Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Braga : Spartak Moskva - 22. srpna 2019   20:45

Braga
Braga
73' Horta
1:0
(0:0)
Spartak Moskva
Braga
Matheus – Nuno Sequeira, Santos (64. Tormena De Faria), Bruno Viana, Ricardo Esgaio – Wilson Eduardo (C), Joao Palhinha, Fransérgio (47. Novais), André Horta (85. Costa)– Ricardo Horta, Paulinho
Tiago Sá – Tormena De Faria, Claudemir, Ahmed Hassan, Novais, Costa, Galeno
X. Fernandez – I. De Cerain, J. Naranjo
Estádio Municipal de Braga, Braga
24 632 diváků
Maksimenko – Esčenko, Gigot, Žikija (C), Dantas De Medeiros – Zobnin, Schurle, Guliev (84. Umjarov) – Z. Bakaev, Ponce, Mirzov (63. Melgarejo)
Rebrov – S. Bakaev, Melgarejo, Kutepov, Ananidze, Umjarov, Raškazov

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího zápasu z předkol, na viděnou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:14.
Je konec! Domácí zaslouženě vítězí 1:0, a to hlavně díky tlaku v závěrečných minutách. Druhý poločas byl o dost lepší a aktivnější, jako ten první. Hráči se již nebáli zakončit, ovšem nakonec z toho smolně vyšli hráči Spartaku. To nemění nic na tom, že v Rusku to bude ještě velmi zajímavé protože se skórem 1:0 se stále něco dá dělat a Spartak Moskva tak ještě může v klidu postoupit. Hráčem utkání byl zvolen střelec jediné branky Ricardo Horta.
90+2'
90+2'
Žlutou kartu dostává Bakaev (FK Spartak Moskva).
90+1'
Rozhodčí nastavuje pouhé dvě minuty!
90'
Čerstvý Umjarov chtěl zkusit štěstí a ke střele se napřáhl z dobrých třiceti metrů, ránu mu blokovat museli až tři hráči Bragy.
89'
Do konce zápasu už opravdu moc nezbývá. Uvidíme kolik hlavní rozhodčí nastaví a kolik minut bude mít ještě Spartak možnost na vyrovnání.
88'
A další pokus! Schurle dobře nacentroval z levé strany, neboť se ve vápně dostal ještě do lepší hlavičky Ponce, tu mu ale zneškodnil brankář Matheus.
87'
Spartak měl dobrou příležitost na vyrovnání, jenže střela zpoza vápna z kopačky Melgareja letěla pouze kolem pravé tyče domácí branky.
86'
Dnešní utkání sleduje 24 632 diváků.
85'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází André Horta, přichází Costa.
84'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Guliev, přichází Umjarov.
83'
Braga si tedy v závěru utkání vysloužila ještě rohový kop, který putoval do brankoviště, ale žádné nebezpečí nenastalo.
81'
Domácí jsou velmi hladový po druhé brance. Nyní jsme byli svědky dalšího centru z pravé strany, ale tentokrát se o vše postaral obrana.
79'
Po faulu měla Braga k dispozici přímý kop. Ten letěl na přední tyč, kde ale znovu obrana Spartaku zaspala a špatně míč odvrátila. Balón se tedy dostal na kopačku Bruna Viana, ten ale branku minul.
78'
Žlutou kartu dostává Žikija (FK Spartak Moskva).
77'
K druhé brance moc nechybělo!! Braga založila další skvělou akci, na jejímž konci byla střela zpoza vápna, kterou na sebe vzal Paulinho, avšak míč letěl těsně nad.
75'
Spartak Moskva v posledních deseti minutách řádně polevila, čehož Braga využila a právě díky tomu vstřelila branku na 1:0. Navíc díky jejich tlaku si to zcela zasloužila.
73'
Braga právě vstřelila branku!
A přeci jen tu máme úvodní branku!! Z pravé strany přišel dobrý centr do chumlu, konkrétně na kopačku Novaise. Ten ale dokázal míč nějak posunout na RICARDA HORTU, který se z blízkosti nemýlil. Asistence: Novais
72'
Hosté měli namále! Z levé strany nadešel centr, který nechtěně v brankovišti tečoval jeden z obránců a nebýt dobré reakce brankáře, tak je z toho vlastní branka.
71'
Tlak Bragy nekončí! Nyní zde byla stejná situace, akorát z větší dálky. Opět špatně odvrácený míč, na jejímž konci byla přímočará střela z kopačky Andrého Horty. Nakonec míč orazítkoval jen boční síť.
69'
Jeden z obránců míč špatně z vápna odhlavičkoval a do střely zpoza vápna se ihned tlačil Novais, ovšem jeho dobrá rána branku těsně míjela!
68'
Po další klidné části, si Braga vybojovali dnes již několikátý rohový kop, ale ani po něm branka nepřišla.
65'
Braga měla k dispozici dva rohové kopy, ani jeden však využít nedokázala, ovšem největší příležitost měl čerstvě vystřídaný Tormena De Faria. Šanci mu ale zneškodnil Maksimenko.
64'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Santos, přichází Tormena De Faria.
63'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Mirzov, přichází Melgarejo.
62'
A další pokus Bragy! Tentokrát byl k vidění centr z levé strany, který se volně dostal na přední tyč, kde se o teč pokoušel Paulinho, ovšem i zde se činil brankář Maksimenko.
60'
Do vápna Spartaku přisvištěl nečekaný centr z pravé strany, ovšem žádný domácí hráč se k hlavičce nedostal, protože u míče byl jako první brankář Maksimenko.
59'
Po téměř třech minutách nic k vidění nebylo. Hráči se pouze drželi na středovém kruhu a nikdo se do žádné šance neprosmýkl.
56'
A ani po rohu branka nepřichází. Roh letěl na přední tyč, kam se chtěl protlačit Mirzov, obrana Bragy mu to ale nedovolila.
55'
Z. Bakaev zahrál kop na krátko. K míči se ihned dostal André Schurle, jeho dobře mířená rána však byla zblokovaná na rohový kop!
54'
Santos v blízkosti vlastního vápna fauluje,a to konkrétně Schurleho, no nemění to nic na tom, že si Spartak kopne zajímavý přímý kop!
52'
Domácí mají v posledních minutách značný tlak. Ricardo Horta si zažádal o dlouhý pas, který také dostal, jenomže pomezní sudí poměrně pozdě zareagoval, ale i tak to ofsajd byl.
51'
Žlutou kartu dostává Novais (SC Braga).
50'
Braga si za pár sekund vybojovala rohový kop, který směřoval do středu vápna, tam byl ale připravený jeden z obránců Spartaku!
49'
Vzápětí na to, přišla velká šance ze strany Bragy! Na zadní tyč přilétl zajímavý centr, ale ani jeden z domácích si na něj do polo odkryté sítě nenaběhl.
48'
Spartak začíná druhou část velmi aktivně! Mirzov převzal míč v blízkosti vápna, ovšem moc dlouhou nečekal, neboť pálil zpoza vápna, jeho ránu mu ale Matheus vyrazil.
47'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Fransérgio, přichází Novais.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
První poločas je u konce, branky jsem se však nedočkali. Úvod utkání přinesl mnoho faulů na obou stranách, tudíž jsme sledovali takovou nudnější hru. Později se ale oba celky oklepaly a pokusily se o nějaké ty šance. Braga jich měla poměrně hodně, ani jednu však do branky neprotlačila. To stejné platilo i na druhé straně, ovšem zde bylo o dost šancí méně. Uvidíme jak dopadne druhá část.
45+2'
45+1'
Po tlaku Bragy jsme mohli vidět rychlou akci Spartaku, ta ale skončila ještě před branami brankoviště.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Nuno Sequeira hledal svým centrem nějakého spoluhráče, což se mu také povedlo. V chumlu dokázal míč tečovat Fransérgio, branku ale o centimetry míjel.
43'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec první části, uvidíme zda se dočkáme nějaké branky, nebo skóre zůstane 0:0.
41'
Ruští hráči né a né přestat faulovat! Pro Bragu tu byla opět možnost přímého kopu, ale nakonec se po střele Wilsona Eduarda nic nedělo, neboť byla střela zblokovaná.
39'
Utkání se nám poměrně rozhýbalo. Nyní to byli hráči Spartaku, kteří zkoušeli ohrozit domácí branku, ale ani Ponce nemá dnes přesnou mušku.
37'
Posléze se dopředu pomocí rychlého protiútoku dostali domácí hráči a nadešlo i na střelu! Nejdříve se snažil Matheus, jeho rána však byla zlokovaná. Na podruhé to zkusil Fransérgio, ta ale zase putovala nad.
35'
Není to gól!! Z. Bakaev poslal z levé strany brankoviště nádhernou přihrávku, a to přímo na kopačku Ponceho, jenže ten z bezprostřední blízkosti trefil pouze brankáře! Nakonec se ale pískal ofsajd.
34'
Braga zahrávala již druhý rohový kop, ten se ale v brankovišti příliš neohřál, neboť ho obrana ihned odkopla pryč, ovšem né moc daleko. O střelu zpoza vápna se ještě pokoušel Nuno Sequeira, jeho rána však byla zblokovaná.
32'
Tak toto byla škoda ze strany Moskvy! Mirzov viděl v dobré pozici Z. Bakaeva, ten ale pas přehlídl a jeho tým se tak do nadějné akce nedostal.
31'
Do útoku se nyní přesunuli domácí hráči, kteří se poměrně dlouho drží na polovině Spartaku, ale nemohou přijít na to, jak obranu zlomit.
30'
Ricardo Horta si výtečně nabíhal po levé straně, kam následně dostal dlouhou přihrávku do běhu, jenže i on si nepohlídal své postavení a byl tak pískán ofsajd.
28'
Roh putoval do středu vápna, kde se o jakousi hlavičku pokoušel domácí Bruno Viana, míč mu ale pouze kolem hlavy proletěl.
27'
Přímý kop se sice dostal až do brankoviště, žádné nebezpečí tam však nenadělal, ovšem uvidíme první rohový kop.
26'
Po faulu budeme svědky dalšího nadějného centru domácí Bragy, padne branka ?
25'
Žlutou kartu dostává Guliev (FK Spartak Moskva).
23'
Jak jsem již zmiňoval, sledujeme vyrovnané klání, ve kterém se oba celky již dostali do zakončení, branku však ale ohrozili zatím jen domácí hráči.
22'
První velká šance!! Nuno Sequeira zahrával přímý kop, který přilétl na přední tyč, kde se o hlavičku pokusil João Palhinha, ale brankář Maksimenko zareagoval včas.
21'
Mirzov si žádal o dlouhý pas, který také obdržel, ovšem nehlídal si své postavení a nechal se tak vystavit lacinému ofsajdu.
19'
Schürrle chtěl opět proklouznout obranou Bragy, ta ho však opět odstavila a tentokrát již čistě.
17'
Schürrle zahrával přímý kop z cca 19 metrů. Zvolil tedy střelu přímo, jenže jeho pokus putoval příliš vysoko nad.
16'
André Schürrle chtěl proklouznout mezi dvěma obránci Bragy, ti ho však zfaulovali a uvidíme zajímavý přímý kop!
14'
Pomalu patnáct minut za námi a ani jeden tým ještě nedokázal vystřelit na bránu, je to takové nemastné a neslané utkání. Před zápase všichni očekávali vyrovnanou bitvu, sledujeme však samé fauly.
13'
Hraje se dále a na hřiště se též vrátil zfaulovaný Dantas De Medeiros. Ten tak má dnes plné ruce práce, aby se za toto pomstil.
12'
A fauly už přináší zranění! Ricardo Esgaio měl též problémy s rychlostí De Medeirose, tudíž ho vzal přes nohy a je momentálně odváděn za postranní čáru.
10'
Následný přímý kop letěl na zadní tyč, tam se však žádný hráč v bílém dresu do šance nedostal, uvidíme tak odkop od brány.
9'
Tak toto bylo poněkud zbytečné. Wilson Eduardo nestihl odstavit Dantase De Medeirose, a tak si musel pomoct viditelným strčením. No může být rád, že nedostal žlutou kartu.
8'
João Palhinha hledal svým vzdušným a dlouhým pasem za obranu rychlého hroťáka Ricarda Hortu, ten však jeho přihrávku s trochou smůly nezastihl.
7'
Domácí hru uklidnili, protože jsme viděli opravdu dost faulů, a to za pouhých sedm minut hry, no uvidíme co nám přinesou následující minuty.
6'
Zatím takové zajímavé utkání. Přímý kop letěl přesně do brankoviště Moskvy, kde se o hlavičku pokoušel Santos, místo toho ale stáhl k zemi obránce Gigota.
5'
Poprvé se dopředu pokusili hráči v červeném, ovšem ani oni daleko nedošli, neboť přišel faul od záložníka Ponce.
4'
Místo toho, aby Spartak útočil díky přímému kopu, tak faulují, a to v brankovišti Bragy, tudíž akce končí.
3'
Paulinho porušil pravidla a na vlastní polovině zfauloval ruského Zobnina.
2'
Spartak zkoušel v úvodu zahrozit, ovšem obrana Bragy byla připravená, i přesto jsou u balónu stále hosté.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří míč ihned zahráli dozadu, odkud začínají vytvářet první šanci.
1'
Hráči již přicházejí na hřiště. Domácí nastupují v červených dresech, zatímco hosté v dresech bílých.

SC Braga: Matheus – Nuno Sequeira, Santos, Bruno Viana, Ricardo Esgaio – Wilson Eduardo (C), Joao Palhinha, Fransérgio, André Horta – Ricardo Horta, Paulinho
Náhradníci: Tiago Sá – Tormena De Faria, Claudemir, Ahmed Hassan, Novais, Costa, Galeno

FK Spartak Moskva: Maksimenko – Esčenko, Gigot, Žikija (C), Dantas De Medeiros – Zobnin, Schurle, Guliev – Z. Bakaev, Ponce, Mirzov
Náhradníci: Rebrov – S. Bakaev, Melgarejo, Kutepov, Ananidze, Umjarov, Raškazov

Rozhodčí: X. Fernandez – I. De Cerain, J. Naranjo.
FK Spartak Moskva je ruský celek, který též nastoupil až ve třetím předkole. Tam je čekala cesta do Švýcarska, a to konkrétně na stadion FC Thun. První utkání bylo velmi vyrovnané, ale Spartak ho zvládl a vyhrál 3:2. Odveta se odehrála o týden později, kterou též Spartak zvládl 2:1. V Rusku se již odehrálo šest kol tamní ligy, kterou vládne Zenit. Spartak má na kontě tři výhry, dvě remízy a jednu prohru. Čtyři dny zpátky si hráči Spartaku připsali důležité vítězství v derby, neboť porazili CSKA Moskvu 2:1.
SC Braga je portugalský tým, který díky velkému koeficientu na svoji cestu naskočil až ve třetím předkole. Tam jim los snesl švédské Brondby. První utkání dopadlo vysokou výhrou Bragy 4:2 a do Portugalska si odvezli takřka jistý postup. Doma své utkání též zvládli na jedničku, neboť vyhráli 3:1, tedy v součtu 7:3. V Portugalsku začala již domácí liga, kde se odehráli dvě kola. První dopadlo lépe pro Bragu, jelikož vyhrála 2:1, ovšem druhé klání proti Sportingu prohrála, a to tím stejným výsledkem 2:1. Dnes se od nich očekává výhra, tak uvidíme zda se tak stane.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na závěrečné předkolo Evropské ligy, a to na zápas SC Braga – FK Spartak Moskva. Portugalský celek bude velký favorit, ovšem ruský Spartak nemůžeme jen tak podcenit. Čeká nás opravdu zajímavé klání s výkopem od 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.