Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Záhřeb - 9. prosince 2021   21:00

West Ham
West Ham
0:1
(0:1)
Záhřeb
Záhřeb
4' Oršić  (Štefulj)
West Ham
Aréola – Ashby, Baptiste, Alese, Longelo – Noble (C), Král, Fornals (46. Benrahma) – Jarmolenko (87. Potts), Perkins (87. Forson), Vlašić.
Mariani – Alassio, Baccini (všichni Itálie)
Olympijský stadion, Londýn
Záhřeb
Livaković – Šutalo, Théophile-Catherine, Perić – S. Ristovski, A. Ademi (C) (71. Bulat), Gojak, Štefulj (80. Dilaver) – Ivanušec, Andrić (64. D. Jurić), Oršić (64. Mišić).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera u dalšího přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 1:8. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:13.
Je dobojováno! Jediným střelcem tohoto utkání je Mislav Oršić, který se trefil už ve čtvrté minutě. Anglický West Ham prostřídal sestavu a jeho výkon podle toho taky vypadal. Dinamo bylo celý zápas lepší a zaslouženě si bere tři body za vítězství 1:0. Pro domácí tým je to vůbec první porážka v soutěží. Ovšem na pořadí v tabulce to nic nemění, West Ham skončil první a Dinamo uhájilo druhé místo.
90+4'
90+3'
Hráči Dinama se snaží udržet míč daleko od své branky. Jsme v poslední minutě, zápas za malou chvíli skončí.
90+2'
Aji Alese se úplnou náhodou dostal k míči. Domácí hráč byl tím tak překvapen, že jeho zakončení bylo nakonec velmi slabé.
90+1'
Rozhodčí nastavil ve druhém poločase tři minuty navíc.
90'
Rohový kop se sice moc nepovedl, ale domácí tým nemusí zoufat, jelikož bude rozehrávat nový roh. Tentokrát ale z druhé strany.
89'
Centr z kopačky Saïda Benrahmy byl zablokován do zámezí. West Ham bude mít k dispozici výhodu rohového kopu.
88'
Domácí tým vysunul svůj presink až k pokutovému území soupeře a ten slaví úspěch. West Ham míří na balón a bude se tlačit do zakončení.
87'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Freddie Potts.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Sonny Perkins, přichází Keenan Forson.
86'
Saïd Benrahma se postavil k exekuci přímého kopu, který poslal pouze do míst, kde byl připraven hostující brankář. Ten zasáhnul a míč chytil do svých rukavic.
85'
Žlutou kartu dostává Josip Mišić (GNK Dinamo Záhřeb).
84'
David Moyes chystá další střídání. Uvidíme, pro koho dnešní utkání skončí a pro koho zase začne. U postranní čáry jsou připraveni dokonce dva hráči.
83'
Jamal Baptiste se snažil konstruktivně rozehrát, ale nakonec se mu jeho přihrávka vůbec nepovedla a míč skončil opět mimo hrací plochu.
82'
Tohle není ze strany domácího týmu povedený zápas. Soupeř si s nimi dělá co chce a byl by vůbec zázrak, kdybychom se v tomhle utkání dočkali vyrovnání.
80'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Daniel Štefulj, přichází Emir Dilaver.
79'
Amer Gojak se ocitnul ve slibné šanci, ale nakonec mu míč sjel z kopačky a jeho střela nebyla vůbec přesná. Alphonse Aréola tentokrát nemusel zasahovat.
78'
Emmanuel Longelo raději nic neriskoval a míč prásknul do zámezí. Dinamo bude mít na polovině soupeře autové vhazování.
77'
Andrij Jarmolenko vysunul Alexe Krále za obranu soupeře. Český záložník ale byl pomalý a míč nestihnul, Dominik Livaković ho má v rukavicích.
76'
Hostující tým chtěl zrychlit kombinaci tím, že přejdou na přihrávky na jeden dotek. To jim bohužel podle jejich představ nevyšlo a míč skončil v autu.
75'
Máme před sebou posledních patnáct minut základní hrací doby tohoto zápasu. Dinamo je na míči a kombinuje, West Ham se sice snaží o napadání, ale to není úspěšné.
73'
Daniel Štefulj si žádá lékařské ošetření po jednom souboji s domácím obráncem. Zápas je přerušen a čas nadále běží. Čas na vyrovnání se pomalu krátí.
71'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Arijan Ademi, přichází Marko Bulat.
69'
Alex Král chtěl chytře posunout na Jarmolenka, ale jeho centr byl poměrně nepovedený. Míč skončil v rukavicích hostujícího brankáře, který s rozehrávkou moc nespěchá.
68'
Saïd Benrahma se snaží, o tom žádná. Jenže ve většině případů volí ve finální fázi akce špatná rozhodnutí. Možná proto stále jeho tým prohrává.
67'
Jamal Baptiste nemohl ve své akci pokračovat, protože byl faulován. Rozhodčí neváhal a ukázal proti brance Dinama. Domácí tým je na dostřel branky soupeře.
66'
Mark Noble vyslal z pravé strany zajímavý centr, který málem skončil v brance. Hostující obrana ale na poslední chvíli zasáhla a míč opět odkopla.
65'
West Ham rozehrával další rohový kop. Tyto standardní situaci jim jednoduše nejdou. Dinamo se opět ubránilo a míč odkoplo do bezpečí.
64'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Komnen Andrić, přichází Deni Jurić.
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Josip Mišić.
61'
Domácí tým vystrčil růžky a zahrozil. Jenže Saïd Benrahma to vzal všechno na sebe a celou akci v závěru pokazil svou sobeckostí.
60'
Mark Noble málem našel svým centrem Jarmolenka, který si ale nedokázal míč zpracovat. Domácí útočník ho musel doběhnout k postranní čáře. To se povedlo, West Ham si udržel výhodu útočné polovinu.
59'
Alphonse Aréola se protáhne odkopem od své branky, jelikož další hostující akce skončila pouze v zámezí.
58'
Chorvatský tým měl k dispozici dokonce dva rohové kopy, ale ani jeden se jim příliš nepovedl. Oba pokusy byl ubráněny skvělou domácí obranou.
57'
Luka Ivanušec napřáhnul z první ke zajímavé střele, kterou musel domácí brankář vytěsnit mimo své tři tyče. Dinamo bude rozehrávat rohový kop.
56'
Arijan Ademi byl vystaven přesile, a tak míč dlouho neudržel ve své moci a opět ho odevzdal domácímu týmu, který i nadále tahá za kratší konec a na svém hřišti prohrává.
55'
V Londýně dnes prší, ale to vůbec trenérům nevadí. Oba stojí na hranici svého vymezeného území, kde korigují pohyb svých hráčů na hrací ploše.
54'
Nikola Vlašić vběhnul do žluté zdi, která ho čistým způsobem obrala o míč. Hosté ale opět jenom odkopávají míč do bezpečí. Tohle může být cesta k obdržené brance, pokud budou takhle hrát i nadále.
53'
Jenže ani rohový kop nebyl rozehrán úplně podle jejich představ. Dinamo se skvěle ubránilo a míč odkopla do bezpečné vzdálenosti od své branky.
52'
První akce z přímého kopu nevyšla, vyšla až ta druhá. Domácí tým si místo přímého kopu zkusí rozehrát další rohový kop v zápase.
51'
Domácí tým vstoupil do druhého poločasu o dost lépe než tomu bylo v prvním dějství. Navíc za malou chvíli bude rozehrávat další ze svých standardních situací.
50'
Arijan Ademi měl nějaké zdravotní komplikace, a tak rozhodčí musel zápas na malý moment přerušit. Hostující kapitán se ale po chvilce zvedá a hodlá v zápase pokračovat.
49'
Andrij Jarmolenko si chytře nabíhal za hostující obranu, ale jeden z obránců jeho úmysl přečetl a míč před ním ukopnul do zámezí. West Ham bude vhazovat.
48'
Komnen Andrić si nepohlídal své postavení na útočné polovině a domácí obrana ho dokázala vystavit do ofsajdu. Praporek asistenta rozhodčího je nahoře, rozhodčí musel zapískat.
47'
První útočná akce domácího týmu skončila dřív než vlastně začala. Nákop za hostující obranu si pohlídal jejich brankář, který míč schoval do rukavic.
46'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Saïd Benrahma.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Je za námi úvodní poločas tohoto utkání, který se domácím hráčům rozhodně nepovedl Jejich soupeř z Chorvatska se už ve čtvrté minutě dostal do vedení zásluhou Mislava Oršiće. Dinamo Záhřeb zaslouženě vede na hřišti West Hamu 1:0 a drží se na druhém místě, které zaručuje druhé kolo Evropské ligy.
45+1'
45'
Domácí tým měl k dispozici standardní situaci, která byla úspěšně zakončená. Bohužel pro domácí tým mířila střela do míst, kde byl připraven brankář soupeře.
44'
Žlutou kartu dostává Luka Ivanušec (GNK Dinamo Záhřeb).
44'
Mark Nobel si vyměnil míč s Alexem Králem. Ten ale dnes není moc vidět. Není to z jeho strany úplně povedené utkání.
43'
Pablo Fornals neměl komu by v ofenzivní části hřiště přihrál, a tak volí přihrávku zpět. Anglický tým to zkusí od svých obránců.
42'
Domácí tým se snaží přebrat kreativitu nad zápasem, ale moc se jim to nedaří. Dinamo hraje skvěle a je velká šance, že se jim podaří uhrát první poločas.
40'
Jamal Baptiste se skvěle vrátil s pronikajícím útočníkem, kterého následně skvěle ubránil. Domácí tým bude opět odkopávat od své branky.
39'
Byl to pokus o centr nebo střelu? Harrison Ashby vylekal hostujícího brankáře, který na míč nedosáhnul. Domácí centr byl přetažený a skončil v zámezí.
38'
Andrij Jarmolenko mohl mít na kopačce vyrovnání, ale střela se mu poměrně nepovedla a skončila mimo hostující branku.
36'
Luka Ivanušec napřáhnul ke střele zpoza šestnáctky a vybojoval pro svůj tým další rohový kop. Domácí brankář musel jeho střelu vyrazit nad branku.
35'
Alphonse Aréola se protáhnul odkopem od své branky, ale ten nakonec skončil v zámezí. Tohle je míč zdarma pro hostující hráče.
34'
Zákrok na Harrisona Ashbyho vypadal příšerně, ale nakonec bude domácí hráč v zápase pokračovat. Dinamo posléze opět zahrozilo, ale opět to bylo neúspěšné.
33'
Arijan Ademi se na zadní tyči dostal k hlavičce, která skončila těsně nad horní tyčkou domácí branky. Velká chyba domácí obrany, že na něj zapomněla.
31'
Žlutou kartu dostává Stefan Ristovski (GNK Dinamo Záhřeb).
30'
Třicet minut tohoto utkání je za námi. Dinamo Záhřeb stále drží nadějné vedení a odolává tlaku domácího týmu, který se teď navíc bude bránit.
29'
Jakmile se domácí tým dostane na míč, tak se hosté rychle stáhnout na vlastní polovinu. West Ham to pak má s kombinací na útočné polovině velmi těžké.
28'
Dominik Livaković rozehrál rychle z ruky k postranní čáře, alej jeho výhoz nebyl přesný. West Ham má k dispozici autové vhazování.
27'
Toto utkání je zatím velmi vyrovnané, aspoň tedy co se týče držení míče. Ovšem na scoreboardu je stále jenom hostující tým.
26'
Alphonse Aréola musel rychle vyběhnout, aby byl u míče dřív než útočník. To se povedlo a míč skončil po jeho odkopu v zámezí.
24'
Domácí tým by rád získal standardní situaci po údajné ruce. Rozhodčí ale nevnímá a nechává tento zápas pokračovat. Na míči je v tuto chvíli Dinamo Záhřeb.
23'
Hosté se opět zatáhli na vlastní polovinu, všichni hráči jsou za míčem. West Ham začíná obléhat jejich pokutové území.
22'
Dinamo se snaží hrát chytře, ale West Ham je v defenzívě minuty od minuty lepším týmem. Zde se, že už zapomněl na nepovedený úvod a začíná hrát svůj fotbal.
21'
Pablo Fornals měl možnost zaútočit do otevřenější obrany svého soupeře, ale domácí útočník zpomalil celou akci a z ní tedy nic nebezpečného pro chorvatskou branku nebylo.
20'
Komnen Andrić ztratil míč na útočné polovině a zřejmě ve frustraci fauloval. Rozhodčí mu zatím kartu neudělí, ale rázně mu domluví.
19'
První zajímavá šance pro domácí tým, kterou dokázal na zadní tyči zakončit Sonny Perkins. Bohužel jeho hlavička skončila vedle branky.
18'
Tak nakonec z toho nic zásadního nebude. Hostující útočník si na chvíli poválel na hrací ploše a poté vstanul a bude pokračovat v zápase.
17'
Mislav Oršić poslal míč z rohu na přední tyč, kde si nabíhal Komnen Andrić. Ten si při zakončení zřejmě něco udělal a bude potřebovat lékařské ošetření.
16'
Hosté z Chorvatska se snaží využít poměrně nezkušené obrany soupeře. V tuto chvíli jim to nevyšlo, ale zase na druhou stranu získali výhodu rohového kopu.
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání. Domácí tým překvapivě od čtvrté minuty prohrává na svém stadionu s Dinamem Záhřeb.
14'
Harrison Ashby odvrátil míč pouze k Danielu Štefuljovi, který si ho zpracoval a poté nepřesně pálil. Alphonse Aréola v tuto chvíli nemusel zasahovat.
13'
Na překvapivém začátku dnešního utkání se projevila i atmosféra na stadionu, která je poněkud pochmurná. Snad se to postupem času zlepší.
12'
Chorvatský tým se zatáhnul před vlastní pokutové území a útok soupeře brání v devíti lidech. Akce West Hamu končí nepovedeným centrem vyslaným Jarmolenkem.
11'
Snad poprvé v tomto utkání se anglický tým dostává na míč a snaží se kombinovat. Tohle může být ještě zajímavé.
10'
Nikola Vlašić se na polovině hřiště dopustil nedovoleného zákroku, kterého si rozhodčí všimnul. Hráč neprotestoval, ale jeho trenér ano.
8'
Domácí tým je stále zaskočený a nechává svého soupeře kombinovat. Hráči Dinama toho využívají a postupnou kombinací se dostávají na dostřel jejich branky.
6'
Komnen Andrić se ocitnul v další slibné příležitosti, ale ani jeho tato akce nebyla tou povedenou. Stav zůstává i nadále stejný, jeho tým překvapivě vede v Londýně nad West Hamem.
5'
Pablo Fornals si nepohlídal své postavení na útočné polovině a byl mu následně odpískán ofsajd. Míč se opět stěhuje na kopačky hostujícího týmu.
4'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Takhle tohle byla velká paráda z díly hostujícího týmu. Daniel Štefulj vybojoval míč, který následně přihrál MISLAVU ORŠIĆOVI, který zpoza šestnáctky napřáhnul ke střele, která zapadla na vzdálenější tyči. Při cestě do sítě se ještě otřela o horní tyčku. Dinamo se překvapivě ujímá vedení – 0:1. Asistence: Daniel Štefulj.
2'
Komnen Andrić se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho projektil se nakonec ukázal jako nepřesný. Domácí brankář se protáhne odkopem od branky.
1'

West Ham United: Aréola – Ashby, Baptiste, Alese, Longelo – Noble, Král (C), Fornals – Jarmolenko, Perkins, Vlašić.
Náhradníci: Martin, Randolph – Benrahma, Coufal, Diop, Forson, Lanzini, Masuaku, Potts, Simon-Swyer.
Trenér: David Moyes

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Šutalo, Théophile-Catherine, Perić – S. Ristovski, A. Ademi (C), Gojak, Štefulj – Ivanušec, Andrić, Oršić.
Náhradníci: Zagorac, Čavlina – Bulat, Baturina, Dilaver, D. Jurić, Lauritsen, Mišić, Menalo, Moharrami, Špikić, Tolić.
Trenér: Željko Kopić (dočasný trenér)

Rozhodčí: Mariani – Alassio, Baccini (všichni Itálie).
Vzájemné zápasy
16. září 2021 | Din. Záhřeb – West Ham 0:2
GNK Dinamo Záhřeb
Naopak hosté z Chorvatska ještě svůj postup nemají jistý. Na dálku totiž budou dnes večer bojovat s belgickým Genkem. Dinamo je momentálně na druhém místě se ziskem sedmi bodů, třetí Genk je o dva body vzadu. Jelikož má Dinamo lepší vzájemné zápasy, tak by stačilo v Londýně neprohrát a to by na postup do jarní části soutěže mělo stačit.

West Ham United
Londýnský klub si dokázal před tímto zápasem zajistit postup do vyřazovací fáze této soutěže. West Ham drží první místo s třinácti body a je jasné, že už ho nikdo neohrozí. Tento klub ve skupině ještě neprohrál. V pěti zápasech si čtyřikrát připsal vítězství, jedno zaváhání přišlo ve čtvrtém hracím kole v zápase proti Genku.

4. prosince 2021 | West Ham – Chelsea 3:2
1. prosince 2021 | West Ham – Brighton 1:1
28. listopadu 2021 | Manchester City – West Ham 2:1
25. listopadu 2021 | Rapid Víděň – Wolves – West Ham 0:2
20. listopadu 2021 | Wolves – West Ham 1:0
Hezký čtvrteční večer, Evropská liga má na svém programu své poslední zápasy ve skupinové části a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na duel mezi West Hamem a Dinamem Záhřeb. Tímto utkáním vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.