Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Željezničar Sarajevo : Narva - 18. července 2018   18:00

Željezničar Sarajevo
25' Zajmovič  • 29' Krpič  • 82' Krpič
3:1
(2:1)
Narva
Narva
5' Plotnikov
Kjosevski (C) – Stevanovič, Bogičevič, Bakrač, Pavič – Blagojevič (84. Dacič), Šabanadžovič – Zajmovič (74. Veselinovič), Arežina, Čurjurič (77. Hajdarevič) – Krpič
Fejzič – Zec, Šehič, Veselinovič, Dacič, Hajdarevič, Osmankovič
Gaman – Grigoriu, Mitruti (vš. Rumunsko)
Stadion Grbavica (Sarajevo) [Kapacita: 16 100]
Narva
Kotenko (C) – Tamberg, Leverock, Elysée (37. Matheus) – Ovsjannikov (75. Mihhajlov), Zakarljuka, Poljakov, Škinjov (62. Baša), Prošin – Plotnikov, Barkov
Matheus, Golovljov, Mihhajlov, Baša

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 17:11.
Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli jasně lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 3:1. Hosté se sice dostali už v 5. minutě do vedení zásluhou Plotnikova. Domácí ale ještě do konce prvního poločasu dokázali stav utkání otočit, když se nejdříve v 25. minutě prosadil Zajmovič a poté v 29. minutě Krpič. Domácí ve druhém poločase pouze kontrolovali hru a v 82. minutě přidali ještě třetí branku, kterou vstřelil Krpič.

Postupující tým: FK Željezničar Sarajevo
90+4'
90+2'
Nepřesný centr jednoho z hostujících hráčů skončil jen v rukavicích Kjosevskiho.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
89'
Už ani hosté se příliš nesnaží útočit a vypadá to, že dnešní zápas skončí výsledkem 3:1 a postupem Željezničaru do 2. předkola EL.
88'
Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.
86'
Dacič se dopustil faulu ve vápně soupeře a hrát tak mohou hosté.
84'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Jovan Balgojevič, přichází Semir Dacič.
82'
Željezničar právě vstřelil branku!
Domácí vedou už 3:1! SULEJMAN KRPIČ dostal skvělou přihrávku za obránce a tváří v tvář Kotenkovi se nemýlil!
81'
Domácí zahrávali rohový kop, který však nenadělal hostům větší potíže.
80'
Arežina vyslal na branku střelu z hranice vápna, kterou však trefil pouze jednoho z obránců.
79'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
77'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Ivan Čurjurič, přichází Haris Hajdarevič.
76'
Hostům se pomalu, ale jistě krátí čas na vstřelení tří branek. Pokud ještě chtějí pomýšlet na postup, museli by dnes vyhrát 2:4!
75'
Střídání v týmu JK Trans Narva: ze hřiště odchází Igor Ovsjannikov, přichází Vadim Mihhajlov.
74'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Dženan Zajmovič, přichází Mladen Veselinovič.
73'
Žlutou kartu dostává Dmitrij Barkov (JK Trans Narva).
73'
Jeden z hostujících hráčů poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště. Míč však na hranici malého vápna skončil jen u jednoho z domácích hráčů, který ho následně poslal daleko od své branky.
72'
Poljakov byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
70'
Stevanovič poslal do vápna centr z pravé strany, který však skončil jen v moci Kotenka.
69'
Zajmovič dostal příliš dlouhý pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil jen v zámezí.
68'
Následný rohový kop nenadělal domácím větší potíže.
67'
Barkov dostal do vápna skvělý centr z levé strany, po kterém vyslal na branku střelu z první. Jeho pokus však ztečoval jeden z obránců do boční sítě!
67'
Míč od rohového praporku skončil pouze na hlavě jednoho z hráčů v červeném dresu, který ho následně poslal mimo vápno.
66'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
65'
Po nepřesné přihrávce jednoho z hostujících hráčů zhruba na polovině hřiště skončil míč jen v zámezí.
64'
Hra se momentálně pohybuje převážně na polovině hostujícího celku.
62'
Střídání v týmu JK Trans Narva: ze hřiště odchází Arťjom Škinjov, přichází Arber Baša.
61'
Jeden z hostujících hráčů má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.
59'
Arežina vyslal na branku krásnou střelu z hranice vápna, kterou pořádně protáhl Kotenka. Ten však míč dokázal konečky prstů vyrazit mimo tři tyče.
57'
Plotnikov se už už dostával do zajímavé šance, ale svým posledním dotekem s míčem uvnitř vápna soupeře poslal kulatý nesmysl jen do rukou Kjosevskiho.
56'
Míč však od rohového praporku skončil jen na hlavě jednoho z hráčů v červeném dresu, který ho následně poslal mimo vápno.
56'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
55'
Hra se nyní pohybuje převážně ve středu hřiště.
53'
Ovsjannikov poslal do vápna skvělý centr z pravé strany, který skončil na vzdálenější tyči na hlavě Prošina. Ten však svým následným hlavičkovým pokusem přestřelil soupeřovu svatyni.
52'
Stevanovič poslal do vápna centr z pravé strany, který však skončil jen v rukavicích Kotenka.
50'
Hosté jsou na začátku druhého poločasu velice aktivní směrem dopředu, ale na pevnou obranu soupeře si zatím nepřišli.
48'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
47'
Tento rohový kop ale nenadělal hostům větší potíže.
46'
Domácí budou ihned na začátku druhého poločasu zahrávat rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je za námi. Domácí byli po většinu poločasu lepším týmem a zaslouženě tak vedou 2:1. Avšak hosté vstoupili do utkání lépe, když se už v 5. minutě dostali do vedení zásluhou Plotnikova. Domácí ale poté převzali otěže hry a do konce poločasu dokázali otočit stav utkání na 2:1. Nejdříve se v 25. minutě prosadil Zajmovič a poté v 29. minutě Krpič. Hosté by teď museli vstřelit 3 branky a zvítězit 2:4, aby ještě mohli pomýšlet na postup.

Držení míče: 60% – 40%
Střely celkem: 7 – 3
Střely na branku: 3 – 2
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
42'
Nepřesný centr Plotnikova z levé strany hřiště skončil jen na opačné straně hřiště u Paviče.
41'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
39'
Prošin dostal přihrávku do ofsajdu a nemohl tak dále pokračovat ve hře.
38'
Arežina to zkusil přímo na branku. Svou prudkou střelou však trefil pouze jednoho ze spoluhráčů stojících ve zdi soupeře a míč se tak od něj odrazil mimo soupeřovu branku.
37'
Střídání v týmu JK Trans Narva: ze hřiště odchází Irié Elysée, přichází Matheus.
36'
Domácí budou zahrávat velice zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře.
34'
Stevanovič poslal do vápna centr z pravé strany hřiště. Jeho centr dolétl na hlavu Arežina. Ten však následně nedokázal míč umístit mezi tři tyče.
33'
Prošin poslal do vápna skvělý centr z levé strany hřiště. Míč následně doplachtil na hlavu Barkova, kterého však skvěle vychytal Kjosevski.
31'
Čurjurič se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
29'
Domácí otáčejí vývoj utkání a vedou 2:1! Míč od rohového praporku skončil na hlavě SULEJMANA KRPIČE, který poté neměl problém míč umístit mezi tři tyče!
28'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
27'
Domácí jsou nyní při chuti a svého soupeře přehrávají.
25'
Domácí vyrovnávají na 1:1! Blagojevič napřáhl ke střele z velké dálky. Střela se mu však vůbec nepovedla, neboť z ní trefil jen jednoho z protihráčů, od kterého se míč odrazil k Čurjuričovi. Ten následně poslal skvělý centr na zadní tyč, kde se nacházel DŽENAN ZAJMOVIČ, který míč neměl problém poslat za brankovou čáru.
24'
Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině.
23'
Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště.
21'
Zajmovič dostal fantastický pas za obránce od svého spoluhráče. Následně však tváří v tvář Kotenkovi nedokázal vstřelit vyrovnávající branku.
21'
Domácí dostávají svého soupeře pod tlak, a ten se tak momentálně osvobozuje z vlastní poloviny jen dlouhými nákopy.
20'
Hosté se po delší době dostali s míčem na polovinu soupeře.
19'
Krpič dostal do vápna prudký centr z levé strany. Bosenský útočník drobné postavy však na míč nedoskočil, a ten tak následně skončil v zámezí.
18'
Tento rohový kop se jim však vůbec nepovedl, neboť míč pouze prosvištěl nad hlavami všech hráčů ve vápně a skončil na opačné straně hřiště v zámezí.
18'
Domácí budou zahrávat další rohový kop.
17'
Domácí zahrávali rohový kop, po kterém se u vzdálenější tyče dostal k míči Zajmovič. Jeho následný slabý střelecký pokus dokázal Kotenko vyrazit mimo vápno.
16'
Stevanovič si neporozuměl poblíž pravé postranní čáry u rohového praporku s Arežinou a míč tak od něj skončil jen v zámezí.
15'
Zakarljuka se dopustil faulu ve vápně soupeře a hrát tak mohou domácí.
14'
Žlutou kartu dostává Ivan Čurjurič (FK Željezničar Sarajevo).
12'
Nepřesný pas jednoho z domácích hráčů na Krpiče skončil jen u brankáře Kotenka.
11'
Druhý rohový kop se domácím vůbec nepovedl a hrát tak mohou hosté.
10'
Míč od rohového praporku skončil na hlavě Prošina, který ho následně poslal opět do zámezí. Domácí tak budou kopat další roh.
10'
Domácí budou zahrávat rohový kop, který vybojoval na pravé straně hřiště Zajmovič.
9'
8'
Zakarljuka poslal do vápna centr, který však skončil jen na hlavě jednoho z hráčů v modrém dresu.
7'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů, avšak z poměrně velkého úhlu.
6'
5'
Trans Narva právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení! Prošin napřáhl ke střele z velké dálky. Jeho velice povedený pokus se odrazil od břevna na brankovou čáru a následně na hlavu VIKTORA PLOTNIKOVA, který neměl problém míč následně umístit mezi tři tyče!
4'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
3'
Nepřesná přihrávka jednoho z domácích hráčů skončila jen v moci Kotenka.
2'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
1'
Poljakov byl faulován na vlastní polovině jedním z protihráčů a hrát tak mohou hosté.
1'
Domácí rozehráli první poločas a míč ihned posílají směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli červené dresy.

FK Željezničar Sarajevo: Kjosevski (C) – Stevanovič, Bogičevič, Bakrač, Pavič – Blagojevič, Šabanadžovič – Zajmovič, Arežina, Čurjurič – Krpič
Náhradníci: Fejzič – Zec, Šehič, Veselinovič, Dacič, Hajdarevič, Osmankovič

JK Trans Narva: Kotenko (C) – Tamberg, Leverock, Elysée – Ovsjannikov, Zakarljuka, Poljakov, Škinjov, Prošin – Plotnikov, Barkov
Náhradníci: Matheus, Golovljov, Mihhajlov, Basha

Rozhodčí: Gaman – Grigoriu, Mitruti (vš. Rumunsko).
PRVNÍ UTKÁNÍ

První utkání, které se odehrálo v Estonsku nabídlo skvělé utkání, ve kterém však dominovali hosté. Ti se dostali už v 15. minutě do vedení, když si vlastní branku vstřelil Kotenko. Hosté i nadále byli poměrně lepším týmem a zaslouženě v 74. minutě vstřelili ještě jednu branku, kterou má na svědomí Šabanadžovič. Željezničar Sarajevo tak má velice blízko postupu do 2. předkola EL. Estonský tým dnes musí vstřelit dvě branky, aby ještě mohl pomýšlet na postup. Tak uvidíme, jestli se mu to podaří.

Narva – Željezničar 0:2 (15' Kotenko (vla.), 74' Šabanadžović)

Statistiky:

Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 10:8.
JK Trans Narva

Trans Narva je klub z Estonska, který se do 1. předkola letošní Evropské ligy dostal jen kvůli tomu, že se v domácím poháru dostal až do semifinále, kde podlehl Levadii 0:1. V lize totiž skončil až pátý, když si na své konto připsal po šestatřiceti zápasech pětačtyřicet bodů. Estonská soutěž je momentálně v plném proudu a Narva se zatím v tabulce nachází na čtvrté příčce s pětatřiceti body.

Nejlepším střelcem Narvy uplynulé sezóny se stal běloruský útočník Dmitrij Kovb, který si připsal na své konto 10 branek.

Momentálně je nejlepším střelcem klubu ruský útočník Dmitrij Barkov, který má na svém kontě už 12 branek.

FK Željezničar Sarajevo

Željezničar je klub z Bosny a Hercegoviny, který se do 1. předkola letošní EL dostal z druhého místa tamní soutěže. Po dvaatřiceti odehraných zápasech si připsal na své konto 19 výher, 6 remíz a 7 porážek. Na první Zrinjski ztratil šest bodů. Po odehrání sezóny odehrál Željezničar tři přátelské zápasy, ze kterých 1 remizoval a 2x prohrál.

Nejlepším střelcem Željezničaru se stal v uplynulé sezóně bosenský záložník Goran Zakarič, který si připsal na své konto 12 branek.

Velez Mostar – Željezničar 3:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Široki Brijeg – Željezničar 2:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Željezničar – GOSK Gabela 1:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Željezničar – Sarajevo 2:1
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního odvetného utkání 1. předkola Evropské ligy mezi FK Željezničar Sarajevo a JK Trans Narva.