Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Luzern : Olympiacos - 16. srpna 2018   19:30

Luzern
Luzern
82' Demhasaj
1:3
(0:1)
Olympiacos
Olympiacos
23' Christodoulopoulos   • 59' Christodoulopoulos   • 68' Guerrero
Luzern
Salvi – Grether, Alves, Schulz, Sidler – Voca, Gvilia, Schneuwly (C) – Ugrinič, Eleke, Schurpf
Demhasaj, Feka, Rodriguez, Schmid, Vargas, Wolf, Zibung
Levnikov – Vorontsov, Petrosyan
Luzern Arena
Olympiacos
Androutsos, Ansarifard, Fetfatzidis, Choutetsiotis, Meriah, Torosidis, Vrousai

To je z dnešního přenosu vše, děkuji vám za jeho sledování a gratuluji řeckému týmu k postupu. Užijte si hezký zbytek dnešního večera a budu se těšit u dalších přenosů.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 9:8. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:9.
Olympiacos i v dnešním utkání ukázal, že je lepším týmem a po dobrých výkonech v obou zápasech postupuje do další fáze kvalifikace o Evropskou ligu s celkovým skóre 7:1.

Dvě branky v dnešním utkání vstřelil Christodoulopoulos a jednu branku přidal Guerrero. Za Luzern se dokázal prosadit ke konci zápasu Demhasaj. V tu chvíli byl na hřišti přibližně minutu.
90+3'
90+1'
Nastaveny budou tři minuty.
90'
K zakončení se dostal domácí Wolf, ale svým pokusem přestřeluje branku. Zlým pohledem ho navíc obdaroval Eleke, který se cítil v pozici, ve které by měl od Wolfa obdržet přihrávku.
88'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu a vidíme z obou stran poměrně bezstarostný fotbal.
87'
Vargas se dostal k dobrému zakončení uvnitř vápna. Míč, který na něj směřoval byl ale velmi prudký a hráč Luzernu jej nezasáhl dobře.
85'
Po obdržené brance jsou aktivnější opět hosté, jejich snahy ale zastavuje obrana domácích. Podobně dopadají také snahy o útok na opačné straně hřiště.
82'
Luzern právě vstřelil branku!

Tak se domácí přece jen dočkali! Střelu Schurpfa brankář hostů sice ještě vyrazil, ale odražený míč si ve vápně našel právě příchozí SHKELQIM DEMHASAJ a nekompromisní levačkou k tyči střílí první branku svého týmu v tomto dvojzápase. V době vstřelení branky byl na hřišti minutu, maximálně dvě. Tohle střídání se Luzernu povedlo!
81'
Střídání v týmu FC Luzern: ze hřiště odchází Gvilia, přichází Demhasaj.
79'
Tak přece jen se ještě domácí snaží. Přestože by si alespoň čestný úspěch v podobě vstřeleného gólu určitě zasloužili, nedaří se jim dostat ani do vápna, natož tak k ohrožení branky.
77'
Rozhodujícím prvkem hry je nyní kondice a také motivace. Zatímco hosté po hřišti doslova létají a je jich plné hřiště, domácím tak nohy zdaleka nejdou.
75'
Christodoulopoulos, zatím dvougóĺový střelec, se nyní pokoušel z přímého kopu zkompletovat hattrick, ale jeho pokus branku domácích netrefil.
73'
Domácí, kteří se po prvním poločase dokázali svému soupeři vyrovnat, si tři obdržené branky snad ani nezaslouží. Nicméně Olympiacos potvrdil kvalitu v útočné fázi a Luzernu tak není nic platné, že se v poslední fázi hry drží na míči a je pro řecký tým minimálně vyrovnaným soupeřem. Fotbal se ovšem hraje na góly a to nyní v součtu obou zápasu hovoří jasně pro hosty – 7:0.
72'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Camara, přichází Torosidis.
71'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Guerrero, přichází Ansarifard.
68'
Olympiacos právě vstřelil branku!

Hosté nyní ve třech rozebrali obranu domácích v přesile dvou hráčů. Nádhernou kombinaci Podence s nově příchozím Fetfatzidisem obrana nedokázala zachytit a Podence se dostal ke střele na zadní tyč. S tou si ještě domácí brankář poradil, ale vyrazil míč pouze k nohám MIGUELA GUERRERA, který v klidu doklepl míč do sítě.
67'
Střídání v týmu FC Luzern: ze hřiště odchází Schneuwly, přichází Vargas.
67'
Střídání v týmu FC Luzern: ze hřiště odchází Ugrinič, přichází Wolf.
66'
Nebezpečný centr vyboxoval Gianniotis jen do hlavy jednoho z bránících hráčů a div že se míč neodrazil zpět do branky hostů. Nakonec však končí mimo branku.
65'
Domácí dostávají šanci z přímého kopu z levé strany ve vzdálenosti zhruba 25 metrů od branky.
63'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Fortounis, přichází Fetfatzidis.
59'

Po skvěle rozehraném rohovém kopu zakončoval první ze stoperů hostů Vukovič, jehož hlavička se odrazila od břevna do souboje, který vyhrál druhý ze stoperské dvojice Roderick takovým způsobem, že se míč dostal ke zcela volnému LAZAROSI CHRISTODOULOPOULOSOVI, který neměl sebemenší problém uklidit míč do sítě domácí branky.
58'
Sidler dobře odhlavičkoval centrovaný míč z nebezpečného prostoru před dvojicí nabíhajících hráčů.
57'
Ugrinič se dostal ke střele z první z nadějných dvaceti metrů. Tento pokus mladému švýcarskému hráči vůbec nesedl a končí vysoko nad.
56'
Alves tvrdě dohrál Guerrera a po zásluze vidí žlutou kartu. Útočník hostů je však v pořádku a pokračuje ve hře.
54'
Podence se řítil s Guerrerem dva na dva. Poté, co si mezi sebou vyměnili míč se o střelu pokoušel prvně jmenovaný, ale trefil jen před sebou dobře stojícího obránce.
52'
Gvilia dobře postupoval k brance hostů, přenechal míč pro Schneuwly, jehož nepovedený centr končí v rukavicích brankáře Gianniotise.
51'
Eleke hraje skvělý zápas a opět dobře zakládal akci domácích. Jeho spoluhráči ale dnes podobnou kvalitu nepředvádějí a míč se opět lacině stehuje na kopačky hostů.
49'
Na hřišti se přitvrzuje a rozhodčí Levnikov musí krotit emoce.
48'
Domácí v náznaku šance neuspěli. Tvrdý zákrok loktem poté na půlce předvedl domácí Sidler, ale karetnímu trestu prozatím unikl.
47'
Eleke skvěle vymotal v rohu hřiště dva bránící hřiště, ale Schurpf na jeho umění nenavázal, stál dlouho nad míčem a brzy o něj přišel.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:32.
V dnešním zápase je jasně patrné, proč se v prvním zápase zrodil výsledek 4:0 ve prospěch Olympiacosu. Hosté z Řecka potvrzují svoji kvalitu a jsou lepší i v dnešním zápase. Nutno říct, že to již není tak výrazné jako v prvním zápase a poločasový výsledek 0:1 defakto přesně odpovídá dění na hřišti. Jediným úspěšným střelcem je zatím Lazaros Christodoulopoulos.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě se nic podstatného neodehrálo, protože míč byl držen okolo poloviny hřiště.
45'
Olympiavos se třemi přihrávkami dostal až k vápnu domácích, kde si ovšem míč nepřevzal dobře Fortounis a domácí se v klidu ubránili.
43'
Tsimikas dostihl míč ještě na hrací ploše a vracel ho zpět k penaltovému puntíku, kde jej z voleje netrefil vůbec dobře jeden z útočících hráčů a nastřelil pouze svého spoluhráče do zad.
42'
Ugrinič se tvrdě srazil ve středu hřiště s Camarou a přestože odchází ze souboje s bolestivější grimasou, je pískán faul proti Luzernu.
40'
Sidlerovi se otevřela levá strana hřiště, čehož obránce Luzernu využil pouze k postupu vpřed, jeho následná přihrávka nebyla vůbec přesná.
38'
Postupnou kombinací se hosté dopracovali až na pravé křídlo, kde byli faulovaní. Exekuce přímého kopu se však střelci zatím jediné branky vůbec nepovedla a přetažený míč si v klidu doskákal za brankovou čáru.
37'
Řekové nadále nikam nespěchají a kontrolují vývoj prvního poločasu.
35'
Olympiacos zkušeně zkouší uklidnit tempo hry a kombinuje se svým brankářem.
34'
Gvilia zvolil střelu na zadní tyč, kde stál připravený brankář hostů a chytil míč nadvakrát do koše.
33'
Kapitán hostů vidí žlutou kartu za faul před vlastním pokutovým územím. Z něj se navíc rýsuje příležitost pro domácí.
31'
Centr z rohu si pohodlně sbírá do svých rukavic Salvi.
30'
Hosté jsou v této části hry jasně lepším a aktivnějším týmem a velmi dobře drží míč na svých kopačkách. Po centru do vápna vybojovali roh.
28'
V obrovské šanci nyní selhal hostující Guerrero! Skoro od půlky hřiště utíkal sám na domácího brankáře, kterého ovšem nedokázal prostřelit. Míč by možná do branky po zásahu brankáře nakonec doskákal, ale před brankovou čarou jej odvrátil dobře se vracející obránce.
27'
Schneuwly unikl po pravé straně hřiště, jeho snaha najít spoluhráče před brankou ale nevyšla.
25'
Branka přinesla na kopačky hostů jistotu a sebevědomí, čehož využívají k další kombinaci. Ta končí u střelce předchozí branky, který posílá míč za brankovou čáru.
23'

Elabdellaoui a Podence předvedli na pravé straně velmi dobrou kombinaci, po které centroval od rohového praporku prvně jmenovaný. Centrovaný míč si ve vápně našel LAZAROS CHRISTODOULOPOULOS a hlavou posílá Olympiacos do vedení!
22'
Podobnou příležitost dostali také domácí. V jejich případě to na sebe vzal Eleke, ale jeho pokus o střelu byl zablokován obráncem hostů.
21'
Čtyři na čtyři teď postupovali hosté do brejku, ale svým počínáním se donutili vrátit se a rozehrávat znovu až od obránců.
20'
Alves si dobře pohlídal míč mířící za něj a nepouští útočníka Olympiacosu k míči.
18'
Střílený centr z rohu doputoval po teči obránce až k Ugriničovi, který tvrdou střelou rozvlnil síť. Bohužel pro domácím ale pouze z boční strany branky.
17'
Grether nejdříve hledal obloučkem ve vápně spoluhráče. Míč se k němu dostal zpět a po jeho nepřesném zpracování končí v autu.
16'
Po odvráceném míči z rohu se ke střele zdálky dostal Fortounis, kterým svým pokusem branku domácích přestřelil.
15'
Camara dostal přihrávku na střed hřiště, kde se zbavil bránícího hráče a vyslal tvrdou střelu na branku. Skvělým zákrokem se proti ní blýskl Salvi a vyrazil nebezpečnou střelu na roh.
14'
Elabdellaoui utekl domácím po pravé straně a dostal se až do vápna, kde ho dobrým skluzem zastavil Schulz.
12'
Ani snahy Olympiacosu zatím ale úspěch nepřináší, momentálně hráči řeckého týmu ztroskotali na nepřesném centru.
10'
Taktika Luzernu je zatím evidentní. Postupnou kombinací se snaží míč dostat do křídel a odtud centrovat do vápna soupeře. Nyní se podařilo uskutečnit vše kromě centru, který končí na tribuně za brankou.
8'
Obránce Luzernu teď hrubě podcenil dlouhý míč od hostujícího brankáře, který ze souboje vybojoval Guerrero pro střílejícího Fortounise. Jeho poněkud nepřesvědčivá střela z voleje orazítkovala pravou tyč Salviho branky!
7'
Dva povedené centry do vápna posílal Gvilia. První pokus odvrátil první obránce hlavou, druhý doputoval na zadní tyči až na hlavu domácího kapitána Schurpfa, který hlavičkoval nad.
5'
S dobrým centrem do vápna z pravé strany si na poslední chvíli poradila obrana Olympiacosu a odkopává míč do zámezí.
4'
Ve vápně nyní jednoznačně zahrál rukou hostující Roderick, penalta pro domácí se ale i přes jejich naléhání na rozhodčího nepíská.
3'
Pokus o vysunutí Podence do brankové příležitosti není úspěšný, přihrávka byla příliš dlouhá.
2'
Rozehrávky se ujal domácí tým, který se ihned posouvá na útočnou polovinu. V poloprázdných ochozech to podle počtu příchozích vypadá, jako by Luzernu fanoušci už příliš nevěřili. To však neplatí pro kotel, který za pomoci světlic vytváří pěknou podívanou za brankou domácích.
1'
I přes jednoznačný výsledek prvního zápasu přistupují oba celky k odvetě zodpovědně a nasazují až na pár výjimek podobné sestavy jako v první duelu.

FC Luzern: Salvi – Grether, Alves, Schulz, Sidler – Voca, Gvilia, Schneuwly – Ugrinič, Eleke, Schurpf (C)
Náhradníci: Demhasaj, Feka, Rodriguez, Schmid, Vargas, Wolf, Zibung

Olympiacos FC: Gianniotis – Elabdellaoui, Vukovič, Roderick, Tsimikas – Camara, Bouchalakis – Podence, Fortounis (C), Christodoulopoulos – Guerrero
Náhradníci: Androutsos, Ansarifard, Fetfatzidis, Choutetsiotis, Meriah, Torosidis, Vrousai

Rozhodčí: Levnikov – Vorontsov, Petrosyan.
FC Olympiacos

Řecká domácí soutěž začíná až během posledního víkendu v srpnu. Hráči Olympiacosu díky tomu měli větší šanci soustředit se pouze na Evropskou ligu. Této výhody se jim podařilo využít bezezbytku, když o svém jednoznačném vítězství rozhodli již třemi góly během prvního poločasu.

Do dnešního utkání tak řecký tým vstupuje s pohodlným náskokem 4:0 a pokud se nestane nic nepředvídatelného, může se Olympiacos těšit v dalším kole Evropské ligy na někoho z dvojice Basaksehir – Burnley, jejichž první vzájemný zápas skončil 0:0. Zejména Burnley s českým zástupcem Matějem Vydrou může být pro hosty velkou motivací.
FC Luzern

Švýcarský tým zatím neprožívá zrovna nejlepší vstup do sezóny. V domácí soutěži jim patří až předposlední pozice, když ze čtyř dosud odehraných zápasů dokázali získat pouhé tři body za vítězství s Luganem.

Také na evropské scéně se Luzernu příliš nevedlo a z prvního zápasu v Řecku si přivezlo děsivě vyhlížející výsledek 0:4. Pokud domácí ještě chtějí alespoň trochu přemýšlet o postupu, musí předvést diametrálně odlišný výkon oproti tomu, jakým způsobem se prezentovali na půdě Olympiacosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.