Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Neapol - 24. listopadu 2021   16:30

Spartak Moskva
3' Sobolev  • 28' Sobolev (Moses)
2:1
(2:0)
Neapol
Neapol
64' Elmas  (Petagna)
Selichov – Caufriez, Džikija, Gigot, Moses (83. Rasskazov), Ignatov (72. Lomovickij) – Umjarov, Litvinov, Lucas – Sobolev, Promes (90+2. J. Larsson).
Turpin – Danos, Gringore (všichni Francie)
Otkrytie Arena, Moskva
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Rui, Koulibaly (C), Juan Jesus – Lobotka (79. Rrahmani), P. Zieliński – D. Mertens – Lozano, Elmas, Petagna.
Idasiak, Ospina – Ambrosino, Cioffi, Malcuit, Manolas, Rrahmani, Ruiz.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 6:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:9.
Je dobojováno! Domácí Spartak Moskva dokázal udržet své vedení z prvního poločasu a získal všechny tři body za vítězství 2:1 nad týmem z Neapole. Za domácí tým se dvakrát dokázal trefit Alexandr Sobolev a za hostující tým korigoval výsledek jenom Eljif Elmas. O postupujícím tedy stále není rozhodnuto, jelikož rozhodovat se bude až v posledním kole základních skupin.
90+6'
90+5'
Spartak výborně vysunul své napadání a vytlačil kombinaci soupeře až na jeho útočnou polovinu. Tohle by už mělo stačit, domácí fanoušci můžou začít slavit.
90+4'
Alexandr Selichov skvěle přečetl celou situace ve svém pokutovém území a získal míč do svých rukavic. Ani z tého akce Neapole nebude gól.
90+3'
Hráči Spartaku mohli zaútočit do obrany, která pořádá den otevřených dveří, ale celou jejich akci zabrzdila nepřesná přihrávka, která skončila v autu.
90+2'
Žlutou kartu dostává Quincy Promes (FK Spartak Moskva).
90+2'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Jordan Larsson.
90+1'
Parádní centr na přední tyč si našel střelec úvodní branky hostujícího týmu. Eljif Elmas zakončoval chytře, ale bohužel do míst, kde byl připraven brankář soupeře.
90'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil ve druhém poločase pět minut nad rámec základní hrací doby zápasu.
89'
Hostující tým tlačí na domácí branku, vzadu zůstává pouze jediný hráč. Do konce zápasu zbývá několik desítek sekund, Spartak je blízko k zisku vydřených třech bodů.
88'
Žlutou kartu dostává Alexandr Sobolev (FK Spartak Moskva).
87'
Čím víc se blíží závěr utkání, tak tím víc se začíná na hřišti přiostřovat. Alexandr Sobolev úplně zbytečným způsobem sestřelil Mária Ruie a hned z toho byla potyčka mezi hráči.
86'
Hirving Lozano se snažil prodrat k míči, ale přitom dokázal faulovat spoluhráče, který nebude váhat ušetřit trochu sekund do konce zápasu.
85'
Konec tohoto utkání začíná klepat na dveře. Neapol sice drží míč na svých kopačkách, ale nedokáže si vytvořit nějakou zásadnější akci, která by vedla k vyrovnání.
84'
Žlutou kartu dostává Luciano Spalletti (mimo hřiště) (SSC Neapol).
83'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Victor Moses, přichází Nikolaj Rasskazov.
82'
Victor Moses má zřejmě nějaké zdravotní problémy, které jsou překážkou, aby dnešní utkání mohl dokončit. Za malou chvíli se dočkáme dalšího střídání v domácího týmu.
81'
Domácí akce předčasně končí, jelikož se nahoře ocitnul praporek rozhodčího na postranní čáře, který signalizoval ofsajd jednoho z domácích hráčů.
80'
Quincy Promes vyslal do pokutového území soupeře střílený centr, který se ale neujal. Jeden z hostujících obránců dokázal tento centr odvrátit do bezpečí.
79'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Amir Rrahmani.
78'
Žlutou kartu dostává Kalidou Koulibaly (SSC Neapol).
77'
Právě hosté z Itálie rozehrávali další rohový kop v tomto zápase, ale ani ten se jim trochu nepovedl. Domácí obrana se ubránila a míč odhlavičkovala do bezpečí.
76'
Čím dál víc začíná v Rusku sněžit. Tohle bude ještě zajímavá koncovka tohoto zápasu mezi Spartak a Neapolí.
75'
Patnáct minut do konce základní hrací doby tohoto utkání. Spartak i nadále drží své hubené vedení a je blízko k zisku důležitých třech bodů do tabulky.
74'
Alexandr Lomovickij vstoupil do dnešního zápasu opravdu parádně. Od prvních sekund musí bránit tlak hostujícího týmu, který se tlačí za vyrovnáním.
73'
Čas se bude v dalších minutách hry velmi krátit. Neapol by pomalu měla sázet všechno do útoku, jestli chce pomýšlet na nějaké body z tohoto utkání.
72'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Michajl Ignatov, přichází Alexandr Lomovickij.
70'
Spartak se brání pouze za cenu odkopů na hostující polovinu. Tohle je opravdu špatný styl hry, který ve druhém poločasu prezentuje domácí tým.
69'
Ani tohle nebude zákrok na pokutový kop. Rozhodčí byl tomu blízko, všechno viděl a tým z Neapolu si bude muset další branku vybojovat jiným způsobem.
68'
Alexandr Sobolev si na hranici pokutového území udělal prostor, aby střelou placírkou zatočil míč na vzdálenější tyč. Nechybělo moc a Spartak už by vedl opět o dvě branky.
67'
Piotr Zieliński si nehrnul do pokutového území, ale počkal si na jeho hranici, kde posléze dostal míč do nohy. Jenže tento polský záložník přestřelil domácí branky o pár čísel.
66'
Alexandr Sobolev by rád v tomto utkání dokonal hattrick, ale zatím k tomu chybí přesnější zakončení. Před malou chvílí se dvakrát dostal k hlavičce, ale ani jedna nebyla nebezpečná.
64'
Neapol právě vstřelila branku!
Tak přece jenom se fanoušci italského týmu dočkali. Andrea Petagna se na levé straně uvolil k centru na zadní tyč, kde našel hlavu ELJIFA ELMASE, který takovým koníčkem nedal brankáři šanci zasáhnout. Jeho hlavička byla přesná a důrazná – 1:2. Asistence: Andrea Petagna.
63'
Rohový kop ale nikde nevedl, domácí obrana si opět dokázala poradit a míč odvrátila do bezpečí. Neapol dnes jednoduše nemá štěstí v zakončení.
62'
Dries Mertens rozkmital své rychlé nohy a následně se dostal i do zakončení. Domácí brankář se opět musel vytáhnout a míč vyškrábnout nad břevno.
61'
Domácí tým se nebezpečně zatáhnul před vlastní pokutové území, kde přestál hrát. Je jenom otázka času, kdy příjde ze strany soupeře kontaktní gól.
60'
Kalidou Koulibaly vyskočil nejvýše ze všech a hlavičkoval. Bohužel pro něj a jeho tým to bylo pouze do míst, kde byl připraven domácí brankář, který dnes svůj tým zatím skvěle drží.
59'
Do domácího vápna lítá jeden centr za druhým, ale ani jeden zatím nepadnul na úrodnou půdu. Spartak je zatím v obraně pozorný.
58'
Velká škoda pro hostující tým. Křižná diagonála byla přetažená a skončila v zámezí. Míč putuje na moskevskou stranu, jehož tým bude vhazovat na vlastní polovině.
57'
Čas nám plyne a plyne a my bychom už mohli v tomto utkání očekávat nějaké hráčské změny. Například na hostující strany by se nějaké změny určitě hodily.
56'
Míč z přímého kopu zamířil pouze do míst, kde stál připravený domácí brankář, který míč vyrazil do prozatimního bezpečí. Akce Neapole však tím rozhodně nekončí.
55'
Ruslan Litvinov si musí dát pozor, jelikož si z prvního poločasu přinesl jednu žlutou kartu. Neapol bude rozehrávat další přímý kop.
54'
Eljif Elmas se nepohodnul se svým spoluhráčem v kombinaci, ale nemusí zoufat. Neapol bude poblíž pokutového území vhazovat.
53'
První verdikt tedy platí a branka i po konzultaci s videem nebude platit. Pokračujeme i nadále za stavu 2:0 pro domácí tým.
52'
Rozhodčí nechce nic riskovat a signalizací naznačuje, že celou situace bude řešit s VAR. Máme tady další časové zdržení.
52'
Hostující tým se už začal radovat, ale jejich radost brzo končí. Giovanni Di Lorenzo sice propálil domácího brankáře, ale v době přihrávky stal v ofsajdu, a tak gól nemůže platit.
51'
Domácí obránce byl pod velkým tlakem, a tak raději míč odkopnul do zámezí. Neapol vystrkuje růžky a bude zahrávat další rohový kop v tomto utkání.
50'
Stanislav Lobotka vybojoval pro svůj tým výhodu standardní situace. Neapol má obrovskou příležitost k ohrožení branky soupeře.
49'
V hlavním městě Ruska opět začalo sněžit. Tohle bude ještě velmi zajímavý druhý poločas tohoto utkání
48'
Tempo hry je poměrně stejné jako v prvním poločase. Ani jeden tým se nikde nežene a spíše se vyčkává na vhodnou příležitost k útoku.
47'
Povedenější vstup do druhého poločasu zažívá rozhodně domácí tým, který sice vede o dvě branky, ale i přesto by rád nějakou ještě vstřelil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:35.
První poločas přinesl velmi zajímavý obrázek hry, který zatím může těšit domácí hráče z Moskvy, kteří vedou nad svým soupeřem z Itálie o dvě branky. Brankový účet otevřel už ve třetí minutě Alexandr Sobolev z penalty. Ten samý hráč skóroval i ve 28. minutě. Spartak tedy vede 2:0 a je průběžně na prvním místě tabulky.
45+4'
45+3'
Zdá se, že už se v prvním poločase nic zásadního nestane a my půjdeme do šaten za stavu, který se nám uklidnil od zhruba před dvaceti minutami.
45+2'
Victor Moses se dožadoval odpískání rohového kopu, ale rozhodčí byl jiného názoru a ukázal na malé vápno. Hostující trenér bude odkopávat od branky.
45+1'
Domácí tým to zkusil opět rychlým brejkem do otevřené obrany, ale ani v tomto momentě se jim nedokázalo prosadit. Parádní práce neapolské obrany.
45'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Neapol získala míč na svou stranu a pokusí se do konce poločasu aspoň o kontaktní branku, která by jim mohla ulehčit práci ve druhém poločase.
43'
Co chvíli se musí přerušovat kvůli zdravotním problémům v domácím týmům. Spartak ještě ale nemusel střídat, jelikož problémy posléze velmi rychle zmizely.
42'
Už se zdálo, že by se domácí tým mohl podívat do otevřené obrany svého soupeře, ale rychle se vrátil slovenský Lobotka, který míč zablokoval do zámezí. Spartak má k dispozici další rohový kop.
40'
Domácí tým je opět na míči a postupnou kombinací se dostává na hostující polovinu. Neapol vytáhla svůj presink a bude se snažít míč získat pro sebe.
39'
Na hrací ploše se začíná poměrně dost přiostřovat. Je až s podivem, že rozhodčího tohoto utkání vytasil v průběhu prvního poločasu pouze jedinou kartu.
38'
Střelec dvou dnešních branek je na trávníku. Tohle je pro domácí tým velmi nepříjemná událost. Snad se tento gólový útočník vrátí na hřiště a třeba dokoná hattrick.
37'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. V Rusku se stále hraje se stejným výsledkem, kdy Spartak vede nad svým soupeřem o dvě branky.
35'
Quincy Promes sice ukazuje, že hrál míč, ale rozhodčímu to nestačí. Sudí odpískal další nedovolený zákrok, a tak celé ruská akce končí.
34'
Další nedovolený zákrok hostujícího týmu, tentokrát to bylo dokonce na vlastní polovině. Spartak má další příležitost k ohrožení jejich branky.
33'
Televizní kamery si nejvíce všímají hostujícího trenéra, který nemůže být s výkonem svého týmu rozhodně spokojen. Hosté se zřejmě těší na poločasovou přestávku.
32'
Domácí brankář se opět může protáhnout odkopem od branky. Ovšem tentokrát to bude z hranice vápna, kde byl odpískán nedovolený zákrok na jeho spoluhráče.
30'
Máme za sebou úvodních třicet minut tohoto utkání, kde zatím Spartak vede překvapivě nad favoritem z Neapole o dvě branky. Uvidíme, co nám přinesou další minuty.
28'
Spartak právě vstřelil branku!
V hlavním městě Ruska se nám zřejmě rýsuje výsledkové překvapení. Victor Moses si na levé straně náramně pohrál s obráncem a posléze přesným centrem našel hlavu ALEXANDRA SOBOLEVA, který přidal svůj druhý gól v zápase – 2:0. Asistence: Victor Moses.
27'
Zdá se, že domácí hráč bude v pořádku a bude v zápase pokračovat. Ovšem teď musí odejít za postranní čáru a vyčkat na pokyn rozhodčího.
25'
Utkání bylo přerušeno, jelikož se domácí Litvinov ocitnul na trávníku, kde si vyžádal lékařský tým svého týmu.
24'
Alexandr Selichov se prezentoval další parádním zákrokem na brankové čáře. Tentokrát to bylo po střele Mertense, kterou vytlačil jednou rukou mimo nebezpečí.
23'
Quincy Promes udělal to nejlepší co mohl. Domácí útočník neměl podporu od svých hráčů, a tak aspoň udržel míč a vybojoval autové vhazování.
22'
Zajímavá šance před italskou brankou, kdy míč jenom proletěl pokutovým územím a všichni hráči obou celků se na něj jenom dívali. Kulatý nesmysl skončil na druhé straně v zámezí.
21'
Victor Moses se sám od sebe dostal do úzkých a už mu nikdo nepomohl. Spartak o míč na malý moment přišel, jenže skvělý represink ho získal zpět. Moskevský tým má další roh.
20'
Domácí fanoušci i přes ukrutný mráz, který v Rusku panuje nepřestávají a nadále povzbuzují svůj tým za další potencionální brankou v zápase.
19'
Rohový kop si zkusil i Spartak. Centr to byl povedený, ale na zakončení se už nedostalo. Hostující obrana si skvěle pohlídala náběh soupeře a míč před ním odkopla.
18'
Rohový kop Neapole nikde nevedl, jejich zakončení bylo dost nepřesné a skončilo mimo branku. Ruský brankář bude opět odkopávat od své branky.
17'
Obrovská šance pro hostující tým z Neapole, která ale skončila na skvělém Alexandru Selichovi, který nadvakrát zlikvidoval pohotovou střelu na přední tyči.
16'
Dries Mertens zvedl hlavu a až poté se pokusil o centr, který nebyl ten z přesnějších centrů. Míč sice letěl na jeho kolegu v útoku, ale domácí obrana si dokázala poradit.
15'
Giovanni Di Lorenzo si sice skvěle naběhnul na pravé straně, ale k míči se nakonec nedostal. Parádní práce domácí obrany, odkopem se od branky protáhne jejich brankář.
14'
Žlutou kartu dostává Ruslan Litvinov (FK Spartak Moskva).
14'
V Moskvě je něco málo pod nulou a navíc ještě v některých momentech slabě sněží. Tohle úplně nezávidím italskému týmu, který se musí dotahovat v zápase.
13'
Parádní práce od ruského brankáře, který si sice musel vyběhnout na hranici pokutového území, ale nakonec se k míči dostal a schoval ho do rukavic.
12'
Spartak se snaží navázat na povedený vstup do zápasu a celkem se jim to daří. Neapol je sice více na míči, ale moskevské protiútoky bývají nebezpečné.
11'
Právě Alexandr Sobolev si skvěle naběhnul na přední tyč, kde pohotově zakončoval hlavičkou. Jeho zakončení ale bylo o něco nepřesné a míč skončil nad břevnem.
10'
Kalidou Koulibaly si nedokázal míč na první pokus zpracovat, a tak to musel napravit podruhé. Navíc si hostující stoper musel dávat pozor před Sobolovem.
9'
Stanislav Lobotka je v úvodu utkání skoro u všeho. Slovenský hráč nejdřív zavinil penaltu a teď je soupeřem okopávám jako brambory. Rozhodčí ale tyto zákroky řeší pouze domluvou.
8'
Na tahu je teď moskevský tým, který do dnešního utkání vstoupil naprosto parádně. Uvidíme, zda na svůj výkon dokáží navázat v dalších minutách.
7'
Italský tým se snažil svého soupeře nějak překvapit, ale přímý kop se jim moc nepovedl. Ve finále celé akce chtěli hráči Neapole odpískat pokutový kop za ruku, ale rozhodčí byl jiného názoru.
6'
Neapol nesází na zbrklý útok, ale postupnou kombinací se dostává na dostřel domácí branky. Navíc po krátké chvilce budou mít k dispozici úvodní standardní situaci.
3'
K exekuci pokutového kopu se postavil domácí ALEXANDR SOBOLEV, který nedal brankáři soupeře šanci zasáhnout. Tohle bylo od tohoto ruského střelce zahrané velmi odvážně.
2'
Rozhodčí sice odpískal pokutový kop, ale celou situaci ještě nechá prověřit kolegy u VAR.
1'
Quincy Promes se prokličkoval až do pokutového území, kde ho nešťastným zákrokem poslal na trávník hostující obránce. Jmenovitě to byl slovenský záložník Stanislav Lobotka.
1'
O úvodní výkop se postarali hostující hráči, kteří se sice hned vrhli do útoku, ale vzápětí si to rozmysleli a raději začnou svou akci od svých stoperů.
1'

FK Spartak Moskva: Selichov – Caufriez, Džikija, Gigot, Moses, Ignatov – Umjarov, Litvinov, Lucas – Sobolev, Promes.
Náhradníci: Maximenko, Markov, Rebrov – A. Ješčenko, Denisov, J. Larsson, Kutěpov, Lomovickij, Rasskazov, Šitov.
Trenér: Rui Vitória

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rui, Koulibaly (C), Juan Jesus – Lobotka, P. Zieliński – D. Mertens – Lozano, Elmas, Petagna.
Trenér: Luciano Spalletti

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (všichni Francie).

Náhradníci: Idasiak, Ospina – Ambrosino, Cioffi, Malcuit, Manolas, Rrahmani, Ruiz..
Utkání mezi Spartakem Moskva a Neapolí začne už v 16:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte duel ujít. Myslím si, že se máme na co těšit.
SSC Neapol

Italský celek potvrzuje roli favorita této skupiny. Neapol má na svém kontě po čtyřech zápasech 7 bodů a nachází se na prvním místě ve skupině, ovšem tato skupina je velmi vyrovnaná a pokud by dnes Neapol prohrála, tak se ruský celek bodově dotáhne. Neapol Nejdříve remizovala na hřišti Leicesteru, poté prohrála doma s dnešním soupeře, ale následně porazila dvakrát Legii. Hosté přijeli s jasným cílem, a to bodovat.
FK Spartak Moskva

Ruskému celku se zatím nedaří podle představ. Spartak ze čtyř utkání vyhrál pouze jediné, když vyhrál na hřišti dnešního soupeře, což bylo obrovské překvapení. Jinak Spartak nestačil na Legii a Leicester, se kterým doma prohrál 3:4. V posledním utkání Spartak remizoval právě na hřišti Leicesteru. Na svém kontě má ruský celek 4 body a nachází se na posledním místě ve skupině, ovšem pokud by dnes vyhrál, tak by udělal velký krok k postupu.
Skupina C

1. Neapol 7 bodů
2. Legia 6 bodů
3. Leicester 5 bodů
4. Spartak Moskva 4 body
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu další pokračování a my budeme sledovat utkání FK Spartak Moskva – SSC Neapol. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.