Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Engordany : La Fiorita - 4. července 2019   19:30

Engordany
Engordany
17' Zugić  • 84' Gasperoni(vl.)
2:1
(1:0)
La Fiorita
La Fiorita
78' Coca (vl.)
Engordany
Coca – Alves (86. Varela), Ruiz, Brito, Aguero – Spano, Zugić (76. Ferre) – Laborda (56. Lafont), Bouharma, Gómez (C) – Sanchez.
Rubio – Lafont, Ferre, Guida, Mengual, Varela.
Alexandr Tean – Anatolie Bodean, Victor Mardari (všichni MDA)
Estadi Comunal d'Andorra la Vella, Andorra la Vella
La Fiorita
Vivan – Gasperoni, Olivi, Di Maio, Mezzadri – Castro, Loiodice (63. Amati), Righini – Hirsch (87. Guidi), Rinaldi (C), Bracaletti (74, Castellazzi).
Stimac – Valentini, Castellazzi, Amati, Guidi, Bonavitacola, Tommasi.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:8. Fauly: 27:28.
Utkání je u konce a na domácím stadionu může propuknout postupová radost. Po přestávce jsme dlouho sledovali marnou snahu hostů o zvrat, dočkali se až v 78. minutě, kdy zprava odcentroval Hirsch a gólman Jesús Coca si srazil míč do vlastní branky. Vyrovnaný stav však vydržel pouze do 84. minuty, to si vlastence dal i na druhé straně Marco Gasperoni a definitivně tak rozhodl, že do druhého předkola postoupil tým La Adelita IE Engordany z Andorry.
90+4'
90+3'
Velká šance alespoň na vyrovnání skóre. Di Mao využil toho, že domácímu brankáři nevyšlo vyboxování míče a mířil do jeho opuštěné branky. Na poslední chvíli ale zasáhl Spano a míč vykopl!
90+2'
Sledujeme nervózní závěr utkání, hra je rozkouskována častými přerušeními.
Rohový kop pro La Fioritu, hosté už cpou vše do útoku.
90'
Amati se dopustil ostrého útočného faulu, Engordany rozehrává z hloubi vlastní půle.
89'
Domácí tým už nic nevymýšlí, pokud se dostane k míči, následuje rázný odkop.
89'
A také domácí Aaron Sanchez.
89'
Další žlutá karta pro hosty, prohlédl si ji Luca Righini.
88'
Roh pro hosty, to vše, po menším závaru na malém vápně u Cocy.
87'
Střídání v týmu SP La Fiorita: ze hřiště odchází Adolfo Hirsch, přichází Alessandro Guidi.
86'
Střídání v týmu La Adelita UE Engordany: ze hřiště odchází Fabio Alves, přichází Sebastian Varela.
86'
La Fiorita se však rozhodně nevzdává, opět tlačí centry před Cocu.
85'
Rázem tak Engordany může zase hrát s větším klidem a držet míč.
84'
Engordany právě vstřelil branku!
No to se nám dějí věci... Domácí podnikli výpad do rozhozené obrany soupeře, zprava nacentroval Lafont a hostující MARCO GASPERONI si zblízka srazil míč do vlastní branky – 2:1.
83'
Přetažený centr hostů skončil až za brankovou čárou a dá se čekat, že soupeř nebude s rozehrou nikam pospíchat.
82'
Faul na Castra, La Fiorita si teď dá přímý kop z levé strany.
81'
Coca opět v akci, tentokrát vše vyřešil včasným vyběhnutím ze své branky na hranici pokutového území.
80'
Endorgany se snažilo o rychlou odpověď po standardní situaci z levé strany, míč skončil asi metr vedle Vivanovy branky.
78'
La Fiorita právě vstřelila branku!
No vida, je srovnáno a možná tu bude ještě drama. Po akci pravou stranou nacentroval Adolfo Hirsch a jeho pas si gólman JESÚS COCA srazil ve výskoku ke své tyči – 1:1.
78'
Ostrý centr zamířil na vápno, kde se odehrál těsný souboj. Okamžitě se pískal útočný faul.
77'
Rozhodčí teď musel trochu uklidnit domácího Alvese, který byl rozezlen po ostrém faulu. Každopádně se bude kopat standardka proti Vivanově brance.
76'
Střídání v týmu La Adelita UE Engordany: ze hřiště odchází Nikola Zugić, přichází Marc Ferre.
75'
Na trávníku probíhá ošetřování domácího Zugiće, vypadá to, že pro střelce jediné branky dnes zápas skončil.
74'
Střídání v týmu SP La Fiorita: ze hřiště odchází Andrea Bracaletti, přichází Fabrizio Castellazzi.
73'
Mezzadri svůj centr na Rinaldi přehnal a zahnal jej prakticky až mimo hrací plochu.
72'
Žlutou kartou byl potrestán hostující Marco Gasperoni.
71'
Neuspěl ani Di Maio. Ten si za hranicí pokutového území naběhl na míč, pálil však vysoko nad.
70'
Mírně přetažený centr skončil u Hirsche, jenže ani on pak nebyl přesný.
69'
La Fiorita pokračuje v tlaku, je tu rohový kop.
67'
Obrovská šance hostů na vyrovnání. Po krátké akci u vápna se sražený míč dostal za obranu a Rinaldi měl volný dost prostoru a času na zakončení. Nepochopitelně ale zamířil několik metrů mimo!
66'
Vivan si připsal snadný zákrok proti slabé hlavičce z pokutového území. A ihned rozehrál.
66'
Žlutou kartou byl potrestán domácí Mario Spano.
64'
Jesús Coca rozehrává od vlastního vápna a skutečně s odkopem nikam nepospíchá.
63'
Střídání v týmu SP La Fiorita: ze hřiště odchází Simone Loiodice, přichází Armando Amati.
61'
Alves přesunul vysokým pasem hru na levé křídlo, Gómez si však s přesilou hostujících hráčů nedokázal poradit.
60'
Rinaldi se k nakopávanému míči nedostal, dlouhý pas skončil u připraveného Cocy.
59'
Z centrem si poradil právě brankář Coca a dokonce tím založil kontr. Domácí však skončil velký kus od vápna.
58'
Hra se nám přesunula na druhou stranu, k brance Jesúse Cocy, je tu roh pro La Fioritu.
56'
Narážečka domácích skončila útočným faulem čerstvého Lafonta, La Fiorita okamžitě pospíchá dopředu.
56'
Střídání v týmu La Adelita UE Engordany: ze hřiště odchází Miguel Laborda, přichází Morgan Lafont.
55'
Ofsajd hostů, v něm zachycený Bracaletti.
53'
Domácí opět na útočné polovině, Fabio Alves se snažil o dlouhé autové vhazování, to ovšem skončilo u obrany La Fiority.
51'
Domácí dostali ponechanou výhodu po zákroku na půlce a k velkému sprintu nasadil Laborda. Jeho pokus o přehození Vivana skončilo nad břevnem.
49'
La Fiorita předvedla rychlý přechod do útoku, i zde to ale skončilo neúspěchem, Castro přihrál pouze na nohy domácích fotbalistů.
49'
Zugićovi scházela podpora spoluhráčů, jeho akce pravým křídlem skončila nepřesnou patičkou.
48'
Domácí jdou velice pozvolna do útoku, od Cocy se míč posunul k Alvesovi.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:31.
Je za námi první poločas, který přinesl velice aktivní začátek ze strany hostujícího celku, nicméně bez přesného zakončení. A tak v 17. minutě udeřilo na druhé straně. Po Gómezově rozehrání rohového kopu si na centr naskočil Nikola Zugić a zblízka se mu podařilo překonat Vivana. Od té doby bylo Engordany aktivnější, vytvořilo si množství standardních situací, ale k další brance to už nevedlo. No a když se La Fioritě nevydařil závěrečný tlak, odešlo se do kabin za stavu 1:0, což domácí velmi přiblížilo k postupu do další fáze předkol.
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
La Fiorita se snaží před pauzou o srovnání skóre, před Cocu létá jeden centr za druhým. Stále však bez viditelného výsledku.
44'
Roh i na druhé straně, Righini však nenacentroval zrovna povedeně. Nízká přihrávka skončila u obrany celku z Andorry.
43'
Endongany rozehrálo další rohový kop, vysoký centr skončil u včas vyběhnutého Vivana.
41'
Zprava se do pokutového území hostů hrnul Laborda, prováhal však nejlepší okamžik na zakončení a byl při své střele zablokován.
40'
Ze všech standardek v těchto momentech byla nejvážnější, jenže i teď byl Coca bez práce. Vše za něj provedli obránci.
40'
Do třetice přímý kop pro La Fioritu. U míče je nachystán Righini a bude centrovat na levou stranu.
39'
No a hned další, oba centry však skončily ještě před gólmanem Cocou.
38'
Přímý kop pro La Fioritu z levého křídla. Předtím byl žlutou kartou potrestán domácí Miguel Laborda.
35'
Nakonec se míč odrazil ke Gómezovi, jeho rána však byla sražena a dokonce se rýsoval brejk La Fiority. U míče však byl jako první brankář Coca a navíc se mával ofsajd.
35'
Další rohový kop pro domácí tým, u míče je Spano, s rozehrou ale nikam nepospíchá.
32'
A hned je tu další žlutá karta, tentokrát za tvrdý faul na půlce. Dostal ji hostující Andrea Bracaletti.
31'
Žlutou kartu si prohlédl hostující Adolfo Hirsch.
30'
Vivan vytáhl povedený zákrok na brankové čáře, když bleskově zareagoval na hlavičku zblízka. Tohle opravdu bylo blízko od druhého gólu.
30'
Rohový kop pro domácí tým.
29'
Castro chtěl bleskově vhodit míč do hry, byl však hlavním zastaven a vrácen o kousek směrem k vlastní brance.
28'
Gómezova nízká přihrávka skončila v ofsajdu, je tak po možné šanci Endongany.
27'
Brito se Spanem obehráli Castra a hosté museli poté sáhnout po nedovoleném zákroku. Následovat bude přímý kop z levé strany.
23'
Teď už ano, ale na opačné straně. Laborda zajel ve skluzu do gólmana Cocy a trefil jej kopačkou.
23'
Hned dva hráči La Fiority se ocitli na trávníku u pokutového území, faul a přímý kop se však nepískal.
22'
Vivan rozehrává od vlastní branky, nemá ale zatím komu, jeho spoluhráči jsou obsazeni.
21'
Přihrávka na na Snacheze byla příliš prudká, míč skončil mimo hrací plochu.
21'
Ve středu hřiště byl faulován domácí Gómez, Endorgany rozehrává pomalu a do šířky.
17'
No vida a domácí tým jde do vedení. Na Gómezův centr od rohového praporku si v pokutovém území naskočil NIKOLA ZUGIĆ zblízka se mu podařilo srazit míč za Vivana. Jedno je jasné, prodloužení dnes neuvidíme!
16'
Domácí u míče, vybojovali si rohový kop. Po jeho rozehrání se obrana La Fiority ubránila, nicméně za cenu dalšího rohu.
14'
La Fiorita rozehrává další postupnou akci, od vlastní branky rozehrává právě gólman Vivan.
13'
Projevili se už ale i domácí, Sánchez ale Vivanovu branku minul.
12'
Hostující Gasperoni se už dostával za obranu Endorgany, jeho rozlet však zastavil praporek pomezního – ofsajd.
10'
Je to stále stejný obrázek hry, v něm se hostující tým snaží o proniknutí ke Cocově brance.
8'
A další nedovolený zákrok. La Fiorita rozehrává po zákroku Fabia Serry.
8'
Dva fauly domácích v krátkém časovém úseku, provinili se Gómez a Bouharma.
5'
Hosté jsou v úvodních minutách aktivnější, zatím se však zmohli na pouze několik autových vhazování.
2'
Hned v úvodu se začalo pěkně zostra, na každé straně byl k vidění jeden faul.
1'

La Adelita UE Engordany: Coca – Alves, Ruiz, Brito, Aguero – Spano, Zugić – Laborda, Bouharma, Gómez (C) – Sanchez.
Náhradníci: Rubio – Lafont, Ferre, Guida, Mengual, Varela.

SP La Fiorita: Vivan – Gasperoni, Olivi, Di Maio, Mezzadri – Castro, Loiodice, Righini – Hirsch, Rinaldi (C), Bracaletti.
Náhradníci: Stimac – Valentini, Castellazzi, Amati, Guidi, Bonavitacola, Tommasi.

Rozhodčí: Alexandr Tean – Anatolie Bodean, Victor Mardari (všichni MDA).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 8:5.

Società Polisportiva La Fiorita

Trojnásobný šampion San Marina v sezoně 2018/19 těsně nedosáhl na vrchol, nad jeho síly ve finále play-off bylo Tre Penne. La Fiorita by moc ráda zúročila zkušenosti z předchozích let, kdy v pohárové Evropě nastupovala celkem pravidelně (od roku 2012 má 6 účastí). Žádnou díru do světa ale neudělala, když se pokaždé nechala vyřadit hned prvním soupeřem. A vzhledem ke špatně rozehranému dvojzápasu s Engordany to vypadá, že se historie bude opakovat.

La Adelita Unió Esportiva Engordany

Mladý andorrský klub, jenž v příštím roce oslaví 40 let od svého vzniku, postoupil do předkola EL po triumfu v národním poháru. Ve finále zdolal obhájce loňského prvenství FC Santa Coloma poměrem 2:0. Engordany se v pohárově Evropě objevuje teprve podruhé. Historickou premiéru si odbylo v minulé sezoně, kdy prošlo přes úvodní dvojzápas. Ten shodou okolností odehrálo stejně jako nyní proti sanmarinskému soupeři, a sice Folgore (2:1 doma a 1:1 venku). Nemilosrdného přemožitele poznalo až v Almaty, když po domácí prohře 0:3 a ostudném debaklu 1:7 v Kazachstánu vypadlo z kola ven. Po roce má Engordany nakročeno k vyrovnání svého maxima.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrteční podvečer a zároveň vás vítám u sledování textové on-line reportáže z odvety předkola Evropské ligy mezi celky UE Engordany a La Fiorita. Lepší pozici pro postup do další fáze má domácí tým, jelikož se v úvodním duelu radoval z výhry 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.