Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Austria Vídeň : Osijek - 24. srpna 2017   21:05

Austria Vídeň
0:1
(0:0)
Osijek
Osijek
62' Boban
Hadžikić – De Paula, Mohammed, Westermann, Martschinko – Holzhauser (C), Serbest (79. Salamon) – Tajouri-Shradi, Prokop, Pires – Monschein (68. Friesenbichler)
Pentz – Gluhakovic, Friesenbichler, Blauensteiner, Borkovic, Salamon, Cancola
Bezborodov – Dančenko, Gavrilin (všichni Rusko)
NV Arena, Sankt Pölten
Osijek
Malenica – Šorša, Škorić, Barać, Barišić (C) – Mioč, Mudražija – Bočkaj, Pušić (46. Boban), Grezda (69. Grezda) – Ejupi
Antolović – Boban, Perošević, Šimunec, Grgić, Matas, Lukić

První půle patřila spíše Austrii, ve druhé půlce se Osijek velmi osmělil a Boban dokonce vykřesal jiskru naděje postupu, jenže sám odmítl ve velké šanci razítko druhé branky pro hosty, domácí tým i přes neskutečný počet gólovek nebyl schopný dostat míč do sítě. Ale jelikož platí pravidlo o více brankách střelených u soupeře raduje se dnes poražená Austrie. NK Osijek ačkoli nepatří mezi TOP chorvatské týmy má slušnou reprezentaci v pohárech za sebou a dnes hráči Osijeku předvedli solidní a hlavně bojovný výkon, za který se nemusejí stydět a dá se do budoucna na něm i stavět. Austrii Vídeň tak opět uvidíme ve skupinové fázi evropské Ligy. Hezký zbytek večera všem fanouškům fotbalu a čtenářům onlajnů.
90+5'
90+5'
Nepřesná střela domácích uzavře pravděpodobně tento zápas.
90+4'
Domácí hráč skvěle v souboji 1 na 1 vybojoval rohový kop. To Austrii stačí. hrát co nejdále od své branky.
90+3'
Felipe Pires sice krásně vyškolil dva beky hostí, ale následně trefuje pouze boční síť! Odmítl dát domácím definitivu postupu!
90+2'
Nákop Osijeku odvrácen do bezpečí.
90+1'
Friesenbichler si pomohl útočným faulem což hodně nelibě nese Mile Škorič.
90'
Alexander Borkovič nahradí Dominika Prokopa.
89'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
88'
Hra se nám přiostřuje přibývá tvrdých, osobních soubojů.
86'
Felipe Pires se ocitl v ofsajdovém postavení, což rozhodčí rychle odhalili a odpískali.
85'
Bočkaj si neseřídil mířidla.
84'
Gabrijel Boban je napomínán žlutým kartónkem.
83'
Šimunec se hned uvedl nepřesnou koncovkou.
83'
Robert Mudražija je vystřídán Andrejem Šimuncem.
83'
Felipe Pires si vedl v zakončení stejně špatně jako jeho kolega před chvílí Tajouri.
82'
Dominik Prokop je dalším hráčem napomínaným žlutou kartou.
82'
Tajouri netrefuje hostující branku.
81'
Střelu Salamona kryje Malenica.
79'
Bočkaj centroval do pokutového území a Boban se odmítl stát hrdinou Osijeku a posílá hlavou míč mimo branku!
79'
Tarken Serbest je vystřídán Thomasem Salamonem
79'
Další rohový kop pro Osijek.
78'
Domácí obránce Martschinko je odnesen ze hřiště na nosítkách pravděpodobně pro zranění kolene.
77'
Hráči u střídaček se občerstvují a doplňují tekutiny.
76'
Ejupi hlavičkoval velmi nepřesně, jelikož byl ve velkém záklonu a to přesnému zakončení nesvědčí.
75'
Hosté získali rohový kop po sraženém míči za brankovou čáru.
73'
Mudražija nedovoleně zastavil Prokopa.
71'
Austria Vídeń sportovně vrací míč hráčům Osijeku po přerušení hry.
69'
Eros Grezda uvolní místo na hřišti Alenu Grgičovi.
68'
Christopha Monscheina střídá kanonýr Kevin Friesenbichler, který umí bát gól a mohl by být žolíkem.
67'
Domácí celek chystá střídání, které by mělo oživit hru.
66'
Austria je vyvedena úplně z tempa.
65'
Mohammed pořádně zblízka ošetřil kotníky Bobanovi, který se svíjí bolestí.
64'
Piresova střela se nevešla mezi tři tyče.
63'
Osijek po vstřelené brance velmi ožil a žene se dopředu potřebuje vstřelit minimálně ještě jednu branku a pokud možno neinkasovat.
62'
Osijek právě vstřelil branku!
Kotel hostí vybuchl radostí a má proč! Hostující centr Bočkaje trestuhodně propadl domácí obranou k volnému GABRIJELI BOBANOVI ten míč otřel o tyč a posílá Osijek do vedení 1:0!
61'
Po delší době se do hry dostává i Osijek.
60'
Teď už zákrok domácího hráče posoudil ruský rozhodčí jako faul. Rozhodčí Bezborodov má velmi volný metr na posuzování faulů.
59'
Holzhauser nehrál míč, aby se neocitl v ofsajdu byť se vracel zpět.
58'
Střelu k tyči si bezpečně pohlídal hostující brankář.
56'
Nákop hostí končí velmi nepřesnou střelou Mudražiji.
55'
Centr Martschinka končí sražený na rohový kop. domácí hráč navíc hecuje domácí kotel ještě k většímu fandění.
54'
Austria se opět žene do útoku.
53'
Technickou střelu z přímého kopu Holzhausera s vypětím všech sil vyráží na rohový kop pohotový brankář Malenica!
52'
Obrovitý Barač vyhrál osobní souboj jen za cenu hraní rukou. Přímý kop pro Austrii z 18 metrů.
51'
Chyba obrany Osijeku nakonec končí útočným faulem Austrie.
50'
Velmi nepřesné zakončení čerstvě příchozího Bobana.
49'
Pires se hnal dopředu hostující obránce však trefil nejprve míč a až potom tohoto brazilského hráče, ve hře se tak pokračuje i nadále.
48'
Austria Vídeň po pravé straně nepodnikla úspěšný útok.
47'
Ofsajd to nebyl a slabou střelu Roberta Mudražiji kryje domácí brankář Hadžikič.
47'
Osijek kombinační cestou hledá slabé místo Austrie, aby mohl zaútočit.
46'
Domagoj Pušič je vystřídán Gabrijelem Bobanem.
46'
Ačkoli v první půli branka nepadla, fotbal to není vůbec nudný, největší šanci měl domácí hrotový hráč Monschein, když trefil pouze břevno! druhý poločas začne cca ve 22:07 hodin.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu.
45'
Nejvýše sice vyskočil domácí obránce Mohammed, ale posílá míč hlavičkou vysoko nad hostující branku.
44'
Zblokovaný míč znamená rohový kop pro domácí.
43'
Serbest z velké dálky pálí mimo hostující branku.
42'
Austria to s kombinacemi na malém prostoru hřiště více než přehnala.
40'
Po skvělém centru Holzhausera trefuje z ideální pozice Christoph Monschein pouze břevno hostující branky!
39'
Hráči Osijeku hrají na hranici sebeobětování, Austria to má tak přetěžké přelstít bojovníky z jihu, ale zatím hraje více než trpělivě a nikam zbrkle nepospíchá.
38'
Na fauly je momentálně bilance vyrovnaná 6 ku 6.
37'
Holzhauserův přímý kop přímo do branky lapil Malenica.
36'
Holzhauser byl nemilosrdně a drsně poslán k zemi.
35'
Tarkana Serbesta sestřelil Muzafer Ejupi a vidí žlutou kartu.
33'
Raphael Holzhauser vypálil z velké dálky jak to umí, ale míč skončil nad brankou Malenicy.
32'
Tarkan Serbest má problémy s kotníkem.
31'
Barišič sice odvrátil míč, ale ve hře stále pokračují domácí hráči ve fialovém.
30'
Austria volí opět postupný útok.
28'
Útok Osijeku byl zastaven na poslední chvíli.
27'
Pires neudržel míč celým objemem na hrací ploše.
26'
Zatím sledujeme velmi zajímavý zápas byť bez vyložených šancí před skvělou atmosférou díky oboum fanouškovským táborům.
25'
Malou domů zvládli hráči Osijeku s přehledem.
24'
Nebezpečně vypadající útok Osijeku, skvěle a čistě zastavil jako poslední muž Mohammed odkopem míče do autu.
23'
Brejk Austrie na jeden dotek končí nepřesnou střelou Christopha Monscheina.
22'
Chorvaté už se v defenzivní činnosti hádají mezi sebou, jejich spoluhráč v útoku nakonec nezískal ani rohový kop.
21'
Střela domácích zblokována hostující obranou do autu.
20'
Centr hostí neprošel přes hlavu obránce a Austria může tak do útoku.
18'
Pires si počínal odvážně proti dvoum protihráčům, ruský rozhodčí mu nakonec odpískal útočný faul.
17'
Domácí, rychlý brejk končí pouze nepřesným centrem, který přes pokutové území dolétl až do zámezí za brankovou čáru.
16'
Osijek to neúspěšně zkusil po levé straně při postranní čáře, vše navíc končí faulem Chorvatů.
15'
Na šikovného Pirese mají hosté spadeno, nyní ho na trávník poslal Tomislav Šorša.
14'
Hráči Osijeku si nepřesně přihráli z čehož rezoltuje laciná ztráta míče.
13'
Pires dostal u postranní čáry pořádně naloženo.
12'
Centr Austrie sice nebyl povedený, ale díky odkopu je u míče stále rakouský celek.
11'
Hostující Osijek vybojoval rohový kop, který byl, ale ihned obranou Austrie skvěle zlikvidován.
11'
Hra má zatím velmi rychlý spád a přelévá se ze strany na stranu.
10'
Útok Austrie končí slabou střelou doprostřed branky, kde stál brankář Malenica.
9'
Domácí hráč si při zpracování míče pomohl rukou a rozhodčí to hned přesně odpískal.
8'
Šorša zakládá ofenzívu Osijeku po pravé straně hřiště.
7'
David de Paula vidí žlutou kartu a je prvním napomínaným hráčem.
6'
Hostující hráč Grezda po souboji s Martschinkem v pokutovém území si žádal pokutový kop marně.
5'
Osijek se díky vhazování dostává do postupného útoku.
4'
Domácí tým v úvodu utkání těží z rychlých brejků. V jednom z nich se ocitnul Pires, ale nedokázal přejít přes posledního obránce.
3'
Osijek zahrával standardní situaci, která nepřinesla pro hosty nějaký užitek. Domácí obrana se dokázala ubránit a míč odkopla.
2'
Hosté z Chorvatska jsou v úvodních minutách aktivnějším týmem, domácí obrana má co dělat, aby dravé útočníky soupeře zastavila.
1'
Hosté měli k dispozici úvodní výkop, zápas tedy může začít. Přeji příjemnou zábavu.
1'

FK Austria Vídeň: Hadžikić – De Paula, Mohammed, Westermann, Martschinko – Holzhauser (C), Serbest – Tajouri-Shradi, Prokop, Pires – Monschein
Náhradníci: Pentz – Gluhakovic, Friesenbichler, Blauensteiner, Borkovic, Salamon, Cancola

NK Osijek: Malenica – Šorša, Škorić, Barać, Barišić (C) – Mioč, Mudražija – Bočkaj, Pušić, Grezda – Ejupi
Náhradníci: Antolović – Boban, Perošević, Šimunec, Grgić, Matas, Lukić

Rozhodčí: Bezborodov – Dančenko, Gavrilin (všichni Rusko).
FK AUSTRIA VÍDEŇ

Domácí jsou favoritem zápasu, k postupu do základní skupiny Evropské ligy jim stačí jakékoliv vítězství, remíza, či porážka v poměru 0:1.

Austrii se nepovedlo v úvodních dvou kolech rakouské nejvyšší soutěže bodovat, poté zapsala remízu v derby s Rapidem a následně dvě vítězství, naposledy proti Mattersburg v poměru 3:1. Vídeňští se tak nachází po pěti kolech na čtvrté pozici, nicméně ztráta na první místo je osmibodová.

V tomto ročníku jsou zatím nejlepšími střelci třígóloví Raphael Holzhauser a Christoph Monschein. Oba se shodně trefili dvakrát v lize a jednou předkole EL.
NK OSIJEK

Hosté vstoupí do zápasu v horší pozici, na svém hřišti totiž prohráli 1:2, takže je dál posune pouze vítězství. Navíc se musí trefit minimálně dvakrát.

Osijek vstoupil do chorvatské nejvyšší soutěže třemi remízami, následně třikrát vyhrál, naposledy na svém hřišti v poměru 3:0 nad Inter Zaprešić, čili nálada v týmu před odvetou může být poměrně dobrá. Osijek se v tabulce domácí ligy nachází na třetím místě s čtyřbodovou ztrátou na první Dinamo Záhřeb.

Zajímavou bilanci má v předkolech EL Muzafer Ejupi, který se trefil třikrát v pěti zápasech. Na svém kontě má také gól z prvního utkání proti Austrii.
Vítám všechny fanoušky fotbalu u odvet 4. předkola Evropské ligy. V tomto onlajnu se zaměříme na duel mezi FK Austria Vídeň a NK Osijek. První utkání skončilo vítězstvím rakouského celku na hřišti soupeře, výkop druhého je naplánován na 21:05.