Hrádecký (C) – Tapsoba, Tah (86. Amiri), Hincapié – Frimpong, Demirbay, Palacios (80. Hložek), Bakker (73. Adli) – Wirtz, Diaby – Azmún.
Patrício – Ibañez, Mancini, Cristante – Spinazzola (34. Zalewski), Matić, Bove, Çelik (78. Smalling) – Belotti (46. Wijnaldum), Abraham, Pellegrini (C).
Boer, Svilar – Ma. Camara, Dybala, Karsdorp, El Shaarawy, Missori, Tahirović, Volpato.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 10:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:11.
Je konec. Leverkusen remizoval s Římem 0:0 a italský celek tak slaví postup do finále, neboť se o jediný gól v prvním utkání postaral Edoardo Bove.
Největší šanci první půle měl Diaby, ale jeho rána orazítkovala břevno. Leverkusen tlačil na svého soupeře, ale veškeré zakončení skončily jen u Patrícia. Druhá část zápasu probíhala ve stejném obrázku. V 67. minutě se musel Rui Patrício protáhnout po střele Demirbaye. V 81. minutě byl Azmún blízko branky, ale svůj pokus poslal těsně vedle.
90+9'
90+9'
Domácí rozehráli nakrátko a Nadiem Amiri to zkusil z dálky, ovšem jeho ránu opět zblokovala obrana soupeře.
90+9'
Tammy Abraham zcela úmyslně a zezadu nakopl Amiriho a uviděl žlutou kartu. Poslední standardní situace Leverkusenu.
90+8'
Také domácí kouč Xabi Alonso uviděl kartu žluté barvy za své řeči vůči sudímu.
90+8'
Další faul, kterého se dopustil Piero Hincapié a Řím je opravdu velmi blízko finále Evropské ligy.
90+7'
Posléze zůstal ležet na trávníku také Nemanja Matić, což se Tapsobovi rozhodně nelíbilo a uviděl žlutou kartu.
90+7'
Amine Adli si neporozuměl se svým spoluhráčem na levé straně a míč končí jen v zámezí.
90+6'
Georginio Wijnaldum se dostal k míči, ale nic moc už nevymýšlel a pouze jej odkopl co nejdále.
90+5'
Leverkusenu teče do bot, zatímco hosté jen odkopávají balóny. Čas domácím rychle plyne.
90+4'
Moussa Diaby chtěl propálit hradbu těl, ale jeho pokus neprošel na brankáře a následně Řím odkopl balón.
90+3'
Nyní už Bayer opět drží balón před šestnáctkou soupeře, ale Řím je velmi hluboce zatažený.
90+2'
Leverkusenu se nepodařilo vymyslet nic vážnějšího a Řím se s míčem zdržel na polovině německého celku dobrou půl minutku.
90+1'
Tammy Abraham se snažil držet míč vepředu a první minutka nastavení je za námi.
90'
Znovu hrají hosté na nervy a žlutou kartu vidí Moussa Diaby, jenž se měl dopustit faulu na Cristanteho.
89'
Bryan Cristante viděl žlutou kartu za nesportovní chování.
88'
Posléze přišel jen faul Piera Hincapiého, který už žlutou kartu má a může být rád, že neviděl další.
87'
Hložek skvěle vybojoval míč zpět a Leverkusen si vytvořil tlak do vápna, ale Smalling odvrátil centrovaný balón.
86'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Jonathan Tah, přichází Nadiem Amiri.
86'
Jeremie Frimpong si tentokrát navedl míč na levačku, ale jeho pokus letěl vysoce nad. Mezitím hostující hráč opět sedí na trávníku...
84'
Florian Wirtz si skvěle zpracoval míč ve vápně a posunul jej Frimpongovi, ale jeho rána byla sražená a skončila opět u brankáře.
83'
Lorenzo Pellegrini už je mimo hrací plochu a Řím nadále zdržuje. Už je to trochu nesportovní.
82'
Po šanci Leverkusenu je další hráč hostů ošetřován a Řím natahuje čas co se dá. Sudí bude muset nastavit pořádnou porci času.
81'
Ani tentokrát z toho není branka! Sardár Azmún se dostal k odraženému míči, ale jeho pokus letěl těsně vedle levé tyče!
80'
ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Adam Hložek.
79'
Standardní situace ale ani tentokrát nepřinesla nic vážnějšího a poté přišel navíc faul domácích. Svěřenci Josého Mourinha zvládají konec opravdu velmi dobře.
79'
Jonathan Tah to tentokrát vzal na sebe, ale jeho pokus ze střední vzdálenosti byl zblokován Matičem. Následuje roh Bayeru.
78'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Zeki Çelik, přichází Chris Smalling.
77'
Řím zvládá také konec utkání a nyní takticky drží balón na své polovině. Mezitím si Zeki Çelik opět sedl na trávník a hraje domácím hodně na nervy.
75'
Moussa Diaby posílal centr na zadní tyč a Sardár Azmún si hledal místo na zakončení, ale byl odstaven. Rui Patrício se tak ujme dalšího odkopu.
74'
Nyní byla hra na dvě minuty přerušená, protože Zeki Çelik potřeboval být ošetřen.
73'
ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Amine Adli.
73'
Posléze ale přichází jen faul Hincapiého, který přerušil možný brejk soupeře.
72'
Opět se domácí dostali hluboko do vápna soupeře, ale Řím nadále stojí! Leverkusenu čas rychle utíká.
70'
Odměněn žlutou kartou byl také Roger Ibañez, jenž se choval nevhodně.
70'
Mitchel Bakker obdržel žlutou kartu, jelikož nejprve zfauloval Matiče a posléze naštvaně odkopl balón.
68'
Centr se točil směrem k bráně a Rui Patrício měl znovu celkem snadnou úlohu.
67'
Tentokrát už střela Kerema Demirbaye byla velmi dobrá a Rui Patrício se musel pořádně natáhnout! Míč vyrazil pouze před sebe, ale Sardár Azmún se neprotlačil do zakončení.
66'
Leverkusen utahuje šrouby a obléhá pokutové území soupeře. Sardár Azmún se dostal ke hlavičce, ale ta znovu skončila uprostřed brány.
65'
Kerem Demirbay ale svůj centr hodně přetáhl, nicméně Bayer získal alespoň autové vhazování.
64'
Jeremie Frimpong už se dostal celkem hluboko do šestnáctky, ale jeho přihrávka na malé vápno byla sražená na rohový kop.
63'
Už se zdálo, že se Řím dostane do rychlého útoku, ale Georginio Wijnaldum vše zbrzdil a raději podržel balón.
62'
Další zajímavý náznak šance, kdy se Bakker snažil najít uvnitř vápna volného Azmúna, ale domácí obránce trefil míč jen holení.
60'
Kerem Demirbay se snažil odcentrovat na zadní tyč, ale Tammy Abraham byl připraven a vybojoval odkop od své svatyně. Hodina hry stále bez branky.
59'
A další faul, tentokrát je viníkem Edoardo Bove. Bayer bude zahrávat volný kop z levé strany.
58'
Hra je nyní velmi rozkouskovaná, což samozřejmě vyhovuje hostům.
56'
Několik tvrdých soubojů a nakonec faul Exequiela Palaciose, který viděl žlutou kartu.
53'
Edmond Fayçal Tapsoba se dopustil faulu na Wijnalduma, což se domácím nelíbí, ale rozhodnutí sudího nezmění.
51'
Nemanja Matić poslal nepřesnou přihrávku jen do zámezí. Leverkusen tak bude opět u balónu.
50'
Florian Wirtz se dopustil dalšího faulu ve středu hrací plochy a ani na začátku druhé půle toho moc nevidíme.
49'
Piero Hincapié hledal Azmúna, ale k míči se dostala pouze obrana Říma. Po chvíli přišel faul Frimponga.
48'
I když je na trávníku lehčí mlha, pokračujeme dál. Bayer rozehrává přes svého brankáře Hrádeckého.
47'
Nyní hrací plochu zahalil dým, což hráčům Leverkusenu nehraje příliš do karet, jelikož ti potřebovali na svého soupeře vlétnout.
46'
Hra je hned po půl minutě přerušená, neboť domácí fanoušci odpálili světlice a José Mourinho byl rozhodně proti pokračování zápasu. Utkání je tak na malou chvíli přerušeno.
46'
ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Georginio Wijnaldum.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
První část utkání je za námi a Leverkusen hraje s Římem bez branek. Domácí musí smazat jednogólové manko z prvního utkání a rozhodně se snaží. Většina střel ovšem končí pouze uprostřed. Největší šanci měl Diaby, ale jeho rána orazítkovala břevno.
45+3'
45+3'
Nyní faul Piera Hincapiého ve středu hrací plochy, který uviděl žlutou kartu.
45+2'
Jedna z ojedinělých šancí pro AS, ale centr nepřinesl nic nebezpečného.
45+1'
Řím získal rohový kop, potom co jej vybojoval Andrea Belotti v souboji s Tahem.
45'
Obléhání hostujícího vápna, ze kterého vzešla střela Demirbaye, jenž letěla vysoce nad bránu.
44'
Andrea Belotti se snažil dostat k míči uvnitř vápna, ale sudí mu odpískal nedovolený zákrok.
43'
Balón letěl opět do šestnáctky Říma, ale obrana hostů znovu připravená. Celý poločas stejný příběh.
42'
Po ošetření hostujícího obránce se opět může pokračovat. První polovina zápasu ale pravděpodobně branku nepřinese.
40'
Florian Wirtz hledal svým dloubáčkem Azmúna, ale ten se jen dopustil faulu na Rogera Ibañeze a navíc balón opět skončil u gólmana.
39'
Leverkusen získal volný kop, ale ten z kopačky Kerema Demirbaye skončil opět v rukavicích brankáře.
38'
Tentokrát už ale přichází nedovolený zákrok ve středu hrací plochy, kterého se dopustil Lorenzo Pellegrini. Sudí ale žluté varování nevytáhl.
37'
Bryan Cristante na hranici vápna odzbrojil protihráče a domácí si chtěli vymodlit faul či penaltu, ovšem vše bylo čisté.
36'
Leverkusen si vytvořil další střeleckou příležitost, ale ta přišla opět z dálky a znovu jenom doprostřed svatyně Ruie Patrícia.
35'
Po vynuceném střídání Říma leží na trávníku taky Sardár Azmún a opět se tak nehraje.
34'
ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Nicola Zalewski.
34'
Prudký centr z rohu mířil přímo na střed vápna, kde balón odvrátila obrana Říma.
34'
Zblokovaná střela domácího hráče skončila mimo hrací plochu a Bayer tak bude pokračovat rohovým kopem z pravé strany.
33'
Bryan Cristante si poradil s Diabym, který se řítil po pravém křídle. Německý celek získal autové vhazování, ale dlouho u míče nezůstal.
32'
Řím se nyní přes levou stranu dostal až do vápna, ale balón skončil jen u obrany Bayeru.
31'
Hosté nic moc nevymýšlejí a pokud se ocitnou pod tlakem, přijde dlouhý nákop na domácí polovinu. Zápas tak pro oko náročného fanouška není příliš pohledný.
30'
Půl hodina utkání je za námi a tečovaný míč od Abrahama skončil v moci Hrádeckého.
28'
Nyní balón skákal v šestnáctce soupeře, ale defenzíva Říma si znovu poradila. Následně přišel centr před bránu, ale zakončení bylo nepřesné a Rui Patrício se ujme odkopu od své svatyně.
27'
Kerem Demirbay se opět ocitl v celkem dobré pozici, ale střely domácích nejsou pro Patrícia nijak nebezpečné.
26'
Jeremie Frimpong se snažil prodrat přes pravou stranu, ale tam neměl proti přesile šanci a Řím získal autové vhazování.
25'
Moc se toho nyní na hrací ploše neděje. Stále je k vidění stejný obrázek hry, kdy Leverkusen drží balón na polovině soupeře.
22'
Defenzíva Říma nadále drží a s útoky soupeře si ví rady. Nyní přišel centr z pravé strany do vápna, ale Diabyho hlavička letěla vedle.
21'
Kerem Demirbay dostal prostor a čas na střelu, kterou Rui Patrício neměl pod kontrolou a s potížemi vyrazil balón na rohový kop.
20'
Úvodních dvacet minut této odvety přineslo velkou šanci Leverkusenu, ale ta skončila jen na horní tyči. Bayer je na míči daleko častěji a hraje se pouze na polovině Říma.
19'
Tammy Abraham si sbíhal za obranu, ale nacházel se jen v ofsajdovém postavení, což pomezní viděl a odmával.
18'
Kerem Demirbay se ujal také volného kopu Leverkusenu, ale míč skončil přímo v rukavicích gólmana.
17'
Lorenzo Pellegrini se ujal také exekuce volného kopu, ale centr skončil u domácí obrany a Bayer posléze získal autové vhazování.
16'
Tentokrát přišel faul na Lorenza Pellegriniho a Římané budou rozehrávat na polovině soupeře.
15'
Exequiel Palacios se snažil dát časovanou přihrávku na levou stranu Bakkerovi, ale balón skončil jen v zámezí.
14'
Domácí mužstvo pokračuje v nátlaku s míčem u kopaček a to na polovině italského mužstva.
12'
Moussa Diaby poprvé využil své velké rychlosti a utekl po pravé straně, ovšem následně jeho tvrdý pokus orazítkoval horní tyč!
11'
Řím po delší době získal balón na své kopačky a hraje také s brankářem Patríciem.
10'
Florian Wirtz dostal místo ve středu hrací plochy a posunul balón Diabymu, ovšem jeho rána z první letěla mimo.
9'
Svěřenci Xabiho Alonsa lehce připomínají včerejší Manchester City, které mělo míč v moci 70 % času. Zatím to ale Leverkusenu nepřináší nic nebezpečnějšího.
7'
Kerem Demirbay pálil z nějakých dvaceti metrů, ale přímo doprostřed brány.
5'
Mitchel Bakker se snažil centrovat z levé strany, ale balón skončil pouze v zámezí, což znamená odkop od svatyně Patrícia.
4'
U míče je opět Bayer, ale zatím to směrem dopředu není nic nebezpečného. Leverkusen ale musí hrát útočněji, neboť má z prvního zápasu jednogólové manko.
3'
Edmond Fayçal Tapsoba se dopustil faulu ve středu hrací plochy na Tammyho Abrahama, jenž se snažil obhodit domácího obránce.
2'
První střelecký pokus si připsalo hostující mužstvo, když Lorenzo Pellegrini dostal trochu prostoru, ale jeho střela letěla vedle.
2'
Leverkusen se snažil založit útok po levé straně, ale míč skončil pouze v zámezí a následuje tak autové vhazování Říma.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Tapsoba, Tah, Hincapié – Frimpong, Demirbay, Palacios, Bakker – Wirtz, Diaby – Azmún.
Náhradníci: Lomb, Pentz – Adli, Amiri, Azhil, Fosu-Mensah, Hložek, Hudson-Odoi, Aourir.
Trenér: Xabi Alonso

AS Řím: Patrício – Ibañez, Mancini, Cristante – Spinazzola, Matić, Bove, Çelik – Belotti, Abraham, Pellegrini (C).
Náhradníci: Boer, Svilar – Ma. Camara, Dybala, Karsdorp, El Shaarawy, Smalling, Missori, Tahirović, Volpato, Wijnaldum, Zalewski.
Trenér: José Mourinho

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič.
První semifinále

Hosté mohli litovat dvou dobrých šancí v úvodu utkání, které neproměnili Andrich s Wirtzem. Domácí Vlci se svého momentu dočkali v 63. minutě, kdy zakončení Abrahama z otočky vyrazil brankář Hrádecký jen k Edoardovi Bovemu a mladý římský odchovanec balón poslal za jeho záda. Poté se už Římané soustředili hlavně na obranu. Leverkusen přesto mohl v závěru vyrovnat, když Rui Patrício neudržel centr Bakkera. Zakončení Frimponga však odvrátil před brankovou čarou obránce Cristante.
V odvetě semifinále Evropské ligy se proti sobě utkají týmy Bayer Leverkusen a AS Řím. První utkání v Itálii nabídlo jednu jedinou branku. Dnes se bude bojovat v BayAréně v Leverkusenu. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.