Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : AC Milán - 10. prosince 2020   21:00

Sparta
Sparta
0:1
(0:1)
AC Milán
AC Milán
23' Hauge  (Dalot)
Sparta
Heča (C) – Vitík, Plechatý, Lischka – Wiesner, Sáček (82. Ladislav Krejčí st.), Souček, Karabec (45. Ladislav Krejčí ml.), Polidar – Minčev (66. Moberg Karlsson), Plavšić (66. Juliš).
Nita, Holec – Ladislav Krejčí st., Ladislav Krejčí ml., Matěj Hanousek, Moberg Karlsson, Trávník, Vindheim, Juliš, A. Gabriel.
Siebert – Seidel, Foldyn (vš. Německo)
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
AC Milán
Tătăruşanu – Dalot, Duarte, Kalulu, Conti (C) – Maldini (78. Kessié), Tonali, Krunić – Castillejo, L. Colombo (67. Leao), Hauge (90+1. B. Díaz).
Moleri, Antonio Donnarumma – Rebić, Leao, Calabria, Musacchio, Hernández, B. Díaz, Kessié, Gabbia.

Červené karty: 1 – 0
V souběžně hraném zápase Celtic porazil Lille 3:2, čímž v kombinaci obou dnešních výsledků se AC Milán posunul do čela skupiny a bude při losování v nasazeném koši.

Sparta už se před dnešním zápasem nemohla odlepit ze třetího místa a pohárová Evropa pro ni v této sezóně končí.
Sparta ve svém závěrečném vystoupení v letošním ročníku Evropské ligy prohrála s AC Milán 0:1, když v zápase velmi obměněných sestav byla soupeři více než vyrovnaným soupeřem, nedokázala ale odpovědět na přesnou trefu Jense Haugeho.

Nejblíže k vyrovnání byli ve druhém poločase střídající Ladislav Krejčí mladší s Davidem Mobergem Karlssonem, oba ale tváří v tvář neuspěli proti Ciprianu Tatarusanovi.
90+5'
90+5'
Rozehrála se poslední minuta avizovaného nastavení a hosté mají míč na svých kopačkách, navíc je pískán faul Filipu Součkovi.
90+3'
Na opačné straně Kessie pálil od rohu pokutového území nad branku.
90+3'
Ohromná šance Sparty! Po Součkově nákopu z vlastní poloviny David Moberg Karlsson mířil v úniku na Cipriana Tatarusana, ten Švédovu střelu dokázal vyrazit!
90+2'
Milánští mohli vyrazit do dalšího brejku, Castillejo ale tentokrát volil pozvolnější přechod do útoku a pokusil se především udržet desítky sekund na sparťanské polovině.
90+1'
Rozhodčí Siebert oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90+1'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Jens Hauge, přichází Brahim Díaz.
90'
Hosté promarnili další rychlý brejk, tentokrát po standardní situaci vyrazili dopředu ve třech, Castillejo v roli toho prostředního přihrál doprava na Kruniće, tomu pak vůbec nevyšla finální přihrávka před branku, která byla příliš dlouhá pro Castilleja i Leaa.
89'
Hosté vyrazili do velkého přečíslení v pěti proti třem, Krunićovu přihrávku ale zastavil Martin Vitík.
87'
Hosté vybojovali rohový kop, využili jej ale hlavně k ušetření nějakého času a Tonaliho nepovedenému centru se sparťané bez potíží ubránili.
86'
Sparťané se hromadně dožadovali pokutového kopu poté, co Jens Hauge spadl ve vlastním pokutovém území, míč mu pak narazil do ruky, rozhodčí Siebert ale sparťanské volání nevyslyšel.
85'
Žlutou kartu dostává Samuel Castillejo (AC Milán).

Castillejo je potrestán za zdržování při přerušení.
85'
Další sparťanský pokus o nápor, David Moberg Karlsson si ale na centr netroufl, ten Wiesnerův pak byl ale příliš vysoký a Conti si jej snadno pohlídal.
84'
Castillejo sice doběhl na trávníku dlouhý pas na pravé křídlo, zpracoval jej však jen pro Davida Lischku. Přesto ale sparťanského obránce ještě dokázal odstavit od míče a vybojovat na něm faul.
82'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází Ladislav Krejčí st..
82'
Michal Sáček po těžkém průběhu koronaviru už nemá dostatek sil, teď nacentroval daleko za hostující branku a zřejmě si velmi oddychl, když viděl, že jej v ten moment vystřídá Ladislav Krejčí starší.
80'
Pražané i v oslabení působí aktivně, Polidar v pokutovém území protlačil míč k Lukáši Julišovi, jehož rána z otočky se do prostoru mezi třemi tyčemi nevešla.
79'
Sparťané dostali velké množství prostoru na útočné polovině, z čehož mohl těžit Ladislav Krejčí, jeho rána zpoza pokutového území ale byla příliš vysoká.
78'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Daniel Maldini, přichází Franck Kessié.
77'
Milan Heča zároveň vidí žlutou kartu za přehnané protesty.
77'
Dominik Plechatý je vyloučen! Hosté vyrazili do rychlého brejku, Plechatý ve středu hřiště zajel pod nohy Rafaela Leaa a rozhodčí Siebert jej okamžitě posílá do šaten za přímou červenou kartu!
76'
Matěj Polidar se elegantně uvolnil na levém křídle, pak posunul míč Karlssonovi, jehož centr hosté ubránili.
75'
Celtic se zase ujal vedení v zápase proti Lille a AC Milán má situaci ohledně prvního místa ve skupině nadále pevně ve svých rukou.
74'
Karlssonovi se nepovedlo zpracovat Wiesnerův aut, bude se kopat od branky Cipriana Tatarusana.
73'
Po čase se hosté usadili na sparťanské polovině, Dalot ale vůbec nezvládl přihrávku, trefil jen Součka a dopředu zase mohou rudí.
71'
K tomu ale AC Milán musí prioritně zvítězit dnes, což také ještě zdaleka nemá jisté. Karlsson zakombinoval s Julišem, jeho zpětná přihrávka do pokutového území ale mířila Švédovi na paty.
71'
Lille vyrovnalo v Glasgowě na 2:2 brankou Timothyho Weaha, to by ale Milánským stále stačilo k vítězství ve skupině a lepší nasazení do play-off.
70'
Kalulu u postranní čáry fauloval Karlssona, Sparta se bude moci znovu usadit na útočné polovině.
69'
AC Milán nadále působí velmi pasivně, ve druhém poločase má Sparta výraznou územní převahu.
67'
Karlsson si teď navedl míč z levého křídla do pokutového území, pak na jeho střílený centr jen těsně nedosáhl Martin Vitík.
67'
David Moberg Karlsson se po příchodu na trávník ujal rohového kopu, jeho centr měl dobré parametry, před brankou se ale nikdo v rudém neprosadil k zakončení.
67'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Rafael Leao.
66'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Lukáš Juliš.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Martin Minčev, přichází David Moberg Karlsson.
65'
Castillejo potáhl míč po pravém křídle kolem Lischky, pak přes něj procedil svůj centr, před brankou však nenašel nikoho v bílém, Lischka byl následně navíc faulován.
64'
U sparťanské střídačky už je v dresu vysvlečen Lukáš Juliš, autor pěti branek v tomto ročníku Evropské ligy, všechny vstřelil v obou zápasech proti Celticu.
63'
Sparťanská snaha je zakončena Plavšićovým ofsajdem u postranní čáry, Srba navíc postihla křeč, padl k zemi a musí být ošetřen.
62'
Sparťané drží míč na svých kopačkách, zatím se ale domácím nedaří moc proniknout k pokutovému území soupeře.
60'
Plechatý důrazným skluzem zajel pod nohy Castilleja, a byť zahrál míč, tak rozhodčí Siebert píská sparťanskému obránci nedovolený zákrok.
59'
Tonali vymyslel krásnou přůnikovou přihrávku na Castilleja, jemuž chyběly centimetry, aby se mu povedlo míč v pokutovém území převzít.
58'
Sparťanský roh sebral ze vzduchu Tatarusanu a rumunský brankář milánského celku rozjel rychlý přechod do útoku, který zakončil Castillejo ránou zpoza pokutového území, Heča nadvakrát lapil míč.
57'
Teď už měla Sparta tutovku! Polidarův centr Minčev prodloužil ke vzdálenější tyči, kde se ocitl naprosto osamocen Ladislav Krejčí mladší, zblízka ale Tatarusana neprostřelil!
56'
Teď se standardní situace ujal Plavšić, při jeho přetaženém centru byl Plechatý pokryt hostujícími zadáky.
55'
Srdjan Plavšić byl faulován Contim při průniku podél postranní čáry, následovat bude další standardní situace pro Spartu.
54'
Rozhodčí Siebert při přerušení hry poslal Wiesnera ke vlastní střídačce, jelikož měl problém s výstrojí, konkrétně ponožkami u stulpen.
53'
Sparťané sehráli nadějnou kombinaci ve středu pole, velký prostor se pak otevřel před Matějem Polidarem, tomu se ale nepovedlo dobře převzít míč, pak o něj zavrávoral.
52'
Jens Hauge dostal prostor na levém křídle, pak ale střílel nedůrazně placírkou a Milan Heča si připisuje jeden z těch jednodušších zákroků.
51'
Po sparťanském autu Souček prodlužoval míč před branku, kam sí nabíhal Ladislav Krejčí, před ním ale stačil míč vyboxovat Ciprian Tatarusanu.
50'
Sparťané hledají ve svých řadách hráče, kterému se budou dařit standardní situace, teď to zkusil Tomáš Wiesner, také jeho centr ale hosté bez potíží odvracejí do bezpečí.
49'
Andrea Conti velmi tvrdým zákrokem sestřelil Matěje Polidara, rozhodčí Siebert jej překvapivě neodpískal, až o pár sekund později zadul do píšťalky po dalším faulu Maldiniho, který zároveň vidí žlutou kartu.
47'
Martin Vitík si v pokutovém území Sparty pohlídal Daniela Maldiniho a ukopl mu míč do zámezí.
46'
David Lischka se u postranní čáry srazil s Andreou Contim a držel se za koleno, už je ale zpět na nohou.
46'
O přestávce se žádná další změna v sestavách neudála, tou jedinou dosavadní tak zůstává střídání Ladislava krejčího mladšího za zraněného Adama Karabce v závěru prvního poločasu.
46'
V souběžně hraném utkání skupiny H Celtic vede nad Lille 2:1, což pro AC Milán znamená, že by se aktuálně posunul do čela skupiny, k čemuž potřebuje svoji výhru a jakoukoliv bodovou ztrátu Lille.
Sparta v souboji výrazně obměněných sestav po prvním poločase prohrává s AC Milán 0:1, jedinou branku dosavadního průběhu vstřelil po povedené individuální akci Jens Hauge.

Sparťané zatím působí na trávníku velmi aktivně, zásobují pokutové území soupeře jedním centrem za druhým, drtivá většina z nich ale byla nepřesná a v jediné šanci se zatím neprosadil Matěj Polidar.
45+1'
45+1'
Součkově centru se hosté ubránili, čímž končí první poločas.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Siebert přidává jednu nastavenou minutu a po faulu na Polidara bude Sparta zahrávat ještě jednu standardní situaci.
45'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Ladislav Krejčí ml..
44'
Žlutou kartu dostává Matěj Polidar (AC Sparta Praha).

Polidar je potrestán za důrazné dohrání Contiho u postranní čáry.
44'
Sparťané budou poprvé střídat, neboť zdravotní problémy trápí Adama Karabce, při nejbližším přerušení jej nahradí Ladislav Krejčí mladší.
43'
Sparťané vybojovali míč ve středu hřiště a pokusili se o rychlý přechod do útoku, Sáček potáhl míč k pokutovému území, předal jej Wiesnerovi, jeho centr ale našel jen hlavu bránícího Kalulua.
41'
Sparťané ztratili míč při riskantní rozehrávce u vlastního pokutového území, Castillejo pak předvedl povedenou individuální akci a snažil se prostřelit Heču, ten Španělovu ránu vyrazil!
40'
Diego Dalot se průnikem po útočné polovině vydal až do pokutového území, pak si vyměnil míč s Haugem, následně už ale v zahuštěném prostoru míč neudržel.
38'
Castillejo na pravé straně přihrál do běhu Contimu, po jehož stříleném centru je pískán faul Maldiniho na Součka.
37'
Milánští jsou rozestaveni na útočné polovině, postupně se ale vrátili na tu svoji.
35'
Žlutou kartu dostává Rade Krunić (AC Milán).

Krunić ve středu hřiště tvrdě atakoval Součka, jenž přiletěl do souboje s Bosňanem.
35'
Hauge si znovu posunul míč mezi nohama Součka do pokutového území, Souček se jej pokusil odblokovat tělem, po čemž Hauge spadl k zemi a marně se díval po německém rozhodčím Siebertovi, jestli odpíská penaltu.
34'
Castillejův prudký centr hledal u vzdálenější tyče Daniela Maldiniho, ten ale měl v pádu k míči daleko.
34'
Na trávníku se přiostřuje, tentokrát se nedovoleně provinil Karabec poblíž středové čáry.
32'
Colombo šel příliš důrazně do těla s Plechatým, ten si pak nechtěl se sokem podat ruku. Oba hráči už dnes svedli spolu několik soubojů.
31'
Wiesner ve středu hřiště podrazil Dalota, píská se proti Spartě.
30'
Tonaliho centr z rohu našel v klubku těl nabíhajícího Lorenza Colomba, ten hlavičkoval mimo branku.
29'
Contiho tečovaný centr Heča už zachytil za brankovou čárou, následovat bude čtvrtý roh milánského celku. Sparta zahrávala také čtyři.
28'
Karabcův centr z rohového kopu k bližší tyči hosté odkopli za postranní čáru.
27'
Tomáš Wiesner potáhl míč po pravém křídle, pak se mu nepovedlo přihrát přes dotírajícího Diega Dalota.
25'
Hostující kapitán Conti nedovoleně srazil k zemi Plechatého, ten byl mírně otřesen, měl by ale být schopen v zápase pokračovat.
23'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hosté otevírají skóre zápasu! JENS HAUGE podnikl krásnou individuální akci, obhodil si míč mezi nohama Tomáše Wiesnera, pak svoji střelu nasměroval mezi nohy Martina Vitíka a mimo dosah brankáře Heči!
22'
Dominik Plechatý u postranní čáry fauloval Lorenza Colomba, hosté už rychle rozehráli.
20'
Polidar nalevo zakombinoval s Plavšićem, jeho centr mířil do prostoru, kde nebyl nikdo v rudém.
19'
Tomáš Wiesner dalším nákopem do pokutového území hledal Plavšiće, ten se sice protlačil k míči, ovšem prodloužil jej jen výrazně mimo branku.
18'
Na kvalitní Plavšićův centr nedoskočil Filip Souček, ten si zatím často nabíhá do předbrankového prostoru.
17'
Po dalším nakrátko rozehraném rohu měl v pokutovém území palebnou pozici Karabec, rána mu ale nesedla dobře a hosté ji odrazili do pole.
16'
Sparta se snaží hrát aktivně, Wiesnerův střílený centr byl zablokován, pak ještě centroval Karabec, před brankou ale nenašel své spoluhráče.
15'
Žlutou kartu dostává Michal Sáček (AC Sparta Praha).

Sáček je potrestán za taktický faul, kterým přerušil hrozící protiútok soupeře.
15'
Karabec od praporku rozehrál po zemi na Plavšiće, jemuž hosté dali velký prostor k průniku do pokutového území, Srbova prudká přízemní přihrávka ale nenašla před brankou žádného spoluhráče.
14'
Srdjan Plavšić v souboji s Kalulum vybojoval druhý rohový kop ve prospěch Letenských.
13'
Po Lischkově ztrátě míče je velmi těsný ofsajd odmáván Castillejovi, to Spartu zachránilo od hrozící velké šance soupeře.
12'
Hauge u postranní čáry přihrál Tonalimu a naběhl si do pokutového území, Tonali mu ale adresoval nepřesnou zpětnou přihrávku.
11'
Daniel Maldini postupoval k pokutovému území Sparty, pak ale prováhal ideální moment ke střele či centru a syn milánské legendy trefil jen bránícího Filipa Součka.
10'
Sandro Tonali zahrával hned dva rohy v rychlém sledu, hosté se ale k balónu nedostali.
9'
Standardní situace pro hosty, centr Tonaliho byl nadražen na horní síť sparťanské branky a pokračovat se bude rohovým kopem.
8'
Krátce po rohu sparťané ještě vrátili míč do pokutového území, kde se za hostující obranou objevil osamocený Matěj Polidar, v těžké pozici ale balón z první jen posunul k brankáři Tatarusanovi.
7'
Prvního rohového kopu Sparty se ujal Filip Souček, jeho skákavý centr odkopl Diego Dalot.
6'
Daniel Maldini se marně dožadoval odpískání faulu ve středu hřiště, hosté ale zase brzy míč získali, neboť Wiesnerovi nevyšlo přenesení hry na útočnou polovinu.
5'
Adam Karabec se pokusil prostrčit míč do pokutového území na Součka, ten byl pokryt hostujícími zadáky.
4'
Z následného rohového kopu už hosté nijak nezahrozili.
3'
Castillejův přetažený centr našel volného Dalota, ten pálil po zemi k bližší tyči a Milan Heča jeho ránu vykopl!
2'
Samuel Castillejo se prohnal po pravém křídle, pak přihrával před branku, kde Colombo pouštěl míč za sebe, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
1'
Sparta začala aktivně, Wiesnerův vysoký centr našel Matěje Polidara, ten ale v záklonu hlavičkuje vysokým obloukem k brankáři Tatarusanovi.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v bílém hrající hosté, Sparta oblékla tradiční rudé dresy.
1'
Před úvodním zápasem aktéři zápasu uctí památku italské legendy Paola Rossiho, jenž zemřel ve věku 64 let.
Fotbalisté už jsou na trávníku, do zahajovacího výkopu zbývají zhruba dvě minuty.
Dva střední obránci si zahrají poprvé ve svých klubech v zahajovací sestavě, jedná se o sedmnáctiletého sparťana Martina Vitíka a dvacetiletého Francouze z AC Milán Pierra Kalulu.

Průměrný věk základní sestavy Sparty je 21,6 let.

AC Sparta Praha: Heča (C) – Vitík, Plechatý, Lischka – Wiesner, Sáček, Souček, Karabec, Polidar – Minčev, Plavšić.
Náhradníci: Nita, Holec – Ladislav Krejčí st., Ladislav Krejčí ml., Matěj Hanousek, Moberg Karlsson, Trávník, Vindheim, Juliš, A. Gabriel, Ryneš.

AC Milán: Tătăruşanu – Dalot, Duarte, Kalulu, Conti (C) – Maldini, Tonali, Krunić – Castillejo, L. Colombo, Hauge.
Náhradníci: Moleri, Antonio Donnarumma – Rebić, Leao, Calabria, Musacchio, Hernández, B. Díaz, Kessié, Gabbia, Mionić.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foldyn (vš. Německo).
AC Milán

AC Milán zažívá skvělou sezónu, když v úvodních deseti kolech italské Seria A nepoznalo hořkost porážky a s výbornou bilancí 8-2-0 vede soutěž o pět bodů před druhým Interem. Přitom v létě už to bude deset let od posledního mistrovského titulu, kterých Rossoneri mají 18, poslední ale právě z roku 2011. V posledním kole AC Milán vyhrálo v Janově nad Sampdorií 2:1.

Základní skupinu Evropské ligy ale Milánští hrají díky naprosto mimořádné štěstěně, neboť museli hrát kvalifikaci a v jejím posledním kolo v portugalském Rio Ave nejdříve v poslední minutě prodloužení vyrovnali z penalty na 2:2, čímž si zajistili penaltový rozstřel. V něm portugalský celek měl třikrát k dispozici penaltu, kterou by si zajistil postup, ovšem jednou domácí hráč trefil obě tyče, pak další opět trefil tyč a třetí přestřelil, AC Milán pak extrémně dramatický a dlouhý rozstřel otočil ve svůj prospěch.

Skupinu H Milán rozehrál výhrou 3:1 v Glasgowě, pak porazil 3:0 Spartu, ovšem zatím nejhorší vystoupení ve všech soutěžích v rámci letošní sezóny si připsal na domácím trávníku proti Lille, kterému podlehl 0:3. V odvetě v Lille pak remizoval 1:1 a zatím naposledy otočil nepříznivě se vyvíjející duel s Celticem (z 0:2 na 4:2). Celkově v soutěžních zápasech AC Milán neprohrál už sedmnáct zápasů na trávnících soupeřů.
AC Sparta Praha

Sparťané do základní skupiny H vstoupili dvěma tříbrankovými prohrami s Lille (1:4) a v Miláně (0:3). Naději na boj o postup do vyřazovací fáze vytřepali z dvojzápasu se Celticem, který zdolali venku i doma shodně 4:1. Po čtyřech kolech tak ztráceli dva body na vedoucí Lille a jeden na druhý AC Milán, k naději na postup ale potřebovali neprohrát v Lille, což se jim i přes vedení 1:0 nepovedlo, neboť bez vyloučeného Ondřeje Čelůstky dvakrát inkasovali.

Ondřej Čelůstka tak dnes bude s jistotou chybět stejně jako kapitán Bořek Dočkal, jenž během pěti dosavadních zápasů nasbíral tři žluté karty a musí také nuceně stát. Dá se ale čekat, že trenér Kotal vyšle do boje obměněnou sestavu s mnoha mladíky, startu by se mohli dočkat Vitík, Karabec, Minčev, Polidar nebo Souček. Do hry se může zapojit také Michal Sáček, jehož postihl těžký průběh koronaviru a mimo hru byl měsíc.

Českou nejvyšší soutěž Sparta zahájila výborně, když v prvních šesti kolech neztratila ani bod, po koronavirové přestávce se ji ale nedaří, když z dalších čtyř zápasů třikrát prohrála, naposledy doma s vedoucí Slavií 0:3, čímž na svého arcirivala ztrácí pět bodů.
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného vystoupení pražské Sparty v letošním ročníku Evropské ligy, Pražané na Letné přivítají AC Milán, který si to na dálku rozdá s Lille o první místo ve skupině a lepší nasazení do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.