Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Linz : Tottenham - 3. prosince 2020   18:55

Linz
Linz
42' Michorl (Goiginger) • 84' J. Eggestein (Andrade) • 90+3' Karamoko (Ranftl)
3:3
(1:1)
Tottenham
Tottenham
45+2' Bale   • 56' Son Heung-min  (Ndombèlé) • 86' Alli
Linz
A. Schlager – Wiesinger, Holland (C), Andrade – Ranftl, Madsen, Michorl, Renner – Gruber (69. Reiter), J. Eggestein, Goiginger (69. Karamoko).
Gebauer – Haudum, Čeberko, Karamoko, Plojer, Potzmann, Ramsebner, Reiter.
Raczkowski – Siejka, Kupsik (POL)
Linzer Stadion, Linec
Tottenham
Hart – B. Davies (C), Tanganga, D. Sánchez, Doherty – P.-E. Höjbjerg, Lo Celso (71. Dier), Ndombèlé (65. Bergwijn) – Lucas Moura (65. Moussa Sissoko), Son Heung-min (82. Alli), Bale (81. Aurier).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 4 – 2.
Rakouský tým bere zasloužený bod, ale ten je k zachování naděje na postup ze skupiny J málo. Druhý Tottenham má o tři body více a k tomu lepší vzájemnou bilanci.
Tottenham splnil hlavní úkol a zajistil si postup do jarních vyřazovacích bojů. Skvělý výkon to od Mourinhových svěřenců ale nebyl. Nebýt dvou penalt, tak by dost možná nedosáhli ani na jeden bod. Linec zejména v první půli udivoval sebevědomým výkonem, jenž znehodnotila až ruka ve vápně v nastaveném čase. Gólový účet druhé půle otevřel Son Heung-min a na dlouhé minuty tím domácí fotbalisty opařil. Také LASK ale prokázal dobrou efektivitu. Harta zpoza vápna překonal Eggestein a po proměněné penaltě Dele Alliho také střídající žolík Karamoko.
90+4'
90+3'
Linz právě vstřelil branku!
Domácí se znovu vyhrabali ze srabu a ve třetí minutě nastavení si zřejmě zajistili cenný bod! Autorem branky na 3:3 je MAMADOU KARAMOKO, který vypálil prakticky ze stoje a z jednadvaceti metrů krásně uklidil míč ze svého pohledu k pravé tyči. Hart už potřetí kapituloval ze střely zpoza vápna!
90+2'
Karamoko to neudělal nejlépe na koncové čáře. V konfrontaci se stoperem Sánchezem si sám ukopl míč do zámezí.
90+1'
Serge Aurier natáhl krok na pravém křídle, ovšem Dele Alli jeho přízemní přihrávku k okraji šestnáctky nezpracoval.
90'
Od vítězství dělí Spurs už jenom čtyři nastavené minuty.
89'
Linec utrpěl další velkou ránu na psychiku. Po nákopu do autu přijde o spoustu vteřin, protože Hart s odkopem rozhodně nespěchá.
88'
Ke gólu si Dele Alli přibral také žlutou kartu. Po faulu Diera na Karamoka totiž zabránil rychlé rozehrávce ze středu pole.
86'
Tottenham právě vstřelil branku!
Londýnský celek dává třetí gól, i když ze hry vyprodukoval jedinou střelu na branku! O realizaci této penalty se postaral DELE ALLI, kterému stačilo ke skórování vystřelit doprostřed branky.
86'
Žlutou kartu dostává Philipp Wiesinger (LASK Linz).
85'
Čerstvý Steven Bergwijn se natlačil před Wiesingera, který si v pokutovém území pomohl faulem. Tottenham má k dispozici druhou penaltu!
84'
Pár minut před koncem je znovu vyrovnáno! Sánchez vystoupil z ideálního postavení a nechal za sebou JOHANNESE EGGESTEINA, kterého z poloviny hřiště našel Andrade. Německý útočník vypálil z delší vzdálenosti a míč se od ruky Harta odrazil do sítě.
83'
Mamadou Karamoko nesklepl nákop z dílny Hollanda, ovšem ani hosté se přes půlku hřiště nedostali. K vidění je spousta soubojů.
82'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Heung-min, přichází Dele Alli.
81'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Serge Aurier.
80'
Reiter napřáhl z velké dálky, ale trefil jen nohu vlastního spoluhráče Karamoka. Následuje další střídání.
79'
Mamadou Karamoko roztáhl ruku až do tváře Höjbjerga, za což dostal od polského rozhodčího žluté napomenutí.
78'
Son Heung-min byl chycen do těsného ofsajdu, když se ze středového kruhu rozbíhal pro další z nákopů z hloubi pole.
77'
Jelikož výsledkem 2:1 vedou také Anverpy, tak vše nasvědčuje tomu, že po dnešních zápasech bude o obou postupujících rozhodnuto. Belgický tým i Tottenham budou na dvanácti bodech, zatímco LASK na šesti.
76'
Oba týmy to zkusily dlouhým nákopem přes střed hřiště, ale defenzivy to v obou případech zvládly bez sebemenších komplikací.
75'
V poklidu jsme se propracovali do závěrečné čtvrthodiny. Tottenham vytěžil z minima dva góly a už delší dobu si svůj náskok bezpečně hlídá.
74'
Pierre-Emile Höjbjerg byl po centru Son Heung-mina v těžké pozici na střelu, takže nebylo velkým překvapením, že balon letěl mimo bránu.
73'
Son Heung-min byl příjemcem Daviesovy dlouhé přihrávky. Andrade však byl u jihokorejské hvězdy včas a posunul míč na rohový kop.
72'
Michorl se omlouvá spoluhráčům za nákop, který se stal snadným soustem pro třiatřicetiletého gólmana Tottenhamu.
71'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Eric Dier.
71'
Trošku jsem to přivolal. Po centru Ranftla se míč dostal ke Karamokovi, který zpoza vápna minul ze svého pohledu levou tyč.
70'
Linci se už dlouho nepodařilo přiblížení do palebné zóny. V těchto vteřinách si domácí pouze přihrávají na vlastní polovině.
69'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Andreas Gruber, přichází Dominik Reiter.
69'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Mamadou Karamoko.
68'
Tanganga byl po Dohertyho autu trochu zahnaný. Domácí díky tomu aktivovali vysoké napadání a jeho prostřednictvím získali míč na útočné polovině.
66'
Lucas Moura nepředvedl za více než hodinu hry prakticky nic. O to více se ale může připravit na víkendové derby proti Arsenalu, které je pro jeho tým přece jenom důležitější.
65'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Steven Bergwijn.
65'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Moussa Sissoko.
65'
Hosté promarnili brejk dvou na gólmana, když Bale přihrál za paty Son Heung-mina. Snadné doklepnutí na 3:1 se proto konat nemohlo.
64'
Diagonální nákop pohlídal Davies a Sánchez bez vymýšlení odpálil balon do míst, kde se začíná chystat dvojnásobné střídání Spurs.
63'
Něco na tom může změnit Daviesův drobný faul na půlce. Většina hráčů se stěhuje před Hartovo pracoviště.
62'
Tempo hry šlo v posledních pěti minutách strmě dolů. Tottenham se za příznivého stavu nemusí nikam hnát, zatímco domácím se v těchto chvíli vůbec nedaří držet míč.
61'
Dlouho přítomná pohoda z domácích kopaček logicky vymizela. Teď je ve hře Lince hodně nepřesností, míč se často odráží od nohou naprosto náhodně.
60'
Gareth Bale zabojoval o balon v rohu hřiště a výsledkem bylo autové vhazování, z něhož Doherty nic moc nevytěžil.
59'
Dvakrát letěl míč směrem na domácí braku a dvakrát z toho byla radost Spurs. Pro LASK je tento stav hodně krutý.
57'
I za druhý inkasovaný gól si domácí mohou tak trochu sami. Zatímco v nastavení první půle šlo o ruku ve vápně, tak tady nastala fatální ztráta ve středovém kruhu.
56'
Hosté v šestapadesáté minutě otáčí skóre! Z gólu se raduje SON HEUNG-MIN, kterého perfektní přihrávkou z půlící čáry vyslal na zteč Ndombèlé. Z domácího pohledu mohl situaci zachránit jen Schlager, ale křižná střela zprava byla nad jeho síly.
55'
Michorl dal míč Goigingerovi, o kterého se na levém křídle postaral jednoduše odkopávající Doherty.
54'
Son Heung-min vyvinul tlak na jednoho z domácích obránců, ale ten se vzniklé situace v roli posledního hráče nikterak nezalekl.
53'
Ani úvod druhé půle nenapovídá tomu, že by Tottenham začal na hrací ploše nějak dominovat. Kromě gólu z penalty dosud neměl ani jednu šanci.
52'
Thomas Goiginger nejprve vystřelil do první překážky v podobě Dohertyho a pak pro změnu pokazil centr, který způsobil jen odkop od Hartovy brány.
51'
O něco podobného se na druhé straně snažil právě Renner, ale Sánchez předním nekompromisně odpálil balon do zámezí.
50'
Son Heung-min se nedokázal posunout z pravé strany až do pokutového území. Stopku mu trochu riskantně vystavil Rene Renner.
49'
Doherty vhodil na Sáncheze a ten zcela dobrovolně vrátil míč až na bývalého brankáře Manchesteru City, Turína, West Hamu a Burnley.
48'
Laxně bránící Doherty nezabránil centru z pravého kraje hřiště. Míč letěl na bližší tyč, kde se od jednoho z obránců dostal do autu. Následného rohu LASK nijak nevyužil.
47'
Ani jeden z trenérů během pauzy nestřídal, takže se na hrací ploše nachází i Matt Doherty, jenž měl v závěru poločasu jisté svalové problémy.
46'
Žluté karty: 2 – 1.
LASK celý první poločas slavnějšího soupeře přehrával a vytvořil si i několik zajímavých příležitostí. Eggestein v první z nich trefil tyč, načež si na Hartovi dvakrát vylámal zuby Renner. Ve dvaačtyřicáté minutě se už domácí radovat mohli, když se z dálky prosadil Michorl. V nastaveném čase se však Spurs dostali k ojedinělému útoku a ten skončil pokutovým kopem, jenž bezpečně proměnil Gareth Bale.
45+2'
45+2'
Linec svůj náskok do pauzy neudržel! Alexander Schlager vsadil na skok k levé tyči, ale GARETH BALE si pro umístění pokutového kopu vybral opačnou stranu domácí branky.
45+1'
Žlutou kartu dostává Andrés Andrade (LASK Linz).
45+1'
Spurs mají skvělou šanci na vyrovnání ještě před přestávkou! Moura si narazil se Son Heung-minem a zleva odcentroval na Ndombèlého, který zblízka orazítkoval ruku Andradeho. Je to penalta!
45'
Tanganga na vlastní pěst vyrazil na útočný výlet, jenže to stačilo jen na zisk vhazování, po kterém se hosté vrátili na obrannou polovinu.
44'
Zdravotní stav Matta Dohertyho má k ideálu hodně daleko, což se dá říct i o dosavadním představení celého Tottenhamu.
42'
Naprosto zasloužené vedení pro rakouské mužstvo! Smolné podklouznutí Dohertyho spustilo rychlý brejk domácích. Goingier posunul balon na PETERA MICHORLA, který překonal Harta zprvu nenápadnou střelou z více než pětadvaceti metrů.
41'
Gruber byl u pravé lajny vystaven do ofsajdu. Joe Hart následným odkopem hledal Son Heung-mina.
40'
Michorlův centr vzduchem Hart levačkou vyboxoval a pak jednoduše sebral i opakovaný pas do pokutového území.
39'
Ranftl měl hodně času na centr z pravé strany. Možnému zakončení zabránili až stopeři Spurs, kteří ještě budou čelit rohovému kopu.
38'
Japhet Tanganga zahrál důrazně proti Gruberovi, který se složil na promrzlý trávník, ale rozhodčí nařídili jen aut pro LASK.
37'
Levá strana domácí obrany si poradila na výbornou. Eggestein pak na křídle nastartoval Goigingera, jenž proti Höjbergovi nezískal ani kýžený roh.
36'
Mads Emil Madsen oloupil Lo Celsa, ale sám se k brance Harta nepřiblížil. Dopředu tak míří Tottenham.
35'
Davies si dal balon daleko od nohy a nastalou situaci hasil taktickým faulem na Ranftla. Asi to byl dobrý nápad, protože se rýsovala možnost rychlého brejku.
34'
Ani na druhý pokus Bale Schlagera neohrozil, protože nepřekonal zeď. Zablokovaná byla i okamžitá dorážka největší hvězdy waleského fotbalu.
33'
Bale napálil zeď, kterou Michorl rozšířil horními končetinami. Rozhodčí to dobře viděli a udělili domácímu hráči žlutou kartu.
32'
Giovani Lo Celso byl po nahrávce Son Heung-mina podražen a Londýňané budou moci zahrozit z přímého kopu.
31'
Hosté propadli v záloze a museli se spolehnout na služby Harta, který po rychlém výpadu a přihrávce Eggesteina vychytal Rennera!
30'
Držení míče: 56 % – 44 %.
29'
Tottenham se v posledních okamžicích snaží hrát co nejpřímočařeji. Lo Celsova snaha o uvolnění Son Heung-mina ale nevyšla.
28'
Poprvé se signalizuje ofsajd také na straně Lince. Za posledním obráncem se ocitl Johannes Eggestein.
27'
Son Heung-min přihrávkou po ose hřiště vysunul Lucase Mouru. Ještě před zakončením se však ukázalo, že se tak stalo s přispěním ofsajdu.
26'
Matt Doherty nechal míč Baleovi, který zprava centroval, ale hlavička Lucase Moury patřila mezi ty neškodné.
25'
Hartův výkop letěl do souboje mezi Mourou a Ranftlem. Brazilský hráč Spurs ve vzduchu fauloval loktem a dostal za to žlutou kartu.
24'
Mizerný nákop ze středu hřiště. Nejvysunutějšího hráče Lince přeletěl o dobrých patnáct metrů, takže si Hart v klidu rozehraje.
23'
Sánchez si nepočínal ideálně, když chtěl odkopnout přízemní centr z levého křídla. Žádný vlastenec z toho ale nebyl a Hart nakonec ještě zabránil rohovému kopu.
22'
Linec pokračoval dlouhým autem do šestnáctky, ale Eggestein ani nikdo jiný v zahuštěném prostoru nevystřelil.
21'
Rene Renner vyprášil Hartovy rukavice projektilem ze střední vzdálenosti. Anglický gólman si situaci usnadnil dobrým postavením.
20'
Reinhold Ranftl elegantním způsobem vyzrál na Daviese, ale u okraje velkého vápna již neobešel zataženého Höjbjerga.
19'
Michorlův centr propadl přes vápno až na druhý konec hřiště. Tam Tottenham míč získal, ale protiútok byl zastaven kousek za půlkou.
18'
Eggesteinův centr byl odražen na rohový kop. Také rakouské mužstvo bude poprvé kopat od rohového praporku.
17'
Defenziva v růžovém si opět poradila s grácií, byť útočné snažení anglického týmu ještě zdaleka nekončí.
16'
Gareth Bale se snažil projít podél koncové čáry. Rennerovi nasadil jesličky a pak vybojoval pro Spurs alespoň rohový kop.
15'
Kolmá přihrávka jednoho z hostů propadla až k Schlagerovi, který se poprvé dotkl míče až v patnácté minutě zápasu.
14'
A ještě jeden odevzdaný míč. Tentokrát rozměry hrací plochy nestačily Hartovi.
13'
Další nezdar v přechodové fázi. Tangangův pas mimo hřiště nechtěně napodobil Davinson Sánchez.
12'
Japhet Tanganga špatně rozehrával k levé pomezní čáře. Zdlouhavé zakládání útoku od poloviny hřiště tak vyšlo vniveč.
11'
Ranftlův centr byl hodně nepovedený. Míč se pomalu snesl do nachystané náruče zkušeného brankáře Harta.
10'
Wiesinger si na pravém kraji pomáhal s Ranftlem, ale ze všeho vyplynulo jen vhazování pro.Bena Daviese.
9'
Ndombèlé nechal míč za sebou, nicméně si ho rychle vybojoval zpět. Kvůli důraznému zákroku ve vápně se až k zakončení ale nedostal.
8'
Na druhé straně si londýnský tým zajistil první rohový kop, ale Lo Celso svým centrem z pravé strany nic nevymyslel.
7'
Velké varování pro Tottenham! Německý útočník Eggestein si na osmnácti metrech od branky navedl míč na pravačku a Harta uchránila od inkasované branky až levá tyč!
6'
Po centru zleva se míč vracel do ohně, ale Renner při zakončení zblízka trefil jenom Sáncheze.
5'
Od domácích je to nebojácný vstup do zápasu. Další standardkou to ale podpořit nemohli, rozhodčí hraniční zákrok na pravé straně přešli.
4'
Michorlův centr zleva byl Balem odhlavičkován k Ranftlovi, kterému rána z velké dálky vůbec nesedla. Ve finále neohrozil ani rohový praporek a Spurs budou vhazovat.
3'
Matt Doherty u pomezní čáry zboural Rennera, takže si Linec vyzkouší rozehrávku standardní situace.
2'
Úvodního výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v růžových, zatímco hosté v kompletně žlutých dresech.
1'

LASK Linz: A. Schlager – Wiesinger, Holland (C), Andrade – Ranftl, Madsen, Michorl, Renner – Gruber, J. Eggestein, Goiginger.
Náhradníci: Gebauer – Haudum, Čeberko, Karamoko, Plojer, Potzmann, Ramsebner, Reiter.

Tottenham Hotspur: Hart – B. Davies (C), Tanganga, D. Sánchez, Doherty – P.-E. Höjbjerg, Lo Celso, Ndombèlé – Lucas Moura, Son Heung-min, Bale.
Náhradníci: B. Austin, Whiteman – Alli, Aurier, Bergwijn, Clarke, Dier, Scarlett, Moussa Sissoko, White, Winks.

Rozhodčí: Raczkowski – Siejka, Kupsik (POL).
1. vzájemný zápas

22.10.2020
Tottenham – Linec 3:0
Branky:
18. Lucas, 27. Andrade vl., 87. Son Heung-min.
LASK Linz

Aktuálně druhé mužstvo nejvyšší rakouské soutěže je po čtyřech odehraných kolech stále ve hře o postup do jarní fáze Evropské ligy. Po prohře 0:3 s Tottenhamem totiž přestřílelo 4:3 Ludogorec a hned o týden později si odvezlo tři body i z Belgie, kde se střetlo s Antverpami. Domácí odvetu s tímto celkem ale Linec nezvládl a z třetího místa proto ztrácí tři body na první Anverpy i druhé Spurs. LASK má negativní skóre 5:8. Žádný z jeho hráčů přitom v Evropské lize nedal více než jeden gól. Generálkou na těžký souboj s Tottenhamem byla ligový výhra 3:0 nad Altachem. Kromě vykartovaného Traunera dnes chybí i zraněný obránce Petar Filipović.
Tottenham Hotspur

Jeden z předních anglických klubů je na rakouské půdě samozřejmě považován za favorita. Při pohledu do tabulky skupiny J to jednoznačné ale rozhodně není. Tottenham je kvůli říjnové prohře v Antverpách na druhém místě a od nepostupové třetí příčky jej dělí pouze tři body. O to důležitější byl zvládnutý dvojzápas s bulharským Ludogorcem, nad kterým svěřenci portugalského trenéra Mourinha zvítězili 3:1 a 4:0. Ve čtyřech utkáních nasázel Tottenham deset branek. Nejčastěji se prosazoval třígólový Lucas Moura. Kvůli zraněním dnes budou chybět Kane, Lamela a Alderweireld.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola základních skupin Evropské ligy. Od osmnácti hodin a pětapadesáti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lincem a Tottenhamem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.