Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Hapoel Be'er Sheva  - 26. listopadu 2020   21:00

Leverkusen
Leverkusen
29' Schick (Jedvaj) • 48' Bailey (Wendell) • 76' Demirbay  • 80' Alario
4:1
(1:0)
Hapoel Be'er Sheva
58' Shviro
Leverkusen
Hrádecký – Dragović, Tah (C), Jedvaj – Bellarabi (80. Gedikli), Wirtz (80. Sinkgraven), Demirbay, Amiri (90+1. Baumgartlinger), Wendell – Schick (68. Alario), Bailey (68. Diaby).
Grill, Lomb – Alario, Baumgartlinger, Diaby, Sinkgraven, Gedikli.
Gil – Sapela, Borkowski (všichni POL)
BayArena, Leverkusen
Levita – Dadia, Bareiro, Taha (C), Kabha, Goldberg (70. Twito) – Sallalich (70. Agudelo, 85. Varenne), Meli (81. Madmon), Keltjens, Yosefi – Shviro (81. Hatuel).
Keren, Rahamim – Tzedek, Twito, Madmon, Gamon, Varenne, Agudelo, Hatuel.

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:8.
Leverkusen naprosto bez problémů zvládá souboj s izraelským outsiderem, díky čemuž si téměř zajistil postup do jarní části Evropské ligy, k definitivní jistotě potřebuje jediný bod. Zpátky ale k dnešnímu duelu, kdy Bayer po celý čas jednoznačně dominoval. Nakonec však i přesto inkasoval, protože Hapoelu daroval gól špatnou rozehrávkou Tin Jedvaj. V konečném součtu ho to ale mrzet nemusí, protože se jeho spoluhráči následně prosadili ještě dvakrát, díky čemuž si německý tým připisuje již páté vítězství v řadě.
90+4'
90+2'
Izraelský celek v pokutovém území ještě vytvořil mírný zmatek, řešit to musel až Kerem Demirbay, který od jednoho z protihráčů poslal míč mimo hrací plochu.
90+1'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Julian Baumgartlinger.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Leverkusenu se už dopředu také moc nechce. Už nějakou chvíli si jen tak přihrává kolem půlící čáry a vyčkává na zahlášení délky nastavení.
89'
Ohad Levita po delší době bude odkopávat od své klece, své spoluhráče tak zkusí poslat ještě do jednoho útoku rozehrávkou nakrátko.
88'
Hapoel už vyloženě vyčkává na závěrečný hvizd. V posledních minutách vyloženě jenom brání a nějakou příležitost k protiútoku vůbec nevyhledává.
87'
Kerem Demirbay si staví míč k dalšímu rohového kopu, tentokrát rozehrává nakrátko, avšak následně to k ničemu nevedlo.
86'
Centr z pravé strany je moc dlouhý a vysoký, takže končí jen na druhé straně hřiště, kde ho stejně našel jeden z domácích fotbalistů.
85'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Jonathan Agudelo, přichází Gaëtan Varenne.
84'
Domácí však přece jen ještě hledají cestu k zakončení, Wendell tak pálil z velké dálky, ale trefil jen prvního protihráče před sebou.
83'
O výsledku zápasu už je definitivně rozhodnuto, čehož už si jsou vědomi všichni hráči na trávníku, kterým se už nikam nechcete, tudíž se to už jenom bude dohrávat.
81'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Marcelo Meli, přichází Ilay Madmon.
81'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Itamar Shviro, přichází Rotem Hatuel.
80'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Emrehan Gedikli.
80'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Daley Sinkgraven.
80'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Leverkusen už si závěr utkání vychutnává! Karim Bellarabi přihrával do malého vápna, kde Ohad Levita dokázal míč vyrazil jen před odkrytou klec, kde se jako první zjevil LUCAS ALARIO, který si gólem do prázdné upevňuje pozici nejlepšího týmového střelce.
79'
Moussa Diaby při svém dalším průniku podklouzl, Loai Taha ho tedy bez problémů obral o balón a neprodleně ho odklidil pryč.
78'
Míč je zase rychle v moci Bayeru, který opět jen tak kombinuje na své polovině a nyní už nemusí dopředu vůbec spěchat.
76'
Tak teď už je asi určitě hotovo! Přímý kop rozehrával KEREM DEMIRBAY, který svou levačkou samozřejmě pálil na bránu, přičemž se trefil do horní tyče, od které se míč odrazil za brankovou čáru. Nádherný gól!
76'
Hosté při obraně vůbec nestíhají, museli si tak pomáhat další hraničním zákrokem, který tentokrát hlavní sudí posoudil jako nedovolený, což znamená přímý kop téměř z hranice pokutového území.
75'
Kerem Demirbay si naváděl míč na další dalekonosné zakončení, tentokrát se k tomu ale neodhodlal, raději přihrál jen dozadu.
73'
Kerem Demirbay zkusil štěstí z velké dálky. Sázel na přesnost, tudíž míč letěl přesně k pravé tyči, ale nebyl dostatečně rychlý, takže Ohad Levita stačil zasáhnout.
72'
Moussa Diaby byl v pokutovém území poslán k zemi, ale hlavní rozhodčí domácímu útočníkovi ihned signalizuje, aby vstával, za tento zákrok penaltu rozhodně pískat nehodlá.
71'
Žlutou kartu dostává Loai Taha (Hapoel Be'er Sheva FC).
70'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Sintayehu Sallalich, přichází Jonathan Agudelo.
70'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Sean Goldberg, přichází Dudu Twito.
68'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Moussa Diaby.
68'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Lucas Alario.
67'
Německý tým drží míč pevně v moci a za žádnou cenu ho nechce dát soupeři. Do zakončení se tak příliš nežene, ale pořád kombinuje na útočné polovině.
66'
Patrik Schick měl další šanci ke vstřelení svého druhého gólu, jeho hlavičku ale tentokrát díky výborným reflexům zastavil Ohad Levita!
65'
Domácí po inkasované brance ztratili chuť na skórování, kterou se pokouší znovu najít, ale zatím neúspěšně. Wendell sice nyní dostal míč do šestnáctky, ale tam v souboji proti dvěma protihráčům neuspěl.
63'
Hapoel cítí šanci na vyrovnání a pokusil se udeřit z rychlého protiútoku, ale tentokrát Bayer zastavil v samotném zárodku.
62'
Leverkusen si dává na rozehrávce extrémně záležet, zejména pak Tin Jedvaj, který za žádnou cenu nechce zopakovat svou chybu. Svým nákopem ale žádného spoluhráče nenachází.
61'
Žlutou kartu dostává Itamar Shviro (Hapoel Be'er Sheva FC).
60'
Jeden z hostujících hráčů se po souboji nezvedá z trávníku a vyžádá si ošetření. Chvíli se tak hrát nebude.
58'
Hapoel Sheva právě vstřelil branku!
Hosté zničehonic snižují a v Leverkusenu to ještě může být hodně zajímavé! Tin Jedvaj totálně pokazil rozehrávku, kdy míč naservíroval před prázdnou bránu ITAMARU SHVIROVI, který touto šancí nepohrdl.
57'
Po centrovaném míči zakončení přijít nemohlo, izraelský celek ale pokračuje v útočném snažení a nakonec získává aspoň rohový kop.
56'
Při bránění si ale jednou faulem pomohl také Leverkusen, což znamená nadějný přímý kop pro Hapoel.
55'
Be'er Sheva je však při rozehrávce doslova tragická, takže domácí se dostali dalšímu zakončení, které měl tentokrát na svědomí Karim Bellarabi, ale ten mířil jen moc vysoko.
54'
Patrik Schick už si hledal další pozici pro hlavičku, tentokrát se k ní ale vůbec nedostal. Jeden z jeho spoluhráčů navíc následně fauloval, takže útočné snažení německého celku končí.
52'
Domácí aktivně napadají až v soupeřící šestnáctce a nadále zůstávají při chuti, určitě se tak ještě pokusí rozvlnit síť.
51'
Hapoel je přece jen po delší době pevně u míče a hledá cestu dopředu, avšak následně Loai Taha nakopává přímo na Lukáše Hrádeckého, takže z toho zase nic nebylo.
50'
Hosté se přece jen nevzdávají, na pravé straně tak zkoušel hledat cestu dopředu Or Dadia, ale proti dvěma protihráčům moc šancí neměl.
48'
Nyní už je nejspíš definitivně rozhodnuto, protože Leverkusen odskakuje na rozdíl dvou branek, který už bude zatím marný Be'er Sheva jen stěží dotahovat! Wendell se prezentoval dobrou průnikovou přihrávkou na LEONA BAILEYHO, který si ji velmi šikovně zpracoval a následně pálil po zemi přesně k protější tyči. Asistence: Wendell.
47'
Do hry se poprvé ve druhé půli zapojí Lukáš Hrádecký, který se jinak opravdu hodně nudí. Otázkou pro nás zůstává, zda je za to rád nebo zda by si raději více zachytal.
46'
Domácí začínají mnohem aktivněji, Leon Bailey už to zkoušel z dálky, ale jeho pokus končí jen vedle levé tyče.
46'
Zápas má zatím naprosto jednotvárný obrázek, protože Leverkusen má 79% držení míče, což jen svědčí o jeho dominanci. Podle toho lze také vidět, že skoro pořád hledá cestu k zakončení, díky čemuž se alespoň jednou prosadil zásluhou českého útočníka Patrika Schicka. Hapoel se jinak absolutně k ničemu nedostal a rozhodně to nevypadá, že by měl alespoň vyrovnat. Bayer si tak ve druhé půli nejspíš dojde pro klidné vítězství.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Domácí nyní pěkně kombinovali, finální pas Nadiema Amiriho však nakonec byla vystižená, ale hosté se s míčem zase moc dlouho neohřáli.
44'
Tomer Yosefi po delšá době hledal nějakou cestu dopředu, ale při souboji odkopl míč jen do zámezí, což znamená další aut pro Leverkusen.
43'
Patrik Schick už zase operoval v pokutovém území, kde tentokrát vymyslel přihrávku na spoluhráče, který pálil z hranice šestnáctky, ale mířil přímo do rukavic Ohada Levity.
42'
Hapoel absolutně netuší, co má proti soupeři dělat. Spíše jenom tak pobíhá po hřišti a čeká, jak se to tedy vyvine.
41'
Domácí si přece jen nejsou jistí jednobrankovým vedením, Karim Bellarabi tak zase centroval do vápna, kde byl ale tentokrát Patrik Schick velmi dobře pohlídán.
39'
Nadiem Amiri svým centrem tentokrát našel přímo Patrika Schicka, který hlavičkoval úplně sám, ale mířil jen těsně vedle brány!
38'
Leverkusenu se už do zakončení příliš nechte, takže si přihrává kolem půlící čáry a hledá nějakou díru v soupeřící obraně. To se ale zatím nedaří.
37'
Na českého forvarda letěl další centr, ten byl ale tentokrát moc nízký, takže ho hostující obránci v klidu odvrátili z nebezpečné zóny.
36'
Bayer se po delší době musel bránit ve vlastním vápnu, to zvládl na výbornou, takže mohl zamířit do protiútoku, při kterém Patrik Schick končí na trávníku, ale nebylo to nedovoleným způsobem.
34'
Tentokrát už Be'er Sheva rohový kop soupeře bez problémů ubránila a osvobodila se dlouhým odkopem, který však zase nachází jen hráči německého týmu.
33'
Aleksandar Dragović rozehrává aut jen dozadu na Jonathana Taha, který také nic neriskuje a párkrát si vyměnil míč s druhým stoperem.
32'
Izraelský celek působí, jakoby už neměl žádné síly, i když se ještě nehraje tak dlouho. Skoro vůbec totiž nenapadá a spíše jenom pozoruje soupeře s míčem.
31'
Bayer i nadále dominuje a opatrně hledá cestu k druhé brance, nyní už ale nebude vůbec nic riskovat.
29'
Domácí se nakonec ještě v první půlhodině dostávají do vedení! Od rohového praporku centroval Nadiem Amiri, který v pokutovém území našel nabíhajícího Tina Jedvaje. Ten volil přímé zakončení hlavou, ale do toho se břichem vložil ještě PATRIK SCHICK, který tak tečoval míč do sítě. Asistence: Tin Jedvaj.
28'
Patrik Schick byl po delší době vidět, kdy se málem dostal k hlavičce po špatném vyhodnocení situace od Ohada Levity, ale situaci vyhodnotil špatně také český útočník, který nestál na ideální pozici.
27'
Itamar Shviro při zpracování skákavého míče selhal, takže ho o něj mohl obrat Jonathan Tah, který zatím své povinnosti splňuje na jedničku.
26'
Nyní jsme viděli dva hraniční souboje, ale ani po jednom hlavní rozhodčí nepíská, takže domácí mohou pokračovat v útočném snažení.
25'
Leon Bailey tentokrát zkusil vzít zodpovědnost na sebe a tak z hranice šestnáctky zkusil štěstí, ale nepříjemně trefil Loaie Taha do břicha, který má nejspíš vyražený dech.
23'
Domácí mají za sebou první větší šanci, kterou ale nevyužili! Leon Bailey hledal někoho před bránou, přičemž díky šťastnému odrazu tam nalezl Kerema Demirbaye, který si na zakončení dal opravdu extrémně záležet, ale napálil jenom tyčku!
22'
Jonathan Tah není spokojený s výrokem rozhodčí, který jeho zákrok proti Itamaru Shvirovi posoudil jako nedovolený. Ještě může být rád, že za svou zbytečnou reakci neviděl žlutou kartu.
21'
Hapoel sice obranu zvládl na jedničku, ale pak zase selhal při rozehrávce, takže Leverkusen se opět usazuje na útočné polovině, kde hledá cestu k zakončení.
20'
Zápas se zatím odehrává v klidném tempu. Rozehrávají zase domácí, kteří dopředu vůbec nespěchají.
19'
Sean Goldberg dostal moc dlouhou přihrávku, kterou tedy musel hrát skluzem, aby vůbec míč udržel ve hře, což se vyplatilo, protože se míč od Jonathana Taha odráží do autu.
18'
David Keltjens si při souboji pomohl docela zbytečným faulem, nakonec ho ale to mrzet nemusí, protože střela z velké dálky mířila jen mimo bránu.
17'
Leverkusen s rozehrávkou vůbec nikam nespěchá. Be'er Sheva tak začíná pomalu napadat, ale to zatím není rozhodně úspěšné.
15'
V úvodních patnácti minutách jsou jednoznačně aktivnější domácí, ti ale stále marně útočí, i když cestu za úvodním gólem vyhledávají velmi aktivně.
14'
Aleksandar Dragović v další souboji nestíhal, raději si tak pomohl tvrdým faulem, který hlavnímu rozhodčímu samozřejmě neunikl.
12'
Nadiemu Amirimu se první centr od rohového praporku vůbec nepovedl, protože byl přetažený, takže ho nikdo nemohl v šestnáctce zachytit.
11'
Hapoel se po opravdu delší době ohřívá s míčem. Ohad Levita však nakonec téměř okamžitě nakopává dopředu, kde nachází jen jednoho z protihráčů.
10'
Karim Bellarabi pěkným přízemním pasem našel v pokutovém území Floriana Wirtze, který zkusil štěstí z první, ale rána se mu vůbec nepovedla, protože skončila vysoko nad bránou.
9'
Bayer je pevně usazen na útočné polovině, kde si dělá, co chce, ale do žádné větší šance to zatím nevede. Přihrávku do běhu totiž Florian Wirtz nezastihl.
7'
Leon Bailey poprvé našel centrovaný míč, ale hlavička se mu příliš nepovedla, protože byla moc pomalá a navíc mířila mimo bránu.
6'
Karim Bellarabi z pravé strany zase centroval, ale tentokrát se trefil jen do prvního protihráče v cestě, který srazil míč mimo hrací plochu.
5'
Aleksandar Dragović sice vyhrál hlavičkový souboj, ale míč v těžké pozici poslal jen do autu, který izraelský celek zase rozehrává nepřesně.
4'
Do hry se zapojuje už také Lukáš Hrádecký, který musí být při přebírání přihrávky extrémně opatrný, protože si takto v sobotu vstřelil vlastní gól.
3'
Leverkusen zatím potvrzuje roli favorita a skoro pořád drží míč pod kontrolou, ale zatím se nedostává do nějaké vyložené šance, ale ještě má přece jen dost času.
2'
Hosté aut nerozehrávají vůbec přesně, kvůli čemuž se museli pustit do souboje o balón, který zvládl lépe německý celek.
1'
Úvodní výkop patří domácímu celku, který ihned spěchá dopředu. Karim Bellarabi tak centruje do šestnáctky, ale žádného spoluhráče tam nenašel.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Dragović, Tah (C), Jedvaj – Bellarabi, Wirtz, Demirbay, Amiri, Wendell – Schick, Bailey.
Náhradníci: Grill, Lomb – Alario, Baumgartlinger, Diaby, Sinkgraven, Gedikli.

Hapoel Be'er Sheva FC: Levita – Dadia, Bareiro, Taha (C), Kabha, Goldberg – Sallalich, Meli, Keltjens, Yosefi – Shviro.
Náhradníci: Keren, Rahamim – Tzedek, Twito, Madmon, Gamon, Varenne, Agudelo, Hatuel.

Rozhodčí: Gil – Sapela, Borkowski (všichni POL).
Hapoel Be'er Sheva FC
Hapoelu se naopak příliš nedaří. Kvalifikaci o Evropskou ligu sice zvládl bravurně, protože ovládl všechny čtyři utkání potřebné k postupu, ale od té dobyse forma výrazně zhoršila. Be'er Sheva sice ještě zahájila svou účast v Evropě výhrou nad Slavií, ale to je zatím vše, čeho dosáhla. Následně totiž nestačila na Nice a ani na Leverkusen, takže se ve skupině nachází na posledním místě. V domácí soutěži to není o moc lepší, kde dnešní hosté nasbírali v šesti duelech pouhých šest bodů, což jim stačí jenom na jedenácté místo tabulky. Hapoel se tak neradoval z vítězství něco přes měsíc, což se dnes pokusí změnit, ale čeká ho nejsilnější skupinový soupeř v Evropské lize, takže to bude mít hodně složité.

Poslední tři utkání
Ashdod vs. Be'er Sheva – 2:0
Be'er Sheva vs. Kfar Saba – 0:0
Be'er Sheva vs. Leverkusen – 2:4
Bayer Leverkusen
Leverkusen je v poslední době opravdu ve skvělé formě, jelikož z posledních osmi zápasů jich rovnou osm vyhrál. V Evropské lize mu to však stačí až na druhé místo, protože právě jednou prohrál se Slavií, která má tak lepší bilanci, ale stejný bodový zisk. V Bundeslize je Bayer dokonce v těsném závěsu za Dortmundem a Bayernem, protože na Bayern, stejně jako Dortmund, ztrácí jediný bod. Nyní dnešní domácí drží šňůru čtyř výher v řadě, kdy porazili postupně Freiburg, Be'er Shevu, Mönchengladbach a Bielefeld. Leverkusen tak bude chtít tuto vítěznou sérii prodloužit, což by se mu mělo povézt, ale uvidíme, jestli se nedočkáme nějakého překvapení.

Bielefeld vs. Leverkusen – 1:2
Leverkusen vs. Mönchengladbach – 4:3
Dobrý večer u evropské kopané! Společně se mnou budete moci sledovat duel, který bude také hodně důležitý pro pražskou Slavii, protože druhý zápas ve skupině proti sobě sehrají Leverkusen a Be'er Sheva. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.