Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : AEK Larnaka - 6. října 2022   21:00

Fenerbahce
Fenerbahce
26' Batshuayi (Rossi) • 79' Mamas(vl.) (Rossi)
2:0
(1:0)
AEK Larnaka
AEK Larnaka
Fenerbahce
Bayındır (C) – Osayi-Samuel (72. Kadioglu), G. Henrique, Szalai, Alioski – Yüksek – Crespo, Lincoln (72. Valencia) – Mor (72. Kahveci), Batshuayi (88. Güler), Rossi (87. Aziz).
Çetin, Eğribayat – João Pedro, Zajc.
Kavanagh – Cook, Lennard
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu, Istanbul
38 860 diváků
AEK Larnaka
Pirić – Á. García, Tomović (C), Miličević, Rosales – Ledes, Oier (69. Naoum), Mamas – Altman (69. Olatunji), Lopes (80. Pons), Faraj.
Gordić, Toumpas – M. González, Tričkovski, Christoforou, Englezou, Andreou.

Fenerbahce se díky vítězství udrželo na čele skupiny B. Stade Rennes se nadřelo na výhru proti ukrtajinskému soupeři, ale má také sedm bodů. AEK Larnaka je tedy stále třetí se ziskem tří bodů.
Fenerbahce Istanbul si jistým výkonem došel k zisku tří bodů a výhře 2:0 nad kyperským týmem AEK Larnaka 2:0 po pohotové brance Batsuayie a vlastním brance Mamase. Rozdíl skóre není větší pouze zásluhou výborného výkonu brankáře Piriće. když mu při střeleckém pokusu Emre Mora pomohla i tyč. Největší šanci hostí zazdil Faraj.

Důležité momenty včetně braněk připravil v gifech kolega Michal Raška.Přeji čtenářům onlajnů hezky zbytek pohárového večera.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 18:12.
90+3'
90+3'
Tričkovski byl ještě nedovoleně dohrán Ardou Gülerem.
90+2'
Alioski si při náběhu za obranu soupeře nepohlídal své ofsajdové postavení.
90+1'
Pere Pons nedovoleně dohrál v osobním souboji Ardu Gülera.
89'
Enver Valencia zahrál nedovoleně rukou.
89'
Nepříjemnou střelu ze střední vzdálenosti vyslanou Ardou Gülerem likvidoval brankář Pirić pouze vyražením před sebe. Kde se naštěstí pro něho nacházelo dostatek jeho spoluhráčů!
88'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul:
ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Arda Güler.
87'
ze hřiště odchází Diego Rossi, přichází Serdar Aziz.
86'
I Faraj se nechal chytit do ofsajdové pasti vystavené týmem Fenerbahce Istanbul.
85'
Irfan Can Kahveci opět fauloval a následně si i hráči kyperského týmu zahrají rohový kop.
84'
Gustavo Henrique a jeho střelecký pokus končí také mimo branku AEK Larnaky.
83'
Rohový kop po zásahu Rosalese pro Fenerbahce istanbul.
82'
Batsuayi tentokráte druhou branku v tomto utkání nepřidá.
82'
Irfan Can Kahveci se dopustil faulu na taktéž původně náhradníkovi Naoumovi.
81'
Rossi měl prsty při obou gólech svého týmu, ale sám dnes branku pravděpodobně nevsítí.
80'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC:
ze hřiště odchází Rafael Lopes, přichází Pere Pons.
79'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Centr Rossiho z přímého kopu si do vlastní sítě velmi neskutečně smolným způsobem sráží RAFAIL MAMAS – 2:0! Asistence: Diego Rossi.
78'
Po rozehrání přímého kopu budou hosté střídat.
77'
A opět si Rossiho vzal do své péče tvrdě hrající záložník Rafail Mamas.
75'
O chvíli později útočný faul Olatunjiho předčasně ukončil akci Larnaky faulem na Giustava Henriqueho.
74'
Mamas si tentokráte nedovoleně vyšlápl na Miguela Crespa.
72'
ze hřiště odchází Lincoln, přichází Enner Valencia,
ze hřiště odchází Bright Osayi-Samuel, přichází Ferdi Kadioglu,
ze hřiště odchází Emre Mor, přichází İrfan Can Kahveci.
71'
Luis Gustavo si vedl při své koncovce trochu hůře než jeho spoluhráč o chvíli dříve.
71'
Lopes se stal prvním hráčem kyperského týmu, který přeci jen donutil brankáře Bayindira k zákorku.
70'
Naouma po příchodu na hřiště ihned fauloval Ismail Yüksek.
69'
ze hřiště odchází Omri Altman, přichází Victor Olatunji,
ze hřiště odchází Oier, přichází Giorgos Naoum.
67'
Svého spoluhráče o chvíli pozdjěi pomstil faulem na zmíněného hráče záložník Larnaky Mamas.
66'
Na Faraje si vyšlápl nedovoleně v souboji Ismail Yüksek.
65'
Faraj určitě nikdyv životě neviděl Antonína Panenku – Bělehrad (1976), či Karla Poborského v Anglii (1996)! Faraj sice ukázal rychlé nohy a tedy i záda svý soupeřům. Před ním stál již jen bezmocný brankář Bayindir,a le provedení jeho lobu bylo více než tragické a skončilo úplně mimo branku Fenerbahce!
64'
Posledním hráčem (4), která zářidil sražení míče do autu a tím tedy postrup Fenerbahce asi o padesát metrů byl kapitán Larnaky Tomović.
62'
Batsuayi si pomohl útočným faulem v osobním souboji proti obránci Hrvoje Miličevićovi.
61'
Altman ss stal taktéž jedním z hráčů z celkem dlouhého seznamu co porušili fotbalové pravidlo o ofsajdu. I když v tomto ohledu kraluje jeho spoluhráč Lopes.
60'
Emre Mor se dostal do křížku s Altmanem.
59'
Lopes byl evidentně zezadu přistrčen pomocí ruky Gustava Henrique.
58'
Miličević nejprve skvěle zasáhl v defenzívě a následně se svoji chybou o míč připravil Osayi-Samuel.
57'
Emre Mor to přehnal se svou snahou a důrazně fauloval soupeře Garcíu.
56'
Mamas nedovoleně dohrál bránícího Gustava Henriqueho.
55'
Brankář Pirić opět prokázal své kvality při likvidaci nebezpečné střely vyslané z kopačky Emre Mora, když se míč nejprve odrazil od zadní tyče!
54'
Alioski si ve středu hřiště vypořádal s Farajem pouze za pomoci faulu.
53'
O chvíli pozdjěi si podobně vedl i jeho spoluhráč Miguel Crespo.
52'
Osayi-Samuel byl při svém pokusu o zakončneí neúspěšný a branku Larnaky netrefil.
51'
Lopes se dnes již tradičně nechal chytit do ofsajdu.
50'
Po rozehrávce Rossiho rohu nabil svému spoluhráči Alioski a Crespo utěšenou ranou z dálky pouze těsně přestřelil břevno.
50'
Přízemní míč Crespa směřující před branku Piriće byl obranou soupeře sražen na rohový kop pro Fenerbahce Istanbul.
49'
Oier tentokráte pro změnu fauloval protivníka v podání Ismaila Yükseka.
48'
Diego Rossi je prvním hráčem Fenerbahce, který se nechal vlákat do ofsajdové pasti.
47'
Miguel Crespo dohrál Oiera až za pravidly fotbalu.
46'

Fauly: 6:5
Fenerbahce Istanbul dominovalo první půli což také potvrdilo jedinou brankou Batsuayie, která ovšem stálo za to ze šestadvacáté minuty.
45+2'
45+2'
Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (Lincoln) za faul.
45+2'
Linciln nejdříve ustál souboj s Luisem Gustavem, aby následně tvrdě zasáhl Oiera.
45+1'
Velmi snadnou ztrátu míče si připisují hráči kyperského týmu.
45'
Lopes si připisuje třetí ofsajd za první poloča, teatrálně ukazuje, že to bylo maximálně jen o tři centimetry – úsměvná momentka utkání.
44'
Skákavý nákop skončil až v připravených rukavicích brankáře Bayindira.
42'
Miguel Crespo až s příliš velkým důrazem dohrál Faraje, který je velmi náchylný k pádů na zem i po letmém kontaktu.
41'
Centr zprava velmi lehce pokryl připravený brankář Pirić.
40'
Lopes se provinil dalíšm odpískaným ofsajdem.
39'
Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (Bright Osayi-Samuel).

Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Omri Altman).
39'
Altman nedovoleně dohrál Osayi-Samuela a následně se bude hromadně žlutiit.
38'
Centr z rohu hraný na první tyč odvrátila mimo své pokutové území pozorná obrana AEK Larnaky.
37'
Rossi bude rozehrávat rohový kop Fenerbahce Istanbul, který vybojoval bojovník Alioski na bránícím hráči.
35'
Po skvělém zisku míče na váhajícím hráči s rozehrávkou obdržel přesný pas Emre Mor, ale byl výtečně vychytán brankářem Pirićem!
34'
V Istanbulu panuje velmi příjemné počasí když teploměr ukazuje 18 stupňů Celsia.
33'
Ismail Yüksek se stal obětí faulu Mamase.
31'
Hráči AEK Larnaky sice dostali po rychlé akci balon do sítě, jenže tato branka nemůže platit, kvůli ofsajdu nahrávajícího Rafaela Lopese což zaregistroval i asistent rozhodčího!
29'
Mamas tentokráte faulován nebyl a o míč tedy ve středovém kruhu přišel čistě.
28'
Lékařskou pomoc přímo na zeleném pažitu vyžaduje záložník AEK Larnaky Rafail Mamas.
26'
Parádní Pas Rossiho za obranu soupeře našel naprosto přesně rychlého MICHY BATSHUAYIE, který rovnou z první doslova propálil brankáře Piriće – 1:0! Asistence: Diego Rossi.
25'
Altman byl nedovoleně dohrán obráncme Fenerbahce Osayi-Samuelem.
23'
Mamas je zatím jediný hráč AEK Larnaky jenž dokáže účelně na sebe vázat hráče Fenerbahce a následně i posléze jejich fauly.
22'
Emre Mor byl nedovoleně zastaven nestíhajícím Garcíou.
20'
Průnik Faraje zmrazilo publikum a následně Mamase fauloval fauloval Crespo.
18'
Rossiho pokus o střelu zablokoval obětavě bránící Angel García na rohový kop pro Fenerbahce.
17'
Getso trenéra Jesuse je více než vymlúvné, jenž skvěle ve svém gifu zachytil kolega Michal Raška.
17'
Fanoušci Fenerbahce se hromadně drží za své hlavy, jelikož neskutečně velkou šanci trestuhodně zahodil Rossi, který se sice vyhnul ofsajdu, ale míč pouze slabě poslal přímo do brankáře Piriće!
15'
Úvodní čtvrthodinu hry uzavře poněkud neproduktivní a platonický tlak Fenerbahce istanbul.
14'
Následný centr se Farajovi příliš nepovedl a skončil pouze za koncovou čárou k velké radosti škodolibého publika.
13'
Po rohovém kopu Larnaky zablokoval střelecký pokus obětavý obránce Szalai.
12'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Imad Faraj) nafilmovaný pád/simulování.
12'
Faraj velmi nebezpečně postupoval proti Gustavu Henriquemu jenže vše zakončil trestuhodným simulováním. Sudí to postřehl a bude to nekompromisně a správně trestat.
10'
A poradil si i o chvíli později s umístěnou dorážkou Alioskiho!
10'
Pirić první střelu z kopačky Lincolna z přímého kopu pouze vyrazil!
9'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Oier) za faul.
9'
Rossi byl faulován před pokutovým územím a navíc to bude za žlutou kartu.
8'
Batsuayi zbytečně a nepřesně posoval míč do strany směrem na svého spoluhráče těsně před pokutovým územím.
7'
Pozdě odpískaný ofsajd Faraje pořádně rozlítil lodivoda Fenerbahce Istanbul Jorge Jesuse.
5'
Poskytnutá výhoda rozhodčím hráčům Fenerbahce končí nakonec odpískaným faulem Miguela Crespa.
4'
Rossi se ocitl po souboji v pokutovém území, ale tato situace nechala sudího zcela správně naprosto chladným.
3'
Skvěla atmosféra v ochozech zatím zcela jasně zastiňuje nudné dění na hrací ploše.
2'
Při doteku hráčů kyperského týmu s míčem se z tribun ozývá tradiční frenetický pískot jak (nejen) na tomto stadionu v Turecku bývá zvykem.
1'
Akci Fenerbahce táhl Alioski, ale bez většího úspěchu.
1'
Před utkáním se drží minuta ticha kvůli tragické události v Jakartě.
Fenerbahce Istanbul bude hrát ve žlutomodrých dresech, AEK Larnaka nastoupí k utkání v černých dresech.

Fenerbahce Istanbul: Bayındır (C) – Yüksek, G. Henrique, Szalai – Osayi-Samuel, Crespo, Lincoln, Alioski – Mor, Batshuayi, Rossi.
Náhradníci: Çetin, Eğribayat – Aziz, Kadioglu, Güler, Kahveci, João Pedro, Valencia, Zajc.
Trenér: Jorge Jesus

AEK Larnaka FC: Pirić – García, Tomović (C), Miličević, Rosales – Ledes, Oier, Mamas – Altman, Lopes, Faraj.
Náhradníci: Gordić, Toumpas – M. González, Tričkovski, Pons, Olatunji, Christoforou, Englezou, Naoum, Andreou.
Trenér: José Luís Oltra

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Lennard.
Předpokládané absence:

Fenerbahce Istanbul

King, Peres (oba nespecifikované zranění)
Sangaré (poraněné koleno)

AEK Larnaka

Paraskevas (nespecifikované zranění)
Gama (zranění Achillovy šlachy)
Fenerbahce Istanbul také zrovna dvakrát nezáří v turecké Süperligze, kdy ze sedmi zápasů má pouze čtrnáct bodů a to zatím stačí pouze na sedmou pozici. Nicméně žlutomodří mají zápas k dobru a velké derby s Besiktasem skončilo nerozhodně 0:0.
AEK Larnaka má velký problém ukočírovat náročnou sezónu což se projevilo na nepovedeném startu sezóny zvláště do ligy 2 – 1 – 2. Po zaváhání proti Paphosu se tento tým revanšoval svým fanouškům vysokou výhrou nad Anorthosisem Famagustou 4:0.
Odehraná utkání Fenerbahce Istanbul:

Stade Rennes – Fenerbahce 2:2 (0:0)

Branky: 52. Terrier, 54. Majer – 60. Kahveci, 90+2. (penalta) Valencia

ŽK: 76. Majer, 90+1. Bourigeaud, 90+3. Rodon, 90+4. Theate – 90+3. Joao Pedro

ČK: 83. Traore (Stade Rennes)

Ve dvacátépáté minutě nebyl uznán gól Kahveciho kvůli ofsajdu.

Fenerbahce – Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Branky: 35. Gustavo Henrique, 90+2. Batsuhayi – 63. Cygankov

ŽK: 50. King, 68. Rossi, 72. Yandas, 82.Alioski, 90+6. Bayindir – 11. Garmaš, 78. Syrota, 87. Buščan
Odehraná utkání AEK Larnaka FC:

Dynamo Kyjev – AEK Larnaka 0:1 (0:1)

Branka: 8. Gyurcsó

ŽK: 35. Andrijevskij, 76. Sydorčuk – 42. Garcia, 44. Mamas, 63. Pons, 83. Pirić

Ve dvacátédeváté minutě nebyla uznána branka Buvalského kvůli porušení pravidla o ofsajdu.

AEK Larnaka – Stade Rennes 1:2 (1:1)

Branky: 33. Sanjurjo – 29. Theate, 90+4. Assignon

ŽK: 90. Christoforou – 69. Santamaria
Ve skupině B EL se střetne prozatimní lídr skupiny Fenerbahce Istanbul (1), který dosud uhrál čtyři body, s papírově slabším protivníkem AEK Larnakou (3). Zástupce Kypru zatím nahrál pouze o bod méně než favorizovaný soupeř z Turecka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.