Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Din. Minsk : Dunajská Streda - 2. srpna 2018   18:00

Din. Minsk
Din. Minsk
19' Nikolić  • 47' Chvaščinskij  • 51' Ivanov  • 58' Nikolić
4:1
(1:0)
Dunajská Streda
73' K. Vida
Din. Minsk
Gorbunov – Begunov, Galović (C), Švecov, Rocha – Yahaya, Korzun – Chvaščinskij (57. Gurenko), Nikolić (70. Trebotić), Šitov – Ivanov (61. Makas). Trenér: Sergej Gurenko.
Ignatovič – Kaplenko, Žavněrčik, Trebotić, Gavrilovič, Makas, Gurenko.
Antti Munukka – Jukka Honkanen, Sami Nykänen (všichni FIN)
Stadyen Dinama, Minsk
Macej – Koštrna (78. Špiriak), Huk, Koné (18. Šatka), Davis – Kalmár, Ljubičić (C), Herc – M. Vida, K. Vida – Bayo (40. Divković). Trenér: Peter Hyballa.
Jedlička – Pačinda, Almási, Divković, Špiriak, Šatka, Záhumenský.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 15:18.
Je tu konec utkání a Minsk dokráčel k pohodlnému postupu do třetího předkola Evropské ligy. Definitivní rozhodnutí přišlo v úvodu druhého poločasu, kdy v rozmezí mezi 49. a 58. padly do Macejovy sítě tři branky. Jako první se prosadil Vladimir Chvaščinskij, poté Filip Ivanov proměnil pokutový kop za Koštrnův faul a na 4:0 upravil z přímého kopu Uroš Nikolić. Až poté se ke slovu dostali i hosté, vypracovali si několik šancí a dali i jeden gól, chybnou rozehrávku potrestal Krisztopher Vida. Byla to ale pouze kosmetická úprava, pohárová cesta pro tento tým končí. Dinamo Minsk samozřejmě pokračuje, ve třetím předkole se střetne s Zenitem Petrohrad.
90+2'
90+2'
Míč se po rohovém kopu dostal velice rychle mimo pokutové území, hraje se u půlky.
90+1'
Ještě jedna šance domácích. Na centrovaný míč od Gurenka si naběhl Makas a z voleje tlačil míč k tyči. Macej vyrazil na roh.
90'
Budou se nastavovat dvě minuty.
89'
Hráči Dinama si přihrávají na vlastní polovině, dopředu se moc neženou. To se ale nelíbí publiku, dokonce je slyšet slabý pískot.
88'
Macej si trochu ztížil svou pozici při odkopu od branky, vše však vyřešil pěknou kličkou.
86'
Divković minul, Gorbunov si pomaličku chystá míč k odkopu od vlastní branky.
86'
Domácí publikum i za rozhodnutého stavu hlasitě povzbuzuje a snaží se podpořit hráče, kteří se u vlastního vápna brání soupeři.
85'
Píská se proti domácím, v osobním souboji při pokusu o kličku přehnal důraz Ivan Šitov.
84'
Rychlý brejk hned tří hráčů Dunajské Stredy. Akce byla zakončena přihrávkou na pravou stranu, odkud Herc vypálil o několik metrů vedle Gorbunovovy branky.
83'
O vítězi a postupujícím je již nějakou dobu rozhodnuto, sledujeme tak nyní bezstarostný fotbal z obou stran.
82'
Tohle měla být přihrávka mezi dva obránce hostů, prudký pas však skončil v zámezí.
81'
Útočný faul na domácího Rochu zastavil výpad Dunajské Stredy, Gorbunov v poklidu rozehrává od vlastní branky.
80'
Dva centry nyní přilétly před Gorbunova, první z nich pouze prolétl prostorem, ten druhý zastavila obrana Dinama.
78'
Poslední střídání i na straně Dunajské Stredy, dohrál Kristián Koštrna, závěr utkání zažije Dominik Špiriak.
77'
Další pokus hostů o průnik, nyní levou stranou. Obranný val ale šanci odvrátil odkopem do autu.
76'
Kalmárovi akce nevyšla, míč skončil mimo hrací plochu a hostující hráč si navíc trochu ublížil a kulhá.
75'
Dunajská Streda cítí šanci alespoň na výraznější korekci skóre, je nyní tím aktivnějším týmem.
73'
Dunajská Streda dala gól! Tak se úspěchu dočkali i hosté. Po druhé chybě Dinama v rozehrávce vznikl rychlý kontr, mezi obránce si naběhl KRISZTOPHER VIDA a dokázal i přes tísnění zakončit nad padajícím brankářem.
72'
Krátká pauza pro ošetření jednoho z hráčů hostů, to se ovšem rychle přesunulo mimo hrací plochu a zápas může pokračovat.
70'
Poslední střídání domácího týmu. Za obrovského aplausu odchází autor dvou branek Uroš Nikolić, nahradil jej Dinko Trebotić.
69'
Centr se stáčel na první tyč, obrana Dunajské Stredy zvládla odvrátit, Macej zasahovat nemusel.
68'
Dinamo předvedlo rychlý přechod do útoku po pravém křídle, výsledkem byl sražený centr. Roh pro Minsk.
66'
Za rozhodnutého stavu se začal hrát docela bezstarostný fotbal, oba týmy nyní mají trochu pootevřené cesty k útočení.
64'
Po centru se míč dostal k zadní tyči na dnes aktivního Nikoliće. Ten pálil na bližší tyč, Macej byl ovšem na zemi včas a předvedl hbitý zákrok.
64'
Na druhé straně si za pomalou obranu slovenského týmu nabíhal Šitov a nebyl daleko od zakončení a případného pátého gólu. Takhle je z toho po zákroku na poslední chvíli roh.
63'
Dunajská Streda v útoku, byl z toho rohový kop. Následný centr před Gorbunova domácí odvrátili.
61'
Další střídání Minsku. Pro dnešní den dohrál Filip Ivanov, místo něj se do hry dostal Aleksandr Makas.
61'
Kombinace mezi Ivanovem a Nikolićem vedla k vysunutí druhého jmenovaného za obranu. Ten se už chystal udělat kličku brankáři, zastavil jej ale praporek asistenta. Ofsajd...
60'
Vypadá to, že Dunajská Streda již rezignovala, nyní na trávníku působí hodně nepřítomným způsobem.
58'
Dinamo Minsk právě vstřelil branku! Demolice hostujícího týmu pokračuje. UROŠ NIKOLIĆ se postavil k rozehrání přímého kopu z docela velké dálky, ale vzdálenost mu vůbec nevadilo, neboť parádní ránou vymetl šibenici Macejovy branky.
57'
Je zde již zmíněné střídání, za potlesku tribun odchází Vladimir Chvaščinskij, zahraje si Artěm Gurenko.
56'
Tohle se slovenskému týmu vůbec nepovedlo, naopak vznikl rychlý brejk. Ten ovšem Chvaščinskij a spol. pokazili.
55'
Domácí tým chystá střídání, zatím se ale čeká na vhodný okamžik. Dunajská Streda bude rozehrávat přímý kop.
54'
Dunajská Streda se prakticky poprvé v této půli dostala na útočnou polovinu, akce však skončila daleko před vápnem.
52'
Žlutou kartu obdržel domácí Vladimir Chvaščinskij.
52'
Minsk je nyní ve velkém laufu, po dvou rychlých gólech má chuť pokračovat v náporu a přidat další úspěchy. Nyní však domácí zastavil ofsajd.
51'
Dinamo Minsk právě vstřelil branku! Míč si na penaltový puntík postavil FILIP IVANOV, nevymyslel sice příliš umístěnou střelu, gólman si dokonce na střelu sáhl, přesto skončil míč v síti a je to už 3:0 pro Dinamo.
50'
Kristián Koštrna navíc za svůj zákrok uvnitř pokutového území dostal žlutou kartu.
49'
Navíc je tu pokutový kop pro Minsk po zcela zbytečném zákroku Kristiána Koštrny.
47'
Dinamo Minsk právě vstřelil branku! A už je to o dvě branky a patrně i rozhodnuto. Minsk rozehrál autové vhazování, na přiklepnutí si naběhl VLADIMIR CHVAŠČINSKIJ a levačkou procpal na první tyči míč pod gólmana.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Máme za sebou první půli a domácí Dinamo Minsk může bý naprosto spokojený. Sice nepředvádí kdovíjak drtivý tlak, ale jedna vstřelená branka posunula šance Dunajské Stredy na postup na minimální hodnoty. O zatím jediný gól se v 19. minutě postaral po rychlé akci pohotový Uroš Nikolić. Pokud tak chtějí hosté pomýšlet na postup, musí dát alespoň tři góly, žádný neinkasovat a bude se tak prodlužovat.
45+3'
45+1'
Pokus o rychlý výpad Minsku levou stranou skončil kus před vápnem, a pouze autovým vhazováním.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
45'
Tento centr vypadal o něco lépe, ale výsledek byl nakonec nulový. Závěrečná střela šla z ofsajdu.
44'
Další přímý kop pro Dunajskou Stredu, nyní z levé strany. Hosté se alespoň trochu začínají zvedat.
42'
Následoval přímý kop, jenže Davis svou střelu poslal do velice dobře postavené zdi...
41'
Domácí Igor Šitov zajel skluzem do útočícího protivníka a za zákrok dostal okamžitě žlutou kartu.
41'
Samotný roh nic zvláštního nepřinesl, ale Dunajská Streda pokračuje v útočení.
40'
Před rozehráním přichází dnes už druhé střídání hostů, zraněný Youssouf Bayo nemůže pokračovat, místo něj bude hrát Marko Divković.
40'
No tohle mohlo skončit vyrovnáním. Po centru z pravé strany se odehrál na malém vápně souboj o míč a Begunov na poslední chvíli odvrátil na roh.
38'
Na trávníku leží hostující Bayo a je k němu volána lékařská pomoc. Máme tak krátkou pauzičku.
37'
Míč je mimo hrací plochu, Gorbunov si pro něj jde pomalým krokem a chystá se k rozehrání.
36'
Hosté se snaží něco udělat s nepříznivým výsledkem, jejich hra daleko od pokutového území ale nepřináší kýžený efekt.
34'
Tvrdá hra pokračuje, nyní se faulu dopustil Zsolt Kalmár a už i on je potrestán žlutou kartou.
33'
Zase se žlutilo, za zákrok na útočné polovině byl potrestán hostující Christian Herc.
32'
Dunajská Streda měla k rozehrání přímý kop z pravé strany, krátký centr ovšem skončil u bránících hráčů ještě před pokutovým územím.
30'
Minsk nyní zkusil podobnou akci jako před prvním gólem, narážečka na pronikajícího Nikoliće ale nyní postrádala přesnost.
29'
Gorbunov si osahal míč, proti střele Kalmára ale neměl moc práce. Snadno pouze zvedl míč ze země.
28'
Nyní udělil další žlutou kartu, nyní pro domácího Filipa Ivanova, který se v souboji ohnal po soupeři loktem.
27'
Trochu se nám na trávníku přitvrzuje, přibývá nedovolených zákroků a rozhodčí se teď rozhodně nenudí.
25'
Kalmár se během krátkého časového úseku dopustil druhého poměrně zbytečného zákroku a již je na pohovoru u rozhodčího. Další prohřešek bude už patrně za kartu.
25'
Faul Kalmára na Begunova, domácí rozehrávají přímý kop kousek od středové čáry.
24'
Převaha Minsku i nadále pokračuje. Domácí podnikají výpady levou i pravou stranou, hosté mají plné ruce práce.
22'
Mohlo to ale být o dvě branky, neboť obrana hostů nestíhá. Nyní si na míč naběhl z pravé strany Begunov a zkusil to hlavou. Macej jeho pokus zvládl pokrýt.
20'
Jedno je jisté, Dunajská Streda musí dát tři góly a žádný neinkasovat, aby zápas dostala alespoň do prodloužení.
19'
Dinamo Minsk právě vstřelil branku! Tohle je pro hosty krutá rána. Po rychlé narážečce si mezi dva obránce naběhl UROŠ NIKOLIĆ a svou akci zakončil nasazením jeslí padajícímu brankáři Macejovi – 1:0.
18'
Hosté poprvé střídají a nevypadá to, že by důvodem byly zdravotní problémy. Skončil Souleymane Koné, nastoupil Ľubomír Šatka.
16'
Míč se ocitl v domácí brance, Herc ovšem přebíral příhru v ofsajdovém postavení a gól nebyl uznán. Střela po odpískání tak byla zcela zbytečná.
15'
Za hostující obranu se dostal Chvaščinskij a už se hnal k brance, byl ovšem zastaven pomezním sudím – ofsajd.
14'
Centr se kroutil na zadní tyč, tam si na vysokou přihrávku nabíhal Rocha, bylo to na něj ale příliš vysoké a nezachytitelné.
14'
Je tu přímý kop pro Minsk, bude to centr z pravé strany. Macej si už diriguje obránce před sebou.
13'
Dinamo začíná přebírat iniciativu, stále častěji se hraje poblíž vápna hostujícího celku.
11'
Další šance Minsku, po tlaku před hranicí vápna a jedné zblokované střele přišla rána po zemi a ta prolétla pouze kousíček vedle Macejovy branky.
10'
Minsk v první obrovské šanci! Domácí podnikli rychlý kontr, Nikolić přiklepl na zcela volného Rochu, jeho umístěnou střelu ale Macej zvládl vyrazit!
10'
Nebylo to myšleno špatně, centr mířil do chumlu nabíhajících hráčů, jenže prakticky po rozehrání se mával ofsajd.
9'
Dunajská Streda má k dispozici přímý kop z pravé strany, u míče je nachystán Kalmár.
8'
Minsk v náznaku útoku. Akci vedenou po pravé straně přibrzdil Ljubičić. Domácí budou pouze vhazovat.
7'
A znovu rozehraje brankář Minsku, nyní po nepovedeném centru hostů z pravé strany. Míč při svém letu opustil hrací plochu.
6'
Gorbunov se chystá k odkopu od vlastní branky, nijak s touto procedurou nepospíchá.
5'
Zahrozila i Dunajská Streda, po centru z pravé strany se po míči musel vrhnout bránící Korzun, Zvládl to zabránil případnému ohrožení Gorbunovovy branky.
4'
První trochu vážnější pokus vyslal domácí Ivanov, využil Koného zaváhání u odkopu, Macej byl ale i v tomto okamžiku na místě a připsal si snadný zákrok.
3'
U rohového praporku se domácí snažili o uvolnění, Huk ale dvojici hráčů udržel a je z toho odkop od Macejovy branky.
2'
Macej si poprvé osahal míč, Minsk nezvládl rozehrávku přímého kopu, gólman hostů byl u míče jako první.
1'
Hned v úvodu se domácí vrhli do útoku a hráči Dunajské Stredy museli tahat za záchrannou brzdu. Žlutou kartu dostal Souleymane Koné.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stayden Dinama začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Antti Monukka, kterému budou na pomezí pomáhat Jukka Honkanen a Sami Nykänen. Čtvrtým rozhodčím bude Dennis Antamo. Všichni pánové jsou z Finska.
První utkání

Minulý týden se oba celky střetly na Slovensku a lépe toto klání dopadlo pro hostující Minsk. V poločase se šlo sice do kabin za nerozhodného stavu 1:1, ale DAC už v té době hrál oslaben o vyloučeného Šimčáka a nabídnutou přesilovku Dinamo využilo po pauze dvěma trefami. Výsledek 1:3 je z pohledu Dunajské Stredy velmi špatný, případný postup do další fáze Evropské ligy je velmi vzdálený. Ne nereálný, ale opravdu velmi vzdálený.

FK DAC Dunajská Streda – FC Dinamo Minsk 1:3 (1:1)

Branky: 45. Pačinda (pen.) – 24. Begunov, 77. Makas, 90+4. Nikolić
Žluté karty: 33. Šimčák, 65. Kalmár – 20. Chvaščinskij, 68. Gurenko.
Červená karta: 39. Šimčák (DUN)

FK DAC Dunajská Streda: Macej – Koštrna, Šatka, Huk, Šimčák – Kalmár (74. M. Vida), Ljubičić (C), Herc (42. Davis) – K. Vida (87. Treťjakov), Bayo, Pačinda.

FC Dinamo Minsk: Gorbunov – Žavnerčik, Galović (C), Rocha, Šitov – Korzun (81. Trebotić), Yahaya – Begunov, Nikolić, Chvaščinskij (61. Gurenko) – Ivanov (71. Makas).

Rozhodčí: Serhij Bojko – Igor Alochin, Volodymyr Volodin (všichni UKR)
Dobrý podvečer u odvety druhého předkola Evropské ligy. Společně se podíváme na utkání mezi týmy FC Dinamo Minsk a FK DAC Dunajská Streda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.