Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  HJK Helsinki : AS Řím - 27. října 2022   21:00

HJK Helsinki
54' Hetemaj (Lingman)
1:2
(0:1)
AS Řím
AS Řím
41' Abraham  (Pellegrini) • 62' Hoskonen (vl.) (El Shaarawy)
Hazard – Hoskonen, Halme, Peltola – Lingman, Soiri, Väänänen (C), Hetemaj (69. Boujellab), Browne – Hostikka, Olusanya (46. Abubakari).
Taannander – Martic, Radulović, Serrarens, Tenho, Riski, Saksela, Tanaka, Toivio, Yli-Kokko.
T. Martins – R. Tavares, L. Campos
Bolt Arena, Helsinki
AS Řím
Patrício – Viña, Smalling, Mancini, Zalewski – Pellegrini (C) (78. Šomurodov), Cristante (84. Kumbulla), Ma. Camara (78. Bove) – El Shaarawy (89. Spinazzola), Abraham, Volpato (78. Faticanti).
Boer, Svilar – Ibañez, Tripi, Karsdorp.

AS Řím se díky výhře na půdě Helsinek popere o postup v posledním kole skupin a to doma s Ludogortsem. Řím zvítězil v Helsinkách 2:1, i přestože byl druhý poločas velmi vypjatý. V 54. minutě vyrovnal na 1:1 chytře umístěnou střelou Hetemaj, Helsinki se z vyrovnávacího gólu moc dlouho netěšili, za 8 minut přišlo velké zchlazení v podobě vlastního gólu. V 79. minutě vyrovnal na 2:2 Browne, jeho krásný gól však neplatil kvůli faulu jednoho z jeho spoluhráčů. Řím si tak odváží z chladného Finska tři body a SKUPINA C bude ještě v posledním kole hodně zajímavá.
90+6'
90+5'
Vysoký centr sbírá Patrício a padá k zemi pošetřit cenný čas.
90+5'
Helsinki budou mít dost možná poslední příležitost k ohrožení brány Patrícia.
90+4'
Spinazzola vidí žlutou kartu za zdržování hry.
90+2'
AS Řím bude vhazovat na své vlastní polovině.
90'
Za míčem se hrnul Šomurodov, jeho střelu z blízka dokázal vyrazit krásným zákrokem domácí brankář.
89'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Leonardo Spinazzola.
88'
Rui Patrício dokázal zlikvidovat centr z pravé strany hbitým zákrokem.
87'
Centr, který letěl do vápna Helsinek dokázal lapit domácí brankář Hazard.
86'
El Shaarawy si pomohl na půli soupeře nedovoleným zákrokem a rozhodčí to potrestal písknutím faulu.
84'
ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Maraš Kumbulla.
83'
Žlutou kartu vidí i Rui Patrício a to za protesty vůči rozhodčímu.
82'
Abubakari vidí žlutou kartu za faul, který předcházel gólu Browna.
80'
Video rozhodčí zrušil Davidu Brownovi krásný gól, této skvostné brance předcházel faul ve vápně od Abubakariho.
79'
Helsinki právě vstřelily branku!
DAVID BROWNE právě asi vstřelil svůj nejhezčí gól v kariéře. Poté, co si domácí obrana poradil s centrem od rohového praporku se míč odrazil k Brownemu a ten z dobrých 30 metrů z prvního doteku prásknul do balónu a trefil pravou šibenici.
79'
Helsinki budou zahrávat rohový kop.
78'
ze hřiště odchází Cristian Volpato, přichází Giacomo Faticanti,
ze hřiště odchází Mady Camara, přichází Edoardo Bove,
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Eldor Šomurodov.
76'
Boujellab se uvolnil na hranici vápna a střelou na zadní tyč ohrozil bránu Patrícia, ten však jeho záměr přečetl a velkou šanci dokázal zalepit do svých rukavic.
75'
Soiri uprchl hostující obraně a stříleným centr se snažil najít svého spoluhráče před bránou. Jeho pokus bohužel pro celé Helsinki nenašel adresáta.
73'
Boujellab měl na své kopačce gól. Poté, co si ve vápně Říma našel kousek za penaltou balón z exkluzivní pozice přestřelil bránu o několik metrů.
72'
Brownův únik zastavil Zalewski.
70'
Tečovanou střelu Pellegriniho dokázal chytit Hazard.
69'
Střídání v týmu HJK Helsinki:
ze hřiště odchází Përparim Hetemaj, přichází Nassim Boujellab.
68'
hra je teď přerušena, jeden z domácích hráčů si vyžádal ošetření.
67'
Camara vyslal střelu ze střední vzdálenosti, jeho střelu však končí vysoko nad.
66'
Pellegriniho střela zpoza vápna neměla razanci a navíc ji zablokoval domácí obránce.
63'
Pellegrini vyslal tvrdou střelu z velké vzdálenosti a jen kousek minula cíl.
62'
AS Řím právě vstřelil branku!
Vlastní gól si omylem vstřelil stoper Helsinek Hoskonen. Poté co se El Shaarawy krásně uvolnil a vyslal prudkou střelu na zadní tyč se míči do cesty postavila pravá noha Hoskonena a míč srazila do brány. Velká smůla pro Helsinki.
60'
Vysoký presink Říma donutil Hazarda k zakopnutí míče do autu.
59'
Rohový kop hostů odvrátila domácí obrana.
58'
Únik Abrahama dokázal skvělým obranným zákrokem zastavit Halme, kdyby tak neučinil, byli bychom možná svědky gólu na 2:1.
57'
El Shaarawy seslal k zemi svého protihráče a rozhodčí píská faul.
55'
Do velké příležitosti ke skórování se dostal Abubakari, ve finální chvíli, ale jakoby zapomněl vystřelit a o míč tak přišel.
54'
PËRPARIM HETEMAJ si ve vápně naběhnul na přihrávku od Lingmana a přízemní střelou do proti pohybu Ruie Patrícia vyrovnává na 1:1.
53'
Matias Vina utekl všem obráncům po levé lajně, následný centr končí v rukavicích domácího brankáře.
50'
Chytře to myslel Abraham, když se snažil ze střední vzdálenosti mířit do pravého horního růžku, jeho pokus končí dobrý metr vedle Hazardovy brány.
49'
Helsinki se snaží kombinovat a hledat cestičky do obrany Říma, kompaktní záloha a obrana hostů jim to zatím neumožňuje.
47'
El Shaarawy padá ve vápně k zemi a prosí se o penaltu. Rozhodčí jeho požadavkům nevyhověl a hraje se dál.
46'
ze hřiště odchází Anthony Olusanya, přichází Malik Abubakari.
46'
AS Řím zatím potvrzuje roli papírového favorita a o poločase vede 1:0. Nejdříve se prosadil Cristante po rohovém kopu, ale jeho gól byl zrušen, jelikož video rozhodčí odhalil ofsajd. Ve 41. minutě se prosadil po standardní situaci hlavou Abraham, jeho gól už byl regulérní a jde se tak do kabin za stavu 1:0 pro hosty.
45+1'
45'
Pellegrini si na půli Helsinek pomohl nedovoleným zákrokem.
43'
Smalling odvrátil nebezpečný centr a Římané mohli jít do brejku, Volpato celou akci zazdil velmi nepřesnou přihrávkou.
41'
TAMMY ABRAHAM vyskočil nejvýše na nadýchaný centr ze strany od Pellegriniho, svojí hlavičku umístil do levého dolního růžku a překonal tak domácího brankáře.
40'
Obléhání vápna Helsinek pokračuje.
39'
Tammy Abraham byl ve vápně brutálně seslán k zemi, za normálních podmínek by se pískala penalta, ale této akci předcházel ofsajd.
38'
Útok hostů pokazila nepřesná přihrávka El Shaarawyho.
37'
Centr na přední tyč odvrací do zámezí Lingman, hostů budou vhazovat.
36'
Uvidíme rohový kop ve prospěch AS Říma.
34'
Halme si ve vzdušném souboji proti Abrahamovi pomohl nedovoleně a rozhodčí mu za jeho provinění ukazuje žlutou kartu.
33'
Tentokrát si domácí obrana dokázala poradit a centr odvrátila.
32'
Řím bude zahrávat další rohový kop.
30'
Branka Říma neplatí, rozhodčí gól zrušil, jelikož si na videu všiml hráče v postavení mimo hru.
28'
Pellegrini poslal nadýchaný centr na přední tyč, míč si našel Cristante a ze stejné pozice jako před malým momentem se nemýlil.
27'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
26'
Veliká šance hostů! Tammy Abraham se ve vápně Helsinek dokázal uvolnit a vystřelit, jeho střelu vyrazil Hazard.
25'
AS Řím vysunul pressing na polovinu Helsinek, Halme si nekomplikoval život a odkopnul míč do bezpečí.
24'
Střelu Lingmana zablokoval Smalling, následný centr dokázal lapit Patrício.
23'
Další závar ve vápně Helsinek, tentokrát zakončoval Pellegrini, jeho střelu dokázal zablokovat domácí obránce.
22'
Mancini ztratil na půlce balón a musel zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě zatáhnutí za dres, za své počínání vidí žlutou kartu.
21'
Obrovská šance Říma! Nejdříve se na přední tyči uvolnil Cristante a hlavičkou nastřelil břevno, poté byl před bránou domácích velký závar, který nakonec gólem neskončil.
20'
AS Řím se pokusí ohrozit bránu Helsinek od rohového praporku.
18'
Na centrovaný míč od Hostikky nejvýše vyskočil Smalling a nebezpečí odvrátil.
17'
Uvidíme standardní situaci, kterou zahraje Hostikka.
16'
Tečovaný křižný míč na Browneho skončil v autu, Finský tým zůstane na míči na polovině soupeře.
15'
Dlouhý míč, za kterým se hnal Tammy Abraham končí v rukavicích Hazarda.
13'
Cristante seslal k zemi Vaananena, rozhodčí okamžitě píská faul.
11'
Vypadá to,že se Mancini poranil, zatím pokračuje ve hře, je otázka jak dlouho to vydrží.
10'
Volpato se snažil procpat z úhlu míč na El Shaarawyho, celá akce však končí odkopem domácí obrany.
9'
Nacvičený signál odvrací domácí obrana.
8'
Římané budou zahrávat rohový kop.
7'
AS Řím se snaží nějak založit útočnou akci, zatím jen drží hráči Italského celku míč na své vlastní polovině.
5'
Hoskonen vyskočil nejvýše na centr od rohového praporku a krásnou hlavičkou k tyči ohrozil bránu hostů. Rui Patrício vše přečetl a krásným zákrokem zlikvidoval střelu Finského obránce.
4'
Browne pronikl až do vápna a snažil se ohrozit bránu Patrícia, jeho střelu dokázal perfektním obranným zákrokem zablokovat Smalling a bude se tak kopat od rohového praporku.
2'
Olusanya si pomohl nedovoleným zákrokem a rozhodčí píská a říká, že toto tolerovat nebude.
1'
Úvodní výkop obstarají hosté z Itálie.

HJK Helsinki: Hazard – Hoskonen, Halme, Peltola – Lingman, Soiri, Väänänen (C), Hetemaj, Browne – Hostikka, Olusanya.
Náhradníci: Taannander – Abubakari, Boujellab, Martic, Radulović, Serrarens, Tenho, Riski, Saksela, Tanaka, Toivio, Yli-Kokko.
Trenér: Koskela T.

AS Řím: Patrício – Viña, Smalling, Mancini, Zalewski – Pellegrini (C), Cristante, Ma. Camara – El Shaarawy, Abraham, Volpato.
Náhradníci: Boer, Svilar – Ibañez, Faticanti, Kumbulla, Spinazzola, Tripi, Šomurodov, Bove, Karsdorp.
Trenér: Mourinho J.

Rozhodčí: T. Martins – R. Tavares, L. Campos.
Minulý vzájemný zápas dokázali jasně ovládnout Římané a to s přehledem 3:0. Dá se očekávat, že si i toto kolo odvezou vlci tři body do Itálie. Sázkové kanceláře favorizují AS Řím na výhru v kurzu 1,35.
Helsinki

Finský celek je suverénně poslední ve SKUPINĚ C, po 4 odehraných zápasech mají Finové skóre 1:8 a pouhý 1 bod za domácí remízu s Ludogortsem.
AS Řím

Italský celek je ve SKUPINĚ C na 3. místě, které nezaručuje postup do vyřazovací fáze Evropské Ligy. Svěřenci Josého Mourinha mají po 4 kolech pouhou jednu výhru, jednu remízu a dvě prohry. Vlci z hlavního města Itálie budou muset zabrat, pokud chtějí postoupit do vyřazovací fáze Evropské Ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.