Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Din. Minsk - 16. srpna 2018   19:00

Petrohrad
Petrohrad
22' Paredes  • 66' Noboa  • 75' Dzjuba  • 79' Dzjuba  • 109' Driussi  • 116' Dzjuba  • 120+2' Mak  • 120+3' Mak
8:1
(1:0)
Din. Minsk
Din. Minsk
99' Yahaya
Petrohrad
Luněv – Nabiullin (59. Zabolotnyj), Mevlja, Aňukov (C), Ivanović – Paredes – Kuzjajev, Noboa (104. Smolnikov) – Jerochin (102. Mak), Hernani (62. Driussi) – Dzjuba.
Lodygin – Driussi, Kranevitter, Neto, Smolnikov, Mak, Zabolotnyj.
S. Delferiere – Y. De Neve, J. de Weirdt (BEL)
Petrovskij, Petrohrad
Din. Minsk
Gorbunov – Begunov, Galović (C), Švecov, Rocha (92. Gavrilovič) – Korzun, Yahaya, Šitov – Trebotić (72. Navalovskij), Ivanov (65. Makas), Chvasčinskij (55. Kaplenko).
Ignatovič – Kaplenko, Gavrilovič, Makas, Gurenko, Antilevskij, Navalovskij.

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Střely na branku: 18:3. Střely mimo: 13:3. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 6:6. Fauly: 18:23.
Zenit si tedy ve finále kvalifikace a o postup do základní skupiny LM zahraje s Molde. Švédský celek dnes porazil Hibernian jasně 3:0!
Tak tohle drama zná svého vítěze a tím je Zenit Petrohrad. Jestli se v minulém kole mluvilo o překvapení ze strany Minsku, tak nyní se bude mluvit ještě o větším překvapení z pohledu Petrohradu, který dokázal postupně smazat čtyř brankové manko, v prodloužení následně reagovat na postupový gól soupeře a následně si v závěru udělat tak trochu exhibici na účet Minsku. A to Zenit hrál od 72. minuty v deseti hráčích!
120+3'
120+3'
Petrohrad právě vstřelil branku!
A Zenit je v euforii. Po rozehrání se vydali do útoku a na konci celé akce opět RÓBERT MAK, který již jen dokonal zmar Minsku, který bude chtít na tento zápas co nejrychleji zapomenout.
120+2'
Autorem branky z pokutového kopu je RÓBERT MAK, který taktéž nezaváhal a přidává další branku svého celku a pojišťuje postup Zenitu do finále kvalifikace.
120+1'
Švecov zastavuje ze zadu svého protihráče a to je jasná druhá žlutá karta a penalta pro Petrohrad.
119'
Petrohrad víceméně drží míč na polovině svého soupeře a Minsk se nedokáže dostat k míči.
117'
Zenit je nyní velmi blízko k postupu!
116'
Autorem branky z pokutového kopu je ARŤOM DZJUBA, který se trefuje pod břevno doprostřed branky. Gorbunov skákal ke své levé tyčce.
115'
A je tu penalta pro Zenit, kdy Mak byl hodně důrazný a předběhl Begunova, který jej fauluje a rozhodčí ukazuje na penaltový puntík!
112'
Střela z pokutového území, míč letí mimo tři tyče. Zenit se musí snažit dále. Minsk se snaží dotáhnout prodloužení do penaltového rozstřelu. Očividně již nemají tolik sil jako jejich soupeř.
111'
Dlouhý míč a na ten si vyskakuje Gorbunov a v poklidu chytá hrací předmět.
110'
Zenit tedy opět dokázal utéci hrobníkovi z lopaty. Nyní povzbuzený drží míč a snaží se o další přesný zásah.
109'
A rázem je tu branka Zenitu a vyrovnání stavu v prodloužení na 1:1! Dzjuba si vzal míč na pravé straně a dravě se dostal ke střele z úhlu. Gorbunov jen vyrazil míč a přesně do míst, kde stál SEBASTIAN DRIUSSI.
108'
Zenit má míč na svých kopačkách, ale cesta k brankáři soupeře je nyní hodně trnitá.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První část prodloužení je za námi. V ní zpočátku obě mužstva hrály velmi opatrně a téměř nic se nedělo. Najednou přišla branka Minsku, který je tak o něco zase blíž k postupu. Avšak Zenit již dokázal stáhnout větší náskok svého soupeře, tak uvidíme, jestli se jim podaří v následující čtvrt hodině hry srovnat stav utkání.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105'
Zenit s ev posledních minutách marně snaží dobýt branku Minsku a ten nyní hodně zarputile brání své vedení.
104'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Noboa, přichází Smolnikov.
102'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Jerochin, přichází Mak.
99'
Dinamo Minsk právě vstřelil branku! No a přece se jen Minsk dočkal i své branky v tomto zápase. Zenit to nyní nezvládl tak úplně v obraně a SEIDU YAHAYA se zmocnil odraženého míče a propálil jej do branky. Nyní je postup na straně Minsku.
96'
Noboa nemířil špatně, ale nakonec poslal míč trochu mimo levou tyčku!
95'
Standardní situace pro Zenit z poměrně dobré pozice. Zenit dnes již ukázal, že standardní situace mu jdou náramně.
93'
Oba celky hrají zatím opatrně a ani jeden z týmů se nedostal pořádně před branku.
92'
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Rocha, přichází Gavrilovič.
91'
Prodloužení nám tedy začalo a jestli bych si měl tipnout kdo z něj vyjde vítězně, tak určitě domácí mužstvo. A to i přesto, že hraje již jen v deseti hráčích.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Od poslední branky se se již prakticky nic neudálo. Druhý poločas nám nabídl tlak ze strany Zenitu a marný pokus Minsku ubránit své nabité vedení z prvního zápasu. Hrát zanďoura se Minsku příliš nevyplatilo. Nyní má však každý tým stejné podmínky k postupu, nicméně psychicky na tom bude lépe bezesporu domácí mužstvo, tak uvidíme.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Minsk drží míč na svých kopačkách, ale před branku se téměř nedostává.
90+2'
Zenit měl ještě zajímavý útok, ale nakonec hráč upadl, nicméně penaltu si tímto nevymodlil.
90'
Hlavní sudí z Belgie nastavuje ještě pár minut navíc.
88'
Gorbunov již rozehrál opět míč do hry a uvidíme, zda se ještě něco zajímavého na hřišti v posledních minutách základní hrací doby stane.
87'
Na hřišti toho nyní není nic moc co k vidění a obě mužstva se již pravděpodobně chystají na prodloužení. nyní ošetřování na straně Minsku.
84'
Avšak každá chybička nyní může rozhodovat a i Zenit se již snaží spíše uklidnit svou hru a myslet taky na zadní vrátka.
82'
Minsk vůbec nezvládá druhý poločas, zatímco Zenit je nyní v euforii a snaží se rozhodnout ještě v základní hrací době.
80'
Tak to se podívejme! Zenit dokázal smazat čtyř brankové manko a nyní posílá zápas prozatím do prodloužení. Avšak ještě nám zbývá deset minut zpasu.
79'
A další branka Zenitu a opět je u toho ARŤOM DZJUBA, který si naběhl na centr ze standardní situace a ze vzduchu poslal míč za záda bezmocného Gorbunova. Dzjuba měl zkrátka hodně prostoru kolem sebe, což byla největší chyba Minsku.
75'
Zenit se však nevzdává ani v deseti hráčích v poli a dramatizuje koncovku zápasu! Centrovaná míč prodloužil svou hlavičkou Zabolotnyj a ARŤOM DZJUBA již jen nastavil před brankou svou nohu a nasměřoval míč směrem do branky.
74'
Zenit drží míč a hledá cestu k brance.
73'
Vyloučením Paredese se opět misky vah více přiklání k postupu Minsku, kterému stačí již ubránit devět hráčů v poli.
72'
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Trebotić, přichází Navalovskij.
72'
A nyní však velká komplikace pro Zenit, kdy Paredes fauluje a dostává druhou žlutou kartu a oslabuje tak svůj celek.
70'
Petrohrad má ještě dvacet minut ke vstřelení alespoň dvou branek. Dinamo již pravděpodobně vše dá do bránění a bude vyčkávat na nějaké brejkové situace, které by mohlo využít.
69'
Pěkný centr a již méně nepřesná hlavička směrem na branku a míč opouští hřiště. Avšak Zenit se opravdu snaží jen co to jde. Chybí jim však přesnost.
67'
Nyní zbývá Petrohradu ještě dva zásahy a mohli bychom tu mít ještě drama.
66'
A udeřil! Zenit dává i svou druhou branku ze standardní situace, tentokrát přesně mířil CHRISTIAN NOBOA, který se pěně trefil do pravého horního rohu branky.
65'
Standardní situace pro domácí celek, udeří z ní, tak jako u první branky?
65'
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Ivanov, přichází Makas.
64'
Žlutou kartu dostává Paredes (FK Zenit Petrohrad).
64'
Rohový kop domácích si hosté pohlídali a dokázali vykopnout míč do bezpečnějších vod.
63'
Pád v pokutovém území a hráči Petrohradu se marně dožadují pokutového kopu. Avšak rozhodčí ukazuje pouze směrem na rohový praporek.
62'
Zenit tedy podruhé vystřídal a uvidíme, zda to povede k nějaké změně na hřišti. Hlavně pro něj směrem do útoku.
62'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Hernani, přichází Driussi.
61'
Střela z dálky, míč jde mimo pravou tyč. Gorbunov může být protentokrát v klidu.
60'
Hodina hr yje za námi a Petrohradu stále schází přesné tři zásahy, aby zápas poslal alespoň do prodloužení. Naopak Dinamo Minsk je blíž k překvapivému postupu do finále kvalifikace.
59'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Nabiullin, přichází Zabolotnyj.
57'
Po dalším centru se opět míč tak nějak odrazil před brankou a mířil jen kousek vedle levé tyčky. Pokud by míč šel do branky, Gorbunov by tam zcela určitě nebyl.
55'
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Chvasčinskij, přichází Kaplenko.
54'
Z něj však domácí vůbec neohrozili branku soupeře a musí nyní začít nový útočný pokus.
54'
Pěkná skrytá přízemní střela a Gorbunov stačil tak tak vyrazit míč jen na rohový kop!
53'
Dostali míč na hranici šestnáctky, ale zde jej ztrácí, aniž by se dostali do nějakého zakončení směrem na branku.
52'
Dinamo zahrálo útočný faul a Zenit bude stále u míče a opět se pokusí kombinovat směrem před branku Minsku.
50'
I začátek druhého poločasu se nese ve stejném duchu jako poločas první.
48'
Další střela z dílny domácích, ale i tato nemířila do branky, ale vysoko nad branku.
47'
Přízemní střela, která byla blokována a Gorbunov musel rychle ven z branky, aby míč chytil a nebyl z toho rohový kop pro soupeře.
46'
Statistiky prvního poločasu
Střely na branku: 6:1
Střely mimo branku: 3:2
Rohy: 3:0
Ofsajdy: 4:3
Fauly: 9:10
První poločas nám nabídl očekávaný tlak Zenitu, který si vypracoval několik zajímavých šancí. Avšak dokázal dát pouze jednu branku a ke zdramatizovaní zápasu a šanci na postup musí minimálně ještě tři dát a žádnou neinkasovat. Dinamo taky dalo branku, ale ta nebyla uznána. Jinak se za celý první poločas skoro k ničemu nedostalo a spíše se snaží poctivě bránit.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Švecov (FC Dinamo Minsk).
45+2'
A dobrý centr a pěkná dorážka hlavičkou, Gorbunov však byl na svém místě ve středu branky!
45+2'
Již běží nastavená druhá minuta a ještě je tu možnost standardní situace po faulu Shvetsova.
45'
Nyní dobrý a pohotový zákrok Gorbunova, který zareagoval na letící míč, který tak trochu před ním změnil směr a díky své dlouhé ruce dokázal míč vytěsnit mimo prostor třech tyčí!
43'
Dinamu se nyní daří dobře napadat a Zenit se nyní nemůže dostat k pořádné kombinaci.
42'
Nepřesný a dlouhý centr, ke kterému si našel cestu Gorbunov a bezpečně chytá míč.
40'
V útoku tentokrát domácí nic nevymysleli a soupeř rychle otočil hru, který se nakonec dostal do nepřesného zakončení.
39'
Minsk po faulu měl možnost poslat centr před Luneva, ale ten byl nepřesný a Zenit opět s míčem na svých kopačkách a míří do útoku.
38'
Domácí měli další zajímavý centr, ale hráč se snažil zakončovat zády k brance a příliš mu to nevyšlo.
36'
Rohový kop Zenitu nepřinesl nic zásadního a Dinamu se podařilo dostat míč alespoň k polovině hřiště, kde jej však velmi rychle získalo domácí mužstvo pod svou kontrolu.
35'
Zenit táhne útok po pravé straně, nakonec je z toho možnost rohového kopu.
34'
Begunov si zřejmě dnes zachytá a nyní výskokem vyrazil letící centr na jeho branku.
32'
Erokhin skvěle nacentroval míč před branku, ale Gorbunov byl pohotový a skokem jej chytá do svých rukavic před dobíhajícím hráčem Zenitu.
30'
Dinamo dalo branku, ale ta nakonec neplatí pro ofsajdové postavení hráče hostí!
29'
Tentokrát přízemní centr před branku, kde se míč protečoval a nakonec vyplul do volného prostoru k obránci Dinama a ten jíž věděl co s ním má dělat.
28'
A je tu další standardní situace, přibližně z místa, odkud padla první branka.
27'
Domácí i nadále pokračují se svou aktivní hrou a kombinují s míčem a snaží se o vstřelení další branky.
25'
...jemu se však hosté v pohodě a v klidu ubránili.
24'
Střelecký pokus Zenitu a Gorbunov musel míč nadzvednout nad své břevno a je tu rohový kop...
22'
A je tu první branka Zenitu, kdy zahrávání standardní situace si vzal na starost LEANDRO PAREDES a ten se takovým obloučkem trefuje k zadní pravé tyči.
22'
Druhá žlutá karta zápasu, kterou dostal Gobunov, který zatáhl za ruční brzdu a fauluje unikajícího Hernaniho.
21'
Domácí hrají i tvrdě do těla a nyní z toho pramenil další nedovolený zákrok v útoku a Gorbunov bude na hranici šestnáctky rozehrávat míč.
19'
Nebezpečná situace před Gorbunovem, kde míč z levé strany letěl vzduchem a Hernai měl dobrou příležitost k zakončení, ale vůbec s emu nepodařilo trefit míč.
18'
Nakonec se přece jen Zenit velmi rychle dostal k míči a byla z toho pěkná střela nad branku Gorbunova.
17'
Snaha o centr z pravé strany se nepodařila, obránce hostí si poradil a odkopnul míč.
17'
Další faul od hráče v modrém dresu a Dinamo bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
15'
Po čtvrt hodině hry sledujeme aktivnější hru Zenitu, ale vážnější šanci si ještě nevypracoval, Dinamo se zatím brání.
15'
Dlouhý míč na střed pokutového území, ale hráč Zenitu byl ubráněn a míč končí v zázemí, Odkop od branky Dinama.
14'
Dinamo se zatím do útoku moc nedostává a snaží se aktivně bránit a ví, že čím déle bude držet bezbrankový stav, tím jsou jejich šance na postup reálnější.
13'
Dinamo se nakonec z této standardní situace nikterak vážně neprosadilo.
12'
Erokhin jemně škobrtl, těsně před šestnáctkou, o hráče Dinama a rozhodčí odpískal poměrně přísný faul.
11'
První žlutá karta zápasu je tady a dostává ji Noboa za zákrok na Korzuna.
11'
Nyní si vypomohli obránci a zdvojili hráče na levé straně a ten bude zahrávat aut.
10'
Hosté se snaží hodě vysoko bránit a rozbíjí útočné snahy Zenitu ihned v zárodku.
9'
Rohový kop nepřinesl žádnou šanci z pohledu domácích a rozhodčí naopak viděl nedovolený zákrok jednoho z hráčů Zenitu před brankou a zastavuje hru.
9'
Erokhin se snažil naběhnout na sraženou hlavičku od svého spoluhráče, ale obránce Dinama zahrává míč na rohový kop.
8'
Nyní se bojuje o míč uprostřed hrací plochy.
6'
Případná rychlá branka by Zenitu notně pomohla. Od úvodních minut se domácí tlačí před branku. Dinamo se zatím vůbec k ničemu nedostalo a brankář Lunev je zatím bez práce.
5'
Centr z pravé strany, před brankou byl míč sklepnutý hlavičkou a další hráč Zenitu zakončoval v krkolomné pozici mimo branku.
4'
Jeden z hráčů Dinama si počínal nedovoleně a míč zůstává domácím.
3'
A poměrně povedená střela, kterou vyprodukoval Hernani, ale mířil kousek vedle levé tyče!
2'
Nyní možnost standardní situace pro domácí celek a to je možnost poprvé ohrozit branku soupeře.
2'
Zatím drží míč spíše na vlastní polovině a snaží se přejít do útoku svou kombinační hrou.
1'
Zenit rozehrál zápas a bude se snažit smazat čtyř brankové manko z prvního nepovedeného zápasu.
1'

FK Zenit Petrohrad: Lunev – Nabiullin, Mevlja, Anyukov (C), Ivanović – Paredes – Kuzyaev, Noboa – Erokhin, Hernani – Dzyuba.
Náhradníci: Lodygin – Driussi, Kranevitter, Luís Neto, Smolnikov, Mak, Zabolotny.

FC Dinamo Minsk: Gorbunov – Begunov, Galović (C), Shvetsov, Rocha – Korzun, Yahaya, Shitov – Trebotić, Ivanov, Khvaschinski.
Náhradníci: Ignatovich – Kaplenko, Gavrilovich, Makas, Gurenko, Antilevski, Navalovski,

Rozhodčí: S. Delferiere – Y. De Neve, J. de Weirdt (BEL).
Zenit Petrohrad svůj první duel vůbec nezvládl, kdy na hřišti Dinama Minsk prohrál překvapivě vysoko a hladce 4:0! Dinamo Minsk o svém vítězstvím rozhodlo již v prvním poločase, kdy nasázelo Zenitu hned tři branky.

Dinamo již neprohrálo šest posledních zápasů a je hodně produktivní, kdy v šesti zápasech nastřílelo rovných 21 branek a pouze dvě obdrželo!

Zenit ve své domácí soutěži začal velmi dobře, kdy odehrál již tři soutěžní duely, ve kterých ještě neobdržel ani jednu branku. Postupně porazili Jenisej, Arsenal Tulu a po výbuchu s Dinamem Minsk pak zvládl i třetí kolo proti Kazani.

Zenit se dnes pokusí o zázrak, kdy musí vstřelit alespoň čtyři branky, aby dostal zápas do případného prodloužení. V obraně musí Zenit hrát na čisté konto, neboť jakákoliv vstřelená branka v jejich síti by již znamenala velkou a téměř neřešitelnou komplikaci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.