Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Videoton Fehérvár : FK Partizan - 24. srpna 2017   20:00

Videoton Fehérvár
0:4
(0:3)
FK Partizan
FK Partizan
6' Tawamba   • 24' Soumah   • 35' Djurdjević   • 87' Djurdjević
Kovácsik – Nego, Juhász (C), Fiola, Stopira – Henty (46. Géresi), Pátkai, Hadžić, Suljić (77. Szabó) – Lazović, Šćepović (62. Marić). Trenér: Marko Nikolić.
Horváth – Fejes, Marić, Szabó, Tamás, Varga, Géresi.
Andre Marriner – Stephen Child, Constantine Hatzidakis (všichni ENG)
Puskás Akadémia Pancho Aréna, Felcsút
FK Partizan
Stojković – Vulićević (C), Ostojić, Miletić, Ostojić – Janković (77. Pantić), Radin, Bilher, Soumah (64. Ilić) – Tawamba (70. Djuričković), Djurdjević. Trenér: Miroslav Djukić.
Jovićić – Ćirković, Djuričković, Marjanović, Ilić, Pantić, Jovanović.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 8:8. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:12.
Utkání je u konce a Partizan Bělehrad po skvostné první půli dokráčel k výhře a postupu do základní skupiny Evropské ligy. Hned po začátku druhého poločasu dostal druhou žlutou a tedy i červenou kartu domácí Juhász a to byla další těžká rána do vazu Videotonu. Hosté si pak v poklidu hlídali náskok, soupeře prakticky do ničeho nepustili a v úplném závěru přidali ještě jednu trefu. Dnes podruhé se trefil Uroš Djurdjević a uzavřel tak skóre na 0:4.
90+3'
90+2'
Hraje se na půlce, hosté mají míč, Videoton už ani nenapadá.
90+1'
Centr do vápna Partizanu byl naprosto nepřipravený, v daném území ne nevyskytoval jediný hráč domácích.
89'
Partizan kombinuje na vlastní polovině, nemá kam pospíchat.
88'
Fanoušci hostů už slaví, na trávníku se už hraje v naprostém poklidu.
87'
Partizan právě vstřelil branku!
Ještě jeden gól hostů. UROŠ DJURDJEVIĆ proběhl kolem Fioly a pohotovou střelou na první tyč překvapil Kovácsika. Fiola sice reklamoval ruku, ale rozhodčí gól bez řečí uznal – 0:4.
86'
Domácí se teď snaží o dlouhé nákopy směrem k pokutovému územím ani to ale nepřináší to, co by Videoton chtěl.
85'
Attila Fiola fauloval Pantiće a i on si prohlédl žlutou kartu.
84'
Djurdjević se parádně obtočil kolem svého obránce a najednou mohl postupovat na brankáře. Vystřelil, ale Kovácsik si připsal další povedený zákrok.
83'
Z první se do míče opřel Pátkai, muška ale není dobrá. I tato rána skončila mimo.
82'
Na pravé straně vycítil prostor hostující Djurdjević, křížnou ránu ale poslal mimo. Kovácsik jeho pokus pouze kontroloval pohledem.
81'
Žlutou kartou za faul byl potrestán hostující Everton Bilher.
80'
Pantić se prosmýkl levou stranou a takřka z nulového úhlu se pokusil překvapit Kovácsika. Ten vykopl svou levou nohou.
79'
Videoton by rád dal alespoň jeden gól, Lazović teď pospíchal s rozehrávkou rohového kopu, ale nevyšla ani tato situace.
77'
Poslední změnu udělali o hosté, skončil Marko Janković, zahraje si Danilo Pantić.
77'
Je tu již zmíněné střídání domácích, Asmir Suljić má odehráno, nahradil jej Bence Szabó.
77'
Pátkaiova přihrávka šla do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, autor se už omlouvá.
76'
A během chvíle provede domácí tým poslední střídání.
75'
Píská se proti hostům, Videoton rozehrává z hloubi vlastní půle.
74'
A když už dojde na střelu, tak ta postrádá jakoukoliv přesnost. Tak jako nyní v případě Stopiry, který poslal svou ránu vysoko nad břevno.
72'
Domácí útočí do plných, obrana Partizanu zvládá vše zachytávat, Stojković je tak bez práce.
70'
Ta chvíle pro střídání přichází právě teď. Dohrál Leandre Tawamba, do hry se dostal Petar Djuričković.
69'
A na lavičce Partizanu je živo, chystá se střídání.
68'
Menší pauza, na trávníku probíhá ošetření hostujícího Tawamby.
66'
Tohle pro domácí vypadalo nadějně. Po pěkné kombinaci se u vápna objevil Géresi, jenže než si našteloval míč na střelu, byl u něj obránce a zablokoval jej.
64'
Vystřídali i hosté, na lavičku šel Seydouba Soumah, zahraje si Saša Ilić.
62'
Domácí vystřídali, skončil Marko Šćepović, nastoupil Mirko Marić.
61'
Na centr si naskakoval Ostojić, jeho hlavička skončila mimo Kovácsikovu branku.
61'
Už se zase hraje na druhé straně, uvidíme roh v podání Partizanu.
60'
Po dlouhé době si zachytal i Stojković, u své brankové čáry musel dávat pozor na Géresiho a jeho trochu krkolomné zakončení.
58'
Na pravé straně se snažil umotat dva protivníky Tawamba, sice se mu to nepovedlo, ale rozehrál na spoluhráče.
55'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal domácí Mate Pátkai.
55'
I za tohoto náskoku se hosté tlačí do útoku, dnes hrají opravdu s chutí.
53'
Ten už byl pouze malou epizodou, nic zvláštního z něj nevzniklo.
52'
Stopira odvracel narážečku hostů tak nešťastně, že z toho byl málem vlastní gól. Míč skončil kousek nad břevnem. Roh pro Partizan.
50'
Rohový kop pro Videoton. Míč chvíli zůstal ve vápně hostů, pak jej ale hráči v bílém hravě poslali do bezpečí.
48'
Následný přímý kop skončil pro Partizan těsně nepřesnou střelou.
47'
Tak ani druhý poločas nezačal pro Videoton dobře, Roland Juhász se postavil do cesty Djurdjevićovi, fauloval jej a rozhodčí to ocenil žlutou kartou. No a jelikož to byl už druhý Juhászův žlutý faul, dostal i kartu červenou.
46'
Domácí vystřídali, dohrál Ezekiel Henty, na trávník vyběhl Krisztián Géresi.
46'

Fauly: 7:10
Tak tohle byl pro domácí poločas hrůzy. Pryč je velká šance na postup do základní skupiny Evropské ligy, neboť Partizan se třikrát dostal za obranu Videotonu a rázem je skóre 0:3! Jako první se už v šesté minutě prosadil křížnou střelou Kana Tawamba a naznačil, o čem bude tento zápas. Hosté i nadále předváděli rychlé akce a ve 24. minutě přidali druhý gól. Djurdjević mohl sám zakončovat, ale přihrál ještě pod sebe a Seydouba Soumah měl jednoduchou práci. A dočkal se i Uroš Djurdjević, ten ve 35. minutě zakončil rychlý brejk opět střelou do odkryté části branky. Partizan je opravdu blizoučko postupu.
45+3'
45+3'
Lazovićova hlavička po Stopirově centru skončila na horní síti branky Partizanu.
45+2'
Hosté v poklidu kombinují na vlastní polovině, nikam nepospíchají.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
45'
Henty se pokusil o kličku doleva, u toho si ale dal míč daleko od nohy a ten se tak dokutálel mimo hrací plochu.
44'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok před výskokem spatřil domácí Roland Juhász. S verdiktem nesouhlasil, dokonce se na chvíli pustil do diskuse s rozhodčím.
43'
Partizan se hnal do rychlého brejku, Djurdjević už centroval na vápno, Fiola na poslední chvíli odkopl do bezpečí.
42'
Ani dva centry teď nestačily domácím k tomu, aby se trvaleji usadili před brankou soupeře.
40'
Videoton se ale brzy dostal do další akce, Stopira se snažil obejít Vulićeviće, ve vápně upadl, ale rozhodčí byl blízko a dobře tak viděl, že o faul se v žádném případě nejednalo.
39'
Roh domácím vůbec nevyšel, míče se velice rychle ocitl takřka u půlky.
38'
Rozehrávka se nám trochu protahuje, gólman hostů má problém s jednou z kopaček.
37'
Videoton bude kontrovat standardní situací, bude to roh.
35'
A teď už to 0:3 je... Hadžić ztratil míč, do rychlého brejku se dostal Janković, předložil pak ideální pas na nabíhajícího UROŠE DJURDJEVIĆE a ten v poklidu uklidil míč do odkryté branky.
34'
Čas od času udělají domácí kiks v obraně a Partizan se dostane do velké šance. Nyní si si za obranu naběhl Djurdjević a jen těsně minul. Míč se otřel o boční síť.
32'
Kovácsik si poradil s křížnou střelou z levé strany a i když dobře neviděl, nadvakrát zkrotil neposedný míč.
31'
Spolupráce mezi Hentym a Stopirou skončila nepřesným centrem. Navíc míč jeví známky neregulérnosti a rozhodčí jej skutečně po zkoušce pohmatem nechal vyměnit.
30'
Videoton se neúnavně snaží probít do dobré pozice na zakončení, zatím ale naráží na bílou zeď.
28'
Na následný centr si naskočil Stopira, jeho zakončení šlo nad břevno hostujícího týmu.
28'
Trefil pouze zeď, od té se míč odrazil na rohový kop.
27'
Samozřejmě následuje přímý kop pro Videoton, u míče je Lazović.
27'
Hostující Bojan Ostojić nezvládl malou domů, musel rukou sáhnout po unikajícím Suljićovi a mohl být opravdu rád, že sudí vytáhl pouze žlutou kartu!
24'
No tak tohle je už pro Videoton velice nepříjemné. Přihrávka prošla za obranu domácích, Djurdjević mohl sám zakončovat, ale nezištně přihrál pod sebe na dobíhajícího SEYDOUBU SOUMAHA a ten už zakončoval do odkryté branky – 0:2.
23'
Jankovićův centr se domácím podařilo alespoň na chvíli odvrátit, během chvíle se ale míče opět zmocnili hráči Partizanu.
22'
Sražená přihrávka končí mimo hrací plochu, Partizan rozehraje rohový kop.
21'
Už se zase hrálo na druhé straně, prudký centr z levého křídla hledal Lazoviće, ten byl ve vápně pod dobrou kontrolou obrany Partizanu.
20'
V domácích se teď asi nedořezal krve, když Djurdjevićova střela skončila za Kovácsikem, uklidnil je ale zvednutý praporek pomezního sudího.
18'
Hra se z pravé strany velice rychle přesunula doleva na Stopiru. Ten zvolil zakončení z hranice pokutového území, křížná rána prolétla vedle Stojkovićovy branky.
17'
Akce Videotonu po pravé straně skončila v autu, domácí vhazují.
16'
Domácí zkouší pálit z každé pozice, nyní to z dálky zkusil Henty. Byl to odvážný pokus, jeho rána skončila o notný kus mimo.
14'
Po vysoké rozehrávce gólmana Stojkoviće byl ve vzdušném souboji faulován Fiola.
12'
Na levé straně si dělal prostor Henty, tlačil svou střelu na první tyč, o kousek ji minul!
10'
Partizan se snaží trochu uklidnit dění na trávníku, hra nahoru dolů nebude to, po čem by hosté toužili.
9'
Lazović tlačil střelu do horního rohu hostující branky, Stojković tam ale byl včas a připsal si úspěšný zákrok.
8'
Videoton se snaží co nejrychleji vstřelit vyrovnávací gól, opět se žene dopředu.
7'
O rychlou odpověď se mohli postarat Lazović se Šćepovićem, zakončení skončilo kousek vedle Stojkovićovy branky.
6'
Tak tohle je pro domácí docela šok. Ztratili míč a najednou tu byla rychlá protiakce. Ta doputovala na pravou stranu, kde se střelou neotálel KANA TAWAMBA a křížnou ranou otevřel skóre.
5'
Faul na Šćepoviće, Videoton rozehrává přímý kop z pravé strany.
3'
Zatím se hraje v poklidu, čekáme na první važnější akci.
1'

Videoton FC Fehérvár: Kovácsik – Nego, Juhász (C), Fiola, Stopira – Henty, Pátkai, Hadžić, Suljić – Lazović, Šćepović. Trenér: Marko Nikolić.
Náhradníci: Horváth – Fejes, Marić, Szabó, Tamás, Varga, Geresi.

FK Partizan Bělehrad: Stojković – Vulićević (C), Ostojić, Miletić, Ostojić – Janković, Radin, Bilher, Soumah – Tawamba, Djurdjević. Trenér: Miroslav Djukić.
Náhradníci: Jovićić – Ćirković, Djuričković, Marjanović, Ilić, Pantić, Jovanović.

Rozhodčí: Andre Marriner – Stephen Child, Constantine Hatzidakis (všichni ENG).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Puskás Akadémia Pancho Aréna začne ve 20 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Andre Marriner, kterému budou na pomezí asistovat Stephen Child a Constantine Hatzidakis. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Paul Tierney. Všichni pánové jsou z Anglie.
Úvodní zápas

Minulý týden se na Stadionu Partizana odehrála bezbranková bitva. Partizan sice měl převahu, žádnou z šancí však nedokázal využít. V úplném závěru pak mohl naopak rozhodnout hostující Pátkai, ale ani on svou šanci neproměnil.

FK Partizan Bělehrad – Videoton FC Fehérvár 0:0 (0:0)

Žluté karty: 20. Radin – 25. Pátkai, 46. Henty, 52. Fiola, 56. Szolnoki

Rozhodčí: Beaton – Stewart, Stevenson (všichni SCO)

FK Partizan Bělehrad: Stojković – Vulićević (C), Miletić, Ostojić, Miletić – Janković (78. Djuričković), Jevtović, Radin, Soumah (66. Ilič) – Djurdjević (80. Jovanović), Tawamba.

Videoton FC Fehérvár: Kovácsik – Szolnoki, Fiola, Juhász (C), Stopira – Nego, Pátkai, Henty (77. Marić), Hadžić (33. Geresi) – Lazović, Šćepović (43. Szabó).
FK Partizan Bělehrad

Hosté se do posledního předkola Evropské ligy dostali přes předkola Ligy mistrů. V tom druhém sice vyřadili Budućnost Podgoricu z Černé Hory, v tom třetím ale nestačili na Olympiacos Pireus. No a byť přechod do Evropské ligy zatím nevypadá pro srbský tým nejlépe, odveta je výsledkově zcela otevřená.
Videoton FC Fehérvár

Domácí tým je jeden zápas od zopakování postupu do základní skupiny Evropské ligy, které se mu povedlo v sezóně 2012/2013. Tehdy postupoval od druhého předkola, letos je to ale už od toho prvního. Za sebou nechal maltský Balzan, estonské Nõmme Kalju a ve třetím předkole dokonce francouzské Bordeaux. Nyní stojí v cestě srbský Partizan a situace je pro Videoton rozehraná velice dobře!
Dobrý večer u odvety play off Evropské ligy. Společně se podíváme na duel mezi týmy Videoton FC Fehérvár a FK Partizan Bělehrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.