Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Haugesund : Lech Poznań - 13. července 2017   19:00

Haugesund
Haugesund
24' Abdi  • 71' Hajradinovič  • 73' Ibrahim
3:2
(1:0)
Lech Poznań
Lech Poznań
74' Majewski   • 90+3' Jevtič
Haugesund
Bratveit – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stolas – Tronstad, Kiss, Leite, Abdi (72. Andreassen) – Hajradinovič (79. F. Gytkjaer), Ibrahim (81. Huseklepp)
Sandvik – Andreassen, Bjorkkjaer, Buduson, Gytkjaer, Huseklepp, Ikedi
Bieri – Heiniger, Chaillet (vš. Švýcarsko)
Haugesund Stadion
Lech Poznań
Putnocký – Gumny, Nielsen, Tralka, Kostevič – Makuszewski (79. Barkroth), Gajos (83. Radut), Tetteh, Jevtič – Majewski – C. Gytkjaer (79. Rakels)
Burič – Barkroth, Jozwiak, Radut, Rakels, Vujadinovič, Wasielewski

Haugesund trochu překvapivě poráží Lech Poznaň 3:2, nutno ale podotknout, že domácí útočili až na senzačně vysoké vítězství, když vedli až 3:0, ovšem Lech v závěru výrazně vylepšil svoji pozici před odvetou, která se uskuteční v Polsku za týden.
90+3'
90+3'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
DARKO JEVTIČ si s penaltovým kopem věděl rady a snadno překonal brankáře Bratveita!
Radut individuálně vnikl do pokutového území Haugesundu, kde byl podražen a sudí Bieri okamžitě ukazuje na penaltový bod!
90+2'
Penalta pro Lech!
90+1'
Nastavují se tři minuty nad rámec dosavadních devadesáti.
90+1'
Rohový kop hosté rozehráli po zemi, Kostevič poté z úctyhodné vzdálenosti mířil několik metrů vedle domácí branky.
90'
V závěrečných desítkách sekund řádné hrací doby to jsou hosté, kteří útočí, zatím ale jsou vzdáleni ohrožení Bratveitovy branky.
88'
Rakels to tentokrát po individuálním průniku zkoušel zdálky, ovšem velmi nepřesně.
87'
Po rohovém kopu si odražený míč našel Rakels, branku ale netrefil.
86'
Majewski šikovným lobem mezi domácí obranu posunul míč na volného Jevtiče, ten vybojoval rohový kop.
84'
Tetteh ve středu pole nedovoleně atakoval Andreassena a detailně si prohlíží žlutou kartu.
83'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Gajos, přichází Radut.
83'
Jevtič si v pokutovém území Haugesundu z domácích obránců udělal slalomové tyče, poté ale nepřesně hledal lépe postavené spoluhráče před brankou.
81'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Ibrahim, přichází Huseklepp.
80'
Dánští bratři Gytkjaerové se na hřišti těsně minuli, sotva byl hostující Christian vystřídán, tak na hřiště vyběhl domácí Frederik.
79'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Makuszewski, přichází Barkroth.
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Gytkjaer C., přichází Rakels.
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Hajradinovič, přichází Gytkjaer F..
77'
Na centr Hajradinoviće si nabíhal Knudsen, ten však míč pouze prodloužil k brankáři Putnockému.
76'
Hosté jsou při chuti, Jevtič si ale u pokutového území nenašel střelecký prostor, tak posunul míč na křídlo Kostevičovi, s jeho centrem si domácí defenziva poradila.
74'
Také hosté se ale prosazují! Svůj díl do gólové přestřelky uplynulých minut přidává RADOSLAV MAJEWSKI, jenž si naběhl na Jevtičův centr a hlavou nasměroval míč ke vzdálenější tyči Bratveitovy branky!
73'
Haugesund právě vstřelil branku!
V Haugesundu se rodí naprosto šokující výsledek! Hostující defenziva znovu naprosto propadla, SHUAIBU IBRAHIM proběhl mezi stopery Lechu a obstřelil vybíhajícího brankáře Putnockého!
72'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Abdi, přichází Andreassen.
71'
Je to už otřepané pořekadlo "Nedáš – dostaneš!", ale dnes platí dokonale! Hosté zahodili mimořádnou příležitost na vyrovnání a krátce poté nezvládli ofsajd systém, Abdi s Hajradinovičem mířili ve dvou proti jedinému obránci Lechu a dokázali si poradit na výbornou, když po Abdiho přihrávce HARIS HAJRADINOVIČ zvyšuje náskok Haugesundu!
70'
Darko Jevtič připravil další vyloženou příležitost pro Majewského, ten si mohl vybrat kudy prostřeli Bratveita, ovšem ve stoprocentní šanci jen trefil domácího brankáře!
68'
Majewski ostře sestřelil jednoho z domácích fotbalistů a vidí žlutou kartu.
67'
Po Matuszewského centr se před Bratveitem objevila hned pětice fotbalistů ve žlutém, jeden z nich se ale ocitl v ofsajdu a rozehrávat tak bude moci domácí brankář.
66'
Kostevič na levém křídle neuspěl v souboji s Knudsenem a bude se kopat od domácí branky.
64'
Velmi nebezpečně vyhlížel Haraldseidův centr, obrana Lechu s vypětím sil ale uspěla.
63'
Jevtič tentokrát z rohu zakroutil míč přímo na domácí branku a to doslova, neboť míč dopadl na horní stranu břevna a poté odskočil za Bratveitovu svatyni.
62'
Jevtičovi následný centr vůbec nevyšel, hosté ale ještě zůstanou u míče od rohového praporku.
61'
Gumny byl při útočném průniku nedovoleně atakován u postranní čáry, hosté budou rozehrávat z hloubi útočné poloviny.
59'
Neúspěšná souhra Gumného s Makuszewskim na pravém křídle, kolmice prvního jmenovaného byla pro jeho spoluhráče příliš prudká.
57'
Po Makuszewského průniku střílel Darko Jevtič, ovšem jeho ránu Knudsen ztlumil k Bratveitovi.
55'
Po Stolasově centru se ale o míč postarala hostující defenziva.
55'
Tronstad při souhře s Hajradinovičem na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Haugesund, dění se stěhuje před Putnockého.
55'
Teď už hosté měli tutovku! Majewski za zády domácích obránců uvolnil Gytkjaera, dánský útočník ale ztroskotal na Bratveitovi!
52'
Po velmi dlouhém autovém vhazování Haraldseida hlavičkoval Ibrahim, ovšem ve skrumáži těl pouze prodloužil míč k Putnockému.
51'
Gumny se prohnal po pravém křídle a po šťastném odrazu míče mohl u přední tyče zakončovat Gytkjaer, v tísni ale branku netrefil.
50'
Poněkud jednoduše se hosté dostali k rohovému kopu, ovšem Majewského centr se neujal.
49'
Kostevič pronikl po levém křídle i díky povedené výměně míče s Jevtičem a poté přesným centrem našel Majewského, ten ale hlavou branku netrefil.
47'
Druhé dějství zahájili aktivněji domácí, Stolasův rohový kop ale k ohrožení hostující branky nevedl.
46'
Do druhého poločasu oba týmy vyběhly beze změn v sestavách.
46'
Po úvodním dějství Haugesund poněkud nečekaně vede nad Lechem Poznaň 1:0 brankou Abdiho a nutno podotknout, že vedení to je zatím zasloužené, neboť jsou to domácí, kteří měli větší počet střeleckých příležitostí a Lech bude muset zabrat, pokud chce odvést lepší výchozí pozici do odvety.
45+2'
45+2'
Ještě jedna standardní situace pro Lech, po nepříliš jistém zákroku brankáře Bratveita hlavičkoval Tetteh nad norskou branku.
45+1'
Švýcarský arbitr k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou, během níž žlutě napomíná Kisse.
44'
Rohový kop pro Lech, odražený míč si v pokutovém území našel Tetteh, střelou z voleje ale domácí branku přestřelil.
42'
Hosté zaútočili po levé straně a Gytkjaer se u penaltového bodu ocitl s míčem naprosto osamocen, ovšem v pádu vystřelit nedokázal!
41'
Výborný obranný zákrok se povedl Kissovi. Slovenský středopolař u postranní čáry ukopl míč Gumnému a ještě tak šikovně, že s tečí protihráče vybojoval autové vhazování.
40'
Standardní situace pro Haugesund a byť Stolasův centr našel pouze Jevtiče, tak ten odrazil míč k domácím fotbalistům a následný přízemní centr Trondstada vypadal o poznání nebezpečněji, míč ale do své náruče ukryl Putnocký.
39'
I další centr Makuszewského postrádal veškerou kvalitu a tentokrát zamířil až za domácí branku.
38'
Abdi u postranní čáry fauloval Gumného, ten se jen těžce zvedal z trávníku, ovšem bude v pořádku.
36'
Domácí kombinují s míčem na kopačkách, avšak v těchto chvílích pouze na vlastní polovině, odkud je k ohrožení Putnockého daleko.
34'
O pár desítek sekund později Makuszewski centroval z takřka totožné pozice a totožně to také dopadlo, když míč nasměroval jen k osamoceným domácím fotbalistům.
33'
Makuszewského centr přeletěl oba fotbalisty Lechu, kteří nabíhali před Bratveita a míč si zpracoval Haraldseid.
31'
Po půlhodině hry švýcarský rozhodčí Bieri karetně poprvé napomíná také domácí tým, vybral si zákrok Hajradinoviće na Majewského.
30'
Momentálně se převážně bojuje ve středu pole a nadále s častým množstvím nedovolených zákroků na obou stranách.
28'
Hosté vybojovali standardní situaci v hloubi útočné poloviny, ovšem rozehráli ji naprosto tristně a okamžitě přenechali míč domácím.
27'
Žlutou kartu dostává Gumny (KKS Lech Poznań).
26'
Hajradinović se do balónu parádně opřel a orazítkoval břevno hostující branky!

Domácí fotbalisté se ještě dožadovali rohového kopu za údajnou teč brankáře Putnockého, rozhodčí ale nekompromisně ukazují směrem k brance Lechu, odkud se bude rozehrávat.
25'
Standardní situace pro Haugesund z velmi zajímavé pozice, domácí mohou brzy atakovat navýšení náskoku.
24'
Haugesund stadión bouří nadšením, protože domácí se ujímají vedení! A branka to byla vskutku povedená! Stolas z levého křídla uvolnil v pokutovém území LIBANA ABDIHO a norský fotbalista somálského původu z úhlu prudkou ránou nasměroval míč pod břevno Putnockého branky!
22'
Zajímavá příležitost se otevřela před Majewským, ten se ale ukopl a z osmnácti metrů místo střeleckého zakončení míč pouze odevzdal soupeři.
21'
Fotbalisté Lechu se rozmístili na útočné polovině, v ofenzivním snažení budou pokračovat prostřednictvím autového vhazování.
19'
Domácí dostali obrovské množství prostoru v pokutovém území soupeře, Ibrahim si vyměnil míč s Abdim, u přední tyče ale zblízka hlavou přestřelil!
17'
Makuszewski se z pravého křídla probil do pokutového území, dokázal obejít dva protihráče, poté ale prováhal ideální příležitost k zakončení či přihrávce na lépe postavené spoluhráče a o míč přišel.
15'
Útočná snaha Lechu je zastavena pro ofsajd Makuszewského.
13'
Znovu musel Putnocký zasahovat! Tentokrát se v nadějné pozici ocitl domácí stoper Haraldseid, i on však ztroskotal na slovenském brankáři Lechu Poznaň.
11'
Hra se často kouskuje, nedovoleným zákrokem se provinil Gajos v souboji se slovenským krajánkem v dresu norského týmu Kissem.
9'
Nedovolený zákrok je pískán Hajradinovićovi, ten se provinil proti pravidlům v souboji s Gajosem.
6'
Na opačné straně Gajosova střela míří mimo prostor ohraničený třemi tyčemi.
5'
Do první střelecké příležitosti se prodral Hajradinovič, jeho zakončení ale zneškodnil slovenský brankář Lechu Putnocký.
3'
Makuszewski se provinil faulem na Stolase, rozehrávat bude Haugesund.
1'

FK Haugesund: Bratveit – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stolas – Tronstad, Kiss, Leite, Abdi – Hajradinovič, Ibrahim
Náhradníci: Sandvik – Andreassen, Bjorkkjaer, Buduson, Gytkjaer, Huseklepp, Ikedi

KKS Lech Poznań: Putnocký – Gumny, Nielsen, Tralka, Kostevič – Makuszewski, Gajos, Tetteh, Jevtič – Majewski – Gytkjaer
Náhradníci: Burič – Barkroth, Jozwiak, Radut, Rakels, Vujadinovič, Wasielewski

Rozhodčí: Bieri – Heiniger, Chaillet (vš. Švýcarsko).
Lech Poznaň loni do posledního kola bojoval o polský titul, nakonec se ale musel smířit s bronzovou pozicí a účastí v kvalifikaci o Evropskou ligu. Tu zahájil už v prvním předkole, kde snadno zdolal makedonského soupeře Pelister Bitola (4:0 doma, 3:0 venku) a z předsezónních přípravných zápasů lze vypíchnout zejména výhru 3:0 nad Hapoelem Beer Sheva, účastníkem jarní fáze Evropské ligy.
Příjemný večer při sledování přenosu utkání druhého předkola Evropské ligy mezi Haugesundem a Lechem Poznaň.

Haugesund k zápasu nastoupí ve velmi dobré pohodě, neboť v rozehrané norské nejvyšší soutěži z posledních pěti zápasů vybojoval jedenáct bodů (3-2-0) a v prvním předkole si snadno poradil se severoirským Colleraine, kde po domácí výhře 7:0 už norský tým nemusela trápit ani bezbranková remíza na hřišti soupeře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.