Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rijeka : Real Sociedad - 22. října 2020   18:55

Rijeka
Rijeka
0:1
(0:0)
Real Sociedad
90+3' Bautista  (Merino)
Rijeka
Nevistić – Tomečak, Escoval, D. Velkovski, Smolčić, Štefulj – Pavičić, Čerin, Andrijašević (C) (63. Yateke), Lončar (87. Capan) – Kulenović (77. Lepinjica).
Nwolokor – Anastasio, Braut, Capan, Lepinjica, Raspopović, Menalo, Yateke.
Frankowski – Winkler, Henig (všichni Polsko)
Stadion HNK Rijeka, Rijeka
Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Merino, Zubimendi, D. Silva – Portugués (89. Januzaj), Isak (72. José), Oyarzabal (C) (85. Bautista).

Je konec! Dnešní utkání nakonec přeci jenom končí vítězstvím Realu Sociedad, který svého soupeře porazil výsledkem 1:0. Španělský celek měl i během druhého poločasu výrazně více ze hry, jenomže neustále narážel na dobře fungující obranu. K první brance měl ve druhém dějství nejblíže hostující kapitán Oyarzabal, který ovšem trefil pouze tyč. Už to vypadalo, že tento duel branku nenabídne, nicméně Real Sociedad se dokázal prosadit ve třetí minutě nastaveného času.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:9. Rohy: 0:13. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:5.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Ivan Lepinjica (HNK Rijeka).
90+4'
Rijeka se po rozehrávce zkouší usadit na polovině soupeře, zatím se to moc nedaří. Naopak španělský celek si vybojoval autové vhazování.
90+3'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme úvodní branku zápasu! Z levé strany putoval do pokutového území Rijeky přízemní centr, který si dokázal najít střídající JON BAUTISTA, jehož zakončení levou nohou putovalo mimo dosah Nevistiće. Rijeka má na případné vyrovnání příliš málo času.
90+3'
Real Sociedad se ve třetí minutě nastaveného času znovu dostal k pokutovému území soupeře, kde má příliš málo prostoru, čehož dokázal využít Escoval.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
90'
V krátkém časovém sledu dvě žluté karty, a sice pro Capana a Merina.
89'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Adnan Januzaj.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se žádné branky ani nedočkáme. Ještě ale musíme počítat s nastavením.
88'
Nevistić musel po delší době zasahovat, avšak se nejednalo o nic extra složitého. Pohotovým způsobem to přesto zkoušel Monreal, který na brankáře nevyzrál.
87'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Stjepan Lončar, přichází Luka Capan.
87'
Le Normand se na vlastní polovině dostal k volnému míči, se kterým okamžitě pelášil na druhou stranu. Po krátkém driblinku si u lajny vybral kolegu Monreala.
86'
Pohotovým způsobem se dokázal uvolnit k centru aktivně hrající Monreal, který přesto trefil pouze protihráče na hranici šestnáctky. Následovat bude další roh.
85'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Jon Bautista.
84'
Real Sociedad není přáni! Zničehonic se do vyložené šance dostal kapitán Oyarzabal, který v pádu orazítkoval bližší brankovou konstrukci.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, na první branku stále čekáme. Real Sociedad to stále zkouší centry, které domácí obrana odvrací.
79'
Real Sociedad se znovu pohodlně dostal až k opačnému pokutovému území, kde Monrealovi utekl míč trochu od kopačky, avšak přesto ho nahrál Merinovi.
78'
Kousek od středového kruhu zůstal na zemi ležet jeden z domácích hráčů, bude se tedy ošetřovat. Rijeka zřejmě tahá čas, do konce zápasu ho moc nezbývá.
77'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Sandro Kulenović, přichází Ivan Lepinjica.
76'
Na pořadu dne byl další rohový kop pro Real Sociedad. Toho se znovu chopil kapitán Oyarzabal, který ovšem svým centrem našel pouze hlavu Velkovskiho.
75'
Poprvé se k míči dostal také střídající José, který pouze vracel proti noze Merinovi. Ten další nahrávkou nastartoval pouze Yatekeho, který se žene vpřed.
74'
Nakonec tomu tak nebylo a Real Sociedad zahrával rohový kop z levé strany. Po několika odrazech se k míči dostal Elustondo, který mířil doprostřed branky.
73'
Španělský celek se po kombinaci u vápna dostal až k zakončení, které obstaral Monreal. Ten trefil protihráče, který měl dle názoru zahrát horní končetinou.
72'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná dvacetiminutovka, na první branku stále čekáme. Real Sociedad je sice aktivnější, avšak delší dobu čeká na šanci.
70'
Do ní se zapojil také brankář Nevistić, který před napadajícím Isakem musel odkopávat. Odkop se mu absolutně nepovedl, neboť ho poslal pouze ven ze hřiště.
69'
Na dlouhou nohu to měl domácí obránce Velkovski, který se musel pro míč vracet. Konečně se Rijeka dostala souvisleji k balónu, sledujeme tedy kombinaci.
68'
Snadná práce pro brankáře Remira, který si v poklidu počíhal na centr z levé strany. Na řadu přišlo vyhození na Elustonda, jenž dostal míč na druhou stranu.
67'
Na opačné straně se uvnitř pokutového území svalil k zemi Kulenović, jenomže penalta z toho nebude. Dle sudího si hostující obránce pomohl čistým způsobem.
66'
Na útočnou polovinu se před malým momentem vydal také Zubimendi, který se pokoušel v náběhu oslovit svého kolegu Portua, před kterým zasahoval soupeř.
63'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Franko Andrijašević, přichází Sterling Yateke.
61'
Máme za sebou hodinu hry, nicméně na první přesný zásah stále čekáme. Real Sociedad má doslova drtivý tlak, jenomže obrana domácích se jeví zodpovědně.
60'
Real Sociedad se znovu usadil na útočné polovině, kde velice dobře vystoupil z obrany Šmolčić, který odvracel až na druhou stranu, kde nebyl nikdo z kolegů.
59'
Remiro tak nemusel ani v tomto případě zasahovat, naopak se sám postaral o bleskovou přízemní rozehrávku, při které si na pravém křídle vybral Gorosabela.
58'
Do kombinace soupeře se povedlo vložit kopačku Andrijaševićovi, který tak mohl založit protiútoku. Ten nakonec přinesl centr, Kulenović ale mířil vysoko nad.
57'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Remiro, který na jistotu rozehrál po zemi na osamoceného Le Normanda, jenž vyvezl balón na druhou stranu.
56'
Real Sociedad se málem radoval! Na nahrávku si do pokutového území seběhl právě Portu, jehož střela pravou nohou těsně minula vzdálenější tyč.
55'
Pokračovalo se autovým vhazováním od pravé autové lajny, kde se nacházel Gorosabol. Tomu se u postranní čáry nabídl Portu, který se daleko nedostal.
54'
Španělskému celku to při postupném útoku zrovna moc nevyšlo, míč se totiž snesl ven z hrací plochy. To znamená, že bude odkopávat brankář HNK Rijeky.
53'
U postranní lajny se povedlo do nahrávky vložil kopačku Silvovi, který poté u středového kruhu našel naprosto volného Le Normanda, jenž pro změnu uklidnil hru.
52'
Po chvilkovém ošetření se může pokračovat ve hře. Nakonec se dle sudího nejednalo o nedovolený zákrok, ba naopak Real Sociedad sportovně vrátil míč soupeři.
51'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Kulenović, který nakonec vybojoval standardní situaci z velké vzdálenosti. Na hrací plochu musí také lékaři.
50'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení chorvatského celku. Pavičić tak nemohl pokračovat, naopak volný kop rozehrál Le Normand.
49'
O provedení autového vhazování se postaral domácí obránce Štefulj, který si vybral kolegu Lončara. Jeho zpětná nahrávka nakonec putovala na nohu Zubimendiho.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali centr do pokutového území, kam si nabíhal hostující Oyarzabal. Míč nakonec doplachtil do rukavic brankáře Nevistiće.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Pochopitelně mnohem více ze hry měl Real Sociedad, který si přichystal velkou územní převahu, jenomže největší šance skončila pouze na horní brankové konstrukci. Rijeka se naopak pokoušela vycházet ze zajištěné obrany, přičemž se jí jednou povedlo proniknout až do vyložené šance, se kterou si hostující brankář Remiro dokázal pohotově poradit.
45+1'
44'
Gorosabel znovu odcentroval do pokutového území, kde si na jeho nabídku dokázal naskočit Portu. Ani tentokráte jsme nesledovali zrovna přesné zakončení.
42'
Velezkušený Monreal si poradil s přenesením hry, avšak poté raději nahrával zpět na obrannou polovinu hrací plochy, kde si o nahrávku řekl Le Normand.
40'
Naopak španělský brankář zvolil přízemní rozehrávku na volného Le Normanda, který se dostal do problémů. Nakonec mu pomohl obranný kolega Elustondo.
39'
Domácí celek po delší době podnikl sympatickou akci, při které zakončoval křídelník Lončas. Jeho pohotová rána směřovala vedle branky, Remiro nezasahoval.
38'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem sedmi minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Portu šikovně roztáhl hru na pravou stranu, kde měl hodně času na přízemní centr Gorosabel. Velmi dobře zakročil Velkovski, který zakročil ve skluzu.
36'
Žlutou kartu dostává Domagoj Pavičić (HNK Rijeka).
35'
Silva chtěl uvnitř pokutového území oslovit Portua, který to měl na dlouhou nohu. Následoval rychlý protiútok Rijeky, jenž přinesl nepovedený centr Tomečaka.
34'
Pavičić se ještě pokoušel udržet míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepovedlo. Naopak mohl vhazovat španělský celek, který se ovšem daleko nedostal.
33'
Na následný rohový kop si na hranici malého vápna dokázal naskočit hostující Isak, který ovšem mířil výrazně vedle branky. Nevistić tak nemusel zasahovat.
32'
Na pravém křídle se dokázal až do pokutového území prodrat Portu, kterého ovšem stačil včas zastavit Šmolčić. Hosté si tak vyzkoušejí další rohový kop.
31'
Je za námi třetina hry, nicméně na první přesný zásah stále čekáme. Rijeka je poměrně dlouhou dobu bez souvislejší akce, Real Sociedad začíná dominovat.
30'
Le Normandovi se povedlo vyvézt míč na útočnou polovinu, kde do kombinace zapojil také Monreala. Druhý jmenovaný raději vracel na kopačku Elustonda.
29'
Real Sociedad se v posledních minutách dostává ke značnému náporu. Oyarzabal se navíc chopil dalšího rohového kopu, který ale včas odklízel Pavičić.
28'
Hosté se málem dostali do vedení! Po rohovém kopu se španělskému celku povedlo dostat míč zpět do šestnáctky, kde hlavičkou trefil břevno Le Normand.
27'
Domácí brankář Nevistić měl posléze práci, avšak o nic extra nebezpečného se nejednalo. Silva se totiž pokoušel zakončit k přední tyči, střela nebyla zas tak prudká.
26'
Španělský celek si přesto vybojoval rohový kop, který se snášel k hranici malého vápna. Ven z branky se vydal Nevistić, kterému ovšem míč vypadl z rukavic.
25'
Středem hrací plochy si to namířil kapitán Oyarzabal, který ještě chtěl nahrávkou do tandemu oslovit naběhnuvšího Silvu, před kterým zasahoval Velkovski.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Real Sociedad je sice častěji u míče, avšak jedinou šanci měl soupeř.
19'
Po delší době se k míči dostal domácí brankář Nevistić, který pouze přeposlal míč na vedle stojícího Escovala. Rijeka to nyní zkouší poklidnou rozehrávkou.
18'
Do rychlého protiútoku se pouštěl Lončar, který nakonec nevolil nahrávku do útočného prostoru, naopak zvolil zadovku na Šmolčiće, který se stará o rozehrávku.
17'
Centrem do pokutového území to zkoušel Monreal, který ovšem na samotné hranici našel pouze dobře postaveného Escovala, který v poklidu odvrátil.
16'
Hostující brankář okamžitě přenášel hru na druhou stranu hrací plochy, kde si o nahrávku řekl Oyarzabal. Real Sociedad se tak znovu usadil na útočné polovině.
15'
Rijeka se málem dostala do vedení! První navštívenka pokutového území nakonec přinesla zajímavou šanci pro Andrijaševiće. Ten trefil pouze Remira, který si poradil také s dorážkou.
15'
Po nedovoleném zákroku skončil na trávníku domácí Pavičić, kterému u postranní lajny celkem dost naložil Le Normand. Rozehrávky se však chopil Tomečak.
14'
Do menších problémů se před malým momentem dostal Le Normand, kterého při rozehrávce vyrušil napadající Kulenović, jenž se k míči nakonec nedostal.
13'
Zubimendimu se povedlo udržet míč proti dvojici napadající hráčů, načež jsme sledovali roztažení hry do strany. Rijeka se snaží aktivně napadat rozehrávku.
12'
Španělský celek se postupnou kombinací dostal na druhou stranu, kde se nacházel také Gorosabel. Pravý obránce nakonec zpětnou nahrávku hledal Remira.
11'
Rychlá souhra na pravém křídle nakonec nabídla přízemní nabídku do pokutového území, kde se nacházel pouze Šmolčić, který odehrál míč na Kulenoviće.
10'
Real Sociedad se hned v úvodu tohoto zápasu dokázal usadit na polovině soupeře. Elustondo tentokráte roztáhl hru na Gorosabela, který neprošel přes Štefulje.
9'
Isak se drzým způsobem dostal až do pokutového území, kde se mu ovšem nepovedlo přejít kolem Escovala. Hrací předmět se nakonec odrazil vedle domácí branky.
8'
Na pořadu dne byl první rohový kop, který putoval přesně na hlavu Elustonda. Tomu se nepovedlo ideálně zakončit, hlavou trefil pouze svého spoluhráče.
7'
Zpětná nahrávka putovala na kopačku brankáře Remira, který předvedl vysoký odkop na opačnou polovinu, kde se ve vzduchu dokázal prosadit zadák Velkovski.
6'
Real Sociedad si v samotném úvodu došel pro zisk standardní situace. K rozehrávce se postavil Portu, jehož rozehrávka po zemi nakonec nabídla centr do vápna.
5'
Jako poslední se míče dotkl napadající Oyarzabal, od kterého se odrazil mimo hrací plochu. Vhazovat tak mohl obránce Tomečak, který našel pouze Zubimendiho.
4'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Nevistić, který to zkoušel přízemní rozehrávkou na vedle stojícího Smolčiće. Rijeka rozjela velice trpělivou kobminaci.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se o provedení autového vhazování postaral hostující Monreal. Ten se pokoušel najít Zubimendiho, který prodlužoval za sebe.
2'
Před malým momentem jsme sledovali první žlutou kartu, kterou vyfasoval domácí Andrijašević, jenž si ve vzdušném souboji s protihráčem pomohl loktem.
1'
Žlutou kartu dostává Franko Andrijašević (HNK Rijeka).
1'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

HNK Rijeka: Nevistić – Tomečak, Escoval, D. Velkovski, Smolčić, Štefulj – Pavičić, Čerin, Andrijašević (C), Lončar – Kulenović.
Náhradníci: Nwolokor – Anastasio, Braut, Capan, Lepinjica, Raspopović, Menalo, Yateke.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Merino, Zubimendi, D. Silva – Portugués, Isak, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Moyà – Aranbarri, Guevara, Guridi, Januzaj, Roberto López, Navarro, José, J. Pacheco, Sagnan, Muñoz, Bautista.

Rozhodčí: Frankowski – Winkler, Henig (všichni Polsko).
Real Sociedad San Sebastian

Na opačné straně stojí San Sebastian, který má ve své domácí soutěži rovněž za sebou šest duelů, kterému přinesly sympatických jedenáct bodů. Real Sociedad se díky tomuto bodovému zisku nachází na první pozici tabulky, nicméně naprosto totožný počet bodů má ještě druhý Villarreal. Přesto Real Sociedad San Sebastian inkasoval pouze dvě branky, lépe na tom už jen jen obrana Atlética Madrid, která inkasovala jedinkrát. V posledních dvou duelech si španělský celek dokázal zastřílet. Nejprve si na domácím stadionu poradil s Getafe výsledkem 3:0, stejným poměrem zdolal také sevillský Betis.
HNK Rijeka

Fotbalisté Rijeky mají ve své domácí soutěži za sebou šest duelů, během kterých se jim povedlo nasbírat dvanáct bodů, což stačí na čtvrtou pozici tabulky. Chorvatský celek tak momentálně ztrácí na vedoucí Dinamo Záhřeb už sedm bodů, nicméně Rijeka má o jeden zápas méně. Rijeka během šesti duelů vstřelila pouze osm branek, což nesvědčí o zrovna produktivním útoku. Chorvatský celek naskočil do kvalifikace Evropské ligy ve třetím předkole, ve kterém se utkal s Kolosem Kovalivkou. Rijeka dokázala zvítězit výsledkem 2:0, načež si v závěrečném předkole poradila také s dánskou Kodaní.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Evropská liga má na programu úvodní zápasy základních skupin, my budeme společně sledovat souboj mezi HNK Rijeka a Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.