Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Čichura : Aberdeen - 25. července 2019   18:45

Čichura
Čichura
41' Koripadze
1:1
(1:0)
Aberdeen
Aberdeen
68' Cosgrove
Čichura
Hamzič – Koripadze, Majsašvili, Mamasachlisi, Čikvaidze – Čitejšvili (74. Čichladze), Kašia, Sardališvili – Dekanoidze, Ergemlidze, Lekvtadze (76. Pantsulaia)
Aberdeen
Lewis – Logan, Taylor (18. Bryson), McKenna, Considine – Ojo, Ferguson, Hedhes – Gallagher (82. Wilson), Cosgrove, McGinn
Anderson,Bryson, Campbell, Černý, Main, Wilson, Wright

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 17:20
Zápas skončil, Čichura v prvním utkání druhého předkola Evropské ligy doma remizovala s favorizovaným Aberdeenem 1:1. Utkání nemělo nějak velkou kvalitu, oba týmy hodně faulovaly a hra se tak často kouskovala. Skóre otevřel chvíli před přestávkou z penalty Koripadze. Ve druhém poločase pak Aberdeen sice žádný velký tlak neměl, ale povedlo se mu rovněž z penalty vyrovnat. Postaral se o to Cosgrove. Velkou šanci měl v závěru ještě domácí Ergemlidze, ale vítěznou branku se mu vstřelit nepovedlo.
90+3'
90+2'
Čichura se tlačí dopředu po pravé straně, poslední desítky sekund tráví v útoku.
90+1'
Nastavovat se budou jen dvě minuty.
90'
Ani Aberdeen svou akci až do zakončení nedovedl a na tahu jsou tak domácí.
89'
Zatím to vypadá, že utkání pomalu spěje k remíze, ani jeden z týmů se nijak vehementně do útoku netlačí.
87'
Jenže tam hráči Aberdeenu faulovali, a tak se budou opět muset bránit.
86'
Lewis rozehrál další akci Aberdeenu dlouhým nákopem a až na polovinu soupeře.
84'
Čichura se dostala do obrovské šance! Po nákopu za obranu se dostal ke střele Ergemlidze, ale z úhlu Leiwse nepřekonal.
83'
Čichura už dlouho drží míč ve své moci, ale je to daleko od branky Aberdeenu.
82'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Jon Gallagher, přichází James Wilson.
80'
Nepřesná střela domácího mužstva nemusela Lewise ohrozit, a ten bude nyní rozehrávat od své branky.
78'
Hosté se kombinací dostali až do pokutového území, do zakončení se ale nedostali.
76'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Irakli Lekvtadze, přichází Giorgi Pantsulaia.
74'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Revaz Čiteišvili, přichází Demur Čichladze.
73'
Stelou z velké dálky pořádně zatopil Lewisovi Čiteišvili , branku jen těsně minul.
71'
Hosté vybojovali na vlastní polovině míč a poté v rozehrávce využili brankáře Hamziče.
70'
Uvidíme, co vyrovnávací gól udělá s utkáním. Hosté budou určitě útočit a hnát se za další brankou.
68'
Aberdeen právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno, i druhý gól tohoto zápasu padl z penalty. SAM COSGROVE míč umístil přesně k levé tyči a Hamzič se natahoval marně.
67'
Davit Maisašvili dostává za hru rukou žlutou kartu.
66'
Rozhodčí si všiml ruky v pokutovém území Čichury a penaltu budou kopat tentokrát hosté.
65'
Tentokrát to hosté zkoušeli pro změnu centrem z pravé strany, ale ani tahle cesta k zakončení nevedla.
64'
Centr Aberdeenu z levé strany mířil na zadní tyč, ale tam míč nikdo nezasáhl.
63'
Nyní akci Aberdeenu zastavil ofsajd.
62'
Skotskému mužstvu se stále nedaří vytvořit si trvalý tlak, domácí se zatím brání skvěle.
61'
Jenže ani z něj se neradovali, brankář Hamzič ani nemusel zasahovat.
60'
Hosté mají šanci na vyrovnání, mají svůj čtvrtý rohový kop v utkání.
59'
A další faul, kterých je tento zápas opravdu plný. Tentokrát se provinili domácí.
58'
Gallagher se znovu dopustil faulu, takže hrát budou moci domácí.
56'
Do vápna Aberdeenu letěl z pravé strany ze standardky docela nebezpečný centr, ale skotský tým si s tím dokázal poradit.
55'
Domácí dostávají příležitost na zvýšení svého náskoku ze standardní situace.
54'
Domácí se znovu řítili rychle dopředu, ale celou akci nakonec nesehráli dobře, centr z levé strany byl nepřesný.
52'
Domácí se na chvíli zase usadili na útočném polovině, ještě budou vhazovat z pravé strany.
51'
Hosté ale stále nesmí zapomínat na zadní vrátka, protože domácí budou hrát na protiútoky. Sardališvili střílel nebezpečně, ale nepřesně.
50'
Hedgers z levé strany posílal nebezpečný míč před brankou Čichury a div že si domácí nevstřelili vlastní branku.
48'
Jenže ani z něj hosté střeleckou smůlu ve dnešním utkání neprolomili.
47'
Aberdeen začíná druhou půli podle očekávání aktivně, bude kopat roh.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:47.
První poločas je u konce, Čichura doma překvapivě vede v prvním utkání druhého předkola Evropské ligy nad Aberdeenem 1:0. Dlouho bylo k vidění hodně neatraktivní utkání, spíše se válčilo ve středu pole a hra byla kouskována častými fauly. Všechno směřovalo k bezbrankovému poločasu, ale ve 41. minutě fauloval ve vápně Ojo a domácí kopali penaltu. Konkrétně se toho ujal Giorgi Koripadze, který otevřel skóre.
45+3'
45+2'
Domácí dohrávají druhý poločase sebevědomě kombinací na polovině Aberdeenu.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Do zakončení se dostal hostující záložník Ferguson, ale branku Čichury o velký kus minul.
44'
Hamzič předvedl dlouhá nákop na útočnou polovinu, ale tam jeho spoluhráči dlouho míč neudrželi.
42'
Tento gól nyní umožní domácím ještě více se soustředit na obranu, Aberdeen to tak bude mít v ofenzívě ještě náročnější.
41'
Čichura Sačchere právě vstřelila branku!
GIORGI KORIPADZE to zvládl, penaltu kopl nejlépe, jak mohl. Míč umístil střelou po zemi naprosto přesně k levé tyči, takže Lewisovi nepomohlo ani to, že vystihl směr střely.
40'
Penaltu bude kopat Koripadze.
40'
Ojo fauloval ve vápně Lekvtadzeho a rozhodčí byl neoblomný.
39'
To je velká rána pro favorita, domácí budou kopat penaltu!
38'
Čikvaidze odvedl při bránění na levé straně dobrou práci, nepustil za sebe Oja.
37'
Aberdeen zatím má problémy s překonáním obrany domácího mužstva, Hamzič je bez práce.
35'
Lawis byl u míče ve svém vápně jako první a zamezil tak šanci soupeře.
33'
Další nedovolený zákrok z dílny hráčů Čichury, rozehrávat budou hosté ve středu pole.
32'
Po pravé straně se snažil dostat k centru Gallagher, ale úspěšný nebyl.
30'
Další z nekonečné várky faulů v dnešním zápase. Standardku budou mít domácí.
29'
Čichura neměla větší problém se ubránit a nyní je na tahu ona, může se pokusit o rychlou akci.
28'
Rozhodčí opět musí hráčům domlouvat, aby trochu uklidnili svou agresivní hru. Standardní situaci budou mít hosté.
27'
Hosté to nakonec zkusili dlouhým nákopem na pravé křídlo, ale to úspěch nepřineslo.
26'
Hosté se snaží nyní o trochu plynulejší hru, ale zatím kombinují jen na vlastní polovině.
25'
Zápas zatím nemá téměř žádnou kvalitu, protože jsou k vidění pouze fauly. Po dalším z nich budou rozehrávat hosté.
23'
Zápas je nyní až nepřiměřeně tvrdý, další zbytečný faul předvedl hostující Ojo a i on dostal žlutou kartu.
22'
Domácí Micheli Ergemlidze byl v souboji pozdě a po zásluze vidí žlutou kartu.
20'
Na hřišti se to docela přiostřuje, tentokrát předvedl tvrdý nedovolený zákrok Sardališvili.
18'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Ash Taylor, přichází Craig Bryson.
16'
Nehraje se kvůli ošetřování Taylora.
15'
Ze standardní situace domácích nic nebylo, Aberdeen se dokázal ubránit.
14'
Druhou žlutou kartu tohoto utkání dostává hostující Taylor za bezohledný skluz.
12'
Aberdeen se sice drží na polovině soupeře, ale zatím jeho akcím chybí nějaký nápad.
9'
Rozhodčí si všiml faulu ve středu pole, takže domácí nemohli pokračovat v akci. Žlutou kartu dostává domácí Irakli Lekvtadze.
6'
Hosté měli první náznak šance po centru z pravé strany.
3'
Domácí působí na za začátku utkání aktivnějším dojmem
1'

FC Čichura Sačchere: Hamzič – Koripadze, Majsašvili, Mamasachlisi, Čikvaidze – Čitejšvili, Kašia, Sardališvili – Dekanoidze, Ergemlidze, Lekvtadze
Náhradníci: Čichladze, Kamladze, Kapanadze, Markozašvili, Megrelišvili, Mckerašvili, Pantsulaia

Aberdeen FC: Lewis – Logan, Taylor, McKenna, Considine – Ojo, Ferguson, Hedhes – Gallagher, Cosgrove, McGinn
Náhradníci: Anderson,Bryson, Campbell, Černý, Main, Wilson, Wright.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se dosud nikdy neutkaly.
Aberdeen FC

Aberdeen patří mezi nejsilnější skotské kluby, i když na Celtic a Rangers, dva nejmocnější skotské týmy, dlouhodobě nestačí. V minulé sezoně skončil Aberdeen ve skupině o titul na čtvrtém místě pouze o skóre za třetím Kilmarnockem. Díky tomu, že se Celtic radoval z domácího poháru však Aberdeen přesto do předkol Evropské ligy proklouzl. V tom prvním si poradil s finským Rovaniemi po výsledcích 2:1 nejprve doma a pak i venku.
FC Čichura Sačchere

Čichura je gruzínským klubem, který skončil v minulé sezoně tamní nejvyšší soutěže na čtvrtém místě, čímž si zajistil účast v předkolech Evropské ligy. V tom prvním Čichura narazila na lucemburskou Folu, kterou vyřadila po výsledcích 2:1 venku a 2:1 doma. Gruzínská soutěž se hraje v režimu jaro-podzim, takže už má aktuálně za sebou 21 kol a Čichura je aktuálně v tabulce až šestá se ztrátou dvanácti bodů na pohárovou třetí příčku.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání druhého předkola Evropské ligy mezi týmy FC Čichura Sačchere a Aberdeen FC. Zápas se odehraje v Boris Paichadze Dinamo Areně v Tbilisi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.