Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Apollon Limassol - 22. srpna 2019   20:30

Eindhoven
Eindhoven
47' Ihattaren  • 56' Gakpo  • 61' Dumfries
3:0
(0:0)
Apollon Limassol
Eindhoven
Zoet – Dumfries, Baumgartl, Viergever, Boscagli – Gutiérrez, Rosario, Gakpo (84. Hendrix) – Ihattaren (81. Mitroglou), Bergwijn, Malen.
Ruiter – Lato, Schwaab, Hendrix, Ramselaar, Teze, Mitroglou
Kulbakov – Zhuk, Khomchenko
Philips Stadion, Eindhoven
Mall – Pedro, Yuste, Kyriakou, Aguirre – Sachetti, Marković – Gakpé (76. Pittas), Sardinero (67. Papoulis), Gianniotas (62. Pereyra) – Zelaya.
Papastylianou – Nsue, Pittas, Pereyra, Papoulis, Szalai, M'Pinda

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u evropského fotbalu na počtěnou.
Díky zlepšenému výkonu ve druhém poločasu dnešní utkání jasně ovládl domácí PSV Eindhoven. Tomu se po nudnějším prvním poločase povedlo dát tři branky v rozmezí čtrnácti minut. Postupně se prosadili Mohamed Ihattaren, Cody Gakpo a Denzel Dumfries. Do odvety si tak nizozemský velikán veze tříbrankový náskok.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:14.
90+5'
90+4'
V posledních sekundách ještě přišel útočný faul ze strany domácího celku. Ten ale již nic nezmění, je konec.
90+3'
Poslední sekundy tohoto utkání. Na pravé straně totiž došlo k faulu a PSV tak bude moci poslat do vápna další míč. Nejspíše to ale vypadá na rozehrávku nakrátko.
90+2'
Žádný vzruch ale nepřišel. Zakončující hráč Apollonu chtěl nejspíše zeď propálit, což se mu nepovedlo. Pokračuje se tak odkopem od branky Zoeta.
90+1'
Nad rámec utkání budou nastaveny další čtyři minuty. Šanci na snížení mají hosté, a to po faulu pár metrů před vápnem. Dočkáme se zápletky do odvety?
90'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Olivier Boscagli, přichází Toni Lato.
89'
Až na to zakončení to od domácích bylo bezchybné! Donyel Malen dostal přihrávku na malé vápno a měl naprosto jednoduchou úlohu. Zblízka ale branku trestuhodně netrefil!
88'
Křeče už pracují na plné obrátky. Nyní potkaly jednoho z domácích hráčů, který se svíjí u levé lajny a pomalu kulhá za postranní čáru.
86'
Závěr utkání si užívají hlavně fanoušci, které druhý poločas musel bavit. Na míči je aktivní Apollon, ale ten je směrem dopředu celkem bezradný.
85'
Na pravé straně si jeden z hostů dal míč před Malena a šel do vápna. Ten tam ovšem nechal ruku, udělal faul a dostal žlutou kartu. Šance pro Apollon na snížení stavu.
84'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Jorrit Hendrix.
82'
Nyní šli domácí po levé straně do útoku, ale na brankové čáře parádně zakročil obránce Apollonu. Do protiakce se tak pokouší dostat kyperský celek.
81'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Mohamed Ihattaren, přichází Kostas Mitroglou.
80'
Snažení domácích pak ukončil faulem na pravé straně jeden z hostů. Přímý kop bude zahrán po první střídání PSV.
78'
Papoulis nyní dostal přihrávku do vápna a měl na noze snížení. Na pravé straně vápna se pokoušel přehodit Zoeta, ale ten jeho dloubák parádně zachytil!
77'
PSV má nejspíše splněno a už se spíše soustředí na udržení čistého konta. Apollon se snaží hrát, ale zatím to směrem na branku Zoeta vůbec nebezpečné není.
76'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Serge Gakpé, přichází Ioannis Pittas.
74'
Po kombinaci před vápnem hostujícího celku se ke střele dostal Gutiérrez. Jeho rána ovšem nakonec přesná nebyla a míč skončil jen nad brankou Apollonu.
73'
Domácí obrana si nyní musí dávat pozor. Pasáž posledních sekund je velice nebezpečná. Po centru z pravé strany totiž přišla hlavička, která skončila těsně vedle branky!
72'
Hosté šli nyní po pravé straně do vápna, kde přes dvojici hráčů upadl útočící hráč. Sudí se ale nerozhodli písknout penaltu a udělali nejspíše správně.
71'
Apollon působí velice odevzdaným výkonem a nic mu nevychází. Zároveň směrem do útoku nejde moc hráčů v černomodrém.
70'
Hosté z Limassolu byli nyní pod tlakem a míč dokázali pouze odkopnout. Hra bude pokračovat kombinační hrou domácích ve středovém kruhu.
68'
Limassol se dostal do útoku, kde se mu povedlo vybojovat rohový kop z pravé strany. Opět ale mohli být domácí v klidu, nic nebezpečného z toho totiž nevzešlo.
67'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Adrián Sardinero, přichází Fotis Papoulis.
66'
Naopak Apollon nyní mohl jít do dobré akce, ale po naprosto jasném a zbytečném faulu vidí žlutou kartu Olivier Boscagli. Následně se bude střídat.
65'
Apollonu se utkání sesypalo jako domeček z karet. PSV viditelně zabralo ve druhém poločase, dost možná to celé bylo součástí taktiky. Eindhoven jde do další akce.
62'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Giannis Gianniotas, přichází Facundo Pereyra.
61'
PSV právě vstřelilo branku!
To jsou minuty hrůzy pro hostující celek! Domácí po autu vhazovali na levé straně a poslali míč do vápna. Obrana Apollonu se nedomluvila a míč se dostal až na zadní tyčku. DENZEL DUMFRIES zde zakončoval do prázdné branky a posílá PSV do tříbrankového vedení.
59'
Zároveň tu mohla být třetí branka, ale kombinace nyní nevyšla. Na levé straně si domácí dali míč moc rychle a je z toho jen roh. Ronald Koeman se nyní již usmívá.
58'
Eindhovenští jsou při chuti a kombinují na útočné polovině. Fanoušci si to užívají také. Teď už jen o to, jaký náskok do odvety si PSV odveze.
56'
PSV jde do dvoubrankového vedení po naprosto úžasné trefě CODYHO GAKPA! Mladý ofenzivní hráč domácího celku dostal míč na levé křídlo, přičemž si jej navedl do středu. Jeho následné zakončení skončilo ve vzdálenější šibenici. Majstrštyk.
55'
Domácí celek to nyní sehrál parádně a z hranice vápna mohlo přijít zakončení. Jeden z hráčů se ale levačkou neprosadil, rána byla totiž zablokovaná.
53'
Nakonec z toho byly dva rohy. Na konci celé akce byl Gakpé, jenž dostal míč na levou stranu vápna. Jeho pokus z voleje šel na první tyčku, ale balon skončil jen na boční síti.
52'
Apollon se ovšem nemá v plánu vzdát a pokouší se směrem do útoku hrát velice aktivně. Nyní se mu na levé straně povedlo vybojovat rohový kop.
50'
Apollon nyní hrál s brankářem Mallem, který byl zahnán pod tlak napadajícími hráči PSV. Všechno ale jednička Apollonu vyřešila a hra pokračuje hrou Kypřanů.
49'
Domácí publikum rázem ožilo a utkání tato branka jen a jedině může pomoci. Uvidíme, zda se dočkáme nyní ofenzivní smršti či budou oba týmy hrát nadále opatrně.
47'
Tak tohle bude hosty mrzet! Ti se totiž dostali do vápna, ale všechno zhatila jedna nepřesná přihrávka. PSV tak šlo do protiakce, která byla parádně vyřešena. MOHAMED IHATTAREN dostal přihrávku do vápna a k levé tyčce se zkušeně prosadil.
47'
PSV se hned v prvních minutách pokoušelo dostat po pravé straně do útoku, ale obránce si celou situaci tělem pohlídal a hra bude pokračovat odkopem od branky.
46'
Je za námi první poločas utkání play-off Evropské ligy mezi PSV a Apollonem. Zatím se hraje celkem nezáživné utkání a ani jeden z brankářů nemusel moc zasahovat. Druhý poločas může nabídnout pouze a jen zlepšení. Druhý poločas startuje ve 21:32.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu se nastavuje jedna minuta. Apollon vybojoval míč na pravé straně, kde bude vhazovat. Celá situace je blízko rohového praporku.
45'
Poslední sekundy nezáživného prvního poločasu. Domácí obrana na polovině hřiště nic nevymýšlela a do své kombinace zahrnula také svého brankáře.
44'
Místo toho ale mohl udeřit Apollon. Na pravé straně si obhodil bránícího hráče jeden z hostů, ale už si míč nezpracoval. Další obránce totiž prsy přiťukl míč a hraje v klidu.
43'
Již se hraje a zatím ke střídání nedochází. PSV hraje aktivně ve středu hřiště a do konce poločasu bude nejspíše chtít vymyslet nějakou nebezpečnou akci.
42'
Jeden z domácích hráčů odkopával ve středu hřiště, ale jeho nůžky dopadly tak špatně, že je na hřišti ošetřován. Uvidíme, kdy se vzpamatuje a zda dojde k prvnímu vynucenému střídání.
40'
Hosté chtějí dohrát poločas bez inkasované branky a zatím se o to snaží velice dobře. Kombinují v obraně a směrem do útoku se tolik neženou.
39'
PSV šlo do útoku středem, ale jednomu z hráčů jen lehce utekl míč a bylo po akci. Bránící hráč Apollonu se s ničím nemazlil a do balonu rázně kopl.
38'
Po centru na pravou stranu si domácí celek vybojoval další rohový kop. Ten ale opět nenabídl nic nebezpečného. Hlavička ve vápně byla hodně nepřesná, Mall odkopává.
37'
Blíží se nám konec prvního poločasu, jenž nám nenabídl žádnou vyloženou akci. Hraje se dosti vyrovnaná partie...
35'
Pohledná kombinace domácího celku ztroskotala na obránci, který na hranici šestnáctky míč odehrál. Následný dorážka z dálky byla tečovaná a skončila na rohu.
34'
Apollon se dostal do kombinace a nic nevymýšlel. Jeden z hráčů odcentroval od pravé lajny na vzdálenější tyčku, zde se ale nikdo do zakončení nedostal. Pokračovat se bude odkopem od branky.
33'
Domácí se nyní po levé straně dostali do vápna, kde Gakpo upadl. Šlo ovšem o velice teatrální pád, bulharský sudí zůstal naprosto klidný a ve hře se pokračuje.
32'
Domácí se nyní po kombinaci na pravé straně dostal k centru po zemi. Ihattaren ale nikoho nenašel a míč byl obranou odvrácen.
30'
Útočnou akci vymysleli také domácí. Centr z pravé strany šel na vzdálenější tyčku, kde ale míč odhlavičkoval jeden z bránících hráčů. Nutno říci, že na poslední chvíli.
29'
První zajímavější akce utkání. Domácí celek se dostal do útoku a Zelaya útočil na svou další branku v předkolech. Pohrál si s obranou a před vápnem zakončoval. Jeho ránu po zemi ale Zoet nakonec vyrazil!
28'
Domácí celek si po faulu na pravém křídle vybojoval standardní situaci z celkem slušné pozice. Uvidíme, co hráči Eindhovenu nakonec vymyslí.
26'
Útok domácího celku byl pak ukončen poté, co si Viergever pomohl ve vzdušném souboji rukama. Pokračovat se tak bude rozehrávkou Apollonu.
25'
Hru aktivně napadajícího Limassolu vyřešili domácí v obraně velice dobře. Pomohli si s brankářem, který následně rozjel akci. Místo přihrávek dopředu ale vidíme přihrávky do obrany.
24'
Standardní situace z velice dobré pozice se poté ujal Gakpo, který to zkoušel levačkou. Míč přeletěl zeď, ale i branku kyperského celku. Pokračuje se tedy odkopem. Mall ještě práci neměl.
23'
Esteban Sachetti byl před vápnem obrán o míč a domácí mohli jít téměř do vápna. Hostující hráč tak musel zatáhnout za záchrannou brzdu, je z toho žlutá karta.
22'
Ihattaren se pokoušel na levé straně projít do vápna, ale jeho akce byla ukončena odkopem na aut. Poté se domácí opět pokoušeli něco vymyslet, ale nic z toho nebylo.
21'
Na pravém křídle se pokoušel dostat míč přes dvojici obránců aktivní Gakpé. Domácí obrana ale stále dobře a míč skončil jen v autu, hraje PSV.
20'
Kdo čekal tlak a možná i góly od domácího celku, musí nyní sedět s vykulenými oči. Mnohem lépe totiž hraje hostující celek, který by si dokonce zasloužil gól.
18'
Roh sice přímého ohrožení branky nenabídl, ale v aktivní hře Limassol pokračoval. Kypřané hrají hodně sympaticky, PSV se v utkání zatím spíše hledá.
17'
Hosté opět vybojovali míč a šli do útoku. Pár metrů před vápnem se ke střele dostal Marković, ale jeho rána byla sražena na další rohový kop v tomto utkání.
16'
Je za námi prvních patnáct minut spíše vyčkávacího fotbalu. Zatím nedělá moc radosti ani Ronaldu Koemanovi, který byl s manželkou spatřen na tribunách.
14'
Hosté mohli jít nyní do velice lukrativní akce ve třech jen proti brankáři. Poslední obránce na polovině hřiště ale akci přerušil a následně Apollon fauloval. To bylo štěstí.
13'
Gakpo si u levé lajny připravil míč a chtěl jít přes hráče. Ten ovšem čistým skluzem připravil levého křídelníka o postup do útoku. Hra bude pokračovat autem.
12'
Z jednoho rohu byly nakonec dva. Ten druhý byl sehrán nakrátko s centrem na zadní tyčku. Zde sice zakončení přišlo, ale slabá hlava skončila v rukavicích pozorného Zoeta.
11'
Po menší odmlce také akce hostujícího celku. Sardinero se pokusil o centr, ale ten byl zablokován. Uvidíme tedy standardní situaci také od Kypřanů.
10'
Roh sice nevyšel, ale po faulu na pravé straně byla nabídnuta domácímu PSV standardní situaci. Centr šel do vápna, ale obránce Dumfries hlavičkou branku minul.
9'
Reputaci chtěl napravit na levé straně Gakpo. Ten před vápnem udělal kličku a hned odcentroval. Po bloku hostující obrany je z toho další rohový kop.
8'
Rozhodčí si hráče dlouho rovnal, ale centr Gakpa byl opravdu nepovedený a skončil na zadní tyčce. Tam se nikdo nenacházel, ozval se dokonce pískot.
7'
Na levém křídle byl pro změnu aktivní domácí celek. Po nezachycení míče od hráčů Apollonu uvidíme další rohový kop v podání červenobílých.
6'
Hosté se dostali na pravou stranu, kde ale jeden z hráčů kyperského celku nezachytil míč. Ten pak skončil v autu a pokračovat se bude hrou černomodrých.
5'
Velkým strašákem utkání je v prozatimním průběhu jeho návštěva. Stadion PSV je poloprázdný a atmosféra bouřlivá také není. Uvidíme, jak tomu bude v následujících minutách.
4'
Eindhovenští se dostali k rohovému kopu, ale ten z levé strany přesný nebyl. Následně se Limassolu povedlo ubránit a vybojovat odkop od vlastní branky.
3'
Omlouváme se za výpadek na startu utkání. Domácí PSV je zatím aktivnějším celkem na hřišti, ale směrem dopředu jsou zatím trpěliví a na svou šanci čekají.
1'

PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Baumgartl, Viergever, Boscagli – Gutiérrez, Rosario, Gakpo – Ihattaren, Bergwijn, Malen.
Náhradníci: Ruiter – Lato, Schwaab, Hendrix, Ramselaar, Teze, Mitroglou

Apollon Limassol FC: Mall – Pedro, Yuste, Kyriakou, Aguirre – Sachetti, Marković – Gakpé, Sardinero, Gianniotas – Zelaya.
Náhradníci: Papastylianou – Nsue, Pittas, Pereyra, Papoulis, Szalai, M'Pinda

Rozhodčí: Kulbakov – Zhuk, Khomchenko.
PSV EINDHOVEN

Cílem eindhovenského celku byla určitě Liga mistrů, ale hned ve druhém předkole přišla konfrontace se švýcarskou Basilejí, kterou rozhodl větší počet venkovních branek (3:2 a 1:2). Třetí předkolo Evropské ligy proti PSV poslalo norský Haugesund a celé dvojutkání rozhodla jediná branka z penalty (0:0 a 1:0).

V domácí Eredivisii je PSV na třetím místě se ziskem sedmi bodů. Ke dvěma výhrám přidali červenobílí jednu remízu.
APOLLON LIMASSOL FC

Kyperský celek jde od druhého předkola a nyní stojí před poslední, ale za to největší výzvou. Ve druhém předkole si Apollon poradil s Kauno Žalgiris (2:0 a 4:0). Nad síly Limassolu byl i Shamrock Rovers (1:2 a 3:1) a naposledy také Austria Vídeň (3:1 a 2:1). Útočník Emilio Zelaya dal v předkolech již pět gólů!
Krásný den všem fanouškům evropského fotbalu! Ve čtvrtém předkole Evropské ligy si to o postup do základní skupiny rozdá domácí Eindhoven a hostující Limassol. Utkání číslo jedna se hraje v Nizozemsku ve 20:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.