Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trabzonspor : Monaco  - 13. října 2022   21:00

Trabzonspor
Trabzonspor
44' Sarr(vl.)  • 48' Hugo (Bakasetas) • 57' Bardhi  • 69' Trézéguet
4:0
(1:0)
Monaco
Monaco
Trabzonspor
Çakır (C) – Türkmen (46. Hugo), Bartra, Denswil, Elmali (76. Erdoğan) – Hamšík (58. Siopis), Gbamin – Djaniny (58. Ömür), Bakasetas, Bardhi (64. Trézéguet) – Bozok.
Tepe, Aydin – Haspolat, Lahtimi, Larsen, Ünüvar, Yazıcı.
Kehlet – Hummelgaard, Skytte
Şenol Güneş Spor Kompleksi, Trabzon
Monaco
Nübel – Vanderson, Disasi, Sarr, C. Henrique (83. Jakobs) – Diatta (60. Martins), Mo. Camara, Fofana, Golovin (60. Minamino) – Embolo (60. Boadu), Ben Yedder (C).
Didillon – Akliouche, Jean Lucas, Magassa, Maripán, Matazo, Volland.

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji všem za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Fauly: 6:13.
Je za námi duel skupiny H Evropské ligy mezi tureckým Trabzonsporem a francouzským Monacem. Jednoznačným králem dnešního duelu byl domácí tým, který zvítězil o čtyři branky. Turecký celek udělal první krok k výhře na konci první půle, kdy se dostal do vedení díky vlastnímu gólu Sarra. Své vedení domácí navýšili hned na startu té druhé zásluhou Vitora Huga. Na svého spoluhráče ještě navázali ve zbytku zápasu Enis Bardhi a střídající Trézéguet, skalp favorita byl tak na světě.

Trabzonspor se díky dnešní výhře vyhoupl na druhou příčku tabulky, o skóre právě před Monaco. Na dnešní vysokou výhru bude turecký celek chtít navázat za čtrnáct dní, kdy zamíří na hřiště CZ Bělehrad. Monaco naopak bude chtít si napravit reputaci na hřišti maďarského Ferencvárose, který vévodí celé skupině.
90+3'
90+2'
Fofana nabral rychlost ve středu hřiště, kličkou si ještě vylepšil pozici a vypálil z velké dálky. Jeho dělovka prolétla těsně nad brankou.
88'
Boadu se natlačil mezi dva domácí hráče a vypálil. Tato rána přímo definovala dnešní představení hostů. Hostující útočník trefil nabíhajícího spoluhráče, od kterého se balon odrazil za autovou čáru.
87'
Parádní návrat do obrany předvedl Bartra. Domácí stoper doběhl unikajícího Minamina a čistým zákrokem mu vypíchl balon.
85'
Po rychlé kombinaci hledal Minamino Martinse, který pálil bez přípravy. Rána střídajícího hráče hostí končí vysoko nad domácí brankou.
84'
Utkání se spíše už pouze dohrává, hosté se snaží zmařit domácímu brankáři alespoň čisté konto.
83'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Ismail Jakobs.
80'
Při napádání hostů zahnal do úzkých Denswil brankáře Çakır. Domácí kapitán vše ale vyřešil s bravurou, balon bez problémů dostal do bezpečí.
79'
Henrique svým centrem hledal spoluhráče ve vápně. Boadu se snažil protlačit se přes Bartru, ale neuspěl. Domácí jsou v defenzivě dnes důslední.
76'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ:
ze hřiště odchází Eren Elmali, přichází Yusuf Erdoğan.
75'
Trézéguet se protáhl kolem Vanderson a rychle vypálil. Svoji obstřelovanou ranou tentokrát na brankáře hostí nevyzrál.
73'
Po ztrátě Bartry mířili hosté do přečíslení. Minamino však nedokázal přesně najít své spoluhráče ve vápně.
73'
Minamino hledal při protiútoku Boadua, kterého však zradilo zpracování, a tak z další nadějné akce hostů sešlo.
71'
Při napadání se provinil faulem Ben Yedder, hostům v posledních minutách nevychází téměř nic.
69'
Trabzonspor právě vstřelil branku! Demolice od domácího celku pokračuje! K míči se dostal na hranici vápna střídající TRÉZÉGUET, který po pěti minutách na hřišti navyšuje vedení!
66'
Tempo hry v posledních minutách opadlo, hráči spíše vyléhávají na trávnících.
66'
Žlutá karta pro tým Trabzonspor AŞ (Manolis Siopis).
64'
ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Trézéguet.
63'
Kombinační hra se hostům zatím ve druhé půli úplně vytratila, řada ztrát na jejich straně.
63'
Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Youssouf Fofana).
60'
ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Myron Boadu,
ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Takumi Minamino,
ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Gelson Martins.
58'
ze hřiště odchází Djaniny, přichází Abdülkadir Ömür,
ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Manolis Siopis.
57'
Trabzonspor právě vstřelil branku! Domácí tým navyšuje vedení! ENIS BARDHI zvolil přízemní střelu, zeď naskočila, díky tomu si balon našel cestu do sítě!
56'
Bozok se dokázal zbavit Sarra, následně ho faulem zastavil Fofana. Domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
54'
Aktivní Bakasetas opět pálil. Nübel působí v dosavadním průběhu zápasu nejistým dojmem, což potvrdil i v dalším zákroku. Ne moc povedenou ránu domácího záložníka Nübel dokázal zkrotit až nadvakrát.
53'
Přímý kop rozehrál Henrique, jeho rána však zamířila těsně nad branku.
52'
Žlutá karta pro tým Trabzonspor AŞ (Stefano Denswil).
52'
Po tvrdém zákroku Denswila píská rozhodčí nedovolený zákrok, hosté mají k dispozici standardní situaci z nadějné pozice.
50'
Hosté jsou inkasovanou brankou opařeni, naopak domácích je plné hřiště.
48'
Trabzonspor právě vstřelil branku! Domácí navyšují vedení! Rohový kop Bakasetase našel přesně VITORA HUGA, který nedal hostujícímu brankáři šanci.
47'
Domácí jsou aktivnější v úvodu poločasu. Z otočky pálil zpoza vápna Bozok, do jeho rány sáhl Sarr, a tak uvidíme další rohový kop.
46'
První akci druhé půle obstaral Djaniny. Jeho centr z pravé strany však pouze prolétl hostujícím vápnem.
46'
ze hřiště odchází Hüseyin Türkmen, přichází Vitor Hugo.
46'
Všichni aktéři zápasu jsou zpět na hrací ploše, je před námi druhý poločas!
Máme za sebou první poločas dnešního duelu. Jednoznačně spokojenější odchází do kabin domácí, kteří vedou po vlastní brance Malang Sarr na konci poločasu. Hosté byli aktivnější, drželi více na svých kopačkách, ale větší příležitost si vypracovat nedokázali. Po chybě v obraně, tak bude muset francouzský celek dotahovat jednogólové manko.
45+3'
45+3'
Individuální akci předvedl Elmali, který se zbabil dvou protihráčů a následně vypálil. Jeho rána levačkou končí těsně vedle branky hostí!
45+2'
Po přiťuknutí od Ben Yeddera pálil Embolo, jeho další ráně chyběla razance.
45+2'
Hosté kombinují na útočné polovině, přes pevný domácí blok se však zatím nemohou dostat.
44'
Trabzonspor právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení! Obrovskou minelu předvedl hosté! Brankář Nübel trefil při odkopu MALANGA SARR, od kterého se balon odrazil do sítě.
43'
Ben Yedder se při přebírání balon ocitl v ofsajdu, což nezůstalo bez povšimnutí postranního. Domácí budou rozehrávat.
42'
Hra má v posledních minutách velké tempo, hraje se nahoru a dolu. Další střelu vyslal tentokrát na domácí straně Gbamin. Ani pokus domácího záložníka se skórem nepohl.
41'
Aktivní Embolo opět pálil. Jeho další rána zpoza vápna ale nepatřila mezi ty nejpřesnější.
40'
Rozehraný roh prodloužil Türkmen, na zadní tyč však míč nenašel nikoho z domácích.
39'
Po rychlém protiútoku dostal prostor k zakončení z dálky Bardhi. Jeho přízemní ránu Nübel vyrazil pouze na roh.
39'
Po ztrátě domácích spěchal za balonem Embolo. Výborné čtení hry předvedl Çakır, který dobrým výběhem skluzem odvrátil balon.
37'
Žlutá karta pro tým Trabzonspor AŞ (Djaniny).
36'
Práci pro Nübela obstaral Bakasetas. Domácí záložník se dokázal prodrat přes Fofanu a vypálit. Jeho rána však mířila pouze doprostřed hostující branky.
34'
Další svůj centr do vápna rýsoval Henrique, těsně před Ben Yedderem dokázal odhlavičkoat balon Denswil.
32'
Na hřišti zůstává ležet Elmali, který se dostal v předešlé akci do souboje s Diattou. Domácí obránce si vyžaduje ošetření.
32'
Díky své rychlosti dokázal Embolo vybojovat v souboji s Bartrou další rohový kop.
31'
Gbamin dostal dostatek prostoru ve středu hřiště, a tak ho využil ke střele. Jeho táhlá střela však zamířila přesně do míst, kde stál brankář Nübel.
29'
Trochu nejistý zákrok si připsal Nübel, který se nejprve rozhodl vyběhnout, následně se však zase vrátit. Ke štěstí hostujícího brankáře toho domácí nedokázali vyuřít.
28'
Další Henriqueho roh propadl na kopačky Badiashileho, který nic nevymýšlel a zkusil vypálit. Tuto střelu si však hostující stoper za rámeček nedá.
28'
Centrovaný balón z pravé strany raději Türkmen opět za čáru, následuje další rohový kop.
27'
Domácí se řítili do zajímavého protiútoku, který však ztroskotal na nepřesné přihrávce od Bakasetas, který nenašel nabíhajícího Bozoka.
26'
Po rohu Henriqueho opět pálil Diatta, tentokráte bez přípravy. Volej hostujícího křídelníka prolétl jen těsně nad brankou.
25'
Rozehraný roh propadl až na kopačky Diatty, jehož střela byla opět zblokována. Hosté pokračují dalším rohem a v tlaku.
23'
Žlutá karta pro tým Trabzonspor AŞ (Enis Bardhi).
23'
Další rychlý protiútok předvedli hosté. Golovin našel Embola, kterému do střely sáhl Bartra. Hosté mají k dispozici další rohový kop.
20'
Vynikající zákrok vytáhl Çakır. Po přiťuknutí Diatty totiž prověřil domácího brankáře Fofana. Jeho tvrdou střelu z dálky vytáhl turecký brankář nad branku.
19'
Badiashile zasáhl při odkopu do zad sudíhlo Kehleta, který tak vrátí hostům balon na kopačky.
18'
Po průnikové přihrávce Hamšíka hledal Bakasetas spoluhráče před brankou. Jeho balon směřoval na Bozoka, který však nedokázal i díky dotírajícímu Didasimu zakončit přesně.
17'
Djaniny přetáhl svůj centr, žádný ze spoluhráčů na něj nedosáhl, a tak se hosté vracejí k míči.
16'
Fofana našel krásně za obranou Ben Yeddera. Hostující kapitán hlavičkou ze záklonu, i přes se šance dale trefit lépe. Větší ohrožení branky Çakır tentokrát nepřišlo.
15'
Centr Golovina vrátil Sarr na Embola, ten ještě předložil balon ke střele Ben Yedderovi, který však daleko minul branku.
14'
Těsně za vápnem pálil Embolo. Dělovku hostujícího útočníka dokázal Çakır vytáhnout na rohový kop.
13'
Djaniny se pokoušel dostat se rychlostně před Disasiho. Hostující stoper však zachoval klid a tělem si svého protějška dokázal odclonit.
11'
Centr do vápna našel pouze hlavu Denswil, který odvrací míč do bezpečí.
11'
Rychlou kombinací se dostal až za domácí obranu Golovin. Hostující křídelnk však nezvolil přihrávku na spoluhráče, jeho klička už byla navíc, Bartra dokázal skluzem balon odehrát aspoň na roh.
9'
Po nabídce Hamšíka se řítil ze strany sám na Nübel Bozok. Vášně jsou však rychle uklidněny, domácí útočník se totiž nacházel v ofsajdovém postavení.
9'
Rozherávka tentokráte nevyšla ani Fofanovi, který nenašel přesně nabíhajícího Diattu. Domácí tým bude vhazovat.
8'
Domácí zatím trápí přesnost přihrávek na začátku duelu, od Trabzonsporu přichází ztráta za ztrátou.
8'
Djaniny to zkoušel přes Henriqueho individuálně, klička mu však nevyšla. Hostující obránce skvěle svého protejška odblokoval od balonu.
7'
Domácí obrana neměla problém rohový kop odvrátit. Fofana následně fauloval protihráče, rozhodčí píská faul.
6'
Vanderson se dokázal zbavit Bardhiho, přes Elmaliho už však nepřešel. Hostující obránce vybojoval alespoň rohový kop.
3'
Bakasetas se pokusil vysunout nabíhajícího spoluhráče, vše vystihl Henrique, který dobrým vypíchnutím odebral soupeři balon.
3'
V ofsajdovém postavení se vyskytl hostující kapitán Ben Yedder, domácí Denswil bude rozehrávat.
3'
Díky dobrému napadání hostů vyprodukoval špatnou nahrávku Gbamin, hosté se tak vracejí k balonu.
1'
Golovin si vyměnil balon s Camarou, následně se po teči odrazil balon do vápna domácích. Před dobíhajícím Embolem ho dokázal Bartra odpálit.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté, kteří se okamžitě řítili kupředu. Centrovaný balon sice našel Diattu, ten však balon nedokázal zpracovat a rychle ho ztratil.
1'
Všichni aktéři dnešního duelu již nastupují na hrací plochu, za malou chvilku půjdeme na to!

Trabzonspor AŞ: Çakır (C) – Türkmen, Bartra, Denswil, Elmali – Hamšík, Gbamin – Djaniny, Bakasetas, Bardhi – Bozok.
Náhradníci: Tepe, Aydin – Erdoğan, Haspolat, Lahtimi, Ömür, Siopis, Larsen, Trézéguet, Ünüvar, Hugo, Yazıcı.
Trenér: Abdullah Avci

AS Monaco FC: Nübel – Vanderson, Disasi, Sarr, C. Henrique – Diatta, Mo. Camara, Fofana, Golovin – Embolo, Ben Yedder (C).
Náhradníci: Didillon – Akliouche, Jakobs, Jean Lucas, Magassa, Maripán, Martins, Matazo, Boadu, Minamino, Volland.
Trenér: Philippe Clement

Rozhodčí: Kehlet – Hummelgaard, Skytte.
AS Monaco FC
Poněkud úspěšnější období prožívá Monaco. Tým z francouzské riviéry v říjnu zatím nenašel přemožitele, ke dvěma ligovým výhrám přidal i již zmíněnou výhru z prvního vzájemného duelu s Trabzonsporem. V základní skupině Evropské ligy má na svém kontě Monaco zatím šest bodů, když neuspělo pouze v domácím duelu s Ferencvárosem. I v lize svěřenci trenéra Clementa stoupají, aktuálně má Monaco na svém kontě dvacet bodů a okupuje pátou příčku tabulky. O gólovou produkci se v týmu stará jednoznačně útočné duo Breel Embolo či kapitán Wissam Ben Yedder. Právě druhý zmiňovaný dvěma brankami rozhodl první vzájemný duel a nikdo z francouzské strany by se nezlobil, pokud by se tomu stalo i tentokrát. Zvládnou hráči Monaca horkou tureckou půdu a vykročí razantně k postupu?
Trabzonspor AŞ
Jedna výhra a dvě porážky, to je zatím bilance Trabzonsporu v průběhu základní skupiny. Turecký celek na úvod skupiny nestačil nejprve na maďarský Ferencváros na jeho hřišti. Následně poté přišla domácí výhry s CZ Bělehrad. V posledním zápase ve skupině pak vítěz turecké ligy v poslední sezony padl na hřišti Monaca 1:3, když od 11. minuty dohrával bez Maxiho Gomeze, který viděl červenou kartu. Ani v lize to zatím není od Trabzonsporu velká hitparáda. Sedmnáct získaných bodů během devíti kol a sedmá příčka v tabulce není asi to, co si před sezonou obhájce titulu představoval. Ve čtvrtek tak má turecký celek ideální prostor na zlepšení situace. Pokud by se však radovalo Monaco, tak by to s ambicemi na postup vypadalo pro turecký celek nedobře.
Krásný večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Vítám všechny u sledování zápasu základní skupiny Evropské ligy mezi tureckým Trabzonsporem a francouzským Monacem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.