Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dudelange : Kalju - 8. srpna 2019   20:00

Dudelange
Dudelange
28' Stolz  • 30' Stolz  • 76' Stolz
3:1
(2:1)
Kalju
Kalju
41' Puri
Dudelange
Kips – Bouchouari, Schnell, Delgado, Kirch (90+1. Lesquoy) – Morren, Pokar – Stolz (85. Natami), Bernier, Klapp – Sinani
Moutha-Sebtaoui – Bougrine, Cabral Barbosa, Cools, Garos, Lesquoy, Natami
Veríssimo – Campos, Martins (POR)
Stade Josy Barthel, Lucemburk
Kalju
Londak – Markovych, Avilov, Ugge, Kulinits – Paur (60. Mata), Tjapkin, Mbu-Alidor, Puri – Klein (85. Chomutov), Subbotin (73. Kirss)
Teles – Ivanjusin, Chomutov, Kirss, Mašičev, Mata, Reintam

Máme za sebou utkání třetího předkola Evropské ligy, v němž Dudelange porazilo na domácím hřišti Kalju 3:1 a vytvořilo si tak výbornou pozici do venkovní odvety. První branka přišla v 38. minutě, kdy se parádním lobem prosadil Dominik Stolz. Stejný hráč skóroval i o dvě minuty později, kdy se trefil pro změnu hlavou. Hostům se do konce úvodní části hry ale podařilo snížit, po standardní situaci zamířil do černého Sander Puri. Druhá půle nabídla pouze jeden gól a k radosti většiny fanoušků na stadiónu skončil v hostující síti, ranou k levé tyči završil hattrick Dominik Stolz. V poslední minutě základní hrací doby se ještě nechal hloupě vyloučit střídající Kirss za loket v obličeji. Dudelange vykročilo výborně za postupem do čtvrtého předkola, v Estonsku ovšem nebude mít nic zadarmo.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+3'
90+2'
V závěru zápasu ještě mohl vystřelit lepší postavení lucemburskému celku do odvety Bernier, kdyby ale ránu neumístil těsně nad.
90+1'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Mehdi Kirch, přichází Thibault Lesquoy.
90'
Robert Kirss mimo balón naprosto nepochopitelně loktem udeřil protihráče. Rozhodčímu nezbylo nic jiného, než forvarda Kalju vyloučit!
89'
O zdržování se pokusili i hráči v bílém, v tomto případě to ovšem chápu. Sinaniho ale vytrhl ze soustředění praporek pomezního signalizující ofsajd.
88'
Nyní jsem opravdu nepochopil, co stoper Ugge zamýšlel. Nejprve u vastního praporku zdržoval jako kdyby jeho tým vedl a poté dělal nožičky, které mu ale vůbec nevyšly podle jeho představ. Výsledkem je roh pro Dudelange.
87'
Kirch dobře viděl nabíhajícího Morrena, přesto mu poslal nahrávku na paty. Středopolař si se situací nedokázal poradit.
86'
Fotbalisté estonského týmu více vysunuli hru, místo jejich útočných akcí však sledujeme spíše brejky domácích.
85'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Peeter Klein, přichází Vladyslav Chomutov.
84'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Dominik Stolz, přichází Omar Natami.
84'
Fanoušci i hráči se po zákroku na Sinaniho dožadovali odpískání pokutového kopu, avšak píšťalka rozhodčího zůstala němá.
83'
Následoval rohový kop, který byl rozehraný na krátko. Vzápětí sice přišel centr, proti tomu však nejvýše vyskočil Avilov.
82'
Pokar vyslal po pravé lajně do brejku Klappa, ten ovšem při snaze odcentrovat nastřelil Uggeho.
81'
Bouřlivý potlesk si vysloužil Charles Morren, jenž se vrátil vypomoci defenzivě a čistým skluzem obral o balón Kleina.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Lucemburský celek vede o dvě branky, což i odpovídá situaci na hřišti.
79'
A tím to také navíc nemusí skončit. Po pěkné samostatné akci bude Dudelange vhazovat v blízkosti vápna protivníka.
78'
Svěřenci trenéra Ferrery tedy zase mohou být o něco klidnější. Dvoubrankový rozdíl je dobrý náskok do odvety.
76'
Dudelange právě vstřelilo branku!
Hattrick! DOMINIK STOLZ si na hranici šestnáctky zpracoval přihrávku a ranou k levé tyči nedal Londakovi sebemenší šanci zasáhnout!
75'
Domácí znovu přidali na aktivitě, opět soupeře zatlačili na jeho vlastní polovinu.
74'
Stoper Ugge si teď pořádně zahrával, když jako poslední hráč dlouho kličkoval s míčem. Nakonec ale chybu neudělal.
73'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Igor Subbotin, přichází Robert Kirss.
73'
Žlutou kartu dostává Peeter Klein (JK Nõmme Kalju).
72'
Parádní rána z nějakých dvaceti metrů v sítii neskončila. ondak na ni totiž dobře viděl a ukryl ji v rukavicích.
71'
Hosté nyní přidali aktivitě a po zblokovaném centru dokonce vybojovali rohový kop.
70'
Hlavičkovanou z jedné strany na druhou utnul až Tjapkin, jenž si že vzduchu stáhl kulatý nesmysl pro sebe.
69'
Po centru že standardní situace hlavičkoval Sinani jen do dobře postaveného obránce, velká škoda pro domácí.
68'
Žlutou kartu dostává Vladimir Avilov (JK Nõmme Kalju).
67'
Tak to hráči Kalju zkusili po lajně. Puri se sice dokázal propracovat přes dva hráče avšak na toho třetího, Kircha, už si nepřišel.
66'
Hosté se pokusili o rychlou narážečku středem, tu ovšem výborně přečetl záložník Morren.
65'
Dalekonosný projektil Berniera nemohl hostujícího gólmana vystrašit, letěl vysoko nad.
64'
Hra je v posledních minutách plná nepřesností, další takovou vyrobil na středu hřiště Mbu-Alidor.
63'
Fotbalisté Dudelange vůbec neotáleli a rozhodli se pro rychlou rozehrávku. Kirch ale svoji přihrávku zkazil.
62'
Těsně za hranicí šestnáctky se faulu dopustil Avilov. Domácí budou rozehrávat přímý kop těsně za hranicí šestnáctky.
61'
Máme za sebou hodinu utkání, po níž Dudelange stále vede nad Kalju o jedinou branku. Skóre se ale domácí snaží navýšit, svatyně Londaka však zatím třetí kousek nepřipustila.
60'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Kaspar Paur, přichází Max Mata.
59'
Potlesk ochozů si teď vysloužil Antoine Bernier, který zabojoval a proti dvojici protihráčů dokázal udržet balón.
58'
Vypadá to, že estonské mužsvo je skutečně spokojeno i s jednobrankovou ztrátou. Jakoby spoléhalo na to, že to dožene v odvetě.
57'
Proti zakončení Stolze zůstal gólman stát jako přikovaný. Hattricku se ale Němec nedočkal, neboť kulatý nesmysl proletěl nad břevnem.
56'
Na opačné straně vylétl projektil z kroku v podání Puriho. Ani v tomto případě nemůže mluvit o vížném ohrožení branky.
55'
Když to nešlo kombinačně, tak to z dálky vyzkoušel Pokar. A nemířil vůbec zle, jen razance tomu chyběla. Snadný zákrok pro Londaka.
54'
Prakticky sledujeme neustále to samé. Domácí se snaží prodrat skze obrannou hráz soupeře, ta však zatím ve druhé půli drží.
53'
Kalju zatím vůbec nestíhá nastolenému tempu soupeře. Otázkou ale zůstává, zda Dudelange vydrží takové tempo po celý zbytek utkání.
52'
Na druhé straně zakončil brejk domácích ranou na vzdálenější tyč Klapp. Střela ale byla pomalá, Londak ji bez problémů ukryl.
51'
Jenže akce estonského mužstva dlouhého trvání neměla, Tjapkin setotiž ukop při snaze odcentrovat.
50'
To se povedlo až nyní po dlouhém odkopu gólmana, po němž v hlavičkovém souboji uspěl Paur.
49'
Dudelange vlétlo na protivníka ve velkém stylu, hráči Kalju se ještě nedostali za polovinu.
48'
Sinani v těžké pozici dobře přiťukl hlavou Bernierovi, jenž ale místo zakončení ještě zkoušel kličkovat, a to byla chyba.
47'
Domácí se hned v úvodu pokusili vzít zpět své dvoubrankového vedení, proti centru Stolze ale výborně vystartoval Londak.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
Skončil první poločas utkání třetího předkola Evropské ligy mezi Dudelange a Kalju, v němž jsem viděli hend tři branky. Dvě vstřelili domácí v rozmezí dvou minut, a to konkrétně ve 28. a ve 30. minutě. Oba zásahy má na svědomí Dominik Stolarz, jenž se nejprve prosadil krásným lobem, aby posléze překonal Londaka přesnou hlavičkou. Hosté korigovali stav ve 41. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil Sander Puri.
45'
44'
Tím jsem ovšem rozhodně nechtěl říci, že by se nyní hráči Kalju měli schovat do defenzivy a zbytek utkání pouze odbránit.
43'
A rázem je tak situace opět úplně jiná. V případě, že by zápas skončil tímto výsledkem, stačilo by estonskému celku k postupu doma vstřelit jednu branku a zároveň neinkasovat.
41'
Kalju právě vstřelilo branku!
Je sníženo! Domácí obrana byla málo důrazná při odvracení balónu. Po centru jeden z hostů přiťukl balón do běhu SANDERU PURIMU, který z těžké pozice dokázal poslat balón za záda Kipse.
41'
Naprosto zbytečný nedovolený zákrok Pokara, jímž Němec daroval standardní situaci soupeři.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do vedení s dvoubrankovým vedením v zádech?
39'
Domácím publikem to po hlavičce Sinaniho jen zahučelo. Zakončení lucemburského útočníka skončilo na horní síti.
38'
Velmi nepovedený centr od rohového praporku v podání Paura. Balón proletěl nad všemi přítomnými hráči v pokutovém území domácích.
37'
A naopak budou mít šanci na druhé straně zahrozit hosté, neboť Kirch pouze zblokoval pas Kleina, bude se kopat roh.
36'
Vladimir Avilov nyní zachránil hosty od třetí inaksované branky! Bernier totiž svou střelou překonal gólmana, na brankové čáře ovšem zasáhl zmíněný stoper!
35'
Hosté jsou pochopitelně pořádně opaření. Marně se snaží vyrovnat s chutí hrajícím domácím borcům.
34'
Do střelecké listiny se chtěl zapsat i hroťák Sinani. Bohužel pro něj balón po nahrávce Klappa umístil těsně vedle pravé tyče.
33'
Nedomluvy stoperské dvojice využil Subbotin, avšak šance z toho nakoenc nebyla, Schnell se včas vzpamatoval a o míč soupeře připravil.
32'
Dudelange se tedy rázem nachází v perfektní pozici, dvě branky během dvou minut budou určitě velkou vzpruhou do dalšího průběhu.
30'
Druhý úder v rozmezí dvou minut! Na centr z levé strany si naskočil opět DOMINIK STOLZ. Německý křídelník umístil hlavičku k pravé tyči, Londak se natahoval marně!
28'
Domácí přetavují svůj tlak v úvodní branku! Po nahrávce Sinaniho se na středu obtočil s balónem DOMINIK STOLZ, jenž krásným obloučkem totálně zaskočil gólmana!
28'
Ne úplně ideálně si Bernier zpracoval balón, musel se tedy stáhnout více dozadu, aby mohl dobře rozehrát na pravou stranu.
27'
Pravou lajnou utíkal dopředu Peeter Klein, čistě ho však od míče odstrčil levý bek Kirch.
26'
Bezbranková remíza by v této situaci asi nevyhovovala nikomu. I v odvetě by totiž stačilo dát jeden gól pro to, aby bylo vše rázem úplně jinak.
25'
Nutno podotknout, že hra se v posledních minutách více vyrovnala. Dudelange sice hraje více na míči, avšak defenziva Kalju je do šancí nepouští.
24'
Dlouhý nákop po levé straně neměl adresáta, Klapp totiž sbíhal na střed.
23'
Bylo to skutečně jen na chvíli, nahrávku středem totiž vystihl Pokar, který založil rychlý brejk na druhou stranu. Ten skončil nepřesnou ránou Sinaniho.
22'
Jsou to v posledních vteřinách zápasu hosté, kteří si alespoň na malou chvíli snaží užít kulatého nesmyslu.
21'
Neprosto šílená rozehrávka přímého kopu v podání hráčů Dudelange. Stolz si myslel, že se mu spoluhráč rozběhne za obranu po levé lajně, a tak tam také směřoval přihrávku, Kirch ale zůstal nehnutě stát.
20'
Žlutou kartu dostává Maximiliano Delgado (F91 Dudelange).
19'
Nyní tu bude standardka pro změnu ze středu hřiště, zezadu totiž tvrdě dohrál protivníka Maximilano Ugge.
18'
Ani z toho ale nic převratného nebude. Do odraženého balónu se sice opřel Pokar, svatyni soupeře však přepálil o pořádný kus.
17'
Která může přijít za malý okamžik, neboť Ryan Klaap vybojoval již druhý rohový kop.
16'
Lucemburský tým zatím hraje opravdu velmi sympaticky, tlačí se do zakončení, už tomu chybí jen gólová tečka.
15'
Morren rozejl útok svého celku levou stranou, jenže Kirchova nahrávka po lajně byla čitelná, vystihl ji Paur.
14'
Stoper Delgado musel uspět jako poslední hráč, jinak by Klein unikal sám na bránu. Domácí obránce si poradil s velkým přehledem, za což byl odměněn i domácím publikem.
13'
Ofenzivu Dudelange se rozhodl podpořit i bek Bouchouari, jeho rána ale končí blokem Avilova.
12'
Slibně se rozvíjejícíc brejk Kalju zastavil zdvižený praporek pomezního signalizující ofsajdové postavení Subbotina.
11'
Stolz pasem do vápna zajímavě hledal forvarda Sinaniho, jenž na jeho pobídku těsně nedosáhl.
10'
Už to vypadalo, že Kulinits získá balón čistým způsobem, nakonec ale bylo jasně vidět, že si v souboji s Bernierem pomohl rukama.
9'
Morren si pěkně sběhl na přihrávku od Schnella, kterou také dostal. Následně předal Klappovi, ten ale totálně selhal při zpracování.
8'
Po dlouhém odkopu Kipse došlo k hlavičkovému souboji, v němž Stolz loktem trefil Uggeho. Rozhodčí okamžitě píská faul.
7'
Nepřesná kombinace nyní zhatila další útočnou akci Dudelange, Morren zkazil nahrávku na Pokara.
6'
Domácí celek vstoupil do utkání s velkou chutí, soupeře zatím mačká na jeho polovině.
5'
Po centru z rohového kopu se snažil prosadit Schnell, avšak ještě výše se vyšplhal Avilov.
4'
Přihrávka Markovyche z pravé strany končí blokem, bude se kopat roh.
3'
Za pěkným přízemním centrem z evé strany se hnal Klapp, jenž balón na hrací ploše nestihl jen velmi těsně.
2'
Domácí do dnešního utkání vstoupili v černých dresech, hosté oblékli dresy barvy bílé.
1'

F91 Dudelange: Kips – Bouchouari, Schnell, Delgado, Kirch – Morren, Pokar – Stolz, Bernier, Klapp – Sinani
Náhradníci: Moutha-Sebtaoui – Bougrine, Cabral Barbosa, Cools, Garos, Lesquoy, Natami

JK Nõmme Kalju: Londak – Markovych, Avilov, Ugge, Kulinits – Paur, Tjapkin, Mbu-Alidor, Puri – Klein, Subbotin
Náhradníci: Teles – Ivanjusin, Chomutov, Kirss, Mašičev, Mata, Reintam

Rozhodčí: Veríssimo – Campos, Martins (POR).
JK Nõmme Kalju

V Estonsku probíhá ligová sezóna v jiném časovém období, než je u nás zvykem, Kalju a celá tuzemská liga se tudíž nachází už ve své polovině. Loňský mistr si nevede vůbec dobře, když je po 22 zápasech na čtvrté přičce se ztrátou deseti bodů na čelo. V Evropě začínalo Kalju v Lize mistrů, kde shodou okolností rovněž vyřadilo Shkendiju, ve druhém předkole už ale hráči tohoto celku nestačili na Celtic. Svěřenci trenéra Kožuchovského se tedy musí spokojit "jen" s Evropskou ligou.
F91 Dudelange

Úřadující lucemburský mistr se vzhledem k nízkému koeficientu musí prokousávat evropskou soutěží už od prvního předkola. Zatím si ale vede velmi dobře, když nejprve po dvou remízách vyřadil díky více venkovním gólům Valettu a následně si poradil po celkovém skóre 3:2 s makedonskou Škendijou. O víkendu už pro Dudelanga začala i liga, v níž svěřenci trenéra Ferrery bez problémů porazili Muhlenbach 3:1.
Krásný čtvrteční večer všem příznivcům fotbalu! Vítám vás při sledování třetího předkola Evropské ligy, v němž F91 Dudelange vyzve na domácím hřišti JK Nõmme Kalju.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.