
Puchacz se zbavil svého strážce a následně poslal do vápna velmi dobý centr. Jeho spoluhráči se ale nestihli dotáhnout, a míč tak pouze doskákal do zámezí.
10'
Proti pravidlům se provinil na druhé straně také Skóraś, jenž podrazil Janse při snaze vypíchnout mu balon.
9'
Následně se dopředu hnal Moder a Raskin musel tuto slibně se rozvíjející akci Lechu přerušit jen za cenu faulu.
8'
Ani ten však žádnou šanci nepřinesl, míč totiž odvrátil z šestnáctky Tiba.
7'
Cimirot byl nedovoleně atakován před pokutovým územím a hlavní arbitr nařídil volný přímý kop pro Lutych.
6'
Amallah vystihl nepřesnou rozehrávku domácích a následně hned nabízel balon před bránu, kde před Lestiennem stihl zasáhnout Czerwiński.
5'
Gavory poslal do vápna dobrý míč, avšak Lech dokázal osvobodit kapitán Rogne.
4'
Balikwisha si poradil s Puchaczem a jeho následný centr odklidil do autu Šatka. Uvidíme první rohový kop zápasu.
3'
Žlutou kartu dostává Dani Ramirez (KKS Lech Poznań).
3'
Rogne hledal dlouhým nákopem rozběhnutého Ishaka, nicméně jeho nepřesný pas si cestu ke svému adresátovi nenašel.
2'
Puchacz se hned pokoušel prosadit po levém křídle, ovšem Jans ho i s míčem vytlačil za postranní čáru.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Poznaně, kteří dnes nastupují v modrých dresech. Jejich soupeř pak bude hrát v bílé sadě.
1'

KKS Lech Poznań: Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne (C), Puchacz – Skóraś, Tiba, Moder, Marchwiński – Ramirez – Ishak.
Náhradníci: Malenica – Crnomarković, Muhar, Sýkora, Dejewski, Kačarava, Awwad, Klupś, Kamiński.

Standard Lutych: Bodart – Jans, Bokadi, Dussenne, Gavory – Raskin, Bastien (C), Cimirot – Balikwisha, Amallah, Lestienne.
Náhradníci: J-F. Gillet, Henkinet – Čop, Oularé, M. Carcela-González, Sylvestre, Boljević, Avenatti, J. Carcela-González, Landu, Siquet, Mabani.

Rozhodčí: Manuel Schuettengruber – Roland Brandner, Robert Steinacher (všichni Rakousko).
Průběžné pořadí skupiny D:

1. Benfica Lisabon – 6 bodů
2. Rangers FC – 6 bodů
3. Lech Poznań – 0 bodů
4. Standard Lutych – 0 bodů
Standard Lutych

Také Lutych mohl být s minulým ročníkem vcelku spokojen, neboť ve vyrovnané Jupiler Pro League obsadil pátou příčku. Ta mu vynesla místenku v předkole Evropské ligy, a přestože v něm měl mírné problémy, tak nakonec se dokázal kvalifikovat do hlavní části. Ani Standard ovšem v úvodních dvou kolech nezískal ani bod a navíc ještě čeká také na první gól. Na druhou stranu v belgické lize se mu letos vede velmi dobře a po jedenácti odehraných zápasech je druhý. Za jeho postavení v tabulce může především pevná defenziva, která je s devíti inkasovanými brankami nejlepší v celé soutěži.
KKS Lech Poznań

Lech loni prožil velmi povedenou sezonu a především díky skvělé formě v nadstavbové části si došel pro konečné druhé místo. Díky němu se kvalifikoval do předkola Evropské ligy a také v něm se mu dařilo. Během čtyř utkání inkasoval pouze jednu branku a celkem v pohodě si zajistil místenku v základní skupině. Tam už mu však pšenka příliš nekvete a na kontě má zatím dvě porážky. Výsledková krize provází Poznań i v nejvyšší domácí Ekstraklase, kde se momentálně nachází až na jedenácté pozici. Jedním z mála pozitiv je tak forma švédského útočníka Mikaela Ishaka, jenž už napříč všemi soutěžemi nasázel velmi solidních devět branek.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu třetí hrací den skupinové fáze Evropské ligy a my se v tomto online přenosu zaměříme na skupinu D, kde Lech Poznań přivítá na svém stadionu Lutych. Úvodní výkop je naplánován na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.