Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dinamo Brest : Apollon Limassol - 16. srpna 2018   19:45

Dinamo Brest
86' Nechajčik
1:0
(0:0)
Apollon Limassol
Gutor – Vitus, Kiki, Kargas, Veretilo – Nechajčik, Osuchukwu, Filipovič (76. Krivec), Nojok, Savickij (84. Sedko) – Ferreira (64. Choblenko).
Pavljučenko, Duarte, Krivec, Babawo, Sedko, Choblenko, Juzepčuk.
Martin Strömbergsson – Daniel Gustavsson, Joakim Amri Nilsson (všichni Švédsko)
GOSK «Brestkiy»
Bruno Vale – Vasiliou, Roberge, Yuste, Joao Pedro – Papoulis (60. Markovič), Sachetti (70. Carayol), Pereyra, Bru, Sardinero – Zelaya (64. Maglica).
Kissas, Markovič, Carayol, Soumah, Stylianou, Schembri, Maglica.

Dinamo Brest poráží Apollon Limassol v odvetě třetího předkola Evropské ligy 1:0. O vítězství domácích rozhodl v 86. minutě kapitán Pavel Nechajčik. Vzhledem ke snaze běloruského celku ve druhém poločase, se dá vítězství označit jako zasloužené, z hlediska postupového však nic nemění na tom, že do dalšího kola jde Limassol. Kypřané si totiž do Brestu odvezli pohodlný čtyřgólový náskok, který jim v odvetě bohatě vystačil.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Kargas (Dinamo Brest).
90+4'
Domácí se ještě snažili udeřit z levé strany, ale Choblenkovi utekl míč do zámezí.
90+3'
Celé nastavení se zatím odehrává na polovině Apollonu. Domácí zůstávají aktivní.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Hosté se nijak neženou za vyrovnání. Naopak Brest nadále útočí a bude zahrávat rohový kop.
88'
Z hlediska postupu do 4. předkola sice branka Dinama nic neřeší, ale domácí příznivci přesto oceňují, že se jejich tým s kvalifikací nejspíš rozloučí vítězstvím.
86'
Dinamo Brest právě vstřelilo branku!
Tak se domácí nakonec přeci jen dočkali! Kapitán Dinama PAVEL NECHAJČIK nebyl dostatečně hlídán v pokutovém území, kde si stihl pravačkou zpracovat balón a přesnou přízemní střelou ke vzdálenější tyči následně překonal Bruna.
84'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Savickij, přichází Sedko.
83'
Míč teď hodně nebezpečně poletoval ve vápně Apollonu, kde ho na poslední chvíli odklidil do bezpečí Kargas.
81'
Hosté se ubránili a nyní budou vhazovat v blízkosti svého rohového praporku.
80'
Centr z levé strany byl odvrácen do zámezí. Následuje rohový kop Dinama.
79'
Apollon ve druhém poločase zcela rezignoval na ofenzívu. Domácí svého soupeře k ničemu nepouští, ale ani jim se stále nedaří udeřit.
77'
Savickij je tradičním adresátem průnikových přihrávek, ale tentokrát se mu nepodařilo dostat se v dobré pozici k balónu. Hostující obrana odvrátila hrozbu na poslední chvíli.
76'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Filipovič, přichází Krivec.
74'
Domácí fanoušci nyní vytvářejí na stadionu parádní atmosféru, která je, upřímně, na vyšší úrovni než dění na trávníku.
73'
Žlutou kartu dostává hostující Maglica, který si pomohl loktem při hlavičkovém souboji s protihráčem.
71'
Domácí kapitán Nechajčik se napřáhl ke střele, ale z těžké pozice poslal míč jen nad horní tyč Brunovy brány.
70'
Hosté stihli do 70. minuty využít všechny možnosti ke střídání, zato Brest zatím střídal pouze jednou.
70'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Sachetti, přichází Carayol.
66'
Dinamo je ve druhém poločase mnohem více na míči, ale zatím se mu z toho nedaří nic vytěžit.
64'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Zelaya, přichází Maglica.

Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Ferreira, přichází Choblenko.
62'
Dinamo si zdlouhavě přihrávalo na polovině hřiště, kde nakonec o balón přišlo. Hostům se však následně též nedaří překonat velmi zhuštěný prostor u středového kruhu.
61'
Žlutou kartu dostává V. Roberge (Apollon Limassol FC).
60'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Papoulis, přichází Markovič.
57'
Nojok se dostal do zakončení, ale jeho rána mířila mimo bránu, takže Bruno Vale tentokrát zasahovat nemusel.
55'
Domácí se teď snaží směrem dopředu, ale Ferreiru v tuto chvíli zastavil pomezní sudí, který ho přistihl v ofsajdu.
53'
Bruno Vale měl nyní obrovské štěstí! Domácí zahrávali standardku, vysoký míč v šestnáctce posunul jeden z hráčů hlavou k Savickému, který těsně před bránou trefil v rychlosti jen hostujícího gólmana.
51'
Domácí fanoušci teď pískají na vlastní hráče, kteří se teď neměli k přílišné aktivitě a zpětnými přihrávkami se dostali až do vlastní šestnáctky.
48'
Úvod druhého poločasu se nese ve stejném duchu, jako konec toho prvního. Nezáživná podívaná, odehrávající se daleko od nebezpečných prostor.
46'
Ani jeden z týmu zatím nevyužil možnosti střídání, takže druhý poločas začíná ve stejných sestavách.
46'
45'
45'
Nepřesnosti na obou stranách. Domácí se špatnou přihrávkou připravili o míč, ale podobně dopadl následný brejk kyperského celku.
44'
První poločas se chýlí ke konci. Domácí se ještě snaží něco vymyslet s míčem na polovině Apollonu.
42'
Po sérii krátkých přihrávek se ve střelecké pozici ocitl domácí Osuchukwu, jehož nebezpečné zakončení nakonec zlikvidoval bránící hráč, po jehož zásahu následuje rohový kop.
40'
Už dobrých pět minut se hra pohybuje ve středu hřiště, daleko od obou branek.
38'
Hosté se snaží opět uklidnit hru a podržet balón co nejvíce na svých kopačkách.
36'
Nojok se dostal do zakončení, ale jeho přízemní střela mířila přímo na připraveného Bruna.
35'
Bruno Vale se ocitl na zemi po souboji s protihráčem, ale nejspíše nebude potřeba žádné větší ošetřování.
33'
Brest přibližně od 25. minuty převzal iniciativu a v současnosti je mnohem aktivnější než jeho soupeř.
31'
Dinamo zvyšuje aktivitu! Nepříjemnou střelu z dálky Bruno raději přizvedl na rohový kop.
29'
Obrovská šance domácích! Savickij si naběhl do vápna, kam dostal parádní průnikovou přihrávku, ale v jasné gólovce přestřelil bránu.
26'
Domácí se snažili zaútočit po levé straně, ale bránící Yuste byl na svém místě a poslal míč do zámezí.
24'
Apollon hraje to, co potřebuje. Nijak si dvojzápas nekomplikuje a nepouští soupeře příliš do hry. Dění na hřišti absolutně nenasvědčuje tomu, že by se domácí mohli vrátit do hry o postup.
22'
Domácí jsou zatím směrem dopředu hodně bezradní. Po dalším z řady nepovedených útoků, se snažili hosté udeřit z rychlého brejku, ale zradila je nepovedená finální přihrávka.
20'
Nepříjemná rána zpoza šestnáctky! Domácí brankář Gutor musel zasahovat, takže následuje další roh pro Apollon.
19'
Rohy byly nakonec dva, ale ani jeden z nich nevedl k většímu ohrožení brány domácího celku.
17'
Domácí stoper Kiki teď dobře zasáhl, když ve vápně ukopl míč těsně před útočícím hráčem. Rohový kop pro Kypřany.
16'
Jenže Apollon se okamžitě dostal zpátky k balónu. V útoku o sobě dal znovu vědět Zelaya, který se pro změnu provinil ofsajdovým postavením.
15'
Zelaya si při útočné snaze pomohl nedovoleným zákrokem, takže hrát budou domácí.
13'
Apollon se snaží co nejvíce držet balón, díky čemuž má hru pod kontrolou. Na nezaujatého diváka to však působí poněkud uspávacím dojmem, příliš zajímavého se toho na hřišti neděje.
11'
Hosté se bez potíží ubránili a nyní jsou to oni, kdo se snaží vymyslet něco směrem dopředu.
10'
Na druhé straně mířil do vápna nebezpečný centr z levé strany, míč však odklidil do zámezí Vasiliou. Následovat bude rohový kop.
9'
První gólová šance se zrodila v deváté minutě! Na dlouhý balón z hloubi pole si naběhl Zelaya, který se ocitl za obranou Brestu, ale nevyzrál na Gutora, který dobře vyhodnotil situaci a včas vyběhl mimo pokutové území. Zelaya se sice k balónu dostal ještě jednou, ale to už Gutora pro změnu zastoupil jeden z obránců.
7'
Domácí celek není pro českého fandu zajímavý jen tím, že jeho předsedou je Diego Marradona. Na pozici hlavního trenéra totiž v Brestu působí český trenér Marcel Lička.
5'
Dlouhý balón z vlastní poloviny hřiště hledal nabíhajícího Ferreiru, který byl dobře pohlídán hned dvojicí bránících hráčů.
4'
Kyperský tým je zatím více na balonu a dopředu se příliš nežene. Hosté nemají kam pospíchat, ale jejich styl hry se domácím fandům vůbec nezamlouvá.
3'
Hosté si nepohlídali ofsajdovou linii, ale Brest po své rozehrávce u míče dlouho nezůstal.
1'
Hráči Apollonu začali poklidnou rozehrávkou, zpětnými přihrávkami nakonec zapojili do hry i brankáře Bruna. Domácí příznivci na soupeře od úvodní minuty bučí.
1'

Dinamo Brest: Gutor – Vitus, Kiki, Kargas, Veretilo – Nechajčik, Osuchukwu, Filipovič, Nojok, Savickij – Ferreira.

Apollon Limassol FC: Bruno Vale – Vasiliou, Roberge, Yuste, Joao Pedro – Papoulis, Sachetti, Pereyra, Bru, Sardinero – Zelaya.

Rozhodčí: Martin Strömbergsson – Daniel Gustavsson, Joakim Amri Nilsson (všichni Švédsko).
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V odvetném zápase třetího předkola Evropské ligy přivítá Dinamo Brest na svém stadionu kyperský Apollon Limassol. Běloruský celek, který o sobě dal nedávno vědět angažováním Diega Marradony na pozici předsedy klubu, nemá dobré postupové vyhlídky. Brest si z Kypru před týdnem odvezl vysokou prohru 0:4, což mu dává jen mizivé šance na postup. Zda se před zraky "božského Diega" povede domácím zázrak, můžete sledovat prostřednictvím našeho online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.