Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Osijek : Rangers - 26. července 2018   20:45

Osijek
Osijek
0:1
(0:1)
Rangers
Rangers
18' Morelos
Osijek
Malenica – Šorša (46. Bočkaj), Lončar, Škorić, Barišić (C) – Grgić, Mudražija, Pušić (80. Hajradinović), Mioč (62. Ljopa) – Henty, Marić
Santini – Tomelin, Radeljić, Ljopa, Bočkaj, Pilj, Hajradinović
Pawel Gil – Konrad Sapela, Marcin Borkowski (všichni Polsko)
Gradski vrt, Osijek
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Katić, Goldson, Flanagan – Jack, Coulibaly – Kent, Ejaria (78. McCrorie), Murphy (68. Windass) – Morelos (90+4. Middleton)
Alnwick – Windass, Halliday, McCrorie, Candeias, Docherty, Middleton

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:15.
Je dobojováno a z výhry se radují hráči Rangers. Ti si ve druhém poločase už pouze hlídali svůj jednobrankový náskok a soustředili se především na obranu. Domácí se sice snažili s tímto duelem něco udělat, ale skvělého McGregora prostřelit nedokázali.
90+6'
90+5'
Po zřejmě posledním rohu domácích hlavičkoval Bočkaj, ale ani on si nepřišel na dnes velmi dobře chytajícího McGregora.
90+4'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Morelos, přichází Middleton.
90+4'
Žlutou kartu dostává Ljopa (NK Osijek).
90+3'
Henty si naváděl míč na levačku, avšak Goldson byl při bránění pozorný a nepustil hráče Osijeku ke střele.
90+2'
Morelos se po přihrávce Jacka málem dostal do samostatného úniku, jenže do něj ho nepustil Škorić, který s vypětím všech sil vystihl pas hostujícího záložníka.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Morelos chtěl na útočné polovině našetřit pár drahocenných sekund, ale příliš se mu to nepovedlo a Mudražija mu okamžitě balon odebral.
89'
Po centru Barišiće se k hlavičce dostal Marić, ale jeho zakončení zamířilo přesně do míst, kde stál brankář McGregor.
88'
Dlouhý nákop Goldsona měl najít Morelose, ovšem ten se nyní vůbec nezapojil do hry a balon tak skončil u Škoriće, jenž má hodně času a prostoru na rozehrávku.
87'
Žlutou kartu dostává Henty (NK Osijek).
86'
Jenže ten se Osijeku vůbec nevydařil, jelikož Barišićův centr našel pouze hlavu Coulibalyho, od které se míč odrazil daleko od McGregorovy svatyně.
85'
Mudražija si sice nepřišel na Flanagana, avšak vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop.
84'
Volný přímý kop si vzal na starosti Tavernier, který ale příliš přetáhl svůj centr a nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.
83'
Coulibaly byl u postranní čáry nedovoleně atakován Barišićem a bude z toho standardní situace pro svěřence trenéra Gerrarda.
82'
Morelos si zabíhal za obranu na pas McCrorieho, ale dobře k němu přistoupil Barišić, jenž nepustil hostujícího útočníka dál.
80'
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází Pušić, přichází Hajradinović.
79'
Hosté už se nikam příliš neženou a spíše se soustředí na defenzivu. Uvidíme, zda se jim podaří jejich hubený náskok udržet.
78'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ejaria, přichází McCrorie.
77'
Morelos mohl jít po zisku balonu do rychlého brejku, ale raději podržel míč a poté uklidnil hru zpětnou nahrávkou na Goldsona.
76'
K další střele zpoza šestnáctky se odhodlal Lončar, ovšem ani on nedokázal zamířit přesně.
75'
Z rohového kopu ale nic nevzniklo, McGregor totiž vyběhl z brány a balon vyboxoval do bezpečí.
74'
Po faulu Jacka zahrávali domácí volný přímý kop, po kterém se do zakončení dostal Bočkaj. Proti jeho ráně ale vytáhl McGregor povedený zákrok a vyrazil balon na roh.
72'
Kent to nyní udělal velmi dobře, když nejprve vybojoval balon a následně také rohový kop.
71'
Morelos opět atakoval hráče s míčem a málem se dostal do šance, avšak Lončar celou situaci na poslední chvíli vyřešil.
70'
Barišić si ve sprinterském souboji poradil s Tavernierem, ale poté si příliš předkopl míč, který mu utekl až do zámezí.
69'
Po rohovém kopu Osijeku se ke střele z voleje dostal Mudražija, jenže ten netrefil balon ideálně a McGregor nakonec mohl zůstat v klidu.
68'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Murphy, přichází Windass.
67'
Morelos aktivně napadal rozehrávku domácího celku, jenže obránci si dokázali poradit a nenabídli hostům šanci udeřit.
66'
Žlutou kartu dostává Flanagan (Rangers FC).
65'
Domácí měli velkou šanci na vyrovnání skóre, ovšem proti střele Mariće předvedl velmi dobrý zákrok brankář McGregor.
64'
Oním indisponovaným hráčem byl Ryan Jack, který nakonec zamířil za postranní čáru po svých.
63'
Po tvrdém souboji ve středu hřiště zůstává na hrací ploše ležet jeden z hostujících hráčů a nevypadá to s ním vůbec dobře, na hřiště už míří zdravotníci s nosítky.
62'
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází Mioć, přichází Ljopa.
61'
Žlutou kartu dostává Pušić (NK Osijek).
60'
Morelos dostal dobrou přihrávku do vápna, jenže balon mu odskočil od nohy a míč následně odkopl Barišić.
59'
Žlutou kartu dostává Škorić (NK Osijek).
58'
Tavernier se chtěl vydat dopředu, ale nakonec si vše rozmyslel a raději poslal balon zpět na Goldsona.
57'
Henty si navíc v souboji s obráncem Rangers ublížil a nyní je za doprovodu lékaře odváděn mimo hrací plochu. Doufejme, že se nebude jednat o nějaký vážnější zdravotní problém.
56'
Na nabídku Barišiće se dral Henty, ovšem Goldson jej dokázal pokrýt a k hlavičce domácího útočníka nepustil.
55'
Bočkajův centr byl zbokován jedním z obránců Rangers, bude z toho rohový kop pro domácí.
54'
Mudražija vybojoval balon a hned se snažil vyslat do útoku Hentyho, ale jeho pas vystihl dobře postavený Katić.
53'
Henty si zaběhl pro Pušićovu nahrávku až k rohovému praporku, ale nepohlídal si ofsajdové postavení a asistent hlavního sudího okamžitě zvedl praporek.
52'
Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a momentálně svého soupeře mačkají jako citron. Dočkáme se v blízké budoucnosti vyrovnání?
51'
Marić nyní naprosto zbytečně zajel do gólmana hostů a může být rád, že za tento zákrok nevidí žluté napomenutí.
50'
Na centr Barišiće si na přední tyč seběhl Henty, který rozvlnil síť pouze z boku. McGregor bude vykopávat.
49'
Po menších zmatcích ve vápně Rangers se balon dostal k Mioćovi, jehož střelu z voleje zblokoval na roh Tavernier.
48'
Mudražija se ve vápně po lehkém kontaktu s Retićem poroučel k zemi a dožadoval se penalty, ale hlavní sudí Gil zůstal v klidu.
47'
Dlouhý nákop Škoriće mířil na Hentyho, avšak ten byl pokryt Goldsonem a k míči se vůbec nedostal.
46'
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází Šorša, přichází Bočkaj.
46'
V úvodní pětačtyřicetiminutovce nebyla nastavena ani minuta, a hráči tak odcházejí do kabin za stavu 1:0 pro Rangers. Ti do zápasu vstoupili velmi aktivně a odměnou jim byl gól Morelose z osmnácté minuty. Poté měl více ze hry Osijek, ale McGregor zatím všechny jejich pokusy eliminoval.
45'
45'
Domácí měli ještě na závěr prvního poločasu roh, avšak po něm se nikdo v bílo-modrém k hlavičce neprobojoval.
44'
Nyní měli hosté velké štěstí, neboť Jack špatně rozehrál a Osijek mohl jít do slibné šance. Tu ale na poslední chvíli zhatil Goldson rezolutním odkopem.
43'
Coulibaly si ve středu hřiště parádně obhodil Pušiće, který jej následně poslal k zemi, čímž přibrzdil akci hostů.
42'
Tavernier se chtěl prosmýknout po pravé straně, ovšem Mioć jej dokázal ubránit a ještě k tomu vybojovat balon pro sebe.
41'
Z toho ale nic světoborného nevzniklo, jelikož gólman Malenica si míč stáhl ze vzduchu pro sebe.
40'
Murphy si zaběhl za obranu domácích a poté, co odrazem od Lončara poslal balon do zámezí, budou Rangers zahrávat rohový kop.
39'
Coulibaly opět fauloval svého protihráče a nyní už mu hlavní sudí jasně naznačuje, že příště to bude za žlutou kartu.
38'
Morelos se chtěl prokličkovat mezi dvěma hráči v bílo-modrém, jenže si naložil až příliš velké sousto a o míč přišel.
37'
Barišićův centr mířil do dobrého prostoru, ale McGregor včas vyběhl ze své brány a vyboxoval míč do bezpečí.
36'
Coulibaly před pokutovým územím nedovoleně atakoval Hentyho a Osijek bude mít k dispozici volný přímý kop.
35'
Tavernier byl pod tlakem dvou protihráčů, ale s touto svízelnou situací si poradil na výbornou a přenesl hru na Coulibalyho.
34'
Marić nejprve ztratil balon a poté ještě fauloval Flanagana. Hosté nebudou teď s rozehrávkou nikam spěchat.
32'
Rangers se po vstřelené brance malinko zatáhli a naopak domácí se nyní snaží něco vymyslet směrem dopředu. Podaří se jim vyrovnat?
31'
Grgić sice doběhl dalekonosnou Pušićovu přihrávku, jenže poté si neporozuměl s Hentym a kombinovat nyní opět mohou hosté.
30'
Morelos si zaběhl za obranu Osijeku na dlouhý aut Flanagana, jenže míč mu od nohy odskočil až za postranní čáru.
29'
Mudražija se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, ale jeho rána neměla potřebnou razanci a McGregor ji v klidu lapil.
28'
Marić se dostal tělem před Goldsona, ale ten mu parádním skluzem balon vypíchl a nepustil domácího forvarda do šance.
27'
Osijek zahrával rohový kop, ale Barišićovi se centr vůbec nepovedl a míč opustil hřiště dříve, než doputoval do pokutového území.
26'
A znovu Mioć hledal volného Hentyho, ovšem tentokrát balon zamířil přímo do náruče brankáře McGregora.
25'
Mioć nacentroval do vápna na Mariće, ale ten byl pod tlakem hned dvou protihráčů a proti takové přesile se prosadit nedokázal.
24'
Barišić sice našel hlavu Lončara, ale zakončení chorvatského stopera bylo velmi slabé a McGregor si připsal rutinní zákrok.
23'
Coulibaly na polovině hřiště fauloval Pušiće a domácí budou mít šanci srovnat stav dnešního duelu ze standardní situace.
22'
Hosté aktivně napadali rozehrávku Osijeku a nakonec to neslo ovoce, Morelos totiž vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
21'
Grgićova rána ze střední vzdálenosti neměla gólové parametry a McGregor jen kontroloval balon očima.
20'
Rangers nyní malinko zaváhali v rozehrávce a málem toho využil Henty, ovšem Goldson ještě před ním zakopl balon do zámezí.
18'
Rangers právě vstřelili branku!
Roh rozehráli hosté na krátkou vzdálenost a až poté poslal do vápna centr Tavernier. Jeho nabídka však byla velmi přesná a našla nikým nehlídaného ALFREDA MORELOSE, jenž dokázal překonat bezmocného Malenicu.
17'
Ejaria si před pokutovým územím navedl balon na pravačku a poté vypálil. Malenica byl ale včas na svém místě a míč vytěsnil na roh.
16'
Ejaria si seběhl pro přihrávku až k půlící čáře, jenže balon mu odskočil od nohy, čehož využil Lončar, který ho dokázal odzbrojit.
15'
Po centru Barišiće z levé strany se do zakončení tlačil Marić, avšak ten balon jen lehce lízl a McGregor mohl zůstat v klidu.
14'
Rohový kop se domácím vůbec nepovedl a vypadalo to, že Rangers půjdou do rychlého brejku, ale na poslední chvíli vypíchl Kentovi balon Mioć.
13'
Zpoza šestnáctky se ke střele odhodlal Mudražija a McGregor musel balon vyrazit na roh.
12'
Morelos aktivně napadal rozehrávku bílo-modrých, avšak ti si dokázali poradit a útočníka Rangers vyšachovali ze hry.
11'
Domácí se mohli z ničeho nic dostat do vedení. Aut Grgiće propadl až na hranici malého vápna k Pušićovi, jenž ale trestuhodně přestřelil bránu McGregora.
10'
Ten si vzal na starosti sám faulovaný Barišić, jenž posílal svůj centr na přední tyč. Tam se ale nacházel pouze Kent, který odhlavičkoval balon do bezpečí.
9'
Coulibaly nedovoleně atakoval unikajícího Barišiće a volný přímý kop si vyzkouší na fotbalisté Osijeku.
8'
Sběřenci Stevena Gerrarda se hned od začátku snaží diktovat tempo hry a svému soupeři téměř nepůjčují míč.
7'
James Tavernier načechral balon přesně na hlavu Katiće, ale ten nedokázal zamířit přesně a Malenica bude v klidu odkopávat od své svatyně.
6'
Morelos si pro pas Taverniera doběhl až k postranní čáře, kde byl poté faulován. První standardka pro Rangers.
5'
Henty vybojoval míč a ihned se vydal do útoku, avšak nikdo z jeho spoluhráčů mu nepomohl, a útočník Osijeku tak o balon rychle přišel.
4'
Flanagan si nyní neporozuměl s Murphym a jeho pas skončil v zámezí, domácí budou vhazovat.
3'
Ejaria se chtěl kličkou zbavit Barišiće, jenže ten mu balon vypíchl a následně jej poslal doprava na Šoršu.
2'
Za prvním dlouhým nákopem Goldsona se tlačil Morelos, ovšem Škorić měl k míči o něco blíže a ve spolupráci se svým kolegou ze stoperské dvojice Lončarem si poradil.
1'
Hlavní sudí Pawel Gil poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Úvodního výkopu se ujali hráči Rangers, kteří dnes nastupují v červených dresech. Jejich soupeř naopak zvolil bílo-modrou sadu.
1'

NK Osijek: Malenica – Šorša, Lončar, Škorić, Barišić (C) – Grgić, Mudražija, Pušić, Mioč – Henty, Marić
Náhradníci: Santini – Tomelin, Radeljić, Ljopa, Bočkaj, Pilj, Hajradinović

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Katić, Goldson, Flanagan – Jack, Coulibaly – Kent, Ejaria, Murphy – Morelos
Náhradníci: Alnwick – Windass, Halliday, McCrorie, Candeias, Docherty, Middleton

Rozhodčí: Pawel Gil – Konrad Sapela, Marcin Borkowski (všichni Polsko).
Rangers FC

Rangers se po finančních problémech, které klub potkaly před několika lety, pomalu vrací mezi nejlepší týmy Evropy. Loňský ročník skotské Premiership dopadl pro tento tým dobře a v lize se umístil na třetí příčce, díky níž se znovu dostal do bojů o místenku v milionářské soutěži. V té se představil už minulou sezonu, ale k překvapení všech nestačil hned na úvod na lucemburský Niederkorn. Letos už však parta vedená legendou anglického fotbalu Stevenem Gerrardem pomýšlí na ty nejvyšší mety a neúčast v Evropské lize by se počítala jako neúspěch. Vstup do kvalifikace navíc Rangers zvládli dobře, přes makedonské Shkupi totiž přešli bez větších problémů.
NK Osijek

Chorvatský celek se v minulé sezoně nejvyšší domácí soutěže umístil na čtvrtém místě, díky kterému se mohl opět po roce těšit na kvalifikaci Evropské ligy. V té se loni Osijek prezentoval velmi dobře, jelikož dokázal porazit třeba i PSV Eindhoven a postoupil až do závěrečného předkola. Tam ale nestačil na Austrii Vídeň, a sen o postupu do hlavní části se tak rozplynul. Přesto by chtěli svěřenci trenéra Zekiće na tyto výkony navázat a minimálně obhájit loňské výsledky. První krok udělali už minulý týden, kdy po výsledcích 2:1 a 1:1 přešli přes andorský Petrocub.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Start nejlepších lig světa se pomalu blíží, ale jako již tradičně jsou před ním na programu předkola evropských pohárů. My se v tomto online přenosu zaměříme na duel, ve kterém NK Osijek přivítá na svém stadionu Rangers FC. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.