Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Omonia Nikósie : Real Sociedad - 27. října 2022   21:00

Omonia Nikósie
0:2
(0:1)
Real Sociedad
45+2' Navarro  (Illarramendi) • 60' Karrikaburu  (Navarro)
Uzoho – Matthews (80. Panayiotou), Á. Lang, Miletić (64. Yuste), Lecjaks (C) – Cassama, Bezus, Charalambous (72. Kousoulos) – Bruno (64. Ansárífárd), Kakoullis, Barker (46. Papoulis).
Panagi – Kitsos, Loizou, Diskerud.
Bognár – Buzás, Kóbor
GSP Stadium, Strovolos
Remiro – Elustondo, Zubeldia, Pacheco, Rico (70. Arambarri) – Navarro, Guevara, Illarramendi (C) (80. Turrientes), Merino (46. Méndez) – Karrikaburu (70. Magunazelaia), Kubo (46. Marín).
Zubiaurre – C. Fernández, J. Gómez, U. González, Gorosabel, Le Normand, Zubimendi.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:8. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:14.
Do druhého poločasu nenastoupil Takefusa Kubo, který byl dnes hodně aktivní, i proto nápor Realu Sociedad trochu poklesl. Omonia však směrem dopředu moc nebezpečná nebyla a gólové šance si vytvořil až v závěru Karím Ansárifárd. V 60. minutě zvýšil na 2:0 pro hosty Jon Karrikaburu a od té doby bylo o třech bodech pro tým z Baskicka víceméně rozhodnuto.
Real Sociedad má 15 bodů po 5 zápasech a v příštím zápase doma s Manchesterem Untied jim stačí bod k zajištění postupu z prvního místa. Omonia by musela porazit Šeriff Tiraspol alespoň o 3 góly, aby se před něj dostala na třetí pozici a přešla do Konferenční ligy.
Celý zápas za domácí odehrál s kapitánskou páskou Jan Lecjaks.
90+3'
90+2'
Hráči Omonie se ještě snaží o poslední útok. Ansárifárd nedokázal trefit míč ve vápně a poté byl odpískán ofsajd Yustemu.
90+1'
I tato situace byla nakonec podle sudích v pořádku. Omonia se zřejmě gólu dnes nedočká.
90'
Rozhodčí opět komunikuje s videoasistentem, ve hře je potenciální penalta pro Omonii za stažení Ansárifárda ve vápně.
89'
Karím Ansárífárd znovu v akci, sám před brankářem si ale nedokázal připravit balón ke střele a doběhl k němu obránce. Domácí se opět dožadují penalty.
88'
Rozhodčí ještě přezkoumával předchozí situaci, při které domácí reklamovali ruku obránce ve vápně. Vše je však v pořádku a hra může pokračovat.
88'
Žlutou kartu obdržel Moreto Cassama.
87'
Přece jen přišla nějaká šance domácích. Karím Ansárífárd se ve vápně dostal k míči, ale brankář Remiro mu skvěle zmenšil úhel a zblokoval jeho střelu.
85'
Zbývá posledních pár minut, ale zápas už se zdá být dávno rozhodnutý. Když už se Omonia dostane k vápnu soupeře, nedokáží její hráči vymyslet nějakou finální přihrávku.
84'
Kakoullis unikal po křídle, ale míč si ukopl a hrát mohou znovu hosté.
83'
Bruno Méndez obdržel žlutou kartu za podražení.
81'
Papoulis se ve vápně soupeře dostal k míči po rychlé kombinaci Omonie. Bohužel pro domácí však minul bránu.
80'
Střídání v týmu Real Sociedad:
odchází Asier Illarramendi, přichází Benat Turrientes.
80'
Střídání v týmu Omonia:
odchází Adam Matthews, přichází Nikolas Panayiotou.
79'
Přihrávka na debutanta v A-týmu Sociedadu Magunazelaiu byla moc dlouhá a míč sebral Uzoho.
77'
Na druhé straně se do brejku vydal Karím Ansárífárd, byl však sám proti dvěma obráncům a na nic se nezmohl.
77'
Illaramendiho střela byla zblokována obránci.
76'
Míč si teď několikrát vyměnili stopeři Sociedadu, kteří už se nemusí nikam hnát.
74'
Andronikos Kakoullis si našel centr na zadní tyči, před bránu ho však vrátit nedokázal.
73'
Žlutou kartu obdržel Asier Illarramendi.
72'
odchází Charalambos Charalambous, přichází Ioannis Kousoulos.
71'
Brankář Uzoho raději před dobíhajícími útočníky odkopává míč do autu.
70'
odchází Diego Rico a Jon Karrikaburu, přichází Aritz Arambarri a Jon Magunazelaia.
69'
Pablo Marín se teď na sebe hodně zlobí, protože ve slibné šanci podklouzl a míč mu utekl za brankovou čáru.
68'
Andronikos Kakoullis nestihl nákop jednoho z obránců a míč končí v autu.
67'
Hosté kombinují na své polovině a zdá se, že mají zápas pod kontrolou.
65'
Jan Lecjaks se vydal dopředu, čistým skluzem ho na křídle však zastavil Aritz Elustondo.
64'
odchází Nemanja Miletić a Bruno, přichází Héctor Yuste a Karím Ansárífárd.
62'
Tým ze San Sebastianu už může být nejspíš v klidu. Omonia se dosud nedokázala dostat do žádné gólové šance, dvougólové vedení by tak mělo stačit.
60'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Navarro se prokličkoval do vápna a přihrál pod sebe na volného spoluhráče. Tím byl JON KARRIKABURU, který z první poslal míč přímo k tyči. Hosté navyšují vedení!
59'
Brais Méndez vybojoval roh po souboji s Miletićem. Ten samý hráč ho poté rozehrál, centr však přeletěl úplně všechny ve vápně.
58'
Sociedad zatím překvapivě ve druhém poločase není tak aktivní jako v tom prvním.
57'
Papoulis už byl tentokrát opravdu faulován. Omonia se dostává k balónu na půlce hřiště.
54'
Andronikos Kakoullis se s míčem dostal až za brankovou čáru a útočné snažení domácích opět končí.
53'
Fotis Papoulis spadl po kontaktu s brankářem Remirem, rozhodčí ale místo penalty píská simulaci domácího útočníka.
51'
Přímý volný kop skončil nepřesnou střelou Mendéze. Nový muž na hřišti sice obstřelil zeď, ale míč letěl mimo branku.
50'
Žlutou kartu za faul obdržel Charalambos Charalambous.
47'
Andronikos Kakoullis se ocitl v ofsajdu a k míči se vrací Sociedad.
46'
odchází Brandon Barker, přichází Fotis Papoulis.
46'
odchází Takefusa Kubo a Mikel Merino, přichází Pablo Marín a Brais Méndez.
46'
První poločas nám potvrdil, že Real Sociedad je rozhodně favoritem dnešního zápasu. Po celou dobu byli hosté aktivnější, ale odměny se dočkali až v samotném závěru, kdy Robert Navarro hlavou rozvlnil síť. Předtím zahazovali jednu tutovku za druhou. Omonia se musí hodně zlepšit, aby zamezila hostům v dosažení páté výhry ve skupině.
45+3'
45+2'
Další šance už končí gólem! ROBERT NAVARRO si naskočil na centr z levé strany, který do vápna poslal Illarramendi, a uklidil míč do sítě. Real Sociedad vede 1:0.
45+1'
Jon Karrikaburu nemůže uvěřit, co teď nedal! Centr z rohu propadl na zadní tyč, kde byl tento útočník úplně sám, ale bránu hodně přestřelil.
45+1'
Nastavený čas začne rohovým kopem Realu Sociedad.
44'
Karrikaburu sice moc prostoru neměl, ale z otočky se dostal ke střele. Uzoho opět úspěšný.
43'
Stoper Miletič se vydal hodně vysoko a míč vyvezl až na druhou půlku hřiště. Tam byl ale úplně sám v obklíčení několika protihráčů.
42'
Lecjaks chytře napálil míč do Kuba, od kterého skončil v zámezí.
39'
Navarrova střela z levé strany byla pomalá, nenadělala tedy Uzohovi problémy.
38'
Ani další Kubův centr z přímého kopu nenašel nikoho v černém.
37'
V posledních minutách se tlak hostujícího týmu trochu zastavil a i Omonia dostává čichnout.
35'
Zdá se, že japonský reprezentant je v pořádku. Hra může pokračovat.
33'
Kubo se ocitl na zemi po souboji s Lecjaksem. Hosté odkopávají míč do autu.
32'
Jan Lecjaks rozehrál další standartku, tentokrát z levé strany. Pro míč si došel Álex Remiro.
31'
Akce hostí končí ofsajdovým postavením Merina.
29'
Centr nevyšel a následná střela Cassamy byl spíš odkop na jistotu, aby se Sociedad nedostal do rychlého brejku.
29'
Domácí vybojovali rohový kop, takže mohou zůstat ve vápně soupeře.
28'
Do útoku se konečně dostala také Omonia. Andronikos Kakoullis byl faulován na pravém křídle a Jan Lecjaks si staví míč k rozehrávce přímého kopu.
26'
Omonia přežila prvních 25 minut, ale je pod neustálým tlakem od španělského celku. Je jen otázkou času, kdy přijde další tutovka.
23'
Ani další standartní situace Sociedadu nevyšla podle představ. Nakonec končí útočným faulem a obrana Omonie si trochu vydechne.
22'
Pa faulu na Merina zahrával Kubo přímý kop. S centrem si však obrana domácích poradila.
21'
Robert Navarro zahodil tutovku a drží se za hlavu. Karrikaburu mu posunul míč do vápna, kde byl Navarro úplně sám, ale bránu minul.
20'
Karrikaburu už se také chystal ke střele, ale míč mu na poslední chvíli sebral jeden z obránců.
17'
Takefusa Kubo v první velké šanci! Po vyhraném osobním souboji s Langem měl před vápnem volný prostor. Jeho střela těsně minula bližší tyč.
16'
Jan Lecjaks vybízí své spoluhráče k větší aktivitě a nabídce. Většina kombinací domácích končí už na vlastní polovině.
13'
Hned po výkopu brankáře Omonie se k míči dostávají znovu hosté. Většinu útoků vedou přes Kuba na pravém křídle.
12'
Nákop Merina byl nepřesný a chytá ho Uzoho.
11'
Domácí se stále pořádně nedostali k balónu, Sociedad házenkářsky kombinuje okolo jejich vápna.
10'
Kubo kroutil centr do vápna, kde čekalo několik jeho spoluhráčů. Obrana domácích však míč odvrátila.
8'
Diego Rico zkusil štěstí, ale z dálky bránu hodně minul.
6'
Míč teď na chvíli vyvezl Jan Lecjaks, jež v tomto zápase nese kapitánskou pásku.
5'
Hosté stále u balónu, Kubo je aktivní na pravém křídle.
4'
Hra je zastavena, protože Moreto Cassama potřebuje ošetřit. Nejednalo se však o faul, domácí záložník předvedl nešikovný skluz.
2'
Zatím kombinují hlavně hosté, ale Omonia presuje hodně vysoko.
1'
Domácí nastupují v pruhovaných zelenobílých dresech. Hosté budou hrát v černých.
1'

AC Omonia Nikósie: Uzoho – Matthews, Á. Lang, Miletić, Lecjaks (C) – Cassama, Bezus, Charalambous – Bruno, Kakoullis, Barker.
Náhradníci: Panagi – Ansárífárd, Kitsos, Kousoulos, Loizou, Panayiotou, Papoulis, Yuste, Diskerud.
Trenér: Yannick Ferrera

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo, Zubeldia, Pacheco, Rico – Navarro, Guevara, Illarramendi (C), Merino – Karrikaburu, Kubo.
Náhradníci: Zubiaurre – Arambarri, Fernández, J. Gómez, U. González, Gorosabel, Le Normand, Marín, Méndez, Turrientes, Zubimendi, Magunazelaia.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Bognár – Buzás, Kóbor.

Pravidelný účastník evropských pohárů má sezónu skvěle rozjetou na všech frontách. V La Lize je na 4. místě a v Evropské lize vyhrál všechny 4 zápasy. Hlavně úvodní výhra na hřišti Manchesteru United je velmi cenná. Poslední dvojzápas odehrál proti Šeriffu, který dvakrát porazil s čistým kontem. Proti Omonii hostům o moc nejde, o první místo ve skupině si to tak či tak nejspíš rozdají příští týden doma s United.
Omonia

Vítěz kyperského poháru sice přešel do skupin EL přes Gent, ve skupině ale zatím na úspěch čeká. Skóre přitom nemá vůbec špatné a tři zápasy prohrál jen o gól. Blízko bodu byl v minulém zápase v Manchesteru, kde United rozhodl až gólem v nastaveném čase. Šance na přesun do Konferenční ligy však ještě nejsou ztracené, Šeriff Tiraspol má jen 3 body a Omonia bude na jeho půdě příští týden hrát.
Forma Omonie není vůbec dobrá, v posledních třech ligových zápasech nedala gól a je až na 10. místě kyperské ligy.
V rámci předposledního kola skupiny E Evropské ligy se utkají Omonia Nikósie a Real Sociedad. Zatímco hosté vedou skupinu bez ztráty bodu, domácí mají na kontě čtyři prohry. Zářijový vzájemný zápas skoknčil vítězstvím španělského celku 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.