Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ferencváros : FK Sūduva - 29. srpna 2019   20:00

Ferencváros
Ferencváros
36' Varga  • 45+1' Boli  • 66' Nguen  • 90+6' Signevich
4:2
(2:1)
FK Sūduva
FK Sūduva
11' Verbickas   • 64' Topčagič
Ferencváros
Gróf – Ćivič, Frimpong, Böle, Ihnatěnko, Isael, Signevich
FK Sūduva

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Výhru 4:2 tedy slaví domácí Ferencvárosi, čímž slaví i postup do základní skupiny Evropské ligy. Skóre otevřel v 11. minutě hostující Verbickas, který dokonale využil zaváhání při domácí rozehrávce. Vyrovnání přišlo v 36. minutě, kdy se z penalty prosadil Varga. Gól do šaten ještě dokázal vsítit domácí Boli. Ve druhém poločase se nejdříve prosadil v 64. minutě hostující Topčagič, ale na jeho trefu odpověděl za dvě minuty Nguen. Poslední branku utkání vstřelil až v 90+6. minutě domácí Signevich, který ztvrdil vítězství z penalty.

Ferencvárosi hraje příště 1.9. doma s DVTK. Suduva se příště představí 8.9. doma v poháru proti FK Panevezys.
90+7'
90+6'
Ferencváros právě vstřelil branku!
K míči se postavil NIKOLAJ SIGNEVICH, který dokonce trefil rukavici Karduma, ale míč se do branky dostal – 4:2.
90+5'
Byla nařízena penalta. Zubkov se protáhl po levé straně do vápna a Hladík ho fauloval, takže jasná penalta pro domácí.
90+4'
Na zemi se nyní nachází hostující Hladík, který se srazil se Signevichem.
90+3'
Hosté už hodně otevírají hru, takže Signevich mohl definitivně rozhodnout, ale jeho střela ve vápně skončila nad brankou.
90+2'
Živanovič centroval z levé strany do vápna, ale v tom prostoru nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Domácí roh využili hlavně pro držení času, takže nakonec skončil Nguen v ofsajdu.
89'
Roh pro domácí tým.
88'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Matulevičius, přichází Matulevičius.
88'
Hladík posílal dlouhý centr dopředu, ale hlavičkový souboj vyhráli domácí beci.
87'
Domácí drží míč na útočné polovině, což jim hraje do karet.
86'
Isael se protáhl středem hřiště a našel na pravé straně Nguena. Nguen poslal ještě míč na Zubkova, který tvrdou střelou zaměstnal Karduma.
85'
Na hranici vápna dostal míč hostující Topčagič, ale míč mu špatně skočil, takže se nedostal ani ke střele.
84'
Míč do vápna dostal hostující Topčagič, ale pomohl si rukou, takže míč pro domácí tým.
83'
U míče hosté, kteří se pochopitelně snaží dostat dopředu.
81'
Začíná poslední desetiminutovka. Domácí fanoušci jsou v euforii, ale jejich nadšení se může během sekundy změnit ve zklamání, tak uvidíme, co konec zápasu nabídne.
80'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Boli, přichází Signevich.
79'
Zubkov dostal míč na levou stranu a chtěl jít dopředu, ale pomohl si faulem, takže o míč přichází.
78'
I další standardní situaci zahrával Isael, ale i tentokrát jeho centr nikoho v zeleném nenašel.
77'
Roh pro domácí.
75'
Přímý kop měli k dispozici domácí. K míči se postavil Isael, který centrem našel pouze rukavice Karduma.
75'
Žlutou kartu dostává Matulevičius (FK Sūduva Marijampolė).
73'
Úplně sám byl před brankou Nguen, ale trefil pouze Karduma. Následně ještě hlavičkoval Zubkov, ale pouze nad branku.
72'
Domácí měli k dispozici přímý kop z levé strany, který zahrával Israel, jeho centr našel ale pouze Dvaliho v ofsajdu
71'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Sigér, přichází Ihnatěnko.
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Verbickas, přichází E. Jankauskas.
71'
Rozehrávky se ujmul Isael, který centroval do vápna. Jeho pas skončil pouze na hlavě Kerla.
70'
69'
Domácí kombinují v blízkosti vlastní branky a chtějí zase dopředu.
68'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Varga, přichází Isael.
66'
Míč dostal za vápnem TOKMAC NGUEN, který obešel protihráče a vystřelil. Jeho střela zapadla přímo k tyči – 3:2.
64'
FK Sūduva právě vstřelila branku!
Z pravé strany centroval do vápna Švrljuga, jeho centr si ve vápně našel MIHRET TOPČAGIČ, který míč poslal do branky – 2:2.
62'
Domácí Zubkov se ocitl sám ve vápně, ale velkou šanci využít nedokázal.
60'
Z pravé strany míč do vápna posílal Lovrencsics, ale jeho přízemní nahrávku si hostující obrana pohlídala.
59'
Dlouhý míč dopředu letěl na Topčagiče, ale míč byl moc dlouhý, takže se k němu hostující útočník nedostal.
58'
Na zemi se nachází hostující Verbickas, který má evidentně zdravotní problém.
56'
Míč do vápna opět posílal Švrljuga, ale jeho centr skončil pouze na hlavě Dvaliho, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
55'
Roh pro hosty.
54'
Živanovič centroval do vápna, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
52'
Zprava centroval do vápna hostující Švrljuga, ale jeho nahrávka nikoho v bílém nenašla.
50'
K rozehrávce se postavil Švrljuga, který posílal centr do vápna, ale jeho centr domácí odvrátili.
49'
48'
U míče jsou nyní domácí, kteří kombinují u vlastní branky.
46'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Golubickas, přichází Tadič.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:04.
První poločas je minulostí a nabídl tři branky. Nejdříve se v 11. minutě prosadil po chybě soupeře hostující Verbickas, ale pak hosté zalezli a čekali na soupeře. Domácí se chytli penaltou v 36. minutě, kterou proměnil Varga a v nastavení ještě skóroval Franck Boli, který otočil skóre na stranu domácího týmu.

Statistiky 1. poločasu
Držení míče: 56%:44%
Střely na branku: 4:3
Přímé kopy: 4:2
Ofsajdy: 1:0
45+2'
45+1'
Na pravou stranu hřiště dostal míč Oleksandr Zubkov, který poslal přízemní pas do vápna, tam se nejlépe zorientoval FRANCK BOLI a poslal míč o tyčku do branky – 2:1.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Pro další Vargův centr z rohu si došel Kardum.
44'
43'
Žlutou kartu dostává Kerla (FK Sūduva Marijampolė).
43'
Za vápnem se ke střele dostal domácí Kharatin, ale jeho střela mířila pouze vedle pravé tyče branky hostí.
42'
Další centr do vápna posílal Varga, ale jeho centr našel pouze hostujícího Hladíka.
41'
Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí kombinují na polovině hřiště.
40'
Hostující Topčagič si už chystal míč na střelu za vápnem, ale pak mu míč sebral Dvali.
38'
Nyní jsou vepředu hosté, kteří se snaží odpovědět na Vargovu branku.
36'
K míči se postavil ROLAND VARGA, který míč zkušeně poslal do středu branky – 1:1.
35'
Žlutou kartu dostává Kardum (FK Sūduva Marijampolė).
35'
Dobrý míč za obranu dostal Bili, kterého ve vápně sestřelil hostující Kardum, takže jasná penalta.
35'
Byla nařízena penalta.
34'
Žlutou kartu dostává Síger (Ferencvárosi TC).
33'
Boli měl míč na vápně, ale ke střele se nedostal, protože před ním stála hostující hradba. Následně dal míč proti noze Lovrencsicsovi, kterého dělovka skončila vedla hostující branky.
32'
Roh rozehrával Varga, jehož centr skončil pouze na hlavě Jankauskase, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
31'
30'
Míč do vápna posílal hostující Verbickas, ale na jeho centr o kousek nedosáhl Hladík.
29'
Varga se do míče opřel z nějakých 30 metrů. Jeho střela letěla pouze na střed branky, kam si pro míč došel Kardum.
28'
Hostující Švrljuga zkusil vystřelit z velkého úhlu. Pro jeho střelu se natáhl Dibusz a míč vyrazil.
27'
Kharatin zkusil chytře prostrčit míč do vápna pro Boliho, ale Boli se k míči už na hrací ploše nedostal.
26'
Z dálky vystřelil domácí Kharatin, ale jeho tvrdá střela skončila vedle branky Karduma.
25'
Roh rozehrával Varga, který centroval do vápna. S jeho pokusem si poradil Kerla, který se dostal nejvýše a míč odhlavičkoval.
24'
23'
Dopředu se snažil dostat po pravé straně Nguen, ale stopku mu vystavil Živanovič.
22'
Blažič stáhl k zemi soupeře, Suduva bude rozehrávat z poloviny hřiště.
21'
Rozehrávku obstaral Švrljuga, který přesným centrem ve vápně našel Tadiče, ale jeho hlavička skončila v rukavicích Dibusze.
20'
19'
Zubkov našel ve vápně Vargu přímo před Kardumem, ale Varga byl v ofsajdu.
18'
Sigér hledal kolmou nahrávkou ve vápně Nguena, ale jeho nahrávku byla moc dlouhá a skončila v zámezí.
17'
Po dalším centru do vápna se na zemi octl Boli, ale rozhodčí ukazuje, že se penalta pískat nebude.
16'
I další dlouhý míč se ze vzduchu stáhl Kardum, takže u míče budou na chvilku hosté.
15'
Z levé strany centroval do vápna domácí Heister, ale jeho pokus byl zablokovaný hostující obranou.
13'
Míč do vápna dostal domácí Nguen, ale proti přesile se prosadit nedokázal, takže o míč přišel.
11'
Domácí zbytečně šli do rizika při kombinaci u branky, čehož dokázal využit OVIDIJUS VERBICKAS, který vystihl nahrávku před vápnem, dostal se do vápna a jeho tečovaný pokus zapadl do branky – 0:1. Bez asistence.
10'
Míč do vápna posílal domácí Sigér, ale akce nemohla pokračovat kvůli ofsajdu Dvaliho.
8'
Po pravé straně se protáhl hostující Švrljuga a míč nabízel do vápna, ale jeho nabídku nikdo využít nedokázal.
7'
Hostující Tadič vyhrál hlavičkový souboj a chtěl pokračovat vpřed, ale rozhodčí mu píská faul.
6'
K míči se postavil Sigér, ale jeho centr hosté v klidu odvrátili.
5'
5'
Žlutou kartu dostává Heister (Ferencvárosi TC).
4'
Do vápna se snažil centrovat domácí Lovrencsics, ale jeho pas skončil pouze na bránícím hráči soupeře.
3'
Útočného faulu se dopustil domácí Varga, takže u míče budou opět hosté.
2'
Hostující Živanovič se uvolnil na levé straně a hned centroval do vápna. Jeho pokus našel pouze rukavice Dibusze.
1'

Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsics, Blažič, Dvali, Heister – Sigér, Kharatin – Zubkov, Nguen, Varga – Boli
Náhradníci: Gróf – Ćivič, Frimpong, Böle, Ihnatěnko, Isael, Signevich

FK Sūduva Marijampolė: Kardum – Švrljuga, Kerla, A. Jankauskas, Hladík, Živanovič – Verbickas, Čadenoviš, Matulevičius – Topčagigič, Tadič
Náhradníci: Plukas – Blauensteiner, Oliveira, E. Jankauskas, Leimonas, Véževičius, Golubickas.
FK Suduva Marijampolé

Litevská liga se hraje od jara do podzimu, takže je nyní ve svá polovině. Nyní je Suduva na druhém místě, z 18 zápasu získala 45 bodů se skóre 40:10. Nejlepší střelec týmu je Kanaďan Tosaint Ricketts, který dal osm branek a na jednu nahrál, ale v týmu se už nenachází. V předkola Ligy mistrů Suduva vypadla s CZ Bělehrad. V Evropské lize překonali Tre Penne a M. Tel Aviv.
Ferencvárosi TC

Maďarský klub vloni skončil na 1. místě tamní nejvyšší soutěže. Získal za 33 zápasů 74 bodů se skóre 72:27. Nejlepší střelec týmu byl Ital Davide Lanzafame, který už klub opustil a je na hostování v Honvedu. V dosavadní sezóně získali ze dvou zápasu 3 body, protože porazili Kaposvar a nestačili na Puskas Akademii. V Lize mistrů porazili nejdříve Ludogorets, Vallettu, ale pak nestačili na Dinamo Záhřeb.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci 4. předkola Evropské ligy se utkají týmy Ferencvárosi a Suduva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.