Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Villarreal - 14. prosince 2023   18:45

Rennais
Rennais
37' Assignon (Le Fée) • 79' Blas (Matić)
2:3
(1:1)
Villarreal
Villarreal
36' G. Moreno   • 62' Akhomach  (G. Moreno) • 80' Parejo  (Baena)
Rennais
Mandanda (C) – Assignon, Wooh, Belocian (69. Truffert), Theate – Bourigeaud (54. Blas), Le Fée, Matić, Nagida (69. I. Saláh) – Yıldırım (69. Gújrí), Terrier (84. Kalimuendo).
Gallon, Lembet – D. Doué, G. Doué, Omari, Rieder, Santamaría.
Karaoglan – Sesigüzel, Komurcuoglu.
Roazhon Park, Rennes
27761 diváků
Villarreal
Reina – Foyth (48. Terrats), Albiol (C), Gabbia, Altimira – Akhomach (72. Coquelin), Capoue (85. Cuenca), Parejo, Baena – G. Moreno (85. Brereton Díaz), Sörloth (72. Morales).
Jörgensen, Álvarez – Femenía, A. Moreno, Trigueros.

To je ode mne pro dnešek vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 11:15.
Je dobojováno! V ohromně dramatickém závěru sice domácí srovnali, ale VAR byl proti a Žluté ponorky postupují z prvního místa rovnou do osmifinále. Po bláznivém druhém poločase se nemusí Rennes rozhodně za nic stydět a ani francouzský celek jarní část Evropské ligy nemine.
90+14'
90+14'
Brance předcházel ofsajd a radost domácích hráčů a příznivců byla předčasná! Skóre 2:3 zůstává!
90+12'
Rennes právě vstřelilo branku!
Přímák sice nevyšel, avšak hned vzápětí se dostal k odraženému míči LORENZ ASSIGNON, který dělovkou srovnává!
90+10'
Jeden z posledních přímých kopů budou kopat domácí.
90+8'
Hra nákopem Mandandy pokračuje.
90+6'
Původně nastavený čas je minulostí, avšak na trávníku stále leží jeden z hráčů hostí.
90+5'
Nepříjemná srážka spoluhráčů Villarrealu si vyžaduje ošetření a hra se nám o něco málo protáhne.
90+4'
Ben Brereton Díaz se ocitl sám před Stevem Mandandou, který kličku přečetl a balón rukou vyráží pryč!
90+2'
Arnaud Kalimuendo to zkusil z velké vzdálenosti neúspěšně. Balón mají znovu Žluté ponorky.
90+1'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Dani Parejo).
89'
Hra se odehrává v bezpečné vzdálenosti od Reiny.
87'
Domácím se krátí čas a z rychlého vyrovnání jde vidět na hráčích Rennes mírná frustrace.
85'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Jorge Cuenca,
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Ben Brereton Díaz.
84'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Arnaud Kalimuendo.
83'
Amín Gújrí se dopustil faulu, balón pro hosty.
80'
Villarreal právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Hosté znovu odskakují! Alejandro Baena na puntíku přihrál míč, se kterým DANI PAREJO naložil nejlépe jak mohl a střelou do levé části branky znovu posílá hosty do vedení. Asistence: Alejandro Baena.
79'
Je znovu srovnáno! LUDOVIC BLAS z hranice vápna vyslal nechytatelnou střelu k pravé tyči, na kterou se Pepe Reina mohl jen dívat. Asistence: Nemanja Matić.
78'
Aktuální počet střel 5:12.
76'
Další ztráta balónu Rennes vyústila v nebezpečný protiútok, se kterým si obranné řady dokázaly poradit.
72'
ze hřiště odchází Ilias Akhomach, přichází Francis Coquelin,
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází José Luis Morales.
71'
Rennes se snaží najít vhodnou palebnou pozici, avšak výborná obrana Žlutých ponorek jim to zatím nedovoluje.
69'
ze hřiště odchází Bertuğ Yıldırım, přichází Amín Gújrí,
ze hřiště odchází Mahamadou Nagida, přichází Ibráhím Saláh,
ze hřiště odchází Jeanuel Belocian, přichází Adrien Truffert.
69'
Hlavička Gerarda Morena minula branku a odkop bude mít Steve Mandanda.
68'
Villarreal z přečíslení vybojoval roh.
67'
Ramon Terrats zkusil odcentrovat směr vápno, ale jeho pokus byl sražen do bezpečí.
65'
Hráči Rennes se opět snaží o rychlou odpověď, ovšem kombinaci domácích přerušil Raúl Albiol.
62'
Ve vápně se dostal do střelecké příležitosti ILIAS AKHOMACH, jenž levačkou zakroutil míč k levé tyči a hosté znovu vedou. Asistence: Gerard Moreno.
61'
Hodina hry je za námi. Na balónu operují hosté.
59'
Pepe Reina si připisuje další zákrok.
56'
Alexander Sörloth se snažil vybojovat balón ve vápně, avšak neúspěšně.
54'
ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Ludovic Blas.
53'
Rohový kop Žlutých ponorek zneškodňuje Steve Mandanda.
51'
Na střelu Benjamina Bourigeauda dobře viděl Pepe Reina a balón bez problému chytá.
50'
Adrià Altimira vyslal centr do vápna, který sice s přispěním bránícího hráče doputoval na místo určení, ale jeho spoluhráč následně o míč přišel.
48'
ze hřiště odchází Juan Foyth, přichází Ramon Terrats.
47'
Juan Foyth si vyžádal ošetření.
46'
Do rychlého protiútoku se dostal po levé straně Mahamadou Nagida, jenž vyslal do vápna prudký centr, který svého adresáta ovšem nenašel.
46'
Vyostřené utkání nám už nabídlo rovnou šest žlutých karet a spoustu faulů na obou stranách. Ke konci poločasu byly k vidění také góly. Z penalty nejprve otevřel skóre Gerard Moreno a ihned na to srovnal po rychlé akci Lorenz Assignon. Zápas tedy zůstává otevřený a stále je o co hrát.
45+7'
45+5'
A ještě jeden přímý kop uvidíme. Exekuci si vzal na starost znovu Benjamin Bourigeaud, který tentokrát trefil Gerarda Morenu.
45+4'
Srážka Mahamadoua Nagida a Étienna Capoueho rovněž rozhodčí obejde bez žluté karty.
45+3'
Další faul na straně Rennes, což se pochopitelně nelíbí domácím příznivcům.
45+1'
Rozhodčí byl ještě celou situaci prověřit u monitoru, ale další penaltu i přes protesty hráčů nepíská.
45+1'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Steve Mandanda).
44'
Na potyčku hráčů v malém vápně Rennes rozhodčí zatím nereaguje.
42'
Do velkého tlaku se teď dostali hosté, kteří hned několika pokusy prověřili jak Steva Mandandu, tak i jeho obranu. Ani jedna střela úspěchem neskončila.
40'
Rychlé dva góly u obou týmů rozproudily krev a hra se tak výrazně zrychlila.
37'
Tak tomu se říká odpověď! LORENZ ASSIGNON obdržel dlouhý míč až za obranu, položil si bránícího hráče a následně z ostrého úhlu vyrovnává na 1:1. Asistence: Enzo Le Fée.
36'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Gerard Moreno).
36'
Autorem branky z pokutového kopu je GERARD MORENO, který střelou do levého spodního rohu překonal Mandandu.
35'
Je to penalta! K prohřešku, kterého se dopustil Jeanuel Belocian došlo už ve vápně a Villarreal má šanci otevřít skóre!
33'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Jeanuel Belocian).
33'
Rennes se snaží překonat zálohu hostů, avšak zatím neúspěšně.
30'
Alexander Sörloth posílal tvrdý centr na Iliase Akhomacha, který z otočky trefil jen levou nohu Arthura Theateho.
28'
Lorenz Assignon nezpracoval dobře míč, který mu utíká až za hranici hřiště.
27'
Tady to už vypadalo nadějněji! Mahamadou Nagida z ostrého úhlu jen těsně minul pravou tyč Reiny.
26'
K odraženému míči se dostal Dani Parejo, který hodně nepovedenou střelou minul branku Steva Mandandy.
24'
Pasáž nepřesností vyústila v další žlutou kartu a míče si tak mohou užívat i nadále hosté.
23'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Benjamin Bourigeaud).
20'
Z kraje vápna měli k dispozici přímák i domácí, Benjamin Bourigeaud trefil pouze hlavu připraveného Juana Foytha.
19'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Raúl Albiol).
16'
Hráči Rennes si teď poslali skrz vápno několik dlouhých centrů, které ale byly těžké na zpracování a k žádné nebezpečné střele nedošlo.
15'
Gerard Moreno se ocitl v ofsajdu a na balónu tak jsou znovu hráči Rennes.
13'
Prvního rohu se ujmou po zblokovaném centru Benjamina Bourigeauda domácí.
12'
Dlouhý nákop na Lorenze Assignona nebyl přesný a vhazovat tak budou hosté.
10'
Přímý kop z dobré pozice si vzal na starosti Alejandro Baena, který trefil pouze zeď.
9'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Christopher Wooh).
7'
Hostům dělá velký problém vymotat se z rohu hřiště a míč raději odkopávají do bezpečí.
5'
Samotný před Pepe Reinou se objevil Bertuğ Yıldırım, který byl ale v ofsajdovém postavení a odkop bude mít právě Pepe Reina.
4'
Do první šance se řítil Lorenz Assignon, avšak jeho průnik dokázali obránci Villarrealu včas zneškodnit.
2'
Ani Steve Mandanda to neměl jednoduché a jeho odkop končí v zámezí.
1'
Hosté si míče příliš neužili, jelikož Pepe Reina nerozehrál přesně.
1'
Úvodního výkopu se ujmou hosté, kteří budou v prvním poločase útočit zprava doleva.

Stade Rennes FC: Mandanda (C) – Assignon, Wooh, Belocian, Theate – Bourigeaud, Le Fée, Matić, Nagida – Yıldırım, Terrier.
Náhradníci: Gallon, Lembet – Blas, D. Doué, G. Doué, Gújrí, Kalimuendo, Omari, Rieder, I. Saláh, Santamaría, Truffert.
Trenér: Julien Stéphan.

Villarreal CF: Reina – Foyth, Albiol (C), Gabbia, Altimira – Akhomach, Capoue, Parejo, Baena – G. Moreno, Sörloth.
Náhradníci: Jörgensen, Álvarez – Brereton Díaz, Coquelin, Cuenca, Femenía, Morales, A. Moreno, Terrats, Trigueros.
Trenér: Marcelino García Toral.

Rozhodčí: Karaoglan – Sesigüzel, Komurcuoglu.
DNEŠNÍ DELEGACE:

Na dodržování pravidel bude dnes dohlížet turecký tým sudích. Tím hlavním bude Atilla Karaoglan a na lajnách mu bude asistovat duo Ceyhun Sesigüzel a Cevdet Komurcuoglu.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Utkání ze začátku října dopadlo lépe pro Villarreal, který těsně na svém hřišti vybojoval vítězství 1:0. Hrdinou domácího týmu se tehdy stal brankář Reina, který v nastaveném čase zneškodnil pokutový kop a udržel tak důležité čisté konto. Jako jediný se v utkání prosadil Alexander Sörloth.

05.10.2023 – Villarreal CF vs. Stade Rennes FC – 1:0

Branky: 36. Sörloth (Pino)
Neproměněná penalta: 90+2. Terrier

Karty: 43. Pino (VLR), 50. A. Moreno (VLR), 54. Baena (VLR) – 27. D. Doué (REN), 59. Truffert (REN)

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:18.

Villarreal CF: Reina – Femenía, Mándí, Gabbia, A. Moreno (85. Albiol) – Capoue, Parejo – Baena (57. Pedraza), Trigueros (C) (74. Comesaña), Pino (57. Morales) – Sörloth (85. Terrats).

Stade Rennes FC: Mandanda – G. Doué, Omari, Theate, Truffert – Bourigeaud (C) (73. Le Fée), Santamaría (73. Matić), D. Doué (81. Terrier) – Blas, Yıldırım (64. Kalimuendo), Salah (64. Gouiri).
VILLARREAL CF

Španělský celek se tuto sezónu trápí a v lize se nachází až na třináctém místě. V posledním zápase se navíc na dnešní duel nenaladil vůbec dobře, jelikož Žluté ponorky na domácím hřišti porazil Real Sociedad a to poměrně výrazně 0:3. Ani poslední zápas v Evropské lize nedopadl podle představ. Izraelská Maccabi Haifa si po plichtě 0:0 odvezla bod. Uklidňujícím faktorem je, že Žluté ponorky mají jarní část Evropské ligy jistou, avšak pokud budou chtít postoupit z prvního místa, tak musí dnes vyhrát za tři body.
STADE RENNES FC

Ani Rennes nemají úplně klidné spaní. Francouzský tým se rovněž nachází na třináctém místě a k vánoční pohodě také mají poměrně daleko. Rennes může uspokojit alespoň fakt, že pro udržení na prvním místě tabulky ve skupině potřebují pouze bod a k dispozici mají domácí prostředí. Po nezdaru v lize, kde posledně podlehli na domácím hřišti Monaku 1:2 mohou udělat fanouškům radost rovnou dvojnásobnou a to za výhru a postup přímo do osmifinále.
SKUPINA F:

Skupinová fáze Evropské ligy se chýlí ke svému konci. Ve skupině F je z části rozhodnuto, jelikož Rennes a Villarreal potvrdili roli favoritů a právě oba tyto týmy uvidíme s jistotou i v jarní částí této soutěže. Jisté už ovšem není závěrečné pořadí této skupiny, jelikož dnes budeme svědky přímého boje o první příčku a tedy postup rovnou do osmifinále a také souboj o jarní část Evropské konferenční ligy, který svede Panathinaikos a Maccabi Haifa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.