Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Sturm Graz - 13. října 2022   21:00

Lazio
Lazio
45' Immobile  • 71' Pedro (Anderson)
2:2
(1:0)
Sturm Graz
Sturm Graz
56' Böving  (Prass) • 83' Böving  (Horvat)
Lazio
Provedel – Lazzari, Gila, Patric, Hysaj – Alberto (58. Anderson), Cataldi (58. Vecino), Bašić (58. Milinković-Savić) – Pedro, Immobile (C) (79. Cancellieri), Zaccagni (46. Marušić).
Maximiano, Magro – Antônio, Romagnoli, Casale, Romero, Radu.
Sascha Stegemann – Mark Borsch, Christof Günsch (vš. Německo)
Stadio Olimpico, Řím
Sturm Graz
Siebenhandl – Ingolitsch, Affengruber, Stankovič (79. Ljubic), Wüthrich, Dante – Hierländer (C) (79. Sarkaria), Kitejšvili (58. Horvat), Prass – Ajeti (79. Jantscher), Emegha (46. Böving).
Schützenauer, Giuliani – Borkovic, Oroz, Schnegg, Fuseini, Wels.

S konstatováním, že Lazio Řím se po divokém prvním poločasu a gólové bohatém poločasu druhém rozešlo se Sturmem Graz smírně 2:2 a všechny týmy ve skupině F tak mají 5 bodů, se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou se těší Tomáš Lysý.
Situace ve skupině F je tak stále vyrovnaná a naprosto otevřená. Před čtvrtými zápasy měly všechny týmy čtyři body, nyní mají bodů pět. Feyenoord s Midtjyllandem a Lazio se Sturmem totiž hráli shodně 2:2.

Červené karty: 1-0.
Zápas je u konce a zejména jeho první polovina byla zajímavá. Hosté začali aktivněji, nicméně domácí postupně přebrali otěže zápasu a zejména Ciro Immobile spálil dvě šance. Nakonec se radoval ve 45. minutě, když po faulu Affengrubera na Zaccagniho proměnil pokutový kop.

Následovala pořádná divočina, od zhruba dvacáté minuty totiž na hřišti začaly plát emoce. Manuel Lazzari totiž před svým vápnem strčil do Otara Kitejšviliho a uviděl druhou žlutou kartu, tu první dostal za potyčku o dvacet minut dříve. Vzápětí byl vyloučen ještě člen realizačního týmu Sturmu.

Rakouský tým tak šel do druhého poločasu s výhodou jednoho muže v poli a využil jí díky vynikajícímu Williamu Bøvingovi, který se dvakrát zastřeloval a napotřetí po hezké akci uklidil míč z pětadvaceti metrů přesně k pravé tyči. A Sturm útočil i nadále, místy se zdálo, že jeho vedoucí gól visí těsně nad Olympijským stadionem. Jako blesk z čistého nebe tak přišel gól Pedra Rodriguese, který si narážečkou vyměnil míč s Andersonem a prostřelil gólmana Siebenhandla, jenž asi neměl při obdrženém gólu tak čisté svědomí. To ale nebyl konec, protože William Bøving stihl během sedmadvaceti minut další branku, když před vápnem zasekl míč, čímž vyřadil dva obránce a trefil se naopak přesně k tyči levé. Zbylých sedm minut a další tři nastavené už rozhodnutí nepřinesly, takže se oba týmy rozešly smírně 2:2.
90+4'
90+3'
Ve třetí minutě nastavení se ještě ke střele odhodlal Gegory Wüthrich, ale minul branku a Provedel tak nemusel zasahovat.
90'
Stejně jako na konci první půlky, také nyní emoce bublají. Hosté samozřejmě chtějí, aby domácí hráči neotáleli s vhozením autu.
88'
Gregory Wüthrich ošklivě zajel do Felipe Andersona a žluté kartě se vůbec nemůže divit.
Připomeňme, že i po čtvrtém kole mohou mít všechny týmy ve skupině pět bodů, jelikož Feyenoord doma remizoval s Midtjyllandem 2:2!
85'
Zákrok Ivana Ljubice na střídajícího Milinkoviće-Saviće oceňuje německý sudí další žlutou kartou.
85'
Pokusí se Sturm ještě rozhodnout zápas a získat ve vyrovnané skupině podruhé tři body?
83'
Sturm Graz právě vstřelil branku!
Laziu se nevydařil protiútok a hosté podruhé vyrovnávají, opět díky WILLIAMU BÖVINGOVI. Jeho poslání na plac se Ilzerovi opravdu povedlo. Po přihrávce Horvata na pravou stranu před vápno dokázal mladičký Dán zaseknout míč, čímž oklamal obránce Hysaje i jeho parťáka Patrice a zamířil nechytatelně přesně, tentokrát z pohledu Provedela k levé tyči! Asistence: Tomi Horvat.
81'
Faul Pedra na Hierländera se u pravého rohu vápna asi mohl pískat, což si myslí i trenér Sturmu. Sudí měl ale jiný názor a pokračuje se dále.
81'
Tato střela Williama Bøvinga z velkého vápna byla asi nejméně povedená, Provedel se za ní jen s klidem ohlédl.
80'
Osmdesátá minuta právě začíná, Sturm má na srovnání něco málo k patnácti minutám.
79'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Matteo Cancellieri.

Střídání v týmu SK Sturm Graz:
ze hřiště odchází Albian Ajeti, přichází Jakob Jantscher,
ze hřiště odchází Stefan Hierländer, přichází Manprit Sarkaria,
ze hřiště odchází Jon Gorenc Stankovič, přichází Ivan Ljubic.
78'
Lazio nakonec ještě bude zahrávat rohový kop, kterého se ujme Felipe Anderson. Ohrožení to neznamenalo a jakmile bude hra přerušená, Immobile bude střídat.
76'
Aktivní Immobile nyní opět trošku ušetřil cenné sekundy, aby si jeho spoluhráči mohli oddechnout. Navíc se pokusil o střelu, která ale byla zblokovaná. K jeho smůle vlastním spoluhráčem.
74'
Alexandr Prass za vápnem po ztrátě míče takticky zastavil hrdinu předešlého momentu Pedra Rodriguese a vidí žlutou kartu.
73'
Sturm je rázem v nezáviděníhodné situaci. Celý druhý poločas byl totiž lepší, mířil za vedoucí brankou a z jedné akce soupeře musí znovu dotahovat.
71'
Lazio právě vstřelilo branku!
Hosté několik svých šancí nevyužili a přichází zákonitý trest. Snad první pořádnou akci Lazia ve druhém poločasu zakončuje PEDRO RODRIGUES, jenž měl cestu ke střele usnadněnou díky narážečce s Felipe Andersonem, která vyšachovala čtyři hráče soupeře. Ačkoliv střela pětatřicetiletého Španěla mířila na Jörga Siebenhandla, tak jí rakouský gólman nezastavil, určitě nemá čisté svědomí a Sturm opět prohrává. Asistence: Felipe Anderson.
70'
Ani nyní se hosté neradují, křižná rána Tomi Horvata z dvaceti metrů šla vedle levé tyče.
68'
Nyní je opravdu jen otázkou času, který útok Sturmu skončí v síti a pokud se Lazio nevzpamatuje, bude to hodně brzy. Felipe Anderson zakončoval křižnou ranou jen těsně vedle branky Provedela, který by se natahoval marně. Ale ve finále celé akce byl dopísknut ofsajd, proto je veškeré vzrušení zbytečné.
66'
A osmadvacetiletého brankáře Lazia nepřekvapil ani Tomi Horvat, který jej nepřeloboval.
65'
Při další kombinační akci Sturmu hledal Albian Ajeti, komu ze své pozice před vápnem nahrát. Nenašel ale nikoho, proto se pokusil o střelecký pokus. Občas se stává dobrým počinem, že když nevíš, co s míčem, tak vystřel. Nicméně pokus švýcarského útočníka šel přesně do míst, kde byl připraven Ivan Provedel.
64'
Španělský bek pokračuje ve hře a uvidíme, zda bude ve svém snažení nějak zdravotně omezován.
62'
A znovu hosté, kteří se i přes početní deficit Lazia dostávají k jeho brance až příliš snadno. Přesný centr do vápna ale nyní nepřišel a navíc na trávníku zůstává ležet Patric, který si při odkopu možná udělal něco s levým stehenním svalem, za který se nyní bolestivě drží.
61'
Horvatuv pokus zneškodnil Ivan Provedel, který si po čtvrt hodině druhého poločasu rozhodně nemůže na práci stěžovat.
60'
Také Lazio ukázalo, že i v deseti nic nevzdává. První centr z pravé strany do vápna Sturmu odvrátil Gregori Wüthrich. Přišel tak další, po zemi a přímo na nohu Cira immobileho, který jej netrefil ideálně.
59'
Hosté jsou rázem při chuti a to zejména díky výborně hrajícímu Willovi Bøvingovi. Devatenáctiletý Dán mohl přidat další branku, když dostal na hranici vápna volný prostor a hlavně míč. Jeho prudkou střelu, která ale šla téměř doprostřed branky, zneškodnil gólman Provedel.
58'
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Felipe Anderson,
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Matías Vecino,
ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Sergej Milinković-Savić.

ze hřiště odchází Otar Kitejšvili, přichází Tomi Horvat.
56'
Tohle střídání Christianu Ilzerovi vyšlo na jedničku. Alexander Prass na levé straně obehrál soupeře a potáhl míč blíže k brance. V rozestoupené obraně Lazia, kde jeden z domácích hráčů navíc spadl, našel WILLIAMA BÖWINGA, jenž měl před sebou volný prostor, připravil si míč na střelu a uklidil ho přesně k pravé tyči marně se natahujícího Ivana Provedela. Asistence: Alexander Prass.
55'
Ani Hierländer nebude moct kvůli ofsajdu pokračovat ve hře.
54'
Další útok hostí vede po pravé straně Sandro Ingolitsch. U rohového praporku byl ale zdvojen a nakonec vybojoval jen autové vhazování.
53'
Wüthrich jde na ošetření za pomezní čáru, mezitím je hra opět navázána.
51'
Lazio by mohlo naopak využít rychlých protiútoků, tak jako nyní. Ciro Immobile si na středu hřiště zpracoval míč a pelášil s ním dopředu, jenže proti Gregory Wüthrichovi si evidentně pomohl faulem. Bere to s úsměvem, nicméně opět se vytvořil hlouček hráčů, kteří spolu diskutují.
49'
Sturm zřejmě bude svého soka zlobit. Už v prvním poločasu měl slibné šance a nyní má převahu jednoho muže. Po Bøvingovi vyslal střelu také Kitejšvili, ale mezi tři tyče se jeho pokus nevešel.
46'
No a právě William Bøving hned na úvod druhého poločasu tvrdou střelou protáhl Ivana Provedela, který zapisuje svůj první zákrok dnešního zápasu.
46'
Maurizio Sarri reaguje na vyloučení a z placu stahuje o půlce Mattiu Zaccagniho, místo kterého bude hrát Adam Marušić.

Také hosté mění rozestavení, neviditelný Emmanuel Emegha jde z placu a nastupuje William Böving.
46'
Žluté karty: 3-4
Na úvod zápasu toho moc vidět nebylo, hosté ale byli aktivnější. Poté ale Lazio začalo získávat půdu pod nohama a zejména Ciro Immobile mohl dát snad tři branky. Jednou si ukopl míč, podruhé jeho horší zakončení vychytal Siebenhandl a při jeho stříleném centru, který brankář tak tak vyrazil, napálil Pedro Rodriguez v dorážce břevno.

Ve 45. minutě se už měnil stav, když Affengruber ve vápně podrazil Zaccagniho a byla nařízena a videem posvěcena penalta, kterou Ciro Immobile proměnil střelou k levé tyči – 1:0.

Od pětadvacáté minuty navíc na hřišti plály emoce, které vyvrcholili v závěru. Při strkanici před vápnem Lazia strčil Manuel Lazzari do Jona Stankoviće a viděl druhou žlutou kartu, tu první dostal o dvacet minut dříve při potyčce s Kitejšvilim. Hned poté byl vyloučen ještě jeden zástupce realizačního týmu Sturmu.
45+5'
45+5'
Sudí je určitě moc rád, že první poločas skončil.
45+3'
Karetní mariáš pokračuje, za protesty vidí žlutou kartu také kapitán Ciro Immobile a další červená karta následuje pro jednoho z členů realizačního týmu Sturmu.
45+2'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým S. S. Lazio (Manuel Lazzari).
45+2'
Vidíme další rozmíšku, když u levého rohového praporku před brankou Lazia došlo k tvrdému, nicméně čistému skluzu. A už opět vřely emoce. Ty také budou potrestány, jelikož Manuel Lazzari přišel k Jonu Gorenc Stankovićovi, strčil do něj a poslal jej na zem. Zatímco Stanković, který také neměl svědomí čisté, vidí svou první žlutou kartu, jeho protějšek si tu první prohlédl ve 27. minutě za strkanici s Kiteišvilim a je poslán ze hřiště!
45'
V prvním poločasu se bude hrát o čtyři minuty navíc.
45'
K penaltě se postavil domácí kapitán CIRO IMMOBILE, opřel se do míče a poslal ho k levé tyči branky gólmana Siebenhandla, který zvolil skok na opačnou stranu.
44'
David Affengruber navíc vidí za svůj zákrok žlutou kartu!
43'
Je tomu tak, Lazio bude mít výhodu pokutového kopu po tom, co Affengruber podrazil Mattiu Zaccagniho. Není moc co řešit!
41'
Důležitá situace. David Affengruber ve vápně srazil Zaccagniho a tohle smrdí penaltou! Je to tak, vše se bude ještě zkoumat na videu!
39'
Jeho centr do vápna byl opět sražen, navíc ve vápně si Patric oomohl rukama proti Stankovićovi, což sudí viděl. A opět na hřišti krotí emoce. Možná budou muži ve žlutém, tedy rozhodčí, moc rádi, když první poločas skončí bez nějaké větší potyčky.
38'
Obrana hostí odhlavičkovala míč na rohový kop, kterého se na pravé straně ujme Luis Alberto.
38'
O malý ofsajd se skutečně jednalo. Po následném faulu hostí zůstanou domácí u míče.
37'
Ciro Immobile už postupoval na branku, když se domácí snažili přelstít obranu soupeře. Míč skutečně do branky přes Siebenhandla dostal, ale vše ruší milimetrový ofsajd. Celá situace ještě bude zkoumána videem.
35'
Další obrovská šance Lazia! Kapitán Ciro Immobile se dostal ve vápně k míči, nicméně jeho střela přes Danteho neprošla. S dorážkou přispěchal Pedro Rodríguez, nicméně se zakončením levačkou trefil jen břevno!
33'
Nicméně Lazio přišlo o míč, čehož chtěl využít Jon Gorenc Stanković. Ani on však nenašel prostor mezi třemi tyčemi, které hájí Ivan Provedel.
31'
Po zákroku Prasse, který je v poslední době hodně nažhavený, budou domácí hráči rozehrávat přímý volný kop. Zůstanou tak u míče a mohou nadále ohrozit soupeře.
30'
Po otrkávacích deseti minutách se hraje rozhodně pohlednější fotbal. Oba týmy se snaží vstřelit první branku a rozdíl mezi třetím týmem Serie A a druhým celkem rakouské ligy není skoro znát.
29'
Obrovská šance Lazia. Ciro Immobile se dostal na hranici penaltového puntíku k míči, ovšem v jednoznačné šanci nezamířil tak úplně razantně a skvělým zákrokem ho vychytal gólman Jörg Siebenhandl!
28'
V následné akci se dostal k míči Prass, ale ani on neseřídil mířidla přesně.
27'
Manuel Lazzari totiž na Otara Kiteišviliho něco začal pokřikovat, že takhle při snaze získání penalty neuspěje. A jak to tak bývá, Gruzínec si to nenechal líbit a zezadu trkl Itala do hlavy. Oba dva tak vidí žlutou kartu, což je dostatečně uklidní.
26'
Horká hlava Otar Kitejšvili si chtěl vymodlit ve vápně Lazia penaltu, ale Lazzari se jej ani nedotkl. A všechno asi ještě bude mít dohru.
26'
Christian Ilzer je na levičce Sturmu hodně emotivní, což ukázal i nyní při faulu na svého svěřence Stankoviće.
26'
Hra je nyní často kouskována fauly, nejprve v případě hostujícího Stankoviće a poté domácího Lazzariho. Sudí má ale tímto způsobem zápas naprosto pod kontrolou.
24'
Ciro Immobile si na pravé straně vápna udělal kličku, čímž oklamal Gregory Wüthricha a poté odmítl i dalšího hráče Sturmu. Nicméně při zakončení si ukopl míč, ke kterému měl blíže brankář Jörg Siebenhandl, jehož nakonec i fauloval.
24'
Po faulu Immobileho si mohou hosté, kteří ztrácí pevnou půdu pod nohama, lehce odpočinout.
22'
Nakonec je vše jinak, zřejmě i kvůli protestům Sandra Ingolitsche. Krajnímu záložníkovi dává sudí Sascha Stegemann z Německa žlutou kartu, což zase mírně vytočilo trenéra Sturmu Christiana Ilzera.
21'
Ingolitsch nedovoleně zastavil Zaccagnho a jeho zákrok si říkal o žlutou kartu. Sudí ji ale nevytáhl, byť se domácí trošku zlobí.
20'
Dobrá kombinační akce, na jejímž začátku byl Cataldi, dnes zatím hrající s přehledem. Domácí postupně vykombinovali míč až do vápna na Bašiće, jehož rána netrefila zařízení. Akce to ale byla za všechny drobné!
18'
Hráči ve světle modrých dresech se konečně začínají trošku osmělovat a jejich pohyb na polovině soupeře je častější.
16'
A kdyby nepřišly dvě zbytečné ztráty hostí, tak by domácí neměli vůbec kloudné akce. Nyní jednu z nich ukončil zřejmě Danilo Cataldi, který se snažil oklamat vyběhnutého Jörga Siebenhandla, jenž jeho úmysl bryskně přečetl.
16'
Lazio se zatím jen těžko dostává ke střeleckým pozicím, Sturm hraje v úvodní čtvrt hodině velmi dobře.
15'
Po hrůzné ztrátě míče hostí ve středu hřiště přišel rychlý kontr Lazia po pravé straně, který ale zazdil Pedro nepřesným centrem.
13'
Lazio se snaží rozjet útočnou akci z vlastní poloviny. Dlouhý centr na Pedra Rodrigueze ale nevykazoval přesnost a u rohového praporku si míč pohlídali hosté. Odkop od branky.
12'
Dlouhý centrovaný míč nedělal Siebenhandlovi problém, pohodlně si ho stáhl ze vzduchu.
11'
Otar Kitejšvili se prodíral do vápna přes dva protihráče, nakonec se ale ještě uvolnil a dostal se ke střele. Ta byla zblokována Cataldim, nicméně odražený míč si našel Albian Ajeti a jeho kroucená rána šla těsně vedle levé tyče. Rakouský celek je na úvod zápasu střelecky aktivnější.
10'
Úvodní desetiminutovka nepřinesla žádnou vážnější šanci. Na stadionu jsou tak především slyšet oba kotle, zejména hostí přijelo do italské metropole více než dost.
8'
Hosté vybojovali u středové čáry aut a nekomplikují si hru. Následuje malá domů na brankáře Siebenhandla.
7'
Provinění proti pravidlům také z hostující strany. Autor první střely na branku, Stefan Hierländer, si počkal na Zaccagniho a zezadu jej učebnicově složil.
6'
Immobile fauloval Wüthricha a hráči rakouského týmu zůstávají u míče.
5'
K prvnímu zakončení se nakonec dostali hosté! Záložník Stefan Hierländer převzal míč a udělal si prostor na střelu, nicméně prostor branky Ivana Provedela netrefil.
3'
Manuel Lazzari nemůže pokračovat v útoku, který jako obranný hráč podpořil. Sudí totiž viděli jeho ofsajd.
2'
Již ve druhé minutě to vypadalo, že si Emanuel Emegha dobře pokryje míč před soupeřem. Jenže vzápětí udělal chybu a měl jediné štěstí, že centr Pedra do vápna nebyl přesný.
1'

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Gila, Patric, Hysaj – Alberto, Cataldi, Bašić – Pedro, Immobile (C), Zaccagni (46. Marušić).
Náhradníci: Maximiano, Magro – Vecino, Antônio, Anderson, Cancellieri, Romagnoli, Casale, Romero, Milinković-Savić, Radu.
Trenér: Maurizio Sari

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Ingolitsch, Affengruber, Stankovič, Wüthrich, Dante – Hierländer (C), Kitejšvili, Prass – Ajeti, Emegha.
Náhradníci: Schützenauer, Giuliani – Borkovic, Sarkaria, Jantscher, Böving, Oroz, Horvat, Schnegg, Fuseini, Ljubic, Wels.
Trenér: Christian Ilzer

Rozhodčí: Sascha Stegemann – Mark Borsch, Christof Günsch (vš. Německo).
Vzájemné zápasy:
Oba celky budou mít v novodobé historii teprve svůj druhý vzájemný zápas a také druhý pokus na vstřelení branky. Minulý týden totiž na stadionu v Rakousku skončilo utkání bez branek.
SK Sturm Graz:
Rakouský celek bojoval nejprve o Ligu mistrů, v nemistrovské části třetího předkola ale padl s Dynamem Kyjev v součtu dvou zápasů 3:1 po prodloužení. Šel tak přímo do základní skupiny Evropské ligy, kterou začal vítězstvím 1:0 na hřišti Midtjyllandu. Poté ale přišel velký výprask na nizozemské půdě, kde padl s Feyenoordem 0:6. To je také důvod, proč je po následné bezbrankové remíze 0:0 poslední, jelikož jeho skóre je negativní 1:6.
SS Lazio:
Lazio, stejně jako jeho úhlavní městský rival AS, mělo zajištěnou základní skupinu Evropské ligy a nemuselo tak procházet ošidnou kvalifikací. Do skupiny vstoupilo výborně, když doma v bláznivém zápasu porazilo Feyenoord 4:2. Poté ale přišlo kruté vystřízlivění na hřišti Midtjyllandu, kde padlo 1:5. V posledním utkání na rakouském hřišti se rozešlo se Sturmem bez branek. Ačkoliv má čtyři body, kvůli negativnímu skóre je až na třetím místě.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Evorpské ligy, která má za sebou po třech kolech odvety základní části. Ve čtvrtém kole skupiny F, která je extrémně vyrovnaná (všechny týmy mají po čtyřech bodech) se proti sobě utká SS Lazio proti SK Sturmu Graz. Utkání o důležité body startuje v Římě úderem 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.