Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : Rangers - 17. března 2022   18:45

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
10' Ivanić (Kanga) • 90+3' Ben Nabouhane
2:1
(1:0)
Rangers
Rangers
56' Kent  (Kamara)
CZ Bělehrad
Borjan /C/ – Eraković, Dragović, Rodić (72. Falco) – Piccini (57. Gajić), Kanga, Sanogo, Ivanić (72. Motika), Katai – Omoijuanfo (63. Ben Nabouhane), Pavkov.
Popović – Pankov, Krstičić, Radulović, Srnić, Gobeljić, N. Stanković.
Kovács – Marinescu, Artene (ROU)
24 909 diváků
Rangers
McGregor – Tavernier /C/, Goldson, Balogun, Bassey – Jack (69. Sands), Lundstram (81. Barišić), Kamara – Aribo (69. Arfield), Morelos (81. Roofe), Kent (90. Wright).
McCrorie, McLaughlin – Diallo, Ramsey, Sakala, King, Lowry.

Srbský mistr dnes skotského předčil po všech stránkách a může jen litovat dlouhé řady zahozených šancí, při troše štěstí bylo rozhodně v silách Crvené Zvezdy smazat tříbrankové manko z Glasgow. Nakonec o vítězství a bodech do koeficientu rozhodl z penalty střídající Ben Nabouhane až v nastaveném čase a do čtvrtfinále Evropské ligy postupují poprvé od roku 2008 Glasgow Rangers.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:12.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu vidí za řeči Milan Borjan (Crvena Zvezda Bělehrad).
90+5'
Žlutou kartu dostává Milan Pavkov (Crvena Zvezda Bělehrad).
90+3'
CZ Bělehrad právě vstřelila branku!
Z pokutového kopu nezaváhal EL FARDOU BEN NABOUHANE a strhnul vedení na stranu srbského mistra.
90+3'
Za zákeřný šlapák hostujícího záložníka na Falca nařizuje rozhodčí penaltu!
90+3'
Žlutou kartu dostává Glen Kamara (Glasgow Rangers).
90+1'
Nastavuje se šest minut.
90'
Střídání v týmu Glasgow Rangers: ze hřiště odchází Ryan Kent, přichází Scott Wright.
88'
Hrálo se jen pár vteřin, útočného faulu se dopustil Balogun.
86'
Jeden z hostujících fotbalistů je ošetřován na trávníku.
85'
Následný roh přežili domácí bez úhony.
84'
Po dlouhé době zahrozil skotský mistr. Střídající Kemar Roofe se dostal za obranu a tvrdě pálil po zemi na bližší tyč. Pohotovým zákrokem jednou rukou se blýskl Milan Borjan.
83'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Katai (Crvena Zvezda Bělehrad).
81'
Glasgow Rangers provádějí dvě změny: kromě zraněného Alfreda Morelose končí také John Lundstram, na hřiště přicházejí Borna Barišić a Kemar Roofe.
79'
Momentálně hra probíhá uprostřed hřiště a navíc je přerušena, Morelos sedí ve středovém kruhu a mlýnkem si říká o střídání.
76'
Dnešní utkání sleduje 24 909 diváků.
75'
Zvezda rozehrává z vlastní poloviny, dál neúnavně útočí, ale tři góly za čtvrt hodiny jsou zřejmě příliš těžkým oříškem k rozlousknutí.
72'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Crvené Zvezdy Bělehrad: ze hřiště odcházejí Milan Rodić a Mirko Ivanić, přicházejí Filippo Falco a Nemanja Motika.
70'
Žlutou kartu dostává za protesty Aleksandar Dragović (Crvena Zvezda Bělehrad).
70'
Aleksandar Katai nasprintoval za obranu, v další vyložené šanci Zvezdy však nepropálil tváří v tvář McGregora.
69'
Glasgow Rangers dvakrát střídají: ze hřiště odcházejí Ryan Jack a Joe Aribo, přicházejí James Sands a Scott Arfield.
67'
Domácí při zdrcující převaze promarnili dvojnásobnou šanci. Zpoza šestnáctky střílel Guélor Kanga a glasgowský brankář vyrážel míč hrudí do strany. Střídající Ben Nabouhane však nedokázal doklepnout do prázdné brány a McGregor stačil jeho špatně trefenou dorážku na čáře lapit.
66'
McGregor s námahou vytěsnil nepříjemně skákavou střelu Mirka Ivaniće na roh.
65'
Mirko Ivanić dostal pas od Milana Rodiće a šajtlí z těžkého úhlu minul zadní tyč.
63'
Podruhé střídá Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Ohi Omoijuanfo, přichází El Fardou Ben Nabouhane.
60'
Goldson těsně před velkým vápnem postrčil Kataie, rozhodčí tento střet pouští.
59'
Hosté strávili pár chvil na útočné polovině, nebezpečnější však byl protiútok bělehradského klubu. Katai narýsoval přihrávku na Pavkova, který střílí přímo do brankáře.
57'
Crvena Zvezda Bělehrad reaguje prvním střídáním: ze hřiště odchází Cristiano Piccini, přichází Milan Gajić.
56'
Glasgow Rangers právě vstřelili branku!
RYAN KENT z ojedinělé protiakce vyrovnává s přispěním smolné teče Aleksandara Dragoviće, která přizvedla míč nad padajícího Borjana. To je studená sprcha pro dosud lepší domácí mužstvo.
54'
McGregor měl pořádný kus štěstí, že se o lýtko obránce Goldsona odrazila Omoijuanfova střela z voleje přímo do jeho náruče.
52'
Teď pro změnu adresoval příliš prudkou přihrávku do běhu Ivanić a kope se od brány dost pasivně hrajících Rangers.
49'
Mirko Ivanić se nedočkal přihrávky před odkrytou bránu. Omoijuanfo svedl úspěšný souboj s Basseym, před brankářem posouval míč šajtlí, jenže pro parťáka nedosažitelně.
47'
Guélor Kanga rozehrál osmý roh srbského šampióna nízko, ale nebezpečně. Míč propadl za přední tyč, jenže nikdo z domácích se zblízka neprotlačil k dorážce.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 57% – 43%, střely na bránu 5:2, střely mimo 1:1, rohy 7:2, ofsajdy 0:1, fauly 7:4.
Srbský mistr snížil v prvním poločase ztrátu z dvojzápasu brzkým gólem Mirka Ivaniće, z několika dalších šancí však svou herní převahu nepotvrdil a ve druhé půli musí svůj střelecký účet ještě zdvojnásobit, aby dovedl zápas do prodloužení.
45+1'
45+1'
V nastavení uhlídali Rangers sedmý rohový kop Crvené Zvezdy.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Na velkém vápně napřáhl Cristiano Piccini a hráče z Glasgow opět podržel McGregor znamenitým zákrokem jednou rukou, kterou střelu vyškrábl na roh.
44'
Calvin Bassey se protáhl do vápna, při slalomu rozkýval tělo a šel k zemi bez cizího zavinění.
43'
Odvrácený roh se vzápětí vrátil na levé křídlo ke Kataiovi, ale i do dalšího centru mu vložil včas nohu Tavernier.
41'
Ivanićův průnik i klička měly úroveň, přihrávka na Kataie uvnitř šestnáctky už tak povedená nebyla.
40'
Ryan Kent dostal dlouhý křížný pas na levé křídlo, nedokázal však zpětně přihrát přesně.
38'
McGregor chytá Pavkovův dalekonosný pokus a posílá do kontru po pravé straně Lundstrama. Domácí se ovšem stačili zatáhnout do bloku.
36'
Roh Crvené Zvezdy se opakoval, Ryan Jack však vyváží míč do bezpečí.
35'
Cristiano Piccini se protáhl pravým křídlem, jeho přihrávku prodloužil Aleksandar Katai krásnou patičkou na Milana Pavkova a před ním v poslední chvíli hosté odvracejí míč za cenu rohu.
33'
John Lundstram schytal prudkou ránu míčem do obličeje zblízka od Milana Pavkova, který se nad ním sklání na zemi s omluvou.
33'
Od své brány odkopává Milan Borjan a vyhání spoluhráče co nejdál.
31'
Půlhodina je za námi, Crvena Zvezda dílčí úkol splnila. Aby dostala zápas do prodloužení, potřebuje přidat po gólu i ve druhé a třetí půlhodině řádné hrací doby.
29'
Omoijuanfo se omlouvá Pavkovovi za nepřesný pas, který doskákal do zámezí.
27'
Domácí hlavičkáři si v šestnáctce poradili, hosté však dostali míč uličkou na Morelose, který střílel z úhlu po zemi do brankáře.
26'
Crvena Zvezda odvrací rohový kop soupeře jen nakrátko, Kanga podrazil nohu Kentovi a následuje přímý kop z poměrně nebezpečné vzdálenosti.
24'
Podobná příležitost i na druhé straně, kde propadl ze souboje nakopávaný míč na kopačku Milana Pavkova, který kolem zkoprnělého brankáře o decimetry minul bránu.
23'
Morelos zakončil přímočarý výpad křížnou střelou po zemi, která prošla jesličkami bránícímu Dragovićovi těsně vedle pravé tyče.
21'
Rangers uhlídali další roh srbského mužstva, Milan Pavkov se ve výskoku nedostal k nůžkám a hosté odkopávají až k půlící čáře.
19'
Kataiův přetažený centr hlavičkoval z úhlu Omoijuanfo jen do McGregorovy náruče.
18'
Omoijuanfo se neprosadil v souboji u praporku s Goldsonem a vhazuje glasgowský celek.
16'
Předchozí zákrok byl odpískán trochu sporně, rozhodčí uděluje žlutou kartu za protesty domácímu trenérovi Dejanu Stankovićovi.
16'
Mládežnický reprezentant Srbska Strahinja Eraković postrčil uprostřed hřiště Ryana Kenta.
15'
Katai se nedostal k průnikové přihrávce, McGregor přečetl hru a odkopává.
13'
Podobně rozehranému signálu z rohového kopu se tentokrát hosté ubránili.
12'
Vzápětí další obrovská šance srbského mistra! Katai vyslal do běhu Ivaniće, který mířil na zadní tyč a jen skvělý postřeh Allana McGregora uchránil Rangers od pohromy.
10'
Dokonale využitý první roh dává dvojzápasu nový náboj. Po rozehrávce nakrátko centroval Guélor Kanga, skákavý míč si zpracoval na prsou MIRKO IVANIĆ a z otočky ho uklízí z osmi metrů do sítě.
10'
První rohový kop pro Crvenou Zvezdu.
9'
Katai se hezky uvolnil na křídle, posadil si na zadek Lundstrama, centrem však nikoho ze spoluhráčů nenašel.
7'
Ivanićův průnik odvrací Bassey jen do napadajícího protihráče, od něhož se míč naštěstí pro skotského obránce odráží zpět a druhý pokus o odkop již směřuje pryč z šestnáctky.
6'
Z rohu velkého vápna vystřelil Alfredo Morelos do náruče domácího brankáře Milana Borjana.
4'
Domácí potřebují za 90 minut vstřelit nejméně tři branky, v úvodu utkání se však nedostávají na dostřel. Odpískání faulu se nedočkali po postrčení Sanoga do zad, ani po následném pádu nabíhajícího Omoijuanfa.
1'
Skotský mistr se z úvodního rohu nedostal do zakončení.
1'
Milan Rodić se dostal pod tlak a hned v 18. vteřině zápasu raději zakopl míč na rohový kop.
1'
Před zaplněné hlediště bělehradského stadiónu Rajka Mitiće nastoupili domácí fotbalisté v bílo-červených dresech, hosté budou hrát v modrých.

Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Eraković, Dragović, Rodić – Piccini, Kanga, Sanogo, Ivanić, Katai – Omoijuanfo, Pavkov.
Náhradníci: Popović – Gajić, Pankov, Krstičić, Falco, Motika, Ben Nabouhane, Radulović, Srnić, Gobeljić, N. Stanković.
Trenér: D. Stanković.

Glasgow Rangers: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Balogun, Bassey – Jack, Lundstram, Kamara – Aribo, Morelos, Kent.
Náhradníci: McCrorie, McLaughlin – Diallo, Ramsey, Sands, Wright, Roofe, Sakala, Barišić, Arfield, King, Lowry.
Trenér: van Bronckhorst.

Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (ROU).
Vzájemné zápasy
Pohár UEFA 1964/65, 1. kolo: Rangers - Crvena Zvezda 3:1, 2:4 a opakovaný zápas 3:1
Pohár UEFA 1990/91, 2. kolo: Crvena Zvezda – Rangers 3:0 a 1:1
Liga mistrů 2007/08, 3. předkolo: Rangers - Crvena Zvezda 1:0 a 0:0
Evropská liga 2021/22, osmifinále: Rangers – Crvena Zvezda 3:0, ?
Glasgow Rangers
Podobně jako soupeř mají i Rangers v tuzemské lize jediného vážného konkurenta ze stejného města, za Celticem jsou ale tři kola před koncem pozadu o tři body. Právě glasgowské derby v předposledním kole zřejmě rozhodne o skotském titulu.
Do čtvrtfinále Evropské ligy může klub Glena Kramary a spol. postoupit poprvé od roku 2008, kdy prohrál až ve finále se Zenitem Petrohrad.

Střelci: 19 – Morelos, 12 – Tavernier, Roofe.
Crvena Zvezda Bělehrad
Čtyřnásobný srbský mistr se v tabulce ligy nedávným triumfem nad dosud vedoucím Partizanem dotáhl o lepší vzájemný zápas na čelo tabulky a již 22 kol nenašel v domácí soutěži přemožitele. V pondělí dohrával kolo na hřišti Metalace Gornji Milanovac a přidal další výhru 2:1 po gólech Omoijuanfa a Pavkova.

Střelci: 23 – Katai, 15 – Ivanić, 12 – Pavkov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.