Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Sparta - 5. října 2023   18:45

Ukončeno
Real Betis
Real Betis
9' Diao  • 79' Isco (G. Rodríguez)
2:1
(1:1)
Sparta
Sparta
3' Birmančević  (Ryneš)
Real Betis
Sestavy:
R. Silva – Ruibal, Pezzella (C), Roca, Miranda (46. A. Vinícius) – G. Rodríguez, W. Carvalho (60. Guardado) – Diao (85. Bellerín), Isco, Ezalzúlí (46. A. Pérez) – Iglesias (75. José).
Náhradníci:
Bravo, Vieites – Fernández, D. Pérez, Rodri, Sorroche.
Rozhodčí
Duje Strukan – Bojan Zobenica, Alen Jakšič (všichni Chorvatsko)
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Sparta
Sestavy:
Vindahl – Sørensen, Panák, Krejčí ml. (C) – Wiesner (60. Preciado), Laçi (68. Sadílek), Kairinen, Ryneš – Birmančević (68. Pešek), Kuchta (80. Olatunji), Haraslín (80. Karabec).
Náhradníci:
Vorel – Ja. Gomez, Pavelka, Sejk, Vitík, Zelený, Mejdr.
Přenos se aktualizuje automaticky

Letenští odehráli parádní první poločas, na který ale po změně stran nenavázala. Betis jí zatlačil a trpělivě čekal na svou příležitost. Ta opravdu přišla a hlavou rozhodl Isco. Poté se domácí zatáhli a hrála znovu Sparta, jenomže v poslední nastavené minutě zahodil vyrovnání Adam Karabec. Situace se ve skupině C hodně zamotala, protože všechny čtyři kluby aktuálně mají po třech bodech.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemné sledování dalších zápasů na evropské scéně.
90+6'
Konec zápasu.
90+5'
Victor Olatunji roztáhl hru na pravou stranu, odkud odcentroval Angelo Preciado. Ve vápně se sám ocitl Adam Karabec, který zahodil tutovou příležitost, když zamířil vedle pravé tyče!
90+4'
Dlouhý pas mířil do šestnáctky Betisu, avšak faulu se dopustil Victor Olatunji. Čas už velmi rychle míří ke svému konci.
90+3'
K rozehrání přímého kopu se postavil Adam Karabec, jehož pumelice zamířila do hlavy Guidoa Rodrígueze, který zůstal ležet na hrací ploše.
90+2'
Victor Olatunji bojoval jako lev a dostal se přes soupeře. Abner Vinícius si vypomohl faulem, za což vidí žlutou kartu. Sparta bude rozehrávat přímý kop z výborné pozice!
90'
Za vápnem si míč ke střele navedl Ayoze Pérez, jehož zakončení bylo hodně nepřesné. Spartě už čas utíká velmi rychle.
89'
Sparta ztratila míč ve středovém kruhu a na pravé straně se okamžitě rozeběhl Willian José, na něhož také mířila přihrávka. Ovšem Ladislav Krejčí vytasil nohu a akci překazil.
87'
Centr mířil do míst, kam se vydal Rui Silva, avšak Victor Olatunji jej přeskočil. Následně pálil Ladislav Krejčí, jehož pumelice byla zablokovaná.
87'
Angelo Preciado byl faulovaný, Sparta bude moci poslat centr před branku. Letenští by si potřebovali vypomoci standardní situací.
86'
Nákop na levou stranu pustil za sebe Angelo Preciado, který následně poslal přihrávku brankáři. Sparta se poté rychle přesunula před branku soupeře.
85'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Assane Diao, přichází Héctor Bellerín.
83'
Letenští ještě mají nějaký čas na to, aby vyrovnali. Uvidíme, zda se jim to ještě povede. Sparta by si jistě bod zasloužila, jelikož dnes hraje odvážně.
82'
Diváci začínají pískat, protože Betis okamžitě zalezl na svojí polovinu. Po zisku míče vyrazil do akce, ale skvěle se vrátil Angelo Preciado, jenž byl ještě faulovaný.
80'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Adam Karabec,
ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Victor Olatunji.
79'
Real Betis právě vstřelil branku!
Přetížená obrana Sparty už dalšímu náběhu neodolala! Guido Rodríguez poslal milimetrový centr do vápna, kde skákal osamocený ISCO, jehož hlavička mířila k tyči, kam se Peter Vindahl nestihl dostat – 2:1. Asistence: Guido Rodríguez.
78'
K přímému kopu se postavil Willian José, jehož pokus před dánským brankářem ještě skočil. Ovšem Peter Vindahl byl správně postavený a míč zachytil.
77'
Hráči v rudách dresech mohli jít do protiakce. Lukáš Haraslín viděl v náběhu Lukáše Sadílka. Ovšem přihrávku mu dal na paty, a tak Letenští budou znovu bránit.
75'
Matěji Rynešovi utekl agilní Assaneho Diaoa, a tak mu došlápl zezadu na nohu. Také krajník obránce Sparty vidí žlutou kartu.
75'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.
74'
Letenští jsou v posledních minutách bez balonu a někteří hráči už toho mají plné zuby. Zřejmě Lukáše Haraslína pomalu chytají křeče.
73'
Další střela mířila na branku Sparty a míč stejně mířil do brankářových rukavicí. Ovšem po chvilce šel praporek pomezního nad hlavu.
71'
Kaan Kairinen nepustil přihrávku do vápna, ale okamžitou střelou se prezentoval Abner Vinícius. Jeho pokus nebyl ale brance Sparty nebezpečný.
70'
Chorvatský rozhodčí poslal hráče se občerstvit, což tentokrát Sparta trochu potřebovala. Betis začínal být hodně nebezpečný, a tak zklidnění by mohlo pomoci českému zástupci.
68'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Veljko Birmančević, přichází Jakub Pešek,
ze hřiště odchází Qazim Laçi, přichází Lukáš Sadílek.
68'
Dánský brankář se vykoupil z chyby! Aitor Ruibal přihrál přes Ladislava Krejčího a balon se k němu odrazil zpátky. Zakončení z malého vápna vyrazil nohou Peter Vindahl a následný pokus z hranice vápna zablokoval Qazim Laçi.
67'
Asger Sørensen se chytil za obličej a zůstal ležet na zemi. Betis pokračoval v akci a centr si pohlídal Ladislav Krejčí. Sparta pak mohla jít do protiakce, jenomže Lukáš Haraslín byl stažený na trávník.
65'
Andrés Guardado si pohrál se srbským křídelníkem Sparty a následně přihrál na hranici vápna. Rocův pokus pak proletěl jen vedle levé tyči.
64'
Betis rychle otočil hru a na pravé straně se rozeběhl Abner Vinícius. Jeho centr srazil na roh Filip Panák. Následný rohový kop si pohlídal Asger Sørensen, jenž uspěl i při následném centru.
63'
Na pravé straně se rozeběhl Angelo Preciado, který vybojoval rohový kop. Veljko Birmančević našel nohu Ladislava Krejčího, jehož slabý pokus chytil Rui Silva.
62'
Nádherným trikem se zbavil dvojice soupeřů Ayoze Pérez, jenž dal přihrávku na střed. Zpoza vápna se znovu napřáhl Isco, jenž mířil asi metr nad letenskou branku.
61'
Qazim Laçi nejprve ztratil míč, ale následně o něj obral Isca. Letenští tak v hojném počtu mířili do útoku, avšak pas na Veljka Birmančeviće nedoputoval.
60'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Andrés Guardado.

Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Tomáš Wiesner, přichází Angelo Preciado.
58'
Lukáš Haraslín vyrazil do otevřené obrany, a tak ho faule zastavil Aitor Ruibal. Krajní obránce je dalším hráčem, který bude hrát pod žlutou hrozbou.
57'
Rohový kop Kaana Kairinena mířil jen na prvního obránce. Finský záložník se znovu zapojil do hry, ale nacházel se v ofsajdovém postavení.
56'
Tři Letenští se nacházeli kolem Guidoa Rodrígueze, jemuž Veljko Birmančević sebral míč a poslal jej do vápna. Tam si nabíhal Qazim Laçi, jehož nadějnou příležitost překazil skluzem Germán Pezzella.
55'
Tomáš Wiesner viděl do vápna nabíhajícího Asgera Sørensena, jemuž nevyšel první dotek míčem, a tak raději sáhl k faulu.
54'
Na levé straně se nacházel Abner Vinícius, který dával přihrávku za obranu. Po míči vyběhl Peter Vindahl, jenž jej pustil mimo hrací plochu.
53'
Kaan Kairinen kroutil centr od rohového praporku do brány, ale na první tyči byl připravený Guido Rodríguez. Následně Matěj Ryneš musel přihrávat až k brankáři letenského týmu.
52'
Jan Kuchta s Lukášem Haraslínem znovu napadali rozehrávku soupeře a vybojovali alespoň autové vhazování. Po další akci se posune Sparta blíže k brance, bude kopat roh.
51'
Jan Kuchta se vydal napadat brankáře, který ho přehodil Španělský tým se vydal za útočnou akcí, ale ocitl se v ofsajdovém postavení.
50'
K přímému kopu se postavil obávaný Isco, jehož pokus mířil jen těsně vedle levého horního rohu branky. Peter Vindahl sice plachtil vzduchem, ale zřejmě by byl na pokus krátký. Sparta tak přežila velkou příležitost soupeře.
49'
Na levé straně se rozeběhl Abner Vinícius, který chtěl vybojovat rohový kop. Ovšem skvěle zasáhl Tomáš Wiesner a bude se kopat od branky. Po zisku míče byl v dobré pozici Ayoze Pérez, jehož musel faulovat Filip Panák.
48'
Matěj Ryneš se pokoušel o těžkou přihrávku na Jana Kuchtu, kterou zachytil William Carvalho. Domácí celek se tak znovu přesunul na útočnou polovinu.
47'
Qazim Laçi opustil střed hrací plochy, kde byl osamocený Isco. Jeho zakončení zpoza vápna mířilo jen do Ladislava Krejčího.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, v němž začínají na balonu domácí hráči. Isco přihrával do vápna, kam si nabíhal Ayoze Pérez, ale byl tam také připravený Asger Sørensen.
46'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Abde Ezalzúlí, přichází Ayoze Pérez,
ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Abner Vinícius.
46'
Začal druhý poločas.
Sledujeme skvělé utkání, v němž je Sparta možná i lepším týmem. Svěřenci Briana Priskeho si to se španělským soupeřem přijeli rozdat a hrají opravdu atraktivně. Letenští dokonce měli více příležitostí ke vstřelení gólu, avšak výsledek je zatím 1:1. Pražany poslal do vedení Veljko Birmančević po nádherné přihrávce Matěje Ryneše. Ovšem záhy přišla obrovská chyba Petera Vindahla a Assane Diao už měl snadnou úlohu. Uvidíme, co nám oba týmy předvedou po změně stran.
45+6'
První poločas skončil.
45+5'
Tak ještě jedna žlutá karta v prvním poločase, tentokrát si ji vysloužil Veljko Birmančević.
45+4'
Assane Diao se hodně rozčiloval, že mu byl odpískaný faul. Vzteky hodil míčem o zem, a tak i on bude hrát pod žlutou hrozbou.
45+3'
Centr od rohového praporku mířil před branku, odkud jej vyboxoval Peter Vindahl. Následně se faulu dopustil Assane Diao a hrát bude Sparta.
45+2'
Tomáš Wiesner posílal na hranici vápna další pas, který se Betisu povedl odvrátit. Domácí pak otočili hru a koníčkem na zadní tyč přihrával Assane Diao. Zakončení z hranice malého vápna si pohlídal Peter Vindahl.
45'
Matěj Ryneš chtěl převzít balon a naletěl do soupeře. Ladislav Krejčí pohledem kontroloval stav spoluhráče a raději hru přerušil.
43'
Kaan Kairinen centrem hledal letenského kapitána, který byl dobře pohlídaný. Odraženého míče se chopil Qazim Laçi, jenž trefil soupeře. Ovšem rozhodčí teč neviděli, a tak se bude kopat od branky.
42'
Lukáš Haraslín znovu skvěle napadal rozehrávku soupeře a zmocnil se balonu. Následně ho fauloval Germán Pezzella a Sparta bude rozehrávat standardní situaci.
41'
Těžká přihrávka na domácího brankáře, kterého dostupoval Jan Kuchta. Rui Silva poslal míč na Lukáše Haraslína, jenž ze čtyřiceti metrů zamířil kousek vedle opuštěné brány.
40'
U postranní lajny si pokryl míč Assane Diao, jehož fauloval Ladislav Krejčí. Domácí celek tak zůstává u míče a znovu kombinuje.
39'
Zprava centroval Aitor Ruibal, který našel Borju Iglesiase, jehož skvěle předskočil Filip Panák. Sparta v poslední minutách nedokáže udržet balon.
38'
Jan Kuchta byl ve středovém kruhu sám, ale dal nepřesnou nahrávku, které se zmocnil Assane Diao. Jenomže skvěle se vrátil Qazim Laçi, který si pomohl přihrávkou na Petera Vindahla.
37'
Sparta předvedla další rychlou kombinaci, kterou pokazil Tomáš Wiesner. Letenští následně napadali rozehrávku soupeře a k míči se znovu vrátili.
35'
Isco posílal centru na pravou stranu, kde byl v náběhu Aitor Ruibal. Celou situaci vyřešil Matěj Ryneš, jenž zamezil šanci, když míč poslal na roh. Následný centr si pohlídal Asger Sørensen a zpoza vápna pak na branku zakončil Marc Roca.
33'
Velké momenty na obou stranách! Filip Panák dal prudkou přihrávku dánskému brankáři, který se musel vypořádat s napadáním Borji Iglesiase. Sparta rychle otočila hru a Veljko Birmančević hledal před brankou Jana Kuchtu. Ovšem ten na míč nedosáhl, a tak zakončoval z úhlu až Matěj Ryneš. Jeho zakončení zamířilo jen do boční strany sítě.
32'
Sparta je dnes silná na balonu a stále platí, že kombinuje na útočné polovině. Ovšem po chvíli musel dát Lukáš Haraslín přihrávku na Filipa Panáka.
31'
Ladislav Krejčí posílal další pas na pravou stranu, odkud soupeř balon odehrál. Do hry se ale zapojil Asger Sørensen a Sparta znovu kombinuje.
29'
Veljko Birmančević mohl pokračovat v útoku, ale ukázal rozhodčímu, aby přerušil hru, za což si vysloužil potlesk. Na hrací ploše totiž zůstal ležet Assane Diao, jenž potřeboval ošetření.
28'
Qazim Laçi se pokoušel o pas za obranu, kam mířil také Jan Kuchta. Ovšem albánský záložník dal míči velkou razanci, a tak byl ve permanenci Rui Silva.
27'
Dlouhý aut poslal před branku Lukáš Haraslín, jehož snažení bylo odvrácené. Následně se pokoušel o zakončení Tomáš Wiesner, jehož balon vyletěl vysoko do vzduchu a skončil v rukavicích brankáře.
26'
Tomáš Wiesner stihl míč ještě na hrací ploše a předal jej na Veljka Birmančeviće, jehož centr našel jen soupeře. Sparta bude alespoň vhazovat.
25'
Pauza na občerstvení končí, a tak bude u balonu znovu Sparta. Letenští jsou na soupeře skvěle připravení, o čemž svědčí i fakt, že se po laciné brance nesložili.
23'
Velmi rychle musel reagovat Ladislav Krejčí, který si míč pokryl tělem a byl faulovaný. Chorvatský rozhodčí hru přerušuje a posílá hráče se občerstvit.
22'
Kaan Kairinen zklidnil hru a vyrazil za protiakcí. Finský záložník poslal pas mezi obránce, ale Veljko Birmančević reagoval pozdě a navíc se dopustil faulu.
21'
Sparťané už byli na útočné polovině, ale Veljko Birmančević nepřešel přes soupeře. Jenomže mu vypomohl Qazim Laçi, a tak akce pokračovala. Ovšem pas na pravé straně si pustil do autu Tomáš Wiesner.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a už jsme viděli dvě trefy. Aktuálně sledujeme letenskou kontrolu balonu, je vidět, že čeští hráči rozhodně spěchat nebudou.
18'
Betis po rychle kombinaci vybojoval rohový kop, po jehož rozehrání se ale k zakončení nedostal. Sparta zatím dobře brání, jedinou kaňkou na jejím výkonu je chyba Petera Vindahla.
17'
Rui Silva přihrával na spoluhráče, který čekal až k němu doputuje. Jen kousek chyběl k tomu, aby Qazim Laçi předskočil Williama Carvalha.
15'
Tomáš Wiesner vyvezl míč, který předal na Lukáše Haraslína, jemuž míč odskočil dále od nohy. Slovenský záložník chtěl balon získat hned zpátky, ale došlápl na nohu soupeře, čímž si vysloužil žlutou kartu.
14'
Před branku Sparty mířil centr z levé strany, který si ale pohlídal na malém vápně Filip Panák. Domácí hráče se chopili odraženého míče a znovu kombinují.
13'
Autové vhazování Betisu si pohlídal Ladislav Krejčí, který předskočil autora vyrovnávací trefy. Sparta zatím hraje dobrý fotbal a rozhodně se španělského soka nezalekla.
12'
Domácí lékaři i Guido Rodríguez odcházejí mimo hrací plochu. Právě tento zmíněny hráč uviděl na cestu ještě žlutou kartu.
10'
Filip Panák se zmocnil balonu, který chtěl sám vyvézt na útočnou polovinu. Skluzem ho atakoval Guido Rodríguez, jemuž český obránce dopadl na holeň. Na zelený pažit tak míří lékaři Betisu.
9'
Real Betis právě vstřelil branku!
Jindy ledově klidný Peter Vindahl vyběhl pro balon, který podběhl. A tak se ho zmocnil ASSANE DIAO, který už v pohodě trefil prázdnou bránu.
8'
Sparta dlouhou dobu kombinovala na útočné polovině a skvělý pas poslal do šestnáctky Ladislav Krejčí. Za obranou se nacházel už Tomáš Wiesner, jemuž nevyšel první kontakt s míčem.
7'
Rui Silva musel rychle odehrát míč, jelikož ho napadal Lukáš Haraslín. Výkopu se zmocnil Matěj Ryneš, ale tentokrát se Sparta ke střele neprobojovala.
6'
Hráči českého klubu se stáhli na svoji polovinu a přesouvají se s přihrávkami soupeře. V současné chvíli byli domácí na tahu, avšak Ladislav Krejčí si dal před soupeře tělo a nechal se faulovat.
5'
Letenská defenziva znovu nikam nespěchala a vyměnila si několik přihrávek. Betis se snažil napadat, avšak k balonu se nedostal.
3'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak to je začátek z říše snů! Parádní přihrávku dal za obranu Matěj Ryneš, který viděl nabíhajícího spoluhráče. VELJKO BIRMANČEVIĆ sice nezvládl první dotek, ale přesto mířil sám na brankáře, jehož z hranice vápna propálil a poslal Spartu do vedení! Asistence: Matěj Ryneš.
3'
Asger Sørensen hledal na útočné polovině Tomáše Wiesnera, který míč na hrací ploše neudržel. Domácí celek zakládal útok po pravé straně, ale přihrávka také mířila autu.
2'
Betis do dnešního zápasu nastoupil v proužkovaných bílozelených dresech, naopak Sparta hraje v tradiční rudé sadě.
1'
Jdeme na to! Chorvatský rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu a jako první se balonu chopil Veljko Birmančević. Následný pas mířil na levou stranu, kde balon nezachytil Lukáš Haraslín.
1'
Utkání právě začalo.
Za úvodní znělky Evropské ligy přivedli chorvatští rozhodčí aktéry dnešního střetnutí na zelený pažit. Následuje los kapitánů a poté už vše bude směřovat k úvodnímu výkopu. Doufejme, že si Sparta přiveze ze Španělska dobrý výsledek.
Úvodní sestavy:

Real Betis: R. Silva – Ruibal, Pezzella (C), Roca, Miranda – G. Rodríguez, W. Carvalho – Diao, Isco, Ezalzúlí – Iglesias.
Náhradníci: Bravo, Vieites – A. Vinícius, Bellerín, Fernández, Guardado, A. Pérez, D. Pérez, Rodri, José.
Trenér: Manuel Pellegrini.

AC Sparta Praha: Vindahl – Sørensen, Panák, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Laçi, Kairinen, Ryneš – Birmančević, Kuchta, Haraslín.
Náhradníci: Vorel – Ja. Gomez, Karabec, Olatunji, Pavelka, Pešek, Preciado, Sadílek, Sejk, Vitík, Zelený, Mejdr.
Trenér: Brian Priske.

Rozhodčí: Duje Strukan – Bojan Zobenica, Alen Jakšič (všichni Chorvatsko).
Ještě jednou vás vítám u dnešního souboje pražské Sparty, která se bude moci znovu spolehnout na kapitána Ladislava Krejčího. Naopak jen mezi náhradníky je Martin Vitík. Za pár okamžiků si tak představíme zahajovací sestavy obou klubů.
Střetnutí mezi Betisem a Spartou startuje ve čtvrtek od 18 hodin 45 minut. Soubojem vás provede Michal Luxa, jenž vám přiblíží všechny zajímavé situace. Doufejme, že nás čeká atraktivní souboj, který navíc bude mít dobrý konec pro českého zástupce.
Real Betis

Také Betis o víkendu řádil, když ve španělské lize přejel 3:0 Valencii. Realu se povedlo v osmi zápasech domácí soutěže posbírat dvanáct bodů, což zatím stačí na sedmou příčku. Jistě ale není tajností, že evropský zástupce chce mířit výše.

Ve skupině C je Betis největším aspirantem na postup do jarní fáze Evropské ligy. Jenomže do ní nevstoupil tak, jak se očekávalo. Španělská zástupce totiž padl na půdě Rangers, když se o jedinou trefu zápasu postaral Abdallah Sima, jehož si český fanoušek pamatuje z pražské Slavie.
AC Sparta Praha

Ve FORTUNA:LIZE je Sparta stále neporažená a už se osamostatnila na vedoucí pozici tabulky, když si o víkendu poradila s Plzní 2:1. Letenští se museli obejít bez kapitána Ladislava Krejčího, jehož nahradil Martin Vitík a hlasitě si řekl o místo v základní sestavě i pro další zápasy. Brian Priske má tak čtyři skvěle hrající obránce a bude zajímavé sledovat, které pošle do hry proti španělskému soupeři. Stejné starosti může mít dánský lodivod také na hrotu, jelikož se může opřít o Victora Olatunjiho nebo Jana Kuchtu, který v některých případech nastupoval také na pozici křídla.

V úvodním souboji Evropské ligy si pak Sparta vyšlápla na Limassol, který porazili 3:2. Pražané si v duelu vypomohli standardními situacemi. O góly českého zástupce se postarali Martin Vitík a Ladislav Krejčí, který se prosadil hned dvakrát.
Evropská liga se znovu hlásí o slovo, a tak vás vítám u dnešního přenosu. Ve druhém kole skupinové fáze narazí Real Betis na pražskou Spartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.
Aktuální zápasy
Články odjinud