Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : Vojvodina - 6. července 2017   19:00

Ružomberok
Ružomberok
67' Kovačević(vl.)  • 87' J. Maslo
2:0
(0:0)
Vojvodina
Vojvodina
Ružomberok
Macík – P. Maslo, J. Maslo (C), Menich, Kupec – Qose, Sapara (C) (58. Takáč), Kochan – Daniel (90+2. Kružliak), Lačný (81. Gerec), Gal-Andrezly. Trenér: Norbert Hrnčár.
Hajdúch – Kružliak, Takáč, Kunca, Gerec, Kudlička, Čurma.
Dennis Higler – Bas van Dongen, Joost van Tuilen (všichni NED)
Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok
4 486 diváků
Vojvodina
Rockov – Lakićević, Planić (C), Kovačević, Bureković – Jovančić (73. Mirosavljev), Mesarović (86. Spremo), Vukasović – Trujić, Malbašić, Subotić (71. Živković). Trenér: Nenad Vanić.
Kordić – Lazarević, Alves, Zličić, Živković, Mirosavljev, Spremo.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 22:18.
Je dobojováno a na stadionu propuká postupová radost. Ružomberok totiž dokázal ve druhé půli dvakrát skórovat a tím otočit nepříznivý stav z prvního utkání. První gól sice dal hostující Nikola Kovačević, jenže do své vlastní branky a už tento stav zaručoval domácím postup. Pojišťující trefu pak dal v 87. minutě Ján Maslo a o pár okamžiků později si už mohli hráči slovenského týmu vychutnávat postup do druhého předkola, ve kterém se utkají s norským SK Brann.
90+6'
90+5'
Rázný odkop končí u Rockova, ten ihned posílá dopředu dlouhý pas.
90+4'
Domácí vhazují na vlastní polovině, nikam nepospíchají.
90+3'
Ružomberok rozehrál nakrátko dva rohové kopy, hosté se ale zvládli velice rychle dostat k míči a rozjet protiakci.
90+2'
Je to tady, Erika Daniela nahrazuje Dominik Kružliak.
90+1'
Na lavičce domácích se chystá ještě jedno střídání, bude taktického charakteru.
90'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
89'
Šanci měla z rohu, Macík ale vše uklidnil povedeným zákrokem.
88'
Vojvodina teď musí pospíchat a dát gól, aby utkání dotáhla do prodloužení.
87'
Ružomberok právě vstřelil branku!
Tohle už vypadá pro domácí velice nadějně. Po dalším přímém kopu z levé strany si na hlavičku naběhl JÁN MASLO a tu umístil tak šikovně, že Rockov neměl šanci zasáhnout.
86'
Žlutou kartou byl potrestán hostující Bogdan Planić.
86'
Je to tu, dolů pospíchá Aleksandar Mesarović, závěr utkání odehraje Milan Spremo.
85'
Na straně Vojvodiny se chystá poslední střídání.
84'
Tohle Daniel nezachytil, míč jej přeskočil a skončil v autu.
83'
Ružomberok bude zahrávat přímý kop z levého křídla.
82'
Jeden z domácích hráčů zůstal po tvrdém zákroku na trávníku, je potřeba i lékařská asistence.
81'
Domácí vystřídali, Miloš Lačný má odehráno, na trávník pustil Stefana Gerece.
80'
Málem to bylo 2:0, po Takáčově rohu přišla Qoseho nebezpečná teč a Rockov musel na brankové čáře vytáhnout těžký zákrok.
79'
Žlutou katu za faul na Lakičeviće dostal domácí Peter Gál-Andrezly.
78'
Zápas teď má velice slušné tempo, hosté se musí vrhat do útoku a tím odkrývají svou obranu.
76'
Zpoza pokutového území vystřelil Lačný, jeho křížný pokus skončil mimo.
75'
Rockov pospíchá s rozehrávkou.
73'
Druhá změna hostů. Na lavičku zamířil právě Dušan Jovančić, novou tváří se stal Milan Mirosavljev.
72'
... no a také hostující Dušan Jovančić.
72'
A opět karetní trest, od sudího jej obdržel domácí Miloš Lačný...
71'
Střídání na straně hostů, skončil Nemanja Subotić, zahraje si Kristijan Živković.
68'
Další žlutá karta pro hosty, potrestán byl Nikola Trujić.
67'
Domácí jdou do vedení! Po rozehrávce přímého kopu proskákal míč až na malé vápno, kde si jej NIKOLA KOVAČEVIĆ srazil do vlastní sítě! Ružomberok momentálně postupuje!
67'
A další faul hostů. Nyní už to měl Nemanja Subotić za žlutou kartu.
65'
Takáčův centr od rohového praporku sice hosté odvrátili, Ružomberok ale bude pokračovat rozehrávkou přímého kopu.
65'
Utkání sleduje 4 486 diváků.
64'
Za domácí obranu si nabíhal Malbašić, byl ale příliš rychlý a skončilo to ofsajdem.
62'
Napravit se to snažili přímým kopem z levého křídla, Rockov prudký centr zvládl vyboxovat.
61'
Publiku se přestává líbit předváděná hra domácích hráčů a z tribun se nese nespokojený pískot.
59'
I nadále pokračuje územní převaha Vojvodiny, tohle hostům maximálně vyhovuje.
58'
Je to tady, končí Marek Sapara, nastupuje Dalibor Takáč.
56'
Domácí chystají střídání.
54'
Ten ale nedopadl pro Ružomberok povedeně, naopak mohlo udeřit na druhé straně. Jenže Malbašić svůj únik nedotáhl do zdárného konce a zamířil vedle.
53'
První vážnější útok domácích. Sapara se snažil přejít po pravé straně a když neodcentroval, vybojoval alespoň rohový kop.
51'
Na centr z levé strany si počkal Malbašić a vystřihl akrobatické nůžky. Jeho pokus ale skončil mimo Macíkovu branku.
50'
Úvod druhé půle zastihl Ružomberok poněkud ospalý, hosté jsou rozhodně aktivnější.
49'
Standardku ale domácí odvrátili, Bureković vhazuje.
48'
Roh pro hosty, Vojvodina podnikla celkem nenápadný útok po levé straně a obrana Ružomberoku měla co dělat.
46'

Fauly: 13:8
Je za námi první poločas a stav utkání je stále 0:0. Tento výsledek hraje pro hosty, kteří tak stále drží jednobrankový náskok z prvního utkání. Dnes jsou sice hráči Ružomberoku aktivnější, cpou se do útoku, ale stále čekají na pokus, který by mířil na branku. Vojvodina na tom není o mnoho lépe, na Macíka šla totiž pouze jediná střela.
45+2'
45+2'
V nastaveném čase přišel prudký Saparův centr z přímého kopu, Rockov ale zvládl míč vyboxovat a navíc byl u tohoto zákroku i faulován.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
K hlavičce se po centru dostal P. Maslo, jeho oblouček ale skončil nad břevnem.
44'
Roh pro Ružomberok, i u této standardky je Sapara.
43'
Ten ale svůj nákop poslal přesně do rukavic brankáře Rockova.
42'
Je to teď spíše boj, přímý kop po faulu na Kochana rozehrává Sapara.
41'
To zvládla až dobře postavená obrana.
41'
Píská se proti Ružomberoku, kapitán Sapara si šel k sudímu pro vysvětlení, standardní situaci ale neodvrátil.
40'
Lačný utržil ve vzdušném souboji nepříjemný úder do hlavy, po chvilce ale vstal a bude pokračovat.
39'
Těsně před pokutovým územím Vojvodiny zahrál jeden z domácích rukou, je tak po možné šanci.
37'
Centr z pravé strany byl příliš nízký a krátký, tohle nedělalo domácím problém odvrátit.
36'
Kupec u pomezní čáry fauloval Malbašiće, nabídl tak hostům standardní situaci.
35'
Tempo nám teď trochu pokleslo, držení míče je ale stabilní.
33'
Vše vyřešil obstřik levého kolene a Subotić se už chystá na návrat do hry.
32'
Máme tu přerušení, na trávníku leží hostující Subotić a je potřeba lékařského ošetření.
32'
Domácí po faulu na Gála-Andrezlyho rychle rozehráli, bylo to ale dosti zbrklé a prakticky ihned o míč přišli.
31'
Vojvodina si míč moc neužila, Ružomberok už rozjíždí další postupný útok.
29'
Další roh už tak nebezpečný nebyl, přesto je nyní domácí tým jasně lepší a aktivnější.
28'
Centr, letící na zadní tyč, Rockov podběhl a P. Maslo se tak mohl dostat k hlavičce. Jeho pokus ovšem skončil na tyči!
27'
Výsledkem celého snažení byla sražená střela Menicha. Je z toho opět roh.
27'
Další roh pro Ružomberok.
26'
Tohle vypadalo nadějně. Hostující obrana zapomněla na Lačného, ten ale nedokázal zpracovat poměrně prudký pas a míč mu tak odskočil mimo hrací plochu.
24'
No a teď už sudí vytáhl i žlutou kartu. Za zákrok proti Malbašićovi ji dostal domácí Ján Maslo.
23'
Trochu se přitvrzuje, kárání si nyní vyslechl hostující Trujić.
21'
Prudký centr mířil zprava na Trujiće, ten ale míč nedokázal hlavou zasáhnout. Macík už rozehrává od vlastní branky.
20'
Ten byl rychle rozehrán, obranná hlavička poslala míč do autu. Z něj vhazuje Gál-Andrezly.
19'
Další roh, nyní ale pro Ružomberok.
18'
Rockov musel vyběhnout z brankové čáry až takřka na hranici vápna, aby byl včas u malé domů. Povedlo se mu to a po uklidnění situace ihned rozehrál.
17'
Ani tato standardka hostům nevyšla, teď je řada na Ružomberoku.
16'
Centr byl domácími odvrácen na další roh, nyní jej ze druhé strany kopne Bureković.
16'
Roh pro Vojvodinu, u míče je Mesarović.
15'
Kupec je po faulu na Burekoviće volán před rozhodčího, zatím se to obešlo bez karty, ale domácí hráč si bude muset dávat pozor.
13'
Kochan sice nepronikl do šestnáctky, ani neodcentroval, vybojoval však alespoň aut.
12'
Ružomberok v posledních minutách začal předvádět aktivní pokusy o útok, zatím se ale střely na Rockovovu branku nedočkal.
10'
Stejný hráč neuspěl ani v dalším pokusu o akci po levém křídle, přesto si vysloužil potlesk tribun.
9'
Gál-Andrezlyho centr z levé strany mířil až na zadní tyč, hosté dokázali poměrně nebezpečnou situaci odvrátit.
8'
Už je hra daleko od pokutového území domácího klubu, Ružomberok rozjíždí postupnou akci.
7'
Macík si připsal první vážnější zákrok, vyrazil technickou střelu z hranice pokutového území. Roh pro Vojvodinu.
6'
Dlouhý pas podél levé autové čáry pokryl dobře bránící Vukasović, hosté tak opět vhazují.
5'
Autové vhazování pro Novi Sad, hosté rozehrávají dlouhým vhodem.
4'
Dlouhý nákop až před šestnáctku Vojvodiny, hosté odkopli před dobíhajícím Kochanem.
3'
Ružomberok kombinuje poblíž vlastního vápna.
2'
Úvod je hodně neurovnaný, zatím sledujeme pouze sled nepřesných přihrávek.
1'
O výkop se postarali hráči Ružomberoku.
1'

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Menich, Kupec – Qose, Sapara (C), Kochan – Daniel, Lačný, Gal-Andrezly. Trenér: Norbert Hrnčár.
Náhradníci: Hajdúch – Kružliak, Takáč, Kunca, Gerec, Kudlička, Čurma.

FK Vojvodina Novi Sad: Rockov – Lakićević, Planić (C), Kovačević, Bureković – Jovančić, Mesarović, Vukasović – Trujić, Malbašić, Subotić. Trenér: Nenad Vanić.
Náhradníci: Kordić – Lazarević, Alves, Zličić, Živković, Mirosavljev, Spremo.

Rozhodčí: Dennis Higler – Bas van Dongen, Joost van Tuilen (všichni NED).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Úvodní duel předkola zvládla lépe Vojvodina, která dominovala zejména v prvním poločase a po zásluze vedla 2:0. Velkou naději dal slovenskému týmu gól Erika Daniela těsně před koncem, domácím tedy k postupu stačí výhra 1:0. Jestli ovšem inkasují, budou muset střelit alespoň tři branky. Dokáže to slovenský tým, nebo se bude z postupu radovat favorizovaný Novi Sad?

První utkání: FK Vojvodina Novi Sad – MFK Ružomberok 2:1 (2:0)
Branky: 8. Malbašić, 21. Malbašić – 81. Daniel
Žluté karty: 11. Subotić (VJV), 66. Trujić (VJV) – 51. Qose (RUZ), 64. Kochan (RUZ)
Statistiky: Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:7.
Sestavy: FK Vojvodina Novi Sad: Rockov – Lakićević, Planić /C/, Kovačević, Bureković – Jovančić, Vukasović, Mesarović (75. Bubalo) – Malbašić, Trujić, Subotić (83. Mihajlović)
Náhradníci: Kordić – Lazarević, Alves, Zličić, Spremo
MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Menich, Kupec – Daniel, Sapara /C/ (77. Ďubek), Qose (59. Takáč), Kochan, Gál-Andrezly – Lačný (69. Gerec)
Náhradníci: Hajdúch – Kunca, Kudlička, Čurma
MFK Ružomberok
Slovenský tým se do evropských pohárů dostal po jedenácti letech od senzačního triumfu v domácí lize, tentokrát díky třetímu místu. Tehdy fotbalisté z Liptova nedokráčeli do Ligy mistrů ani do Poháru UEFA, letos mají cestu znovu těžkou, neboť musejí hrát již první předkolo. V týmu působí jediný český fotbalista, a to Erik Daniel, který se postaral o jediný gól Ružomberoku v úvodním zápase.

FK Vojvodina Novi Sad
Srbský celek patří k tradičním účastníkům předkola, nikdy se však do hlavní soutěže nedostal. Čeští fanoušci si možná Vojvodinu pamatují, protože před dvěma roky právě ve čtvrtém předkole ztroskotala na Viktorii Plzeň po výsledcích 0:3 a 0:2. Novi Sad se spoléhá zejména na mladé domácí hráče.
Přeji krásný čtvrteční večer, vítejte u odvetného utkání první předkola Evropské ligy mezi týmy MFK Ružomberok a FK Vojvodina Novi Sad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.