Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Honvéd : FK Rabotnički - 17. července 2018   18:00

Honvéd
Honvéd
6' Holender  • 16' Holender  • 63' Danilo  • 84' Danilo
4:0
(2:0)
FK Rabotnički
Honvéd
Gróf – Heffler, Batik, Škvorc, Uzoma (68. Kukoć) – Gazdag, Kamber (C), Vadócz, Nagy (86. Kovács) – Danilo, Holender (83. Lukács).
Horváth – Kovács, Májer, Lovrić, Kukoć, Szendrei, Lukács.
Avram (Călin ) – Orbulet, Urzică (všichni ROU)
Bozsik Stadion, Budapešť
Božinovski – Stević, Najdovski, Mitrev, Herera – Peev, Stjepanović (C), Bopesu – Šarkoski (70. Geoffrey), Stevanović, P. Petkovski (70. F. Petkovski).
Jankov – Sadiki, Geoffrey, Córdoba, Ackovski, Fazliju, F. Petkovski.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:11.
Je dobojováno! Maďarský Honvéd dokázal otočit manko z prvního zápasu a po vynikajícím výkonu porazil makedonské Rabotnički 4:0. Největší rozdíl ve hře byl znát během prvních dvaceti minut, ve kterých se stihl dvakrát prosadit Holender. Po změně stran fauloval ve vápně Herera, který inkasoval rovnou červenou kartu. Nařízenou penaltu navíc proměnil Dinalo a ten pár minut před koncem i uzavřel skóre tohoto dvojzápasu do konečné podoby 5:2.
90+3'
90+2'
Domácí snažení zastavil odmávaný ofsajd, ve kterém byl Lukács.
90'
Nastavují se 3 minuty.
88'
Uteklo jen pár vteřin a domácí se znovu dostali do zakončení. Svůj hattrick mohl zkompletovat Danilo, jenže tentokrát minul.
87'
Rohový ko Honvédu rozehrál Kukoć velmi dobře, ovšem zakončení Batika postrádalo potřebnou přesnost.
86'
Střídání v týmu FC Honvéd Budapešť: ze hřiště odchází Nagy, přichází Kovács.
84'
Honvéd právě vstřelil branku!
A teď už je to dokonce o čtyři góly! Obrana Rabotnički trestuhodně propadla a neuhlídala DANILA, který to vzal na sebe a individuální akci zakončil tvrdou střelou zprava pod horní tyč.
83'
Střídání v týmu FC Honvéd Budapešť: ze hřiště odchází Holender, přichází Lukács.
82'
Honvéd si hlídá svůj náskok a vystačuje si s hrou nedaleko od půlící čáry. O postupujícím do druhého předkola už je asi rozhodnuto.
80'
Po delší době se do ofenzivy dostali i domácí, za které to zkoušel Gazdag, ale minul ze svého pohledu levou tyč.
79'
Úroveň hry po posledním gólu rapidně poklesla. Nyní se pískal další faul, kterým se proti Geoffreymu provinil Kamber.
78'
Žlutou kartu dostává také autor dnešních dvou branek Holender.
77'
Žlutou kartu dostává Najdovski (FK Rabotnički Skopje).
74'
Hosté po vyloučení přidali na aktivitě, nicméně čtvrthodinu před koncem už jsou v hodně kritické situaci.
72'
Dvojice útočníků Rabotnički teď nadělala ve vápně soupeře spoustu problémů. Obrana Honvédu si však poradila.
70'
Střídání v týmu FK Rabotnički Skopje: ze hřiště odchází Petar Petkovski, přichází Filip Petkovski.
70'
Střídání v týmu FK Rabotnički Skopje: ze hřiště odchází Nikolče Šarkoski, přichází Charles Geoffrey.
69'
Dnes naprosto neviditelný Šarkoski sice běžel za spoluhráčovou kolmicí, ale ta nakonec skončila v moci Honvédu.
68'
Střídání v týmu FC Honvéd Budapešť: ze hřiště odchází Eke Uzoma, přichází Tonci Kukoć.
67'
Necelých pětadvacet minut před koncem zápasu se chystá první střídání, do hry půjde Tonci Kukoć.
65'
Nynější situace už je pro Rabotnički kritická. Tým ze Skopje hraje v deseti a k postupu potřebuje vstřelit dva góly.
63'
V Budapešti se dnes prodlužovat nebude! Míč si na penaltový puntík postavil DANILO a bezpečně ho poslal do odkryté poloviny branky.
62'
Po několikáté hrozivé rozehrávce Skopje se do vápna jednoduše dostal Danilo, kterého fauloval Herera a vyfasoval rovnou červenou kartu!
61'
Centr aktivního Holendera zmizel v autu. V přerušené hře si hostující kapitán Ostoja Stjepanović prohlédl dodatečně udělenou žlutou kartu.
60'
Až o chvíli později vhodil Heffler balón do velkého vápna, kde ze všech sil bojoval Danilo, ale místečko ke střele si neudělal.
59'
Tibor Heffler nevhodil dlouhý aut, ale vybral si nedaleko stojícího Holendera, který byl Hererou čistě odzbrojen.
57'
Oliver Peev dostal míč do volnější druhé vlny, a tak se levačkou pokusil vystřelit z dálky. Dávid Gróf však zasahovat nemusel.
56'
Znovu byl Holender jenom na křídle a tam nechal míč Gazdagovi, jehož centr nenadělal brankář Boživonského žádné problémy.
55'
Na druhé straně operoval u pravé autové čáry Holender, který se poměrně snadno dostal přes Najdovského, nicméně Gazdag na jeho centr u vzdálenější tyče nedosáhl.
54'
Tým ze Skopje to znovu zkusil po levém křídle, jenomže kolumbijský zadák Sebastián Herera opět centroval jen do Grófa.
53'
V počátku druhého poločasu se objevuje poměrně značný počet faulů. Ten další spáchal na úkor Herery domácí útočník Holender.
52'
Stjepanovićův nadýchaný nákop proletěl nad hlavami všech bojujících mužů ve vápně a skončil až v náruči Dávida Grófa.
51'
Petkovski se marně snažil projít přes Batika, který jej zastavil jasným faulem, za který dostal dokonce napomenutí žlutou kartou.
50'
Stevanović fauloval ve středovém kruhu Vadócze. Balón pro Honvéd.
48'
Tím mužem byl Bence Batik, který se při svém defenzivním zákroku lehce zranil a asi bude potřebovat ošetření.
47'
Z kombinace tří hráčů na levé straně vzešel centr úplně volného Herery, ovšem stopeři Honvédu jeho pas odvrátili mimo vápno.
46'
Ani ne po dvaceti vteřinách hry ve druhé půli fauloval Danilo Hereru. Obrana Rabotnički ale tragicky rozehrála odevzdala míč právě Danilovi, jehož okamžitý pokus byl zablokován.
46'
Je za námi první poločas, který se odehrál v duchu jednoznačné převahy Honvédu. Maďarský tým v první půlhodině skoro nepouštěl soupeře k míči a naopak sám dvakrát skóroval, když se v obou případech prosadil Filip Holender. Maďarský klub tak vede 2:0 a celkové 3:2.
45+3'
45+2'
Škvorcův pomalý nákop letěl na obsazeného Holendera. K míči se dostali hosté, ale znovu o něj přišli ještě před půlkou.
45+1'
45'
Ostoja Stjepanović se opřel do přímého kopu z poměrně velké dálky, nicméně Gróf v pohodě stihl zasáhnout v blízkosti své levé tyče.
44'
Stevanović nebyl ideálně zpevněný a po kontaktu s Kamberem se poroučel na trávník. Je z toho standardka ve prospěch makedonského klubu.
43'
Nebezpečně vypadající kolmici směřující před domácí branku na poslední chvíli zastavil jeden z obránců Honvédu.
42'
Přihrávka na Nagyho nebyla dostatečně rychlá a Stevanović ji dokázal vystihnout. Kvůli okamžitému faulu se však nikam nedostal.
41'
Mitrev se snažil trefit míč kopem přes Danila, kterého nepříjemně trefil do žeber a může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu.
40'
Skopje se dostalo k rychlému přechodu do útoku, Petkovski ale neobešel urostlého Uzomu a dokonce jej fauloval.
39'
Tibor Heffler se konečně přesunul z pozice pravého beka k levému praporku a odcentroval, ovšem žádná nebezpečná situace z toho nebyla.
38'
Danilo se rozbíhal podél koncové čáry, jenže přes Steviće neprošel. Následuje rohový kop Honvédu.
37'
V sedmatřicáté minutě vyprodukovali hosté vůbec první centr, ale Bopesu nic nebezpečného nevymyslel. O centr se pokoušel i Herera, ovšem míč vůbec nedostal do vápna.
36'
Domácí se v ponechané výhodě vůbec nepochopili, u pravé autové čáry sami poslali míč do zámezí.
35'
Teď už se hosté na pár chvilek objevili napravo od pokutového území, ale tam je zastavil ofsajd Dušana Steviće.
34'
Téměř pětiminutová pauza zatím výrazněji neovlivnila obrázek hry. Rabotnički se stále nemůže vůbec dostat do blízkosti soupeřovy šestnáctky.
32'
Po netradiční odmlce se už znovu hraje. Bojuje se zejména uprostřed hřiště.
30'
Marius Avram byl odnesen na nosítkách. Na trávníku jej nahradil čtvrtý sudí Iulian Călin.
28'
No a s největší pravděpodobností budeme sledovat střídání rozhodčích! Problémy pana Avrama jsou očividně vážného rázu.
27'
Menší nepříjemnost teď postihla hlavního rozhodčího, který špatně došlápl při chůzi vzad a poranil si pravý kotník.
25'
Hosté chvíli drželi míč, ale daleko se s ním nedostali. Po faulu Šarkoského na Uzomu už znovu hraje Honvéd.
23'
Následoval Hefflerův centr do vápna, kde byl Batik stažen k zemi, ale rumunský sudí ani tentokrát důvod k odpískání penalty nenašel.
22'
Mitrev zatím hraje hodně špatný zápas, po kritické chybě u prvního gólu mu teď znovu uskočil míč v nebezpečné situaci a tu musel řešit faulem na Vadócze, za což dostal žlutou kartu.
21'
Snad první náznak útočné akce Rabotnički ztroskotal na přetažené přihrávce do běhu Bopesca, jemuž balón utekl až za koncovou čáru.
20'
Skopje těžilo z aktivního napadání a získalo míč nedaleko od půlící čáry. Tam Uzoma fauloval Steviće a vyfasoval žlutou kartu.
19'
Stevanović se v urputném souboji střetl hned s několika soupeři a podle hlavního nakonec ve středu hřiště fauloval Vadócze.
18'
Hosté sice inkasovali dva brzké góly, ale rozhodně se nedá říct, že by přišli o naději na postup. Aktuálně jim stačí dát jeden gól, aby dostali celý dvojzápas do prodloužení.
16'
Budapešťský klub potvrzuje počáteční dominanci už druhým gólem! Dániel Gazdag perfektně sladil svou kolmou přihrávku s náběhem FILIPA HOLENDERA, jenž se vyvaroval ofsajdovému postavení a prvním dotykem zleva přehodil vybíhajícího Božinovského.
16'
Znovu v akci Danilo, který se tentokrát prodral až do vápna a zastavit jej dokázal až dost riskantí zákrok Herery. Penaltu však rumunští rozhodčí nenařídili.
15'
Danilo převzal přihrávku z pravé autové čáry a po otočce ihned pálil z nějakých sedmadvaceti metrů, nicméně trefil jen prvního clonícího protihráče.
14'
Honvéd na hrací ploše dominuje, tým ze Skopje se za prvních čtrnáct minut snad ani jednou nedostal s míčem na útočnou polovinu.
12'
Dániel Gazdag centroval z levého křídla, ale jeho spoluhráči ve velkém vápně na vysoký míč o kousíček nedosáhli.
10'
Standardní situaci z osy hřiště rozehrál Tibor Heffler, ovšem sklepnutý centr k pravé tyči hostující obranu nijak nezaskočil.
9'
Maďarský tým je při chuti a může pokračovat v tlaku, neboť autora předchozí branky Holendera nedovoleně fauloval Herera.
8'
Danilo sice prodloužil jednu z přihrávek za sebe do velkého vápna, ale tam už číhal pouze brankář Daniel Božinovski.
6'
Domácí se po aktivním vstupu do zápasu dostávají do vedení a srovnávají celkové skóre na 2:2! Dean Mitrev udělal hrozivou chybu v roli posledního hráče, jen díky němu se do samostatného úniku dostal FILIP HOLENDER a před hostujícím gólmanem chladnokrevně uklidil míč do sítě.
5'
A další ofsajd, ve kterém se tentokrát ocitl domácí útočník Danilo.
4'
Petrovski si nepohlídal své postavení a v momentě, kdy se k němu dostal prodloužený výkop, mu byl odpískán ofsajd.
3'
Heffler sice vhazoval z prostoru vedla pokutového území, ale hostující obrana měla situaci plně pod kontrolou. Je z toho jen výkop Božinovského.
2'
Hned na začátku udělal Najdovski poměrně vážnou chybu ve vlastním vápně, kde nechal projít míč k Holenderovi, jenže ten z dobré pozice zamířil jen nad horní tyč.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v červenobílých, zatímco hosté v kompletně modrých dresech.
1'

FC Honvéd Budapešť: Gróf – Heffler, Batik, Škvorc, Uzoma – Gazdag, Kamber (C), Vadócz, Nagy – Danilo, Holender.
Náhradníci: Horváth – Kovács, Májer, Lovrić, Kukoć, Szendrei, Lukács.

FK Rabotnički Skopje: Božinovski – Stević, Najdovski, Mitrev, Herera – Peev, Stjepanović (C), Bopesu – Šarkoski, Stevanović, Petkovski.
Náhradníci: Jankov – Sadiki, Geoffrey, Córdoba, Ackovski, Fazliju, Petkovski.

Rozhodčí: Avram – Orbulet, Urzică (všichni ROU).
1. zápas

11.07.2018
FK Rabotnički – Honvéd 2:1
Branky:
34. P. Petkovski, 59. Šarkovski – 45+1. Nagy

Karty: 90+5. Herera (RAB), 90+6. Stjepanovič (RAB) – 88. Batik (HNB)
FK Rabotnički Skopje

Klub z hlavního města Makedonie dlouhodobě patří ve své zemi mezi nejlepší, o čemž jasně svědčí fakt, že ose d roku 2003 jenom jednou nevešel mezi nejlepší čtyřku. V minulé sezóně skončili svěřenci Gjore Jovanovského na třetím místě, když na druhý Vardar ztratili čtyři body a oproti mistrovské Škendiji ztratili propastných devětatřicet bodů. Tým ze Skopje by velmi rád alespoň částečně napodobil své účinkování ze sezóny 2015/16, kdy se v kvalifikaci Evropské ligy prokousal přes tři soupeře až do posledního čtvrtého předkola. V minulém roce tak úspěšný nebyl a po jasném vítězství nad Tre Penne ze San Marina nestačil celkovým skóre 1:4 na Dinamo Minsk.
FC Honvéd Budapešť

Tradiční maďarský klub byl založen již v roce 1909 a od té doby stihl v tamní nejvyšší soutěži posbírat celkem čtrnáct titulů. V ročníku 2016/17 jej Honvéd získal v aktuálním miléniu vůbec poprvé, nicméně obhájit první místo se mu nepovedlo. V minulé sezóně obsadil ve dvanáctičlenné konkurenci čtvrté místo s velkou jednadvacetibodovou ztrátou na mistrovský Videoton. Budapešťský klub je v posledních letech poměrně stabilním účastníkem předkol, jenže od roku 2007 nepostoupil ani v jednom. Vloni vypadl ve druhém kole Ligy mistrů s izraelskou Be´er Ševou, když celkově prohrál výsledkem 3:5.