Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : FC Kodaň - 23. srpna 2018   20:00

Atalanta
Gollini – Tolói, Mancini, Masiello – Hateboer (90+2. Castagne), de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić (46. Zapata), Barrow (80. Cornelius), Gómez (C)
Berisha – Cornelius, Xhimshiti, Castagne, Pessina, Adnan, Zapata
Pavel Královec – Ivo Nádvorník, Kamil Hájek (všichni Česká republika)
Stadio Città del Tricolore
FC Kodaň
Joronen – Ankersen, Vavro, Bjelland, Boilesen – Skov, Zeca (C) (46. Kvist), Thomsen, Fischer (80. Kodro) – Sotiriou (76. Greguš), N'Doye
Andersen – Bengtsson, Papagiannopoulos, Kvist, Kodro, Greguš, Holse

Ode mě je to vše, díky za pozornost a někdy příště na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 10:18.
Utkání končí bezbrankovou remízou, což musí mrzet především domácí fotbalisty, kteří byli po celou dobu lepším týmem a spálil hned několik solidních šancí. Atalanta může po právu cítit i lehkou křivdu, ve třiatřicáté minutě jí totiž čeští sudí neuznali regulérní gól, když Gómezovu ránu do sítě místo v ofsajdu stojícího Barrowa tečoval Vavro. Dominance Nerazzuri pokračovala i po přestávce, jenže Gómez trefil tyč a ostatní příležitosti lapil dnes výtečně chytající Jesse Joronen. Kodaň směrem vpřed nepředvedla vůbec nic a i když bude mít v odvetě výhodu domácího prostředí, musí předvést diametrálně odlišný výkon.
90+4'
90+3'
Alejandro Gómez vyslal do pokutového území soupeře ještě dva centrované balony, v obou případech ale Kodaň podržel hlavičkující stoper Bjelland.
90+2'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Hateboer, přichází Castagne.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Joronen (FC Kodaň).
89'
Tak jsem to zakřikl, nedlouho nato totiž zajímavý centr nejprve promáchl Gómez, pár metrů za ním ale tvrdě vypálil Gosens, proti jehož projektilu se Joronen opravdu zaskvěl.
88'
Gosens se pokoušel odcentrovat přes Ankersena, ten ale přispěchal s včasným blokem. Domácím už začíná docházet energie a s největší pravděpodobností i víra.
87'
Bjelland fauloval Zapatu, Atalanta tak zahrávala přímý kop, jenže ve prospěch domácích nezapršelo ani nyní. Gómezův centr zůstal zcela nevyslyšen.
86'
Kodaňští už dělají vše pro to, aby neinkasovali. Ankersenovi teď poměrně dlouho trvalo, než došel pro míč a postavil se k autovému vhazování, díky čemuž si vysloužil slovní napomenutí sudího Královce.
84'
La Dea se nadechuje k závěrečnému tlaku, naopak hosté, držící bezbrankový stav, který by jim do odvety velice vyhovoval, už brání v kompletním počtu.
83'
Žlutou kartu dostává Kvist (FC Kodaň).
82'
Poprvé na sebe upozornil Andreas Cornelius, v příliš pozitivním světle to ale nebylo, sudí mu totiž správně odpískal ofsajd. Domácím se začíná čas na vstřelení důležité branky rychle krátit.
80'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Fischer, přichází Kodro.
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Barrow, přichází Cornelius.
79'
Hosté mohou znovu děkovat Joronenovi, který předvedl další povedený zákrok. Tentokráte jej z dobré pozice prověřil Barrow, jenže brankář Kodaně znovu nepochybil.
78'
Musa Barrow nejprve nepřešel přes Boilesen, o chvíli později se pak marně snažil dostihnout zajímavý oblouček od Freulera, když těsně před ním balon uzmul Joronen.
77'
Příchodem slovenského záložníka dává trenér Selbakken jasně najevo, že chce, aby jeho svěřenci veškeré zbylé síly investovali do bránění nerozhodného stavu.
76'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Sotiriou, přichází Greguš.
75'
Do konce základní hrací doby zbývá posledních patnáct minut. Dočkáme se konečně nějaké branky?
73'
Freulerův volej odvrátil bránící Andreas Bjelland jen do míst, kde se pohyboval Robin Gosens, proti jehož pokusu nemusel hostující gólman zasahovat.
72'
Hosté v posledních minutách čelí opravdu enormnímu tlaku, zatím ale odolávají, což platí i po další nepřesné ráně z kopačky aktivního Musy Barrowa.
71'
Gómez tentokráte nachystal palebnou pozici pro Hanse Hateboera, jehož přízemní rána byla jedním z bránících hráčů Kodaně tečována těsně vedle Joronenovy pokladnice.
70'
Duván Zapata se z úhlu řítil na branku soupeře, Jesse Joronen mu ale výborně zmenšil střelecký úhel, navíc vyběhl včas a předvedl další důležitý zásah.
68'
Šance si domácí vypracovali, jenže jak Musa Barrow, tak Duván Zapata hlavičkovali pouze do některého z blokujících protivníků.
67'
Atalanta dominuje i nadále a pokud v tom bude pokračovat i po zbytek utkání, je jen otázkou času, než se ujme vedení. Povede se jí skórovat po tomto rohovém kopu?
66'
Tady mnoho nescházelo, při Kodani stáli všichni svatí. Alejandro Gómez se krásně zbavil svého strážce a poté technickým pokusem lehce olízl vzdálenější tyč hostující pokladnice.
65'
Musa Barrow má hlad po gólu, při mnoha pokusech mu dnes chybí i trocha štěstí. Teď byl domácí útočník až příliš rychlý a balon lehce podběhl, načež zakončoval ve značném záklonu.
63'
Po faulu na Zapatu měla La Dea k dispozici další standardní situaci, hosté ale s jejich bráněním nemají problém, což ostatně potvrdili i nyní.
62'
N'Doye se už poněkolikáté v utkání ocitl proti přesile a ani tentokráte si s ní nevěděl rady. Hostující útočník trochu doplácí na nedostatečnou podporu od svých kolegů.
61'
Poté, co Joronen rozchodil menší zdravotní problém z předchozí situace, zahrávali domácí rohový kop. Barrow však hlavičkoval mimo prostor mezi třemi tyčemi.
60'
Zajímavá možnost Atalanty. Zapata pasem přes hlavu našel nehlídaného Hateboera, jehož pokus ještě těsně před Joronenem tečoval Gómez, jenže hostuíjící gólman znovu zasáhl.
59'
Zapatovu ránu zablokoval Bjelland, o pár okamžiků později to stejné s Barrowovou střelou provedl Boilesen. Nápor Nerazzurri ovšem pokračuje i nadále.
58'
Žlutou kartu dostává Gosens (Atalanta Bergamasca Calcio).
57'
Přes přestávku ani v dosavadním průběhu druhého poločasu se nic nezměnilo, Kodaň zůstává směrem dopředu stále bezzubá a na první vážnější šanci stále čeká.
56'
Barrow dělal vše, co bylo v jeho silách, jenže skákavý pas, který vyslal Hans Hateboer, před přechodem přes postranní lajnu už nezastihl. Autové vhazování pro Kodaň.
55'
Alejandro Gómez nachystal další zajímavou příležitost, tentokráte po jeho kolmici pálil Duván Zapata, Jesse Joronen však opět číhal na tom správném místě.
54'
Žlutou kartu dostává N'Doye (FC Kodaň).
53'
Barrow se tentokráte pasoval do role nahrávače, když centroval do malého vápna pro Zapatu, kterému zakončení znemožnil skvěle vybíhající Joronen.
52'
Po přímém kopu a odvrácení míče v podání hostující obrany pálil zpoza pokutového území Musa Barrow, díky teči jednoho z obránců z toho bude roh.
51'
Žlutou kartu dostává Ankersen (FC Kodaň).
50'
Duván Zapata udržel na zádech Vavra, dobře se zorientoval a sklepl pro z druhé vlny si nabíhajícího Gómeze, který pravačkou z první vysoko přestřelil.
49'
Andrea Masiello ve vzdušném souboji přepadl přes Viktora Fischer, jeho střet s trávníkem nevypadal ale vůbec příjemně. Na hřiště jsou přivolání zdravotníci.
48'
Ankersen se prodral okolo Masiella a zvládl i odcentrovat k přední tyči, kde se k zakončení zkusil prodrat Sotiriou, narazil ale na neoblomného Manciniho.
47'
Druhý poločas právě odstartoval, rozehrávku tentokráte obstarali hostující fotbalisté, kteří v Itálii zatím drží velmi nadějný výsledek pro odvetu. Co nás čeká v nadcházejících pětačtyřicet minutách?
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Pašalić, přichází Zapata.
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Zeca, přichází Kvist.
46'
První poločas je za námi, na Stadio Città del Tricolore se skóre zatím nepohnulo. Lepším týmem jsou určitě domácí, kteří se mohli do vedení dostat už v osmé minutě, jenže Pašaliće vychytal Joronen. Dobře si kodaňský brankář poradil i s pokusem středopolaře Freulera. Třiatřicátá minuta přinesla hodně sporný moment, když pomezní sudí v domnění, že Gómezovu střelu do sítě tečoval v ofsajdu stojící Barrow, neuznal domácím branku. Opakované záběry ukázaly, že se jednalo o chybné rozhodnutí, míč se totiž otřel o bránícího Vavru.
45+2'
45+1'
Následující hlavička domácího útočníka nebyla nikterak nebezpečná, snadná práce pro Jesseho Joronena. Mezitím hlavní sudí nastavil jednu minutu.
45'
Gómez přihrál Barrowovi, který se málem dokázal vymotat z těžké situace, při níž musel čelit dvěma protivníkům soupeře. Nakonec míč ztratil v souboji s Bjellandem.
44'
S blížícím se koncem první půle je aktivnějším týmem Kodaň. Tolói poslal k zemi Fischera, a nabídl tak hostům další přímý kop, jenže hráči FCK opět doplatili na vlastní nedisciplinovanost.
43'
Ani z něj se svěřencům trenéra Solbakkena nepodařilo udeřit, natož zakončit. K hlavičce se ženoucí Bjelland totiž zboural Hanse Hateboera.
42'
Hosté s rozehrávkou přímého kopu trochu otáleli, což nebylo Pavlu Královcovi úplně po chuti. Přízemní nabídku poté Gosens odvrátil pouze na roh.
41'
Za pár okamžiků budeme svědky standardní situace hostí z poměrně zajímavé pozice. Sudí ji nařídil po Masiellově jasném faulu na Roberta Skova.
40'
Gómez, mozek většiny útočných akcí Atalanty, tentokráte nepřesně nahrával Mariu Pašalićovi. Kmenový hráč londýnské Chelsea dostal balon jen na paty.
39'
Ankersen si teď počínal hodně nešetrně, když ve vzdušném souboji trefil kolenem Alejandra Gómeze. Za tento zákrok se určitě dala udělit žlutá karta.
38'
Tolói přízemní nabídkou oslovil na přední tyči si sbíhajícího Hanse Hateboera, balon mu ale přistál lehce na patách, což se na zakončení viditelně podepsalo.
37'
A další ofsajdové postavení Musy Barrowa. Náběhy vytáhlého útočníka Nerazzuri zatím nefungují tak, jak by měly.
36'
Další ofsajd v podání Atalanty a jmenovitě znovu útočníka Barrowa. Tentokráte už pomezní sudí viděl situaci správně, před pár okamžiky ovšem upřel domácím regulérní gól.
35'
Kodaň zahrávala rohový kop, jenže nikdo z bílých se k hlavičce nedostal a o chvíli později Viktor Fischer svou nabídkou pouze vyprášil rukavice Pierluigiho Golliniho.
33'
Domácí konečně dostali míč do sítě, radost z vedoucího gólu ale rychle ukončila parta českých sudích. Gómezovu ránu dle jejich názoru tečoval do branky v ofsajdu stojící Barrow, opakovaný záběr ale ukázal, že se míč otřel o blokujícího Vavra.
32'
Také další kombinační snaha Nerazzurri neskončila úspěchem, Gómezovu nahrávku totiž Musa Barrow zpracovával v ofsajdovém postavení. Dobrá práce od pomezního rozhodčího.
31'
Marten de Roon za sebou nechal dva protihráče a poté oslovil před šestnáctkou bojujícího Hateboera, akce Atalanty ale ztroskotala na špatném zpracování pravého záložníka.
30'
Půlhodinka je za námi, na stadionu v italském Bergamu se skóre stále nepohnulo. Změní se něco před odchodem obou týmů do šaten?
29'
Na druhé straně za to z nějakých pětadvaceti metrů vzal Viktor Fischer, jenže jeho přízemní pokus směřoval pouze doprostřed branky, kde číhal Gollini.
28'
Pašalić našel v zajímavé pozici se potulujícího veterána Gómeze, jenž se nijak nerozmýšlel a ihned zkusil vypálit, včasný blok ovšem předvedl Bjelland.
27'
S touto situací mohla Atalanta naložit daleko lépe. Hateboer prospal ideální moment pro centr a poté byl pod tlakem Boilesena nucen pouze otočit hru vzad k Tolóiovi.
26'
Viktor Fischer centroval do oblasti penaltového puntíku, kde se k hlavičce pokoušelo dostat několik jeho spoluhráčů, všem ale vypálil rybník Gollini.
25'
Po Freulerově šanci se ze hry trochu vytratila jiskra, oba celky podřadily a moc zajímavých situací na place nevidíme. Možná se to změní po přímém kopu hostí.
24'
Musa Barrow pro své kolegy získal výhodu v podobě rohového kopu, jenže Alejandro Gómez míč načechral pouze do rukavice připraveného Jesseho Joronena.
23'
Vše nasvědčuje tomu, že kyperský útočník bude v pořádku, trenér Solbakken tak k vynucenému střídání sáhnout nemusí. Následovat bude aut Atalanty.
22'
Po střetu s Masiellem se z trávníku nezvedá Peros Sotiriou. Zatímco se hostující útočník musí podrobit ošetření, ostatní hráči se vydali občerstvit ke střídačkám.
21'
Znovu v akci Dame N'Doye. Tentokráte se kodaňský útočník neúspěšně pokoušel odpoutat od Tolóie, kterého po ztrátě míče navíc nedovoleně atakoval.
20'
N'Doye se nejprve marně dožadoval odpískání faulu na svou osobu, o chvíli později dostal šanci na reparát, jenže míč netrefil ideálně a poslal jej vysoko nad.
18'
Nápor Atalanty pokračoval a vyústil v pumelici z kopačky Alejandra Gómeze. Tentokráte Jesse Jeronen zasahovat nemusel, balon skončil nad jeho brankou.
17'
Barrow udržel míč před Vavrem, zvedl hlavu a našel na hranici šestnáctky čekajícího Freulera, jehož skákavou ránu vytěsnil nejistý Joronen jen před sebe.
16'
Skovův čitelný pas s přehledem vystihl Gianluca Mancini, jenž posléze neměl s kým kombinovat, a pod tlakem napadajícího N'Doyeho se musel uchýlit jen k odkopu na tribunu.
15'
Po autu, který obstaral právě Peter Ankersen, o míč bojovali Masiello a Sotiriou. Přidržovali si navzájem, jenže český sudí jako nedovolené posoudil jen počínání útočníka Kodaně.
14'
Gosens se znovu dral podél levé postranní lajny, načež zkusil do slibně vyhlížejícího úniku vyslat Alejandra Gómeze, Kodaň ovšem podržel spolehlivě zasahující Ankersen.
13'
Dame N'Doye se srdnatě rval proti přesile domácích fotbalistů, proti Masiellovi si ovšem pomohl rukama, což nemohlo Pavlu Královcovi uniknout.
12'
Gosens využil dostatku volného prostoru k nahrávce na Freulera, jenž možná mohl zkusit své střelecké štěstí, místo toho pouze nepovedeně centroval pro Barrowa.
11'
Naopak svěřenci trenéra Gasperiniho oplývají aktivitou. Tentokráte po Gosensově kolmici z otočky pálil Barrow, trefil ovšem jen připraveného Joronena.
10'
Dánský celek zatím působí hodně ustrašeným dojmem, z jeho strany je tam až příliš respektu. Fischer poslal balon jen do zámezí, rozehrávat bude Pierluigi Gollini.
9'
Poté Atalanta zahrávala kop od rohového praporku, nikdo z hráčů v modro-černém se ale v pokutovém území k hlavičce neprobojoval.
8'
Zajímavá možnost celku z Bergama. Zatím hodně aktivní Gómez připravil palebnou pozici pro Pašaliće, jehož parádní pumelici vytěsnil Joronen nad horní tyč.
7'
Fischerovo zaváhání se pokoušel využít právě Gómez, který zkusil překvapit Joronena dalekonosným pokusem, hostující gólman se ovšem stihl vrátit včas.
6'
Po Gosensově sklepnutí se zkoušel individuálně uvolnit Alejandro Gómez, měl ale na sobě nalepené hned dva protivníky. Domácího kapitána si budou Kodaňští hodně všímat.
5'
Opět to zkoušeli také hosté. Nicolaj Thomsen to však v osobním souboji s de Roonem přehnal s agresivitou, uvidíme tedy přímý kop italského týmu.
4'
La Dea od začátku tlačí svého soupeře. Barrow vybojoval balon pro Gómeze, který z otočky centroval na sbíhajícího si Pašaliće, jenže nepočínal si úplně přesně.
3'
N'Doye vybojoval míč pro Sotiroua, který se pokoušel prosadit mezi stopery Atalanty, z jeho průniku ale díky dobré práci Gianlucy Mancini nevzešlo nic.
2'
Boilesen podklouzl, což byla voda na mlýn pro Freulera. Ten okamžitě vyslal do šance Barrowa, jenže domácí útočník se zamotal ve vlastních kličkách.
1'
Český sudí Pavel Královec právě foukl do píšťalky, dnešní utkání čtvrtého předkola Evropské ligy mezi Atalantou a Kodaní tak může začít. Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v modr-černých dresech, naopak dánský celek bude hrát v bílém.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Mancini, Masiello – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić, Barrow, Gómez (C)
Náhradníci: Berisha – Cornelius, Xhimshiti, Castagne, Pessina, Adnan, Zapata

FC Kodaň: Joronen – Ankersen, Vavro, Bjelland, Boilesen – Skov, Zeca (C), Thomsen, Fischer – Sotiriou, N'Doye
Náhradníci: Andersen – Bengtsson, Papagiannopoulos, Kvist, Kodro, Greguš, Holse

Rozhodčí: Pavel Královec – Ivo Nádvorník, Kamil Hájek (všichni Česká republika).
FC Kodaň

Kodaň se loni těsně neprobojovala do Ligy mistrů, když nestačila na Karabach, v rámci Evropské ligy pak skončila ve stejné fázi jako její dnešní soupeř. Poté, co spolu s Lokomotivem Moskva postoupili ze „zlínské“ skupiny, vyfasovali svěřenci lodivoda Solbakken hned na úvod vyřazovacích bojů Atlético Madrid. Pozdějšímu vítězi hráči FCK podle očekávání příliš nevzdorovali a v celkovém součtu na něj nestačili poměrem 1:5.

Kodaňští stále patří k tomu nejlepšímu, co dánská fotbalová scéna nabízí, v posledním ligovém ročníku se ale museli spokojit až se čtvrtou příčkou, prvenství oslavil Midtjylland. Parta vedená kapitánem Zecou tak má co napravovat. Nutno poznamenat, že se jí to zatím daří, po šesti odehraných kolech nové sezony Superligaen totiž Kodani patří první příčka, o dobré formě a herní pohodě svědčí i pozitivní skóre 13:4.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta, na poli evropských soutěží poměrně neznámý celek, patřila mezi největší překvapení posledního ročníku Evropské ligy. V základní skupině s Evertonem, Lyonem a Apollonem Limassol totiž ani jednou neprohrála, posbírala čtrnáct bodů a postoupila z prvního místa. Jenže poté celek z Bergama doplatil na nepřízeň losu, hned v prvním kole vyřazovací části totiž narazil na dortmundskou Borussii, s níž vypadl po výsledcích 2:3 a 1:1.

Předchozí dvě předkola za týden končící kvalifikace zvládli svěřenci trenéra Gasperiniho bezproblémově, Hapoelu Haifa nasázeli šest gólů, Sarajevu ještě o čtyři více. Výborně zvládli Nerazzurri také vstup do nového ročníku Serie A, nováčka z Frosinone roznesli poměrem 4:0. Dvěma brankami a jednou asistencí se blýskl Alejandro Gómez, mezi střelce se zapsal i Mario Pašalić, který v Atalantě hostuje z londýnské Chelsea.
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané. Letní kvalifikace o postup do základních skupin Evropské ligy se nachýlila do své poslední fáze, dnes je na programu kompletní porce zápasů čtvrtého předkola. My se společně zaměříme na souboj, v němž italská Atalanta Bergamasca Calcio přivítá FC Kodaň. Začínáme ve 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.